To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Dadzą radę, bo mają nieco mniej sztywną podeszwę niż Borneo, amortyzację PU ale ciągle jest to sztywna podeszwa. Pytanie czy Ci nie szkoda butów za 600 zł do miasta na sól, asfalt itp. Przy odpowiedniej skarpecie będzie spokojnie ciepło, tam jest dość gruba skóra, skóra też w środku

Odpowiedz
Jako użytkownik ''cieplolubny'' tego modelu nie polecalbym na mrozy, to są buty bez ocieplenia.

Odpowiedz
Właśnie akurat mam je za 280 zł. Jakby kosztowały 600 zł to bym ich nie kupił do rekreacyjnego łażenia 1-2 razy w roku po wysokich górach tylko bym kupił coś z niższej półki, a tak to cena jest podobna nawet do butów zimowo miejskich :)
Do wyboru mam jeszcze LOWA Renegade GTX Mid, ale chyba Meindle lepsze?
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
Ja w Jersey Pro GTX całą zimę przechodziłem, trochę po lasach też. Są wystarczająco ciepłe. Po prostu cieplejsze skarpetki załóż i będzie git :)
---
Edytowany: 2012-03-21 14:27:51

Odpowiedz
To nie są GTX :)
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
Czy jerseye będą dobrym pomysłem na letnie Sudety (tu jestem raczej pewien że tak) i Tatry (wliczając szlaki typu OP - tu pewien nie jestem)? Łaziłem w engadinach, tzn. ich bundeswehrowej wersji, i chyba jednak wolałbym coś mniej sztywnego, zarówno jeśli chodzi o podeszwę jak i trzymanie kostki. Ze względu na sporą potliwość biorę pod uwagę tylko nubuk bez membrany, co dość drastycznie zawęża wybór :(

Odpowiedz
ot taka ciekawostka: http://allegro.pl/buty-meindl-gore-tex-r...52042.html

co to jest do licha? :)

Odpowiedz
Widziałem już coś takiego. Wygląda na oryginał sprzed kilku/nastu lat.

Odpowiedz
W Bielsku-Białej rok temu widziałem te buty nowe w sklepie z tym, że na vibramie. Sądzę, że mogą to być buty dla myśliwych gdyż do turystyki wydały mi się zbyt nieporęczne z tego co je badałem.

Odpowiedz
@nayael - mam jerseye i jestem nimi zachwycona. Latem są boskie ze skarpetą coolmax, a zimą też nie mam żadnych zastrzeżeń - ze skarpetą merino. Polecam i jestem przekonana o Twoim pełnym zadowoleniu. I zaznaczam, że łaże po Tatrach, ale i w lasach, po błocku dają radę bezproblemowo:)))

Odpowiedz
Miałem w tym roku okazję kupić Meindle z 40% zniżką (wygrana w konkursie Larixa) ale trafiłem na forum i jak zobaczyłem zdjęcia forumowiczów i to co się z nimi potrafi stać 2-3 latach do dałem sobie spokój. Przymierzyłem też kilka modeli i chyba moja stopa jakoś się z nimi nie mogła dogadać. Rocznie w górach od Bieszczad po Tatry robię jakieś 200-300Km i moje obecne buty marki Chiruca model chyba Rigida kończą właśnie 8 sezon i z pewnością nie ostatni bo nie wykazują specjalnych oznak zużycia. Wszystko co mierzyłem było tak twarde że bałbym się w tym iść np na Orlą Perć bo czucia w tym nie było by żadnego ale to moja prywatna opinia.
-------------------------------------------
Szwagier

Odpowiedz
Trochę się pogubiłem po przeczytaniu postu Szwagra. Mógłbyś bardziej sprecyzować, o które modele Meindla chodzi (te co to się z nimi dzieje po 2-3 latach)?
Co do preferencji osobistych to się nie wypowiadam, bo jednym pasuje, a innym nie.
Natomiast, co do narzekania, że but jest za twardy (pewno chodzi o podeszwę) to już mnie zaskoczyło bardziej. Powiedz, co Ty chcesz poczuć na tej Orlej i w czym pomaga Ci bardziej miękka podeszwa na szlaku turystycznym w lecie!?
-------------------------------------------
Ukłony YT

Odpowiedz
Szwagier mówi, że zrobił w butach minimum 1600 km i są jak nowe...

Odpowiedz
Szukam jakichś CIENKICH, chłonących pot wkładek do Borneo. Air Active są super hiper mega, ale są za grube. Tak się złożyło, że mój numerek 42.5 świetnie trzyma piętę, ale w palcach z grubą skarpetą jest jednak trochę ciasno (na długość jest ok 0.5cm luzu, ale w pionie jest ciasno). Gdy wyjmę wkładkę jest dokładnie tak jak powinno być - czyli sztywna pięta i zapas miejsca w palcach.

W Alpin Sklepie powiedzieli, że są jakieś cienkie wkładki Meindla, czy ktoś ich używa może? proponowali mi również ASOLO welurowe...

Odpowiedz
cauchy miałem podobny problem jak ty. Kupiłem jak najcieńsze wkładki, które można dostać w Decathlonie i zrobiło się mniej ciasno w bucie. Jedyny problem to, że amortyzacja stała się dużo gorsza co moja stopa wyraźnie odczuła. Co do wkładek Meindla to oprócz standardowych Air Active występują również: Active Pro, Vakuum, Comfort Fit i jakaś nowość o nazwie b-dynamic. Nie wiem tylko czy ona są wystarczająco cienkie by poprawić sytuację.
-------------------------------------------
kalejdoskop

Odpowiedz
Piorunio do tych 1600km dorzuć jeszcze trochę bo chodzę w nich normalnie do pracy, jeżdżę samochodem i gdzie tam się jeszcze da w sezonie zimowym:)
Co do zużycia Meindli to są to uwagi po przedarciu się przez te 114 stron (zdjęć i uwag nie brakuje) - jak na buty za prawie tysiaka to moim zdaniem stanowczo za dużo takich przypadków.
Co do twardości to miałem na uwadze podeszwę. Miałem wrażenie że mam na nodze buta narciarskiego a jak się w górach szuka kawałka skały na którym bezpiecznie można postawić stopę to mnie ta twardość w niczym nie pomaga.
Ale tak jak wspominałem to są moje prywatne odczucia i nie mam zamiaru wszczynać dyskusji.
Gdybym któryś z modeli założył i poczuł że po prostu dobrze leżą to bym pewno kupił ale tak jak wspominałem jakoś nie za bardzo pasowały do mojej wybrednej stopy:)
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Szwagier

Odpowiedz
czy Meindl ma jakiś niskie buty trek. o twardości A/B? Coś takiego jak Ohio ale do kostki? Lub coś takiego jak Salinas, ale twardsze?

Odpowiedz
@cauchy
Zobacz tutaj może coś znajdziesz dla siebie
http://hunt-fish.eu/pl/c/OBUWIE/2/1/defa...oducer_2/1

Odpowiedz
dostałem pełną odpowiedź od hunt-fisha.. ew. model Laredo, Idaho lub jakiś z serii speedhiking mógłby mi pasować.. ale czytam sobie o tych butach na necie i dochodzę do wniosku, że równie dobrze mogę kupić Arpenazy z Decathlonu, takie jakie miałem dopóki się podeszwa nie starła i szwy nie puściły - 1.5 roku..

Odpowiedz
Witam!
Po przeczytaniu set stron i po przymierzeniu parunastu par butów pasują mi (mojej stopie) Meindl Air Revolution 3.1 i Vakuumy. Z tym że Vakkumy z gore myślę że mogą być za ciepłe a Pan w sklepie mi powiedział że Vakuumy bez gore są gorzej zrobione i się przecierają... Chodzi dokładnie o wyściółkę która jest z jakiegoś materiału i nie ze skórki. Butów będę używał w lato w tatrach. Chętnie bym przymierzył jeszcze Kansas bez gore tylko mam pytanie czy ktoś może wie gdzie można je w warszawie dostać? I czy jak przymierze te buty z gore to czy śmiało mogę zamawiać buty w necie bez gore i też będą pasować?

Odpowiedz


Skocz do: