To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Ja przy zejściach mocniej wiążę górną część obuwia i stopa mi się nie przesuwa do przodu ,dodatkowo usztywnia to stopę w górnej części co pozwala mi uniknąć kontuzji.

Odpowiedz
@Ikati -raczej nie doszukiwalbym sie tu przyczyny w butach czy tez w rozmiarowce. Ciezko jest cokolwiek doradzic. Ja bynajmniej nigdy nie ubiore butow po kims nawet jesli dawali by mi najdrozsze Meidle za darmo :)

Odpowiedz
Kupienie cieńszej wkładki powinno pomóc w tym przypadku, ale trzeba się liczyć z mniejszym komfortem użytkowania, tzn stopa jest wtedy bardziej ''odczuwalna'' ze względu na gorszą amortyzację. Niestety coś za coś.
-------------------------------------------
kalejdoskop

Odpowiedz
Salleh, buty były nowe, prosto ze sklepu. Dzięki wszystkim za porady.

Odpowiedz
Witam
Zakupiłem ostatnio Vakuum GTX. Dzisiaj jest 3 dzień jak miałem je na nogach. Wybrałem się na Giewont i po powrociłem zauważyłem że są wilgotne w środku. czy to jest normalne?? Dodam że było troche śniegu po kolana i w dolnych partiach gór troche mokrego śniegu. mokrego nie poczułem przez skarpetki tylko jak wyjmowałem wkładkę żeby troche przewietrzyć, Dodam że był ze mną ojciec i on ma Jersey Pro i nie ma żadnej wilgoci.
Możliwe że to jest pot?? Skarpetka była sucha.
-------------------------------------------
Maliniak

Odpowiedz
możliwe. Jak była duża wilgotność powietrza, mokry śnieg itd. to mogła ci sie wilgoć z potu po prostu skroplić.

Odpowiedz
Witam zastanawiam się nad wyborem butów jednymi są Meindl Island Pro a drugie to Hanwag: Alaska GTX które byście polecili?
-------------------------------------------
ebro

Odpowiedz
Zależy do czego (jakie góry, jaka pora roku). I wcale nie odnosi się to do tych dwóch konkretnych modeli tylko ogólnie - poczytaj o twardości podeszwy/podpodeszwy.

Odpowiedz
Ale Islandy i Alaski to buty tej samej klasy, jakości i do tych samych zastosowań. Niestety musisz przymierzyć bo są szyte na różnych kopytach. Za Alaskami przemawia wyżej nachodzący otok na czubie buta.

Odpowiedz
No własnie to chciałem zasygnalizować, że to tej samej klasy buty.
Pytanie czy aż takie są potrzebne.

Odpowiedz
Równie dobrze można zadać pytanie czy tylko takie wystarczą?

Odpowiedz
Dlatego musi napisać gdzie i kiedy :)

Odpowiedz
Witam ogulnie chodzi mi o polskie góry, zima, lato ,polowania czyli lasy ,bagna ,mokre łąki i wszystko co się z tym wiąże i równiesz miasto .Szukam jednego buta ,ale dobrego bo kupowanie kilku par mija się z celem przynajmiej ja mam takie zdanie.Dodam tagże że posiadam wąskom stope i nie mierzyłem tych butów .
-------------------------------------------
ebro

Odpowiedz
Po pierwsze - na początek zakup słownik ortograficzny.
Po drugie - takie rzeczy to tylko w Erze. Góry, lasy, bagna, zima, lato, miasto - może jeszcze misja w Afganistanie i podbój Koła Podbiegunowego?

Niestety, musisz zmienić zdanie, bo nie ma butów uniwersalnych. A już na pewno nie aż tak uniwersalnych.

Odpowiedz
Jak rzecze Królik, bo rację ma.

Ponadto sam zdajesz sobie sprawę, że różne stopy mają różne kształty, więc logicznym jest że nie każdy but będzie Ci pasował, chocby ktoś inny był nim zachwycony.
Jaki wobec tego sens ma pytanie: ''które byście polecili?''
Przecież jedynym sposobem wyboru między dwoma Twoimi faworytami jest przymiarka ich w realu.
I to byśmy polecili.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
@ebro - Z jednej strony nie ma butów uniwersalnych, z drugiej strony złemu tancerzowi moszna w tańcu mrowi. Ja bym na Twoim miejscu rozważył jeszcze np. Meindl Vakuum GTX. Tylko te bagna... Zdefiniuj słowo ''bagna'' i czy zamierzasz w nich pływać, biegać po nich czy się w nich po prostu nie zamoczyć? Na bagna osobiście bym polecił jungle lub zwykłe trampki.

Odpowiedz
Witam, czy istnieje jakiś sklep w Wrocławiu, w którym przymierzył bym buty Meindl i Hanwag .Wrocław chyba jest najlepszym miejscem w mojej okolicy, aby znaleść taki sklep [jakieś 50km od miejscowości ,w której mieszkam].A co do tych bagien ,to miałem na myśli podmokły teren.
-------------------------------------------
ebro

Odpowiedz
Na pewno w okolicy Ładnej - Skalnik, Rockcentric, w HiMie i Horyzoncie też pewnie mają.
-------------------------------------------
Filip

Odpowiedz
Hanwag Alaska GTX:
http://www.e-horyzont.pl/buty-alaska-gtx_66440t.html

Meindl Island:
http://www.e-horyzont.pl/buty-island-mfs...0477t.html

Wszystko w jednym sklepie na Ładnej we Wrocławiu.
Na tej samej ulicy masz Skalnika, gdzie mają Meindla i zaraz obok Rockcentric, gdzie Islandy też widziałem.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
DZIĘKI
-------------------------------------------
ebro

Odpowiedz


Skocz do: