To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Dzisiaj idąc w moich AR2, na mokrych kamieniach w lesie, jeździłem jak na łysej kobyle. Jakoś nie umiem wydobyć z siebie zachwytu na temat Wibramu w tym bucie.

Odpowiedz
do Filemoon.
Dzięki za radę.
pozdrawiam wszystkich.
-------------------------------------------
Andrzej

Odpowiedz
Hm ja jednak piać będę z zachwytu. Jeszcze za wcześnie na reckę, ale na mały pean już tak.
Chodzi o Meindl AR5.1 Ostatni weekend w Tatrach Słowacji. Woda, śnieg, deszcz, mokra skała. Podeszwa Vibram Multigriff by Meindl. Zero poślizgu na mokrej skale, ubitym śniegu, niewielkie trudności na wyślizganym podłożu i mieszance woda/śnieg/błoto. Buty wytrzymały w suchości całodzienny marsz po powyższym. Od góry dodatkowo śnieg i zlewa deszczowa na przemian i mimo braku stuptutów (skleroza, taki wiek :]) milo roti choć wilgotne, nie wpuściły wody do butów, szybko obeschły, nawet nie poczułam zbytnio wilgoci. Za to wrażenia ze zdobycia Rysów - bezcenne :-). To była 3cia wyprawa górska w tych butach, nie są jeszcze impregnowane, otok dalej jak nówka, brak wizualnych zniszczeń mimo, że naprawdę trochę już przeszły, zwłaszcza warunków niekorzystnych.

Odpowiedz
No właśnie wrażenia bezcenne, ale żeby tam dotrzeć trza mieć dobre obuwie ,moja kobiałka ;-) też sobie chwali tę podeszwę. Multigrip bardzo dobrze trzyma na mokrym.Teraz i ja się zastanawiam nad kupnem Meindli na zimę, co byście wybrali Meind vakuum gtx czy Hanwag alaska gtx, a może coś z ar,tylko zaufania nie mam coś do tych gęstych przeszyć wole z jednego kawałka cholewke jak gore się wytrze to się zawoskuje i jeszcze posłużą jakiś czas hm.Obydwie firmy robią porządne buty proszę o podpowiedzi ,fanatykom Meindli dziękuje, chciałbym poczytać obiektywnych opini
:-)
---
Edytowany: 2010-09-06 16:00:31

Odpowiedz
piteros, mam obecnie Engadiny i wiesz co mi się w nich nie podoba? Otok na czubach jest za niski przez co podczas chodzenia zahacza się jego rantem o korzenie i kamienie co powoduje odklejanie się go i szybkie niszczenie. Hanwagi mają ten otok o ok. 1cm wyżej zachodzący przez co te zjawisko nie powinno występować.
Poza tymi butami proponuje spojrzeć na Lowa Tibet GTX, tez wysoko zachodzący otok i wykonanie 1 klasa, a cena niższa o ok. 100zł od M. i HW.
Dla mnie idealnym otokiem na czubach mogą pochwalić się Himalaye:
http://www.livefortheoutdoors.com/upload...malaya.jpg
http://www.4outdoor.pl/files/images3/lowa_tibet_gtx.jpg
no i otok Meindli:
http://image.sportler.com/image/product/...ngadin_118 6439_15005.jpg przyjrzyj się jak nisko on zachodzi w Meindlach, a jak wysoko w Lowa i HW.
---
Edytowany: 2010-09-06 16:33:21

Odpowiedz
Arni wiem że ten otok w meindlach jest nisko ,ale akurat vakuumy maja go nieco wyżej( chyba że mi się wydaje). Ja czuby strasznie oram (wleczone było) ;-), także bez wysokiego otoku się nie obejdzie, bardziej mnie ciekawi wygoda i wytrzymałość a także podeszwa. A co do lowa( Lorenzo Wagner) to nie za bardzo mam zaufanie do tej firmy mimo że to brat Hansa Wagnera ,założyciela Hanwaga to jakościowo wydają sie gorsze niż meindl czy w/w hanwag.A może Lhotse MFS lub Lhasa MFS
---już sam nie wiem zzz
Edytowany: 2010-09-06 18:40:58
---
Edytowany: 2010-09-06 18:41:40
---
Edytowany: 2010-09-06 21:37:04
---
Edytowany: 2010-09-06 21:46:30
---
Edytowany: 2010-09-06 21:46:57

Odpowiedz
Zapewne było wielokrotnie o tym pisane, ale gdy patrzę na liczbę wypowiedzi choćby tylko w tym jednym wątku to dochodzę do wniosku, że nie zdążę pojechać w tym roku w góry jeśli mam przez to wszystko przebrnąć :)
Zakupiłem sobie Island Pro Mfs - natłuszczony nubuk i gore. To moje pierwsze profesjonalne buty i nie mam pojęcia jak dbać żeby nie przedobrzyć ale też żeby buty jak najdłużej mi służyły.
Wiem że idę na łatwiznę, ale czy ktoś bardziej zorientowany w tym forum może podać parę linków lub samemu poradzić :)

Odpowiedz
chyba 100 razy było o impregnacji nubuku, ja polecam metodę tłuszczową olejową ale szczegóły są w temacie o impregnacji butów skórzanych i nubukowych

Odpowiedz
No właśnie w tym rzecz że było aż 100 razy. Będę musiał jednak poświęcić trochę czasu i się wczytać. Za dużo porad :) Za dużo możliwości :) Przez to i tak istnieje ryzyko że wybierze się nieprawidłową metodę. Pozdr

Odpowiedz
wiecie co. Czytam i jestem pełen podziwu dla uwagi jaką poświęcacie butom, te wszystkie szczegóły itp...
A ja wam powiem, że i tak nie ma rzeczy idealnych, to co pasuje jednemu dla drugiego będzie paskudne.
Czytać oczywiście można i rozważać za i przeciw. Moja rada jest taka kup sobie buty które ci się po prostu podobają. Nawet jak trochę puszczą wilgoci to im wybaczysz...Zmienisz skarpetę i dalej.
Nie dyskutuję z profesjonalistami ale jak ktoś idzie na jednodniową wycieczkę to bez przesady. :-)
życzę ładnej pogody i miłego towarzystwa.

pozdrawiam.
-------------------------------------------
Andrzej

Odpowiedz
Olo mój znajomy miał taką sytuacje że z Kasprowego schodził w starych alpinusach i co mu się stało ,buty zaczęły się rozsypywać po drodze do Zakopanego .Przyszedł można powiedzieć na samych wkładkach . Także jak by to było w Alpach lub innych górkach albo w innej częsci Tatr to nie miał by tak wesoło. Bez butów nie pochodzisz w górach, to jest najważniejsza część ekwipunku która może uratować życie, takie jest moje zdanie, dlatego ja np. poświęcam dużo czasu na ten temat i oczywiście przez to staram się nie kupić badziewia.
---
Edytowany: 2010-09-10 10:00:04

Odpowiedz
potwierdzam. dlatego nie dyskutuję z zawodowcami.
Sam kupuję najlepsze rzeczy bo one nas nie zawodzą i naprawdę sprawdzają się.
Mówię tylko że jak człowiek za bardzo się nakręca to nawet na temat sznurówek napisze elaborat.
A propos jakie skarpety polecacie?...
pozdrawiam
-------------------------------------------
Andrzej

Odpowiedz
Olo, ''profesjonaliści'' używają specjalistycznego sprzętu. Takie przygotowanie butów raczej dotyczy turystów, którzy wędrują (nie tylko w górach) po kilka, kilkanaście dni z rzędu i przemoczenie buta może stanowić dla wędrówki sporą komplikację.
Ale i ''jednodniowym'' miło nie jest, kiedy w bucie zrobi się błoto, więc ja też swoje impregnuję - oczywiście bez zbędnej przesady.

Odpowiedz
Dobra to jeszcze pytanko ma ktoś może buty Lhotse MFS gtx i może coś o nich napisać z Hanwagów zrezygnowałem trochę problem we Wrocku z przymierzeniem mojego numeru sprzedawcy łaskę robią także sobie odpuszczam i chyba zdecyduję się na w/w Meindle
---
Edytowany: 2010-09-10 18:48:29

Odpowiedz
Witam, czy mógłby mi koś pomóc w wyborze butów ???
Na oku mam trzy modele Meindl-a:
-Wales Lady MFS GTX
-Colorado Lady GTX
-Jersey Lady Pro GTX
Szukam butów lekkich i wygodnych, na zimę. Koniecznie nubukowych, bez żadnych wstawek z innych materiałów. Jeżeli nie Meindl, to ewentualnie co innego ???
Jakies sugestie ???
---
Edytowany: 2010-09-12 20:34:23

Odpowiedz
Jersey lady Pro gtx w Polsce nie kupisz.

Odpowiedz
A to?
http://tiny.pl/hrgrv
---
Edytowany: 2010-09-12 20:41:28

Odpowiedz
Ja tam na allegro butów bym nie kupował .Chyba że sprawdzony sprzedawca w razie reklamacji żeby kłopotów nie było i do tego tylko roczna gwarancja.
---
Edytowany: 2010-09-12 20:44:26
---
Edytowany: 2010-09-12 21:07:49

Odpowiedz
No właśnie ten gościu na Allegro ma bardzo duży wybór w bardzo dobrej cenie. Nie wiem, czy jest sprawdzonym sprzedawcą, ale ilość wyłącznie pozytywnych komentarzy skłaniałaby mnie do zakupu u niego.
Tymbardziej, że gdzie dostanę w jednym sklepie te trzy modele żeby sobie poprzebierać...
Dalej czekam na jakieś sugestie dotyczących wyboru... :)

Odpowiedz
Może ktoś się podzielić opinią na temat butów Meindl Air Revolution 9.0?
-------------------------------------------
Gacek

Odpowiedz


Skocz do: