To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Chyba wszystko zostało napisane w tych 2000 tysiącach postów co zostały napisane przez te kilka lat. Miłej lektury.

Ale żeby nie być burak... Moim zdaniem Engadiny albo a jak faktycznie na zimę to Islandy będę odpowiednie.

Odpowiedz
Które buty z rodziny meindla będa odpowiednie no zime do miasta.

Odpowiedz
Są przecież. Ale to trzeba poszukać a to jest trudne zadanie.

Odpowiedz
Witam poszukuje wyższych treków na zimę,głównie miasto chodź weekendy w górach tez będą.Do tej pory miałem Asolo i bylem bardzo zadowolony teraz myślę o firmie Meidl i w sumie zastanawiam się nad 2 modelami Engadin Men MFS lub Vakuum Men GTX .Co wy na to?co możecie powiedzieć o tych modelach??który wybrać??a może jeszcze jakiś inny??proszę o rady z gory dziekuje i pozdrawiam
-------------------------------------------
Kuba

Odpowiedz
Wyższe trekki na miasto i jeszcze Meindle ? Chyba jesteś miłośnikiem przerostu formy nad treścią :)

Odpowiedz
Na miasto: http://allegro.pl/zimowe-buty-gastein-gt...19657.html
W góry: engadin meindl
---
Edytowany: 2011-11-02 15:44:56

Odpowiedz
@troop, zdziwiłbyś się, jak wysokie buty potrafią ułatwić życie w niektórych dzielnicach takich miast jak np. Gdańsk..
---
Edytowany: 2011-11-02 14:19:58

Odpowiedz
Ja już się dziwie. W życiu nie dam 7-8stów za buty po to by czasem wyjść z miasta w góry. Zawsze powtarzałem, że buty trzeba dobrać do rodzaju aktywności. Trochę mnie to śmieszy ale jak was stać... no można ;)

Odpowiedz
Co innego, kiedy mieszkasz tuż pod lasem, w dzielnicy zapomnianej przez bogów, a już na pewno przez służby miejskie odpowiedzialne za odśnieżanie, wokół jest jeden wielki plac budowy, chodnika nie uświadczysz, tylko uwalasz się w glinie i błocie po kostki, a niekiedy po łydki. To swoją drogą. A gdy ktoś lubi pohasać po lasach, bagnach itd. to już mu takie buty się nie przydadzą, bo są niby dedykowane tylko na góry? Meindl Dovre Extreme jest jeszcze wyższy niż Engadin i Island Pro. Poza tym, swoje noszę już 5-ty sezon, kosztowały mnie 650 pln, więc biorąc pod uwagę ich żywotność, nie był to duży wydatek. A nie zanosi się na to, żebym je miał zmienić w przyszłym roku.
---
Edytowany: 2011-11-02 17:06:37

Odpowiedz
Dodam tylko ze muszę mieć nad rozmiar,czyli 13 bądź 14 a co w tym takiego dziwnego ze wysokie buty do miasta jeśli mogę zapytać??
-------------------------------------------
Kuba

Odpowiedz
Wiec dolacze do pytajacych ale tak poza konkursem :)

Co oznacza 'PRO' [professional?] w nazwie Meindla?
Zamowilem Borneo MFS [bez PRO] i nie wiem czy takie tez wystepowaly, czy moze jest to blad w opisie produktu?

Rozjasnijcie prosze moj umysl :)
---
Edytowany: 2011-11-03 17:57:01

Odpowiedz
Panowie Meidl Engadin czy Vakum GTX??proszę o podpowiedz bo chciałbym zamówić buty do końca tygodnia.Z góry dzięki pozdrawiam
-------------------------------------------
Kuba

Odpowiedz
~Kuba
sa to 2 rozne buty, zarowno pod wzgledem wykonania jak i przeznaczenia

Odpowiedz
Nie przesadzałbym odnośnie tych różnic. Różnica to zaledwie gore-tex w Vakum i podeszwa (B a B/C). Ale właśnie ze względu na podeszwę preferowałbym Engadina.
---
Edytowany: 2011-11-04 09:19:54

Odpowiedz
Czy wszystkie buty z klasy ''A'' beda na tyle miekkie zeby moc chodzic w nich po miescie/ lesie/ piaskach?

Odpowiedz
@Dzikun, ja tam mieszkam na śląsku, gdzie nie tylko masz place budowy, remonty dróg itd., ale również szkody górnicze, koleiny i trakcję tramwajową wyłożoną betonowymi płytami i jakoś nigdy wysokie buty nie były dla mnie koniecznością. Co prawda na co dzień zimą używam butów Belleville, ale tylko dlatego że nie stać mnie na kupno dwóch par butów, a od bazarowej jakości trzymam się z daleka. A kupiłem je bo dorwałem tanio i lubię wojskowe buty. I za każdym razem szkoda mi ich podczas codziennej egzystencji w mieście, ale coś za coś.

A w cenie butów, którymi interesuje się ''Kuba'' można kupić dwie pary butów - jedne dobre na miasto i drugie dobre na sporadyczne wypady w góry.
Aczkolwiek jak kogoś stać i - cytując pewną reklamę - nie obchodzi go przeznaczenie tylko ''chce je mieć'' to jego sprawa. Co jednak nie zmienia faktu, że wysokie, górskie buty za 8 stów do użytku w mieście jest zwykłym przerostem formy nad treścią.

Odpowiedz
@Troop, NIGDZIE nie zaznaczyłem, że kupiłem te buty z przeznaczeniem na miasto. A że odpowiadają mi również na co dzień, to nie żałuję ich sobie założyć na drogę do pracy. Po prostu je lubię, tak jak Ty belki. Też swoje kupiłem okazyjnie, tak jak Ty belki. Również nie stać mnie na kupowanie butów na każdy rodzaj terenu, tak jak Ciebie. Mam buty, które docelowo miały służyć w górach i terenach leśno-błotnych, a służą również przy wielu innych okazjach. Proste?

Odpowiedz
Myślę, że powinieneś przeczytać swój poprzedni post jeszcze raz. Nie napisałeś, że kupiłeś takie buty z przeznaczeniem na miasto, ale zachwalałeś je, jakie to wysokie buty nie są świetne w mieście - a nie są. Gdybym mógł sobie pozwolić na wybór butów ( a o tym świadczy fakt, że ktoś daje 8 stówek za buty na miasto ) to NIGDY nie wybrałbym wysokiego obuwia na uliczny użytek. Więc pisanie, że świetnie spisują się na nierównych chodnikach jest zwyczajną bujdą i głupim usprawiedliwianiem się. Proste ? :)

Odpowiedz
@Troop, nigdzie się nie usprawiedliwiam, nie kupiłem butów wysokich z przeznaczeniem na miasto, a już na pewno nie za 8 stów. Za to belki to idealne buty na miasto? Dla Ciebie pała z logiki, czytania ze zrozumieniem i kultury konwersacji. Tyle w temacie.

Odpowiedz
''Za to belki to idealne buty na miasto?''

O rany, chłopie... Mam nadzieję, że maturę masz już za sobą, bo z polskiego byś oblał :)

Odpowiedz


Skocz do: