To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
A, w sumie teraz dopiero sprawdziłem, że Burma Pro mają Gore-tex, myślałem, że mają normalną skórzaną wyściółkę. To w tym przypadku też bym stawiał, jak Borewicz, na zapocenie od środka.
No chyba, że już Gore-tex puścił rzeczywiście.

Odpowiedz
Dzisiaj pierwszy raz założyłem Engadiny, i już widzę że jest problem bo chyba kupiłem je za małe, tzn normalnie jak się chodzi i podchodzi jest OK, ale przy schodzeniu duży palec bije mi w przód buta - co po kilku godzinach marszu robi się bolesne. Pytanie do użytkowników tych butów czy jest szansa że one mi się rozklepią trochę i porozciągają - czy muszę jednak myśleć nad ich sprzedażą?

Łaziłem po Jesenikach Czeskich Pradziad i okolice, te buty na takie góry to troche przerost formy nad treścią - ale mam nadzieję że się przyzwyczaję do nich bo ogólnie bardzo fajne buty.

Mam też problem, nie wiem jak mam je wiązać czy wy zawiązujecie takie buty aż do samej góry, czy tylko dolne sznurówki. Bo czułem też obcieranie z tyłu na dole pięty nie wiem chyba dlatego że się ruszała zbytnio - chyba to złe sznurowanie.

aha i jeszcze jedno, nigdy przenigdy nie używajcie tych butów na asfalcie - ja dzisiaj niestety kawałek musiałem.

Odpowiedz
zuku na ''rozklepanie i porozciąganie'' nie licz, ale potrenuj trochę zawiązywanie. Magiczny system MFS (czyli ta termopianka) wymusza przewiązanie buta po ok. 10-15 min. od założenia.

Po drugie pięta nie może Ci latać w bucie - buty wiąż do samej góry.
-------------------------------------------
:D

Odpowiedz
Meindle są na szeroką stopę- może masz szczupłą nóżkę i stąd te problemy- co do rozmiaru to dobrze jest jak wchodzi palec za piętą.

Odpowiedz
Imho Meindl'e są na normalną - tzn. ni to wąską, ni to szeroką - stopę. Ja mam standardową płetwę i wszystko gra, pod warunkiem, że dobrze zasznuruję buty = przy podejściach góra luźniej, przy zejściach ciaśniej:D
-------------------------------------------
:D

Odpowiedz
Mam engadiny od 3-4 lat i ten sam problem co Ty. Po kilkugodzinnej wycieczce bolą mnie palce, mimo, że 'na pierwszy rzut oka' but jest wyodny. Buty nigdy się nie rozczłapały i teraz chodzę w nich tylko po mieście lub na maks. 1-dniowe wycieczki.
-------------------------------------------
artur

Odpowiedz
Klawisz'a zdanie już poznaliście. Patentu z przesznurowaniem chyba tylko totalny laik nie zna - to nie żadna tajemnica. Dalej kupujcie buty bo kumpel ma i są najlepsze, a będziecie w nich chodzić raz na ruski rok, albo jak macie mniej kasy za każdym razem + odciski i przetarcia w gratisie.

Jeszcze raz powtórzę, mierzcie kilka modeli butów i wówczas możecie mieć porównanie co do tego jak but leży. Nastawianie się na jeden model jest grą, która w zdecydowanej większości nie maksymalizuje zysku.

Odpowiedz
moje Borneo jeszcze nie przemokły :) ani trawa, ani snieg, kałuże, potoki im jak dotąd nie straszne :) trochę je ostatnio poczochrałem o kamienie w Tatrach i naruszyłem w wielu miejscach kondycję skóry - ale na to rada jest umyć w ciepłej wodzie gąbką z mydłem, a potem te miejsca przetarte jeszcze trochę nawoskować, ale tylko trochę i woda po nich spływa jak po kaczce ;) pod tym względem jeszcze się nie zawiodłem

z kolei kupowanie Borneo, mając już Burmę?.. wg mnie nie warto.. kupiłbym raczej coś lżejszego typu Ohio..

Odpowiedz
chodził ktoś w Jerseyach Pro bez gore zimą po górach? jak w tych bucikach z przemakalnością? chcę je kupić na chodzenie po górach na cały rok.

Odpowiedz
Bardzo bogata oferta butów militarnych!!!
http://military.meindl.pl/
-------------------------------------------
Radii

Odpowiedz
http://4outdoor.pl/news/10701/outdoor-20...80%93-buty

Poczytajcie fragment o Meindlu. Jeszcze trochę i będą zaopatrywać sprzedawane buty w popiersie krowy, z której buty są zrobione...
F.

Odpowiedz
Icebreaker podaje na swych produktach ''adres'' owcy, z ktorej sa one zrobione juz od kilku lat. Jest to calkowicie normalna procedura w swiecie ekologicznych produktow.

Za niedlugo Meindl bedzie zbieral skore z krow nie zabijajac ich.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
Za jakiś czas, to skórę na buty będą klonować w laboratoriach, wiec zabijanie zwierząt nie będzie potrzebne. A czy jakość takich skór będzie lepsza czy gorsza to się okaże w praniu ).

I spełni się sen wegetarian/weganów/PETA :) Zresztą ostatnio czytałem, ze PETA ustanowi(ła?) nagrodę za wyhodowanie mięsa w laboratorium w celach pokarmowych, wiec i skóra nie będzie problemem. Czy takie mięso będzie miało w sobie pełnie smaków, to tez poczujemy na języku - jak ktoś będzie mail na nie ochotę :P.

Odpowiedz
Mam mały problem z meindlami Jersey Pro. Wszystko pasuje dobrze, ale przy porządnym zasznurowaniu i energicznym marszu prawy zapiętek trochę uwiera poniżej achillesa. Niestety mimo dokładnego i długiego przymierzania nie zorientowałem się w sklepie. Pięta zdaje się być w środku wzmocniona wyprofilowanym usztywnieniem. Obawiam się, że może ono być z jakiegoś tworzywa - w takim przypadku chyba odpada rozbijanie tego miejsca? A może wkleić miękki zapiętek (Choć nie wiem, czy lepiej dokładnie w miejscu uwierania, czy trochę niżej)? Albo jakieś inne sugestie? :)

Odpowiedz
@nayael
Posiadam te buciki i nie mam takiego problemu,proponuję oddać do dobrego szewca za 15 zł elegancko wyklepie to miejsce, bez szkody dla buta.

Odpowiedz
Witam,

Mam pytanie do osób które mają porównanie z Meindlami z Gore i bez. Chodzi mi o to jaka jest różnica, w tym jak często trzeba impregnować jedne i drugie.

I czy miał ktoś model Volcano? Nada się on może na zimę do miasta + wieś w Beskidach i wypady w zimę w Beskidy i lekkie Tarty, czy lepiej Borneo/Vacuumy ewentualnie Kansas?

Odpowiedz
Borneo są sztywniejsze od Kansasów i mają lepszą amortyzację, raczej żadne z nich nie nadają się do miasta. Szybka ścieralność podeszwy na asfalcie - szkoda kasy. W Borneo zajedziesz stopę w mieście, bo są dość sztywne.Ja zakupiłem Kansasy ze względu na wysoki gumowy otok na palcach z racji, że mam tendencję do zdzierania/obijania tej części stopy. Wybrałbym Borneo, gdyby miały taki sam otok jak Kansasy.Co do impregnacji ,to więcej roboty mam przy butach bez ceraty.Częściej muszę impregnować, aby nie przemakały,do tego tez dochodzi dbanie o skórę w środku obuwia.Moim zdaniem nie ma uniwersalnych bucików na miasto i w góry- co było już na forum wielokrotnie omawiane.Na temat Vacuum nic ci nie napisze, bo nawet nie miałem ich na nogach.Do miasta kupiłbym sobie buty firmy Hanzel,ale o nie pytaj już w innym wątku.

Odpowiedz
Vacuumy są bardziej pancerne od Borneo, wyższe.

Ja w swoich Borneo chodziłem czasem w zeszłą zimę jak nawaliło pół metra śniegu i mrozek przycisnął -15st i niżej. Sprawdziły się super. Na mniej extremalne warunki pogodowe w mieście bym ich nie zakładał.

Odpowiedz
Od 5 lat chodzę głównie po mieście w Trezetach Brix. Przyzwyczaiłem się i nie narzekam ;) Używam ich jako butów uniwersalnych w Tatry też, co prawda jest problem z przemakalnością i to w ostatnim roku aż za bardzo niestety- a przy wymianie na nowe może się przerzucenie na Meindla. Sprawa jest też taka że głównie butów używam w mieście, ale mieszkam na obrzeżach, w terenie górzystym już troche i dlatego taki, a nie inny wybór.

Dla mnie osobiście problemem byłaby bardziej częsta impregnacja, bo buty wyschnąć dobrze muszą i odstać swoje.

Do teraz miałem w nich gore, i dlatego moje pytanie czy takie buty bez membrany impregnujesz zawsze po każdorazowym użyciu, czy raz na tydzień np?

Dziękuję za pomoc i recenzje. Jako że dostępny jest jeszcze model Volcano[mógłbym kupić ale przez neta], a nic o nich nie wiem nawet nie widziałem ich na żywo- czytałem tylko 1 opinie że ktoś chodził w zimie i było ok, miał ktoś te buty?

Odpowiedz
szukam informacji na temat grubości skóry w butach:
Engadin
Vakuum Men
Borneo
jak ktoś wie gdzie to znaleźć to będę wdzięczny za info.

Odpowiedz


Skocz do: