To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
~`przezierny

ad A) z moich podróży po warszawskich sklepach wynika, że największy wybór Meindla masz w Sherpie na Żelaznej. www.sherpa.pl
-------------------------------------------
stenio

Odpowiedz
Witam. Czy buty Meindl Himalaya MFS nadają się do całorocznych wypraw po górach (Sudety). szczególnie mam na uwadze koniecznosc chodzenia w ekstremalnych temperaturach ok. 30 stopni po 12-14 godzin na dobę oraz po drogach asfaltowych. Czy ma ktoś doświadczenie w tym temacie?
-------------------------------------------
tomik

Odpowiedz
Nadac sie nadzaja ale czy twoja stopa to wytrzyma. Ja bym powiedzial ze +15 stopni to jest max tych butow.
-------------------------------------------
filemoon

Odpowiedz
Otok znacznie ogranicza oddychalność. To są raczej typowe buty na śnieg (zwłaszcza że jest zapiętek pod raki).

Odpowiedz
~tomik,
Po bezśnieżnych Sudetach możesz chodzić w każdym obuwiu, najlepiej w takim przystosowanym do turystyki. Dobrze jeżeli nie są to buty, które ważą każdy po kilogramie. Bo po co?
A na zimę, to świetny but.
---
Edytowany: 2011-06-03 08:38:22

Odpowiedz
Witam wszystkich jestem tu nowy i potrzebuje porady
potrzebuje buty w bieszczady w jesienna pore moze i zimowa musze przetrwac kilka dni w tym klimacie 24 h myslałem na meindl island pro mfs lub meindl wales nie wiem które wybrac rozchodzi sie oczywiscie o cene czy warto dopłacic kilka stówek do island czy nie? a moze doradzicie jakies inne?
prosze o pomoc

Odpowiedz
Artur - Meindl robi bardzo dobre buty. W zasadzie jakikolwiek model nie wybierzesz, będziesz zadowolony. Jakość w tym przypadku przekłada się jednak na cenę. Jeśli potrzebujesz uniwersalnych butów w polskie góry, dających radę także w zimniejsze pory roku, to rozważ model Meindl Jersey Pro GTX. W dobrej cenie masz Meindle z Gore, bez przeszyć skóry, z ochroną czubka. Ciut tańsze są Jersey bez Gore. Podobny model to chyba Kansas. Kwestia preferencji. Nie wykosztujesz się za bardzo, a będzie dobrze i wygodnie. Czy warto dopłacić do modeli wyższych? To zależy czego oczekujesz i jak butki będą używane. Jeśli zwykły trekking, szlaki typu Bieszczady czy Beskidy, to moim zdaniem nie warto. Pzdr.

Odpowiedz
Mykacz dziekuje za pomoc powiem tobie ze potrzebuje butów na selekcje do wojska i nie mam zielonego pojecia co wybrac poza tym nie znam sie na butach pasjonuje sie samochodami :) i dlatego siedze cały czas w necie aby sie czegos dowiedziec

Odpowiedz
Aha, selekcja do wojska powiadasz. No cóż, nie wiem jak ona wygląda, ale mogę założyć, że może odbywać się w trudniejszym terenie. Zatem może warto rozważyć mocniejszy model butów (otok gumowy, lepsza podeszwa). Na pewno Meindle można polecić.
---
Edytowany: 2011-07-01 15:59:16

Odpowiedz
dlatego właśnie sie zastanawiałem nad wales czy island bo wales znalazłem za 599 a island za 745

Odpowiedz
To zależy też od rodzaju tej selekcji do Kupsa bym zabrał inne a do jakiejś specjalnej JW inne. Na selecje polecę ci raczej lżejsze buty niż Islandy - czasem trzeba tam pobiegać ;) klasa sztywności B w zupełności wystarczy.

Odpowiedz
http://www.arrse.co.uk/content/546-revie...boots.html

http://www.sklep.grube.pl/pl/Katalog/Tes...s-GTX.html
---
Edytowany: 2011-07-01 20:21:42

Odpowiedz
no buty super i tansze

Odpowiedz
a mam jeszcze jedno pytanie czym spodwodowana jest tak wielka różnica cenowa siegajaca nawet kilku stówek w róznych sklepach czy wynika ona z tego ze nie wszyskie buty sa orginalne

Odpowiedz
Omijają Larixa dystybutora na Polskę Meindla,więc mają taniej towar prosto z niemieckich magazynów. Mówię o Grube pl,i wszystkie obuwie mają oryginalne mają takie których nie ma w polskich sklepach asortyment jest u nich większy.
---
Edytowany: 2011-08-01 20:44:32

Odpowiedz
rozumniem czyli nie mam co sie martwic o jakosc produktu

Odpowiedz
Zamierzam kupić model Colorado, powiedzcie proszę czy to dobre buty dla kogoś kto najczęściej wędruje w Bieszczadach, a czsami w Tatrach? Będę wdzięczny za Wasze opnie.
-------------------------------------------
pawmen

Odpowiedz
Artur69
3,5 roku temu kupiłem w grube.pl
Meindle Borneo i sa takie jak w sklepach stacjonarnych.
Jedyna różnica, ale duża różnica to cena ;))
ja zapłaciłem za nie niewiele ponad 550zł
eksploatuje je często (Beskidy, Tatry - 4 pory roku) i jak dotąd wszystko ok

Odpowiedz
Masz racje PIteros, raz zdazyl mi sie Meindl nieorginalny !

haha

Gnioty opowiadasz o produktach Meindl. Grube czy Larixa biorą to samo.
-------------------------------------------
Arnolda

Odpowiedz
Cześć

Może wiecie, czy jakiś warszawski sklep posiada buty Meindl Ortler?

Zastanawiam się między nimi a Borneo Pro - zastosowanie to głównie całoroczne wypady w góry typu Beskidy/Bieszczady + latem góry typu Tatry (choć nie wykluczam tam np. kursu zimowego).

Odpowiedz


Skocz do: