To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Krakus - mam stopę A1, czyli standardową. Nie powinno być problemu;). Za około dwa tygodnie będę w Warszawie i dokładnie pomierzę buty (z grubszą skarpetą). Jakoś nie jestem przekonana do tych Meidl Badile... Sama nie wiem dlaczego, ale dzięki za pomoc;). Poważnie natomiast zastanawiam się nad Borneo (choć tu otok rzeczywiście niewielki) i Engadinami. Jak nie będę zbyt sztywne i uda mi się znaleźć właściwy rozmiar, to z chęcią je kupię.

Pozdrawiam!!
-------------------------------------------
Miejcie cierpliwość dla początkującego na forum:P

Odpowiedz
Ja tam wiem ,że np Hunt-Fish z allegro ma takie modele których Larix nie posiada i jest to pewny sklep. Zakupiłem u nich parę par obuwia i nie tylko, więc co do tych nowości w Larixie to bym polemizował.

Odpowiedz
Ale mają buty, których nie ma Larix, czy mają nowości, których nie ma Larix?
-------------------------------------------
Królik

Odpowiedz
Krakus
Mógłbyś coś więcej skrobnąć o tych badile? Głównie interesuje mnie sprawa amortyzacji, czy daje radę, czy to wygląda na takiej samej zasadzie jak np w vakuumach-amortyzacyjna warstwa w podeszwie.

Ed. Ciach, nie mam ochoty na jakieś jałowe gadki.
---
Edytowany: 2012-01-25 20:41:50

Odpowiedz
@Królik jedno i drugie.

Odpowiedz
No tak niby dostałem zniżkę 40% ale cóż z niej jak i tak trzeba dać w sumie ledwie 200stówki mniej niż u normalnego sprzedawcy. Wychodzi na to, że tak samo stać mnie było na nie przed dostaniem rabatu jak po. Mówiąc wprost nie stać mnie na Meindle nadal ;)

Odpowiedz
No cóż, nie o to chodziło, ale co będę tłumaczył :)

Odpowiedz
To jak? Jest szansa na tą zniżke? emczak@o2.pl

Odpowiedz
Kasandra ja mam Meindl Air Revolution 5.1. Bardzo fajny but. Do lekkich nie należy, ale świetnie trzyma nogę, jest naprawdę twardy, nie tylko podeszwa. Ogólnie jestem bardzo zadowolona. Podeszwie nic nie jest, jak z resztą i całym butom po kilku latach tupkania. Aha, nie przemakają mi, a dużo chodzę w zimie.

Odpowiedz
Zuza85 - dzięki za cynk. Wizualnie wydają mi się ciekawe a skoro od strony technicznej też są w porządku, to dopisuje je do listy:). Za dwa tygodnie będę miała okazję wszystkie interesujące mnie buty przymierzyć, więc z chęcią sprawdzę jak leży na nodze. Pozdrawiam:)
-------------------------------------------
Miejcie cierpliwość dla początkującego na forum:P

Odpowiedz
@ mikel

Amortyzacja nie rzuca na kolana. Najgorsze są długie zejścia po bitych drogach.

Nie wiem jaki system jest vakuumach.

Odpowiedz
Tego się właśnie bałem, no ale może uda mi się gdzieś je dorwać i podpatrzeć jak to wygląda, chociaż nawet w netowych sklepach jak są to rozmiarów nie ma.
Tzn dałem je jako przykład, ogólnie jakbyś to porównał do amortyzacji w klejonych butach, o wiele słabsza?
---
Edytowany: 2012-01-29 21:37:45

Odpowiedz
Słyszałam pozytywną opinię o Colorado Lady, miał ktoś do czynienia z takimi butkami? Engadiny też obiły mi się o uszy ale podobno po niedługim uzytkowaniu są problemy z odklejającym się otokiem. Tez mam chrapkę na Meindle i próbuję się w nich co nieco rozglądać toteż podpinam się pod poszukiwania Casandry. Póki co okres wiosna-jesień, o zimie pomyślę jak nabędę ciut wprawy ;)

Odpowiedz
jaki model moglibyście mi polecić.
Zamierzam kupić buty na zima, jesień,wiosna.
Będą wielokrotnie poddawane działaniom wody (chodzenie po mokrej trawie mokry śnieg).
Będę w nich chodził po lesie w niższych górach rzadko Tatry itd.
Jaki model byłby najlepszy?

Odpowiedz
Mucha, myślę że już coś z klasy B będzie odpowiednie dla ciebie. Osobiście proponuje Borneo.

Adh, a sam nie możesz sobie poczytać? O tych modelach na NGT już chyba wszystko napisano.

Odpowiedz
mucha
Twardość b albo b/c, to już zależy od tego co wolisz, ale twardszy but może być lepszy na śnieg.

Jeśli to będzie mokra trawa i mokry śnieg, to zdecydowanie model z wyższym otokiem niż borneo, polecam sprawdzić vakuum. Są na skórze i gore, także możesz wybrać co wolisz :)
---
Edytowany: 2012-01-31 18:53:01

Odpowiedz
Witam, dostalem wczoraj przesylke z Meindl Montana Boots Mens
A/B, za kostke, z gore-tex'em
Za 75 GBP z 125 w fieldandtrek.com http://tiny.pl/hj8f8
Pierwsze wrazenie, jest takie, ze jestem zachwycony, stosunkiem ceny do jakosci
i ku swojemu zaskoczeniu jakoscia
sukalem opinii dot. tego modelu, ale nic nie znalazlem, wyglada mi to na specjalna serie na rynek GB, gdzie indziej nie dostepna

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź,
a co sądzicie b Burma i Island pro?

Odpowiedz
czym się różni nebuk natłuszczany od woskowanego w butach meindl?
Który zapewnia większą nieprzemakalność?

Odpowiedz
Mucha
Burma wygląda dla mnie na odpowiednik borneo z gore, tak samo jak island engadina, tylko że w tym wypadku jest ciut wyższy.
Islandy mierzyłem, według mnie fajny but z wysokim otokiem, co do membrany to jak kto woli. No i na pewno nie są to leciutkie buciki.

Wszystko zależy na jakie warunki i w jakiej cenie butów szukasz :)

Odpowiedz


Skocz do: