To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Hej

Dzieki za linki.
widel: Te altbergi, super
piteros: znam ten sklep. A B/C rzeczywiscie za twarde - (wczoraj przymierzalem)
Co ciekawe np. islandy też mają twardość b/c a byly znacznie bardziej miekkie i elastyczne gdy je przymierzalem.

Hanwagi tez sa super. Tylko ze jeszcze drozsze od meindli :) Chyba ze ebay.

Poki co zostaly Badile w pl, maja twardosc B, sa troche mniej pancerne od Ortlerow. Z tym ze na zadnym ebayu ich nie ma.
dzieki
jak cos wam się jeszcze nasunie to bede wdzieczny

Odpowiedz
Badile są w Bielsku-Białej w sklepie firmowym Pajaka.

Odpowiedz
Witam, zamierzam kupić zimowe buty Meindl GASTEIN GTX
http://tiny.pl/h1qt6
Martwię się tym ze w tych butach będę głównie chodził po mieście, a nie jak większość użytkowników po szlakach górskich, a co za tym idzie chodzenie po płaskim twardym podłożu nie będzie zbyt komfortowe czy się mylę?

Kilka stron wcześniej inny użytkownik też chciał kupić te buty i były proponowane buty:
''Jeżeli mają być to buty na górskie zimowe szlaki to raczej nie Meindl Gastein GTX. Proponował bym Meindl Burma GTX, Borneo, Engadin plus ciepłe wełniane skarpety.''

Nie ukrywam ze tez myślałem nad tymi butami, ale czy podeszwa nie będzie za twarda? Chciałbym dokonać trafnego wyboru gdyż nie zamierzam chodzić w tych butach jednego sezonu. Z góry dziękuje za sugestie
-------------------------------------------
CMC

Odpowiedz
''Możliwość szerokich zastosowań nadaje butom Meindl elastyczna podeszwa, która doskonale spisuje się zarówno w warunkach klimatu arktycznego jak również podczas codziennego użytkowania. W obuwiu Meindl możesz stawić czoła największym wyzwaniom zimy każdego mroźnego dnia.'' - część opisu ze strony producenta. Wg. klasyfikacji twardości podeszwy jest to A, więc nadaje się do miasta.

Odpowiedz
CMC, dokładnie jak kolega wyżej. Kupno butów o sztywności BC do chodzenia w mieście jest co najmniej niepoważne. To są buty górskie, a nie miejskie. Sztywność A (tak jak w mod. Gastein) jest odpowiednia do miasta. Co najwyżej można pokusić się o twardość AB.

Odpowiedz
Arni, ja mam Meindl Island Pro z podeszwą o sztywności BC. Używam ich dość często i w każdego rodzaju terenie, nie tylko górskim. Mogę powiedzieć, że ze swojej strony nie stwierdzam dyskomfortu z powodu użytkowania ich niekiedy jako buty codzienne (a stają się nimi zwykle w okresie jesienno-zimowym).

Odpowiedz
''użytkowania ich niekiedy'' - no właśnie, niekiedy a nie codziennie. I nie wmawiaj proszę ludziom, że to dobre rozwiązanie bo rozumując w ten sposób ''TYLKO'' nie najlepszym rozwiązaniem było by chodzenie po mieście w kasie D, a dopiero fatalne w plastikach czy butach narciarskich.
W BC da się ale sporadycznie i wyjątkowo, a nie na co dzień przez 5 miesięcy w roku. Oczywiście pomijam tu cenę bo pewnie są osoby które na to stać by w butach za 9 stów śmigać codziennie po zakupy do Tesco.
---
Edytowany: 2011-10-26 15:46:48

Odpowiedz
W sumie, mógłbym śmiało zastąpić ''niekiedy'' słowem ''codziennie''. Nie wmawiam nikomu, że to dobre rozwiązanie dla tych, którzy w ciągu dnia pokonują drogę tylko po asfalcie i chodniku. Stwierdzam, że mnie to nie razi, a ponadto osobiście preferuję twardsze podeszwy, miękkie zbyt szybko mi się zużywają. Ale wszystko to kwestia indywidualnych preferencji.

Odpowiedz
cześć

mam model Borneo, ale niestety obcierają mnie na piętach i na palcach. Czy jest to normalne w tego typu butach posiadających system mfs? Znajomy mówił, że może muszę je rozchodzić - jak do tej pory chodziłem w nich dopiero 7 dni. A może to wina złych skarpet - chodziłem w takich z decathlonu, w sumie dosyć cienkich. A może są po prostu za twarde? Co o tym myślicie?

Odpowiedz
Marc, a może są za małe?.. Ile masz w nich zapasu? A co do tego MFS, to w miejscach, w których Cię obciera, to go nie ma.
---
Edytowany: 2011-10-27 09:29:46

Odpowiedz
no właśnie za małe to one na pewno nie są, bo mam tam zapas 1 cm co najmniej - robiłem przymiarkę zgodnie z zaleceniami Meindl'a (stopa na maksa do przodu i palcem się sprawdza luz przy pięcie) i jest luz, ale nie taki, że bez problemu palec się tam przesuwa.

Odpowiedz
~marc spróbuj założyć grubszą skarpetkę. Ja nosze dwie - cienką z coolmaxu i grubą z wełny.

Odpowiedz
Jak buty ze skóry są nowe to często obcierają. Pochodź kilka dni w nich i będzie ok. Skóra się rozbije trochę.

Odpowiedz
kupię nowe i lepsze skarpetki, pochodzę w butach trochę dłużej i zobaczymy co będzie, miejmy nadzieję, że się ułożą - dzięki za porady, pozdro :D

Odpowiedz
jeśli masz minimum 1cm luzu to buty nie są za małe lecz za duże! Prawidłowy luz powinien wynieść ok. 0,7 do 0,8cm. To właśnie zbyt duży luz powoduje ruchy piety. Co teraz można zrobić? Jeśli faktycznie miałeś cienkie skarpety to proponuję kupić grube, wełniane i założyć obie pary (cienkie do środka). To zlikwiduje luz o jakieś 3mm. Jeśli nadal będą obcierać to będziesz musiał wkleić jakieś zapiętki.

Odpowiedz
Jeśli te obtarcia są bardzo uciążliwe, a grubsza skarpetka nie pomoże, to możesz na razie spróbować naklejać taśmę izolacyjną na piętę (taką srebrną, szeroką, pewnie masz w domu, a jak nie to znajdziesz choćby w supermarkecie na narzędziowym), a za jakiś czas, jak się buty bardziej rozbiją, zobaczyć jak się chodzi bez. Niektórzy dokładają do meindli skórzane zapiętki, więc gdyby nie przechodziło, to możesz rozważyć też taką opcję. Ale może się wszystko samo dopasuje, cierpliwości:)

Odpowiedz
wcześniej gdy pisałem o luzie 1cm nie mierzyłem wkładki i stopy, napisałem trochę na pałę a trochę z tych wyliczeń z palcem za piętą :P teraz zmierzyłem stopę - 26.9cm i wkładkę - 27.6, luz wychodzi 0.7 czyli taki, jak pisał Arni więc niby wszystko powinno być ok, chyba, że wkładka nie odzwierciedla prawdziwej długości ;>

Odpowiedz
no to wynika że jest OK. Własnie tak jest najlepiej zmierzyć, wkładka tez na pewno jest OK

Odpowiedz
Marc, kup podpiętki http://www.akspph.pl/detale.html?id=66
W moich Borneo taki patent pomógł.

Odpowiedz
od wakacji noszę się z zamiarem kupna butów na zimę, ciężko się zdecydować, ale śnieg już zalega, więc najwyższy czas.

buty zamierzam używać tylko w śniegowych warunkach, tatry i beskidy, może w przyszłości też wyżej - na cieplejszą porę mam inne.

do sedna: Engadin, Island, czy może Air Rev ?

zależy mi na tym żeby stopa mi nie marzła. wspinać się nie planuję, jedynie turystyka zimowa.

Odpowiedz


Skocz do: