To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
dazz, najlepiej najpierw zadzwonić. Gdy szukałem to na Rogaczewskiego zrobiłem przymiarkę, a kupiłem u Pani Ani w grube.pl zaoszczędziwszy ponad 150 zł ;)

Odpowiedz
Witam, chciałem się poradzić czy buty Meindl air revolution 9.0 będą pasować do raków automatycznych Grivel Rambo 4. Chciałem tutaj zwrócić szczególną uwagę na wygięcie tych raków, bo z tego co wiem Meindle air revolution 9.0 nie mają aż tak bardo wyprofilowanej podeszwy. Najbardziej pasowałyby buty Scarpa Cumbre, ale mi zależy na tych Meindlach. Proszę o radę. Pozdrawiam :))

Odpowiedz
Witam,
widzę że na podstawie wypowiedzi sprzedawców z sąsiedniego kraju, pojawiły się na forum wątpliwości co do gatunku butów Meindl na polskim rynku.
Mogę zapewnić, że obuwie Meindl które trafia do naszego kraju posiada najwyższą jakości. W sytuacji gdy w dostawie pojawi się produkt nieodpowiadający standardom, jest on odsyłany do producenta.
W przypadku reklamacji, buty są odsyłane do zakładu produkcyjnego w Niemczech, a następnie naprawiane na maszynacha na których zostały wyprodukowane.
Sądzę, że powyższe standardy wyraźnie pokazują dbałość marki Meindl o wysoką jakość produktów które do Was trafiają.

Pozdrawiam,

-------------------------------------------------------
Brand Manager Meindl w Polsce

Odpowiedz
Ponad rok temu kupiłem w Polsce buty Meindl AR7.1 okazało się że buty miały małą wadę - jedna z podeszw była nieco krótsza o ok.3mm. (rant z tyłu do mocowania raków). Przy normalnym użytkowaniu to nie było wadą natomiast przy przypinaniu raków półautomatów mógłby być problem z pewnością mocowania. Napisałem emalia do Meindla w Niemczech i Polsce (LARIX). Odzew był niemal natychmiastowy - zadzwonili do mnie z LARIXA i przekazali wskazówki jak załatwić reklamacją. Wymieniono mi buty na nowe uwzględniając moją dodatkową prośbę o zamianę na rozmiar o 0,5 numera większe. Powiem krótko - poziom załatwienia reklamacji i kontakt z klientem mają na wysokim poziomie.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Witam, chciałem się poradzić czy buty Meindl air revolution 9.0 będą pasować do raków automatycznych Grivel Rambo 4. Chciałem tutaj zwrócić szczególną uwagę na wygięcie tych raków, bo z tego co wiem Meindle air revolution 9.0 nie mają aż tak bardo wyprofilowanej podeszwy. Najbardziej pasowałyby buty Scarpa Cumbre, ale mi zależy na tych Meindlach. Proszę o radę. Pozdrawiam :))

Odpowiedz
Krystin, wklejanie tego samego postu co dwie wypowiedzi wprowadzi tylko bałagan. Spokojnie, jak ktoś będzie wiedział, to odpowie.

Odpowiedz
Czym się różni Meindl Borneo wersja Lady od ,,zwykłej''? Są węższe i coś jeszcze? Bo zwykłe Borneo są dla mnie za szerokie i zastanawiam się czy nie kupić wersji dla kobiet (np 42).

Odpowiedz
Witam wszystkich
Czytam, czytam i mam mętlik w głowie, mam pytanie:
Wybieram się latem w Alpy (rejon Zermatt) aby pochodzic po szlakach na 3000-3500m ale również aby powchodzić sobie troche na szczyty pokryte lodem i śniegiem (Breithorn oraz Alphubel). I tutaj mam problem, jakie buty byłyby najlepsze na te oba rodzaje chodzenia. Oglądam się za kilkoma: AR 5.1, Alta Via, Sella GTX oraz AR 7.1. Pierwsze dwa to B/C, dwa następne to C. Zastanawiam się czy na do B/C będę mógł podpiąć raki paskowe i czy ww buty z tej grupy dadzą radę w śniegu i po ''nieskomplikowanym'' lodowcu. I kolejny problem: czy Sella GTX i AR 7.1 nie będą za ''grube'' na dość normalne szlaki, tyleże na znacznej wysokości. Pomożcie, doradźcie, dzieki.
-------------------------------------------
queenman

Odpowiedz
~queenman
B/C powinno wystarczyć.Jeśli obawiasz się przemoczenia w śniegu, weż z gore-texem.Ar 7.1 są twarde i na ''zwykłych szlakach'' i to latem są na wyrost.Moim skromnym zdaniem.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Ja bym postawił jeszcze jedno pytanie, co z tymi butami po powrocie, gdzie następnym razem je zabierzesz? Jeśli ponownie w Alpy i na lodowca to wybrał bym C, jeśli natomiast będziesz chciał z nimi jechać w Beskidy i nasze Tatry w lato to jednak B/C. Butów nie kupuje sie na jeden wyjazd.

Odpowiedz
braavosi oraz Arni dobrze prawią. szczególnie spodobało mi się zdanie ''Butów nie kupuje sie na jeden wyjazd'', a często mam wrażenie, że tak właśnie ludzie postępują. ale nie o tym ten wątek.

Odpowiedz
się podepnę... mam AR 5.1. w wersji dla babeczek i są naprawdę dość sztywne, zwłaszcza zapiętek.. Beskidy latem jawią mi się lekkim koszmarem, chyba tylko uczucie dumy z powodu lansu przeniesie mnie po szlaku :P

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedz
Beskidy odpadają, Tatry - czesto i to pewnie nie raz, Alpy - zapewne też ale to praktycznie tylko w czasie urlopu, raz na rok.
Ja osobiscie skupiałem się na AR 5.1, najlepiech mi podchodziły, AR 7.1 też uważałem że za twarde, utwierdziełem się tylko w przekonaniu.
-------------------------------------------
queenman

Odpowiedz
no i po 3 latach butki Arizona dokonały żywota, szkoda trochę bo podeszwa jeszcze drugie tyle by przeszła natomiast strzeliła skóra tuż pod szwem, na wysokości zginania dużego palca...

buty używane niezgodnie z przeznaczeniem (myślę że łażenie w nich po Perciach i innych Rysach czy ostatnio zimą po Biesach spowodowało/przyspieszyło zgon) z powodu dużej ilości szwów wielokrotne próby impregnacji nie dawały 100% efektów, częstotliwość tych zabiegów również miała wpływ na koniec ich górskiej kariery...

Odpowiedz
Kupiłem sobie alta vie spryskałem wet proofem i co dalej ? to wystarczy na początek ? może przesmarować otok wazeliną, tylko jaką, proszę o jakieś sugestie
cholewka z zamszu, w okolicach zaczepów i oczek wstawki z hm nie wiem czego, srebrny gładki materiał (skóra?)

i jeszcze jedno, czym się różni wet proof od top proof, może producent się orientuje ?
---
Edytowany: 2010-05-25 14:09:12

Odpowiedz
Szanowni forumowicze! Chcę zakupić Meindle na Jurę, Karkonosze, Beskidy, Tatry latem i zimą, może Alpy... Chcę but możliwie wszechstronny. Mam do wyboru Engadin, Lhasa, oraz, mocno promowane przez sprzedawcę - Vakuum. Słyszałem, że gore-tex nie najlepiej się sprawdza latem. Proszę o radę, które z nich powinienem wybrać.
-------------------------------------------
animal

Odpowiedz
Z tych które wymieniłeś - żadne. Na polskie góry co najwyżej Jerseje.Mam na myśli Beskidy ,Karkonosze,Jurę i Tatry latem. Polska zima i Alpy- Engadiny.Nie ma buta wszechstronnego. Nawet Meindl w katalogu o tym pisze.(Kategorie od A do D)

Odpowiedz
moja prośba - gdzie w Kielcach mogę przymierzyć Meindla ? Znalazłem sklep (na Moniuszki), który handluje tymi butami ale sprowadzają je tylko na zamówienie, z katalogu - w sklepie nie ma ani jednej pary !
-------------------------------------------
bruno00

Odpowiedz
foks64 - dzięki za odpowiedź, proszę o więcej opinii, szczególnie od użytkowników wymienionych modeli. Czy ktoś ma model Lhasa? Jak z uciążliwością gore-teksu latem? Czy Vakuumy nie za lekkie? Piszcie!
-------------------------------------------
jeśli nie góry to co?

Odpowiedz
vakuum nie za lekkie na co?Kupiłam je w styczniu jakoś i moim zdaniem to już kawał buta.Dotychczas byłam w nich w austrackim tyrolu, ale bez szaleństw- lekki trekking po trasach ***ie leśnych; dla mnie buty w sam raz.
Wiosną i latem w polskich górach nie były, więc się nie wypowiem- dopiero po wakacjach.Na teraz myślę, że może w nich być trochę ciepło,ale dla mnie priorytetem była stabilizacja nogi- Jersey są niższe przez co wydaje mi się, że nie trzymają tak jak vakuum.

popatrz też na wagę tych wszystkich modeli- Jersey są prawie połowę lżejsze niż np. Vakuum; przez to wydają się lepszym modelem na lato w polskie góry;

wybierz się może do sklepu i popatrz ich 'masywność'

Odpowiedz


Skocz do: