To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Rowniez impregnuje swoje Meindle Nikwaxem. I wcale mnie to nie smieszy. Literka sluzy do sprawdzenia, co zaleca Meindl. Uzbrojeni w ta wiedze, mozemy wybrac srodek ich, badz konkurencyjny. Jak kto woli.
-------------------------------------------
Field&Trek

Odpowiedz
Dla zainteresowanych pozwoliłam sobie skopiowac ze strony sklepu 8a katalog Meindla na 2010: http://8a.pl/katalog/Meindl_2010PL_ekran.pdf
Zawiera sporo ciekawych rzeczy i wszystko jest w języku polskim.

Odpowiedz
tiaaa... jovanoo, to spróbuj zaimpregnować nikwaxem engadiny i łazić w nich w śniegu przez kilka dni non-stop; gwarantuję Ci ciągłą impregnację co wieczór i bardzo ładnie nasiąkniętego wilgocią buciora
-------------------------------------------
z chmielowych pól

Odpowiedz
I w nasiaknietych wilgocia butach Nikwax bedzie sie jeszcze lepiej rozprowadzal... :)
A tak powaznie, producentow impregnatow jest od groma i jest tu nawet caly temat poswiecony temu rzemioslu. Od butow typu Borneo, Burma, czy Engadin mamy wyznawcow wosku, czcicieli oleju i wielbicieli silikonu, niepotrzebne skreslic.
-------------------------------------------
Field&Trek

Odpowiedz
wlasnie sie zastanawiam nad przesiadka z Hanwaga do Meindl'a. do tej pory smigalem w Yukonach, poza niuansami kapitalne buty. z ciekawosci chyba bardziej niz potrzeby, chcialbym Meindl'a sprawdzic, gdyz nigdy nie smigalem w tych butach, a wielu, gdzies, kiedys napisalo, iz wygodniejsze niz Hanwagi...

jako, iz moje Yukony podarly sie od srodka, dystrybutor stwierdzil, iz za malo dbalem o skore w srodku, gdyz byla to werjsa buta bez GTX'a, stricte skora w srodku. fakt, ze nie impregnowalem wnetrza, nie wnikam... 2 lata w nich smigalem - but rewela, no nic... moglbym kupic alaski gtx ale ta ciekawosc konkurencji.

szukam buta na caly rok poza zima, podczas ktorej mam nadzieje La Sportiva Nepal Evo GTX bedzie mi dlugo sluzyl, na razie sa w shippingu, wiec niewiele o nich praktycznie tez moge powiedziec.

podeszwa B badz B/C, zalezy mi na jak najlepszym amortyzatorze pomiedzy vibramem a butem. i tak o to znalazlem w ofercie Meindl'a Himalaya GTX MFS.
potezny otok co uwielbiam (nie wiem dlaczego, wiele modeli Meindl'a ma tak skromny otok, szczegolnie na przodzie buta), dobry amor, MFS. sensowny vibram, wysokie, wiec dobra stabilizacja. GTX - juz mam dosc butow stricte skorzanych, nie mam cieprliwosci po prostu na tak duza doze dbania o jej wewnetrzna warstwe, jakiej bez watpienia potrzebuja, a ktorej to nie moge im dac ;)

ale o co mi chodzi, smigal ktos z Was w owych Himalaya GTX MFS Meindl'a i porownywalnym jakims modelu Hanwaga typu Yukon, Alaska etc ? strasznie mi zalezy na opinii, zdaniu osob, ktore mialy doswiadczenia z obiegama firmami na tym pulapie cenowym, modelowym.

cena tycb butkow spora, trzeba bedzie o jakis upust sie starac...

jak to jest z tym kurczeniem sie Meindli ? wiele opinii tego typu widze.
---
Edytowany: 2010-09-25 23:59:11

Odpowiedz
Muszę Was zmartwić , kupiłem model Meindl Vakuum Men GTX dunkelbrown 9.5 w tych butach nie da się chodzić albo sprzedawcy ze sklepu Horyzont z Głębockiej w \warszawie nie potrafią doradzić i dobrać obuwia. Zareklamowałem buty dwa razy i za każdym razem reklamacja została odrzucona przez Firmę Larix z Buczkowic . Dzwoniąc do nich miła Pani mówi przez telefon że jak jestem niezadowolony z opinii rzeczoznawcy to mogę założyć sprawę w sądzie. Takie jest właśnie podejście tej Firmy do Klienta , kupuj drogie buty i spadaj. Ale lepsza była w sklepie Horyzont jak pojechałem odebrać pierwszy raz buty - powiedziała żebym sprzedał sobie te buty na allegro i ze to nie jest ich problem, że mi źle dobrali buty - tak bywa.
Zastanówcie się dobrze czy warto wydać 900 pln na buty tej marki.
-------------------------------------------
alex

Odpowiedz
Ale z jakich powodów reklamowałeś? Z powodu złego dobrania obuwia? Bo nie rozumiem. Jesteś zdania, że buty mają wadę, czy też że są źle dobrane?
Jaki był Twój zarzut wobec obuwia, a jak brzmiała decyzja rzeczoznawcy?
---
Edytowany: 2010-10-02 19:42:06
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka

Odpowiedz
Prawy but według mnie był źle wyprofilowany, powodował ''palenie'' z prawej strony stopy , nie mogłem chodzić . W sklepie sprzedawca wyczuł zgrubienie od wewnątrz i zaznaczył miejsce na bucie . Rzeczoznawca odrzucił reklamację twierdząc, że jest nieuzasadniona.
-------------------------------------------
alex

Odpowiedz
I widzisz teraz to brzmi inaczej- bo z tego co napisałeś najpierw wynikało, że po prostu zakupiłeś buty nieodpowiednie do Twojej stopy. Z drugiego posta wynika, że mogą mieć wadę produkcyjną, przez co nie są symetryczne. To już nie jest kwestia złego doboru buta (tam winy producent by nie ponosił). Jeżeli problem tkwi w wadliwej konstrukcji buta, to jeżeli uważasz że masz racje- możesz wstąpić na drogę sądową i masz szansę na wygranie sprawy.

Ale stwierdzenie, że w tych butach nie da się chodzić odnośnie całej marki i odnośnie każdego modelu vakuumów jest nieuzasadnione. W tym przypadku winę może ponosić właśnie owa wada konstrukcyjna, możesz mieć po prosty wadliwy egzemplarz , to się zdarza.
---
---
Edytowany: 2010-10-02 20:11:35
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka

Odpowiedz
Ja ze stwojej strony dodam moje 5 groszy bo sam tez uzytkuje Vaakum'y - nie chodzilo mi sie w nich najlepiej w firmowej wkladce.

Optymalne dl amnie sa tez dwie pary skarpet - bazowe (cienkie) i docelowe.
-------------------------------------------
Filemoon

Odpowiedz
Witam.
Mam spory problem.
W sobotę kupiłem sobie Meindle Vakum(rozmiar 41,5). Przymierzałem inne za 400-500 i niestety nie pasowały mi. Gdy z ciekawości ubrałem Te Meindle to morda mnie się od razu uśmiechnęła.
W domciu jednak, gdy założyłem je na dłuższy czas, godzinkę, to zacząłem się zastanawiać nad rozmiarem. Buty są mocno dopasowane, brak luzu na boki (bucik dosyć wąski, jak moja stopa z resztą), palcami nie dotykam do końca ale jak docisnę to coś tam czuję koniec buta.
Trudno mi podjąć decyzję. But ma ponoć dopasowującą się budowę do stopy i być może to to daje uczucie, jakby ciasnego buta. Boję się wyskoczyć na wycieczkę, bo potem już wymiana nie będzie wchodzić w grę :). Wiadomo, sam mogę tylko stwierdzić, czy but dobry czy nie, nikt mi tego nie powie, ale ktoś, kto tego używał może jest w stanie powiedzieć, jak się czuł, gdy sam taki system pierwszy raz założył na nogi? Dwóch skarpet raczej nie założę już do nich, takie mam uczucie.

Druga sprawa:
W prawym bucie, gdy jakby podniosę stopę, podważając ją dużym palcem, odczuwam spory ucisk drugiej szlufki od sznurówki. I tego też się boję, czy nie da mi się we znaki w maszerowaniu. Gdy stopa sobie leży spokojnie w bucie, i gdy robię te kilka kroków po mieszkaniu, to tego nie czuje. Czy ktoś miał też takie być może nieznaczące problemy, których w użytkowaniu się nie odczuwało?
Dzięki z góry.
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...

Odpowiedz
Lepiej wymień na większe puki jeszcze możesz i masz nówki. Dwie skarpety powinny się mieścić. Do tego po południu stopa puchnie i możesz mieć ciasno nawet w jednej skarpecie, a te dwie skarpety w pewnym sensie symulują taką sytuację.

Odpowiedz
Paskudna sprawa. Chyba pojadę, i sprawdzę większy. Szczerze, to się fajnie czuję w takich dopasowanych, żadnego uczucia, że za duże, jednak strach na wycieczkę jakoś jechać :(.
Jeśli ktoś jeszcze ma coś w tej sprawie, to chętnie posłucham :).
Dzięki bardzo. Pozdrawiam.
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...

Odpowiedz
mikul właśnie taka jest idea działania pianki MFS. Kupisz większe to pianka się bardziej rozpręży i efekt będzie dokładnie ten sam jeżeli chodzi o szerokość.
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
Zwlaszcza ze Vacuum'y maja tej pianki calkiem sporo - ale w zyciu bym nie powiedzial ze sa wazkie - predzej bym sie sklanial do stwierdzenia ze sa szerokie.


:)
-------------------------------------------
Filemoon

Odpowiedz
Wiesz, ja mam ogólnie małą stopę na 180cm wzrostu i jestem - chudzina. Mierzyłem jakieś inne buty, chyba jakieś Asolo, i one miały wręcz boisko wokół stopy. Dlatego się na nie nie zdecydowałem. Gdy ubrałem te Meindle, od razu wiedziałem że czekają mnie cięcia budżetowe :). Dzwoniłem do Horyzontu, obiecali zadzwonić - być może w tym tygodniu, jak tylko dostaną rozmiar 42. Pojadę przymierzyć i się dowiem. Szkoda mi tylko tej pięknejh pogody, która obecnie jest. Miałem w Tatry jechać :(.
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...

Odpowiedz
A jeszcze mam pytanie odnośnie modeli Meindl. Jak byście mi je porównali z modelem Engadin? Czy lepiej by było wymienić moje Vacuum? Albo może inny model? Może mieli by w Horyzoncie na miejscu więc i na wycieczkę bym się zdążył wybrać :), póki pogoda piękna.
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...

Odpowiedz
Ja zakupiłem kansasy i jestem narazie zadowolony.Vacuum super but ale mnie wkurza ten niski otok i tylko to.
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz
Niski otok w Vacuum? nie pomyliłeś się? Jeśli chodzi Ci o te Kansasy (http://www.gore-tex.com.pl/remote/Satell...ionWrapper) to chyba na odwrót z tym otokiem :)?
-------------------------------------------
pokój ludziom dobrej woli...

Odpowiedz
Tak jest niski, mógłby zachodzić wyżej bo często zachaczam na szlaku o różne rzeczy (wleczone było) :-), a on jest na takiej kolizyjnej wysokości a Kansasy mają oblane całe palce i to mi pasi.Chodziło mi o przód buta,palce głównie nie boki .
---
Edytowany: 2010-10-04 12:10:04
---
Edytowany: 2010-10-04 12:17:49
---
Edytowany: 2010-10-04 12:19:42
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz


Skocz do: