To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Dostaję sprzeczne informacje,
czy ktoś w końcu wie czy można podłączyć raki automatyczne do modelu Meindl Air Revolution 7.3 ?

Odpowiedz
Bartek. można - '' Tak jak uznany poprzednik buty Air Revolution 7.1 przeznaczone są do alpejskiego trekkingu na skałach, górskich ścianach, obszarach pokrytych lodem oraz lodowcach. W odróżnieniu od poprzednika, przystoswano je do podpięcia raków automatycznych.''

Wiara z outdoora podpięła automaty i chwali - sztywność 7.3 ponoć większa niż u poprzedników.

Jak sam jednak zauważyłeś C to nie D. Pytanie co chcesz w nich robić?
---
Edytowany: 2012-03-04 00:11:32

Odpowiedz
Tyle wyczytałem, chodziło mi bardziej jak to wygląda od strony praktycznej?
bo wygląda to tak:
http://tnij.org/meindlair
i jakoś średnio tu widze rant z przodu buta
a druga sprawa, to jednak jest podeszwa C, a nie D...
używał ktoś może ich z automatami?
---
Edytowany: 2012-03-04 00:32:08

Czytałem, ze podpięła, ale kurde jestem nadal podejrzliwy co do tego czy działa, poza tą jedyną osobą nigdzie nie spotkałem się z opinią jak używa się z nimi automaty.
Zwykła turystyka zimowa, ale zależało mi na butach, do których dopnę automaty z możliwie jak najmniej sztywną podeszwą, innymi słowy, chce korzystać z automatów, ale jednocześnie nie mieć 100% sztywnego buta [wielu mówi, że to bardzo średnie połączenie] i to wygląda mi na to czego poszukuję, tylko wciąż średnio widzę w tym bucie automaty :P
---
Edytowany: 2012-03-04 00:35:21

Odpowiedz
Chciałbym w skrócie przedstawić swoje wrażenia z użytkowania butów Meindl Colorado GTX...używałem je dość długo bo 3 lata (jesień-zima-wiosna)

Buty są wygodne, mają miękką podeszwę - nigdy mnie nie obtarły, przyjemnie się w nich chodzi...dodam że kupiłem je przez internet bez uprzedniego mierzenia i pasują idealnie :)
Najistotniejszą wadą jest tutaj podeszwa - jest wykonana z gumy, która się rozwarstwia i odpada (FOTO) Odnoszę wrażenie że mieszanka gumowa była na etapie produkcji ''zapowietrzona'' - widoczne są dziury pojawiające się w miarę ścierania podeszwy.
Pojawiły się także pęknięcia w miejscu styku skóra-podeszwa na wysokości zginania palców...

Jednym słowem - jeśli będę znowu kupował buty Meindl to tylko na lepszej jakościowo podeszwie - tutaj jakość tego elementu jest dość irytująca (Meindl używa jej także w kilku innych modelach butów np. Wales).
Posiadam też model Island i dzięki temu mam dobre porównanie jeśli chodzi o jakość podeszwy...

+ trwałe sznurówki (po 3 latach mają tylko lekkie obtarcia)
+ wygodne
+ system sznurowania (haki)

- jakość podeszwy!!



Załączam zdjęcia butów i uszkodzeń:
http://img828.imageshack.us/img828/857/meindl1.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/2052/meindl2.jpg
http://img715.imageshack.us/img715/4449/meindl3.jpg
http://img259.imageshack.us/img259/2754/meindl4.jpg
---
Edytowany: 2012-03-06 15:43:43

Odpowiedz
Spróbuj zapytać np. pana Hanzla o wymianę podeszwy w tych butach albo wyślij do Niemiec to pochodzisz kolejne 3 lata ;D. Widać skóra na reszcie buta ok.

Odpowiedz
Rzeczywiście, poza umierającą podeszwą buty są ok, ciekawe ile kosztuje taka podmiana podeszwy...(bo jeśli np. ze 300zł to już impreza będzie mało opłacalna)
---
Edytowany: 2012-03-06 20:17:07

Odpowiedz
Jeśli byś robił w Polsce, u Hanzela, to znacznie mniej. Pytanie, czy będą mieli na stanie taką podeszwę, jaką byś chciał.

Odpowiedz
Marcinekk - ponad 2 lata temu dostalem bardzo wyczerpujace info od przedstawiciela Meindla w Polsce o sposobie naprawy butow ich firmy (opisywalem to na forum) - moze skontaktuj sie z nim bezposrednio? W 2009 ceny naprawy (przyklejenia) podeszwy byly pom. 50PLN a 50EURO.
-------------------------------------------
Tomcio

Odpowiedz
Napisałem do przedstawiciela Miendla w PL - okaże się :)

Odpowiedz
witam
jakie raki sa kompatybilne z modelem Borneo?

Odpowiedz
paskowe
-------------------------------------------
ot

Odpowiedz
Pytanie do posiadaczy Jersey Pro, na jaką stopę pasują?
mam normalną (tak mi wygląda)
(

Odpowiedz
@Robik

A o co dokładnie Ci chodzi?

Odpowiedz
Podobno Meindle są na szeroki stopy? (płetwiaste)

Odpowiedz
Nie są. Idź do sklepu i przymierz.

Odpowiedz
Ech, ale mam zagwozdkę... mam do jutra w domu dwie pary Meindla Kansas bez gore, jedna rozmiar 8, druga 8,5. Od 4 godzin mierzę na docelowe grubsze skarpetki i nie mogę podjąć decyzji (jutro muszę jedną parę odesłać). 8,5 wydają się o 5 mm za długie ale to tylko wrażenie chyba bo w obu parach można tak zawiązać buta że nic nie lata. Za to nr 8 wydaje się idealny na długość, choć może czasem zdaje mi się że brakuje 2mm za to jest ciaśniejszy hm, jak to napisać, w ogólnym obejmowaniu stopy. Gdybym wiedział, że but się te 3 mm rozbije, brałbym 8. Ale jak się nie rozbije a przy nogach po całym dniu szlaku uczucie gniecenia będzie męczące?. A co jeśli rozmiar 8,5 będzie za duży a zwiąże tak że nie będzie stopa latać... ewentualne ryzyko potykania się o te 5mm? Może to durny problem i gdybym miał mniej czasu lub nie mógłbym wybrzydzać - byłbym zadowolony z każdej z tych par... może jakieś rady od posiadaczy Kansasów i Jersey pro?

Odpowiedz
Hej. Potrzebuje rady.Chce kupić dwie pary butów. Jedne na lato i ''ładną'' jesień, drugie deszcz,śnieg. Góry - Beskidy, Tatry (jak na razie).
Jeśli chodzi o letnie to wybór padł na Meindl Vakum lady. Zastanawiam się nad wersją GTX, ale nie wiem czy jest sens kupować z gore na lato. Chyba nie. Utwierdźcie mnie proszę. W lecie but przede wszystkim ma się trzymać skały, w miare dobrze oddychać, być lekki i wygodny.
Miał ktoś te vakumy? jak się sprawowały? otok nie pęka? jak ewentualna nieprzemakalność po nagłym deszczu? bo oczywiście takiego też nie wykluczam w cieplejszych porach roku. Zastanawiałam się jeszcze nad Jersey Lady pro ale one chyba gorsze są.

Co do zimy to przymierzałam damskie Himalaje, teren chodzenia ten sam. Szukam butów pod półautomaty. W zimowych już nie mam takiego wyboru, bo z Meindla noszę 3,5 w letnich i praktycznie tylko te produkowane są w takim rozmiarze (zimowe chyba wezmę 4, bo skarpeta grubsza). Szukałam też w innych markach, ale problem jest podobny. Dostanie gdzieś i przymierzenie buta w tym numerze graniczy z cudem, nie mówiąc o tym, że wybór ogólnie produkowanych modeli jest prawie zerowy. Teraz jeszcze nie będę ich kupować, ale troche sie rozlądam.

Odpowiedz
Po dwóch miesiącach poszukiwań butów górskich, przymierzeniu ze 30 par i bliznach na palcach od wiązania sznurówek mam wreszcie swe Meindle Kansas bez gore:) Butki są zajefajne. Nie za twarde, nie za miękkie, byle się tylko ta podeszwa nie rozwarstwiała, jutro zaczynam nacierać olejem:) Przy okazji strasznie polecam szczeciński sklep, dzięki któremu dane mi było grymasić, wybierać i dopasować fajne buty.

Odpowiedz
A propos wymiany podeszwy - to + konserwacja (z przesyłką) to około 60 euro.
-------------------------------------------
Królik

Odpowiedz
Witam, mam pytanko, czy buty Meindl Jersey Pro dadzą radę do łażenia w zimie po mieście, ew delikatny las? Oczywiście bez jakiegoś zanurzania w błocie czy śniegobłocie, chodzi głównie czy będzie mi dość ciepło przy powiedzmy -10 - +10 ? Czy raczej będą się zachowywały jak cieniutkie adidaski? WIem że jest to model wiosenno,letnio jesienny ale zdarza mi się w trekach chodzić właśnie i w zimie ale już nie w górach.
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz


Skocz do: