To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Serwus,
Mam zamiar zakupić buciki Meindl model PRATO GTX, w związku z tym mam pytanko, czy może ktoś z Was posiada ten model? Proszę o ewentualne opinie na ich temat. Z góry dzięki.
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
Czy ktoś z was użytkował buty Meindl Wengen PRO. Bardzo proszę o opinię.

Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie, od długiego czasu tutaj zaglądam i czytam i kieruję się radami :] jestem przed zakupem butów w góry wysokie i mam problem, znalazłam chyba ciekawą ofertę Meindli lecz nie mogę znaleść nigdzie tego modleu na sieci, może ktoś miał z nimi do czynienia, będę wdzięczna za informacje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=908460511

Odpowiedz
Mokka, biorąc pod uwagę krój i kolorystykę tej pary, to produkt z końca lat '90. Trudno znaleźć na necie informacje o butach z tego okresu.
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
dzięki za odpowiedź, a jak myślicie warto w takie obuwie zainwestować, bo jednak jest leciwe, to też może zleżałe czy cuś...

Odpowiedz
ok zrezygnowałem z prato...posiadam engadiny, lecz potrzebuje czegoś ''lżejszego'' gdyż planuje wyjazd (dużo chodzenia po dżungli przez ok 4 m-ce), gdzie warunki są różne. Do tej pory brałem pod uwagę Meindl LUGANO http://www.grube-shop.de/de/Natur-Freize...ndl-Lugano

http://www.unterwegs.biz/meindl-lugano-100268.html

oraz lżejsze KOPENHAGEN http://www.grube-shop.de/de/Natur-Freize...KOPENHAGEN

proszę o jakieś rady (typu które buty b. się sprawdzą etc).
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
mokka w sumie przy dobrej konserwacji nie powinny sprawić problemów (ja konserwuje buty smarując je olejem hippicznym, następnie wcieram tłuszcz żywica i wosk coccine a na końcu pastuje pastą coccine -nubuk zamienia się na lico ;p ale warto, buty oddychają a przy tym są dobrze zaimpregnowane).

Znalazłem podobne buty, które są aktualnie w sprzedaży (Super-Perfekt):
http://www.grube-shop.de/de/Natur-Freize...er-Perfekt

oraz Perfekt:

http://www.grube-shop.de/de/Natur-Freize...dl-Perfekt

Jest dobry sklep-hurtownia, w którym kupiłem engadiny dość tanio
sklep znajdziesz na grube.pl (należy pobrać katalog niemiecki, ceny podane są w euro (z vat)).
-------------------------------------------
pozdrawiam

Odpowiedz
~enkelados bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź ;] linki już przeglądam a co to butów z allegro, kuszą może uda mi się ugrać jeszcze na cenie, to zaryzykuję

Odpowiedz
Od roku mam Kopenhageny. Są bardzo wygodne, wcale (!) nie łapią zapachu. Starłem w nich 2cm kwadratowe podeszwy na wewnętrznych krawędziach, ale ma krzywawe nogi, więc to powinna być cecha osobnicza :P Reszta podeszwy jest prawie jak nowa. Podarłem też warstwę wewnętrznej, cieniutkiej skórki na zapiętku, ale to też biorę na siebie - buty powinno się jednakowoż rozsznurowywać przez zsunięciem z nogi ;) But sprawuje się najlepiej w temperaturach od ok. -4 do ok. +25 stopni. Moja para nieco skrzypiała przez pierwsze 3 miesiące.
---
Edytowany: 2010-02-02 19:06:42
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
jestem lesnikiem z racji zawodu zapindalam po lasach i nie wyobrazam sobie innych butow jak meindl najbardziej lubie wales mfs sa poprostu najlepsze!!! pozdro dla filozofow :) dodam ze przecietnie wytrzymuja 2-3 lata bez jakiej kolwiek konserwacji hehehehe tyrane dzien w dzien masz pytania pisz bart251@tlen.pl
-------------------------------------------
borucki

Odpowiedz
Od 32 lat łażę w terenie i różne buty miałem. Kupiłem słynne Meindl Island PRO MFS. No i problem. Zielone buty - nubuk - po konserwacji Sportwax-em są totalnie CZARNE. Meindl podaje wagę dla mojego rozmiaru 880 gram - moje buty: lewy 900g. , prawy 940g. To oczywiście drobiazgi, ale za 899 PLN. Natomiast kompletna klapa to pięty, w sklepie było niby dobrze, ale gdy wyszedłem na pierwszy spacerek. Pięta luźna i obciera ! Na płaskim terenie ! Takiej niespodzianki jeszcze w życiu nie miałem. Myślę że Meindl nie jest aż tak dobrą firmą i tak jak inne robi też buble. Dzisiaj zanoszę buty do reklamacji - zobaczymy co na to słynna fima ?
-------------------------------------------
Marko

Odpowiedz
Sprawdź instrukcję impregnatu - na każdym jest ostrzeżenie, że może zmienić barwę skóry. Zresztą tego ci nie uznają bo w butach na pewno była karteczka, żeby impregnować środkami meindla.
Waga butów jest podawana dla konkretnego rozmiaru - pewnie nie twojego, poza tym impregnat też waży swoje wbrew pozorom.
A jeśli po 32 latach łażenia w terenie sądzisz, że to nienormalne, że buty górskie trzeba rozchodzić to chyba wliczasz w to wycieczki w nosidełku i spacery w brzuchu mamy ;P No albo na ostatniej wyprawie byłeś właśnie 32 lata temu ;)
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Drogi ~m , proszę czytaj tekst ze zrozumieniem ! Waga butów podawana jest dla 8, a ja kupiłem 7,5. Ważyłem przed impregnowaniem, a nie po. Impregnat jest jak ''wół'' napiane Sportwax Meindla ! W instrukcji butów napisano: ciemnieje tylko skóra welurowa, a ja mam nubuk natłuszczany. Smutne to że młodzi ludzie są tak aroganccy i niekompetentni. Radzę zapoznaj się z materiałami Meindla. A może ktoś Tobie płaci za atakowanie tych co krytykują Meindla !!! Ale tak to już jest - młode wilczki potrafią tylko ujadać.
-------------------------------------------
Marko

Odpowiedz
Marko, ale młode wilczki mają na tyle rozumu w głowie, że zanim coś zastosują na całym bucie, to wypróbowują preparat na małej, nie rzucającej się w oczy powierzchni.
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
No to jesze raz.
~Marko , czepiłeś się wagi niezgodnej z tą z katalogu. Powiedz mi, czy w czymś to Ci przeszkadza, czy ma jakiś wpływ na jakość samych butów? Powiedz czy ważyłeś inne swoje buty górskie - te które miałeś poprzednio?
Przykład: moje Scarpy Cumbre zważyłem i... oczywiście są cięższe niż podaje producent. Tyle tylko, że buty całkowicie spełniają swoje zadania w zastosowaniach do których zosały stworzone, są bardzo wygodne i świetnie wykonane - słowem jestem z nich zadowolony. Że waga nieco inna? A co mnie to obchodzi. Różnica iluś tam gram w wadze wynika z różnych przyczyn:
- różne dokładności wag, szczególnie tych kuchennych, przez nas używanych
- buty wykonywane w dużej mierze ręcznie, więc trudno o idealną powtarzalność (np.troszkę więcej/mniej kleju,)
- skóra użyta do szycia może mieć minimalnie różne grubości, co na całości buta daje sporą różnicę
- każda z podeszw może mieć przecież nieco inną grubość/wysokość bieżnika, czyli nieco inną wagę
W katalogach podawana jest średnia waga butów dla danego rozmiaru.

Zmiana koloru.
Każdy wosk, tłuszcz, olej zmienia kolor skóry. Powinieneś o tym wiedzieć, skoro używałeś innych butów górskich - no chyba że nigdy ich nie impregnowałeś. Wspomina się też o tym zjawisku w każdej instrukcji użycia wosków do butów. Można takie informacje znaleźć na stronach producentów butów, nikt nie ukrywa tego faktu, nie jest to wadą butów, że ściemniały po zawoskowaniu. Twój żal z tego powodu świadczy jedynie o Twojej niewiedzy.

Obcieranie pięt.
Buty źle dobrane (brak wiedzy?). Jest też inna możliwość - o wiele bardziej prawdopodobna - buty trzeba rozchodzić.
Sztywne buty górskie, a takimi są przecież Islandy, praktycznie zawsze uciskają, obcierają pięty przy pierwszym wyjściu. W dobrze dobranych butach problem ten zanika szybko (mi np. Boreale Bulnes tylko raz obtarły pięty tak, że musiałem naklejać plastry, potem był tylko ucisk, a później i do dziś żadnych problemów, wspomniane Cumbre nigdy pięt nie obtarły, ale przez kilka pierwszych wyjazdów mocno naciskały, aż do bólu) w źle dobranych trwa dłużej, niekiedy butów nie da się rozchodzić. Jeśli źle dobrałeś buty, możesz mieć pretensje do siebie. Jeśli dobrze buty ułożą się z czasem - powinieneś o tym wiedzieć i nie opluwać produktu, po pierwszym użyciu

Nikt nie jest tutaj nawiedzonym obrońcą marki Meindl. Ludzie poprostu nie godzą się na teksty: ''Ostrzegam przed Meindl Island PRO'' (cytat), gdy przesłanki owego ostrzeżenia są tak marne, w żaden sposób nie świadczące o marnej jakości butów, a raczej o niewiedzy kupującego.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Bardzo mnie cieszy rozsądny głos młodszego Kolegi - dziękuję. Jednakże nie jedne skórzane buty znosiłem. Skóra ma prawo ciemnieć i to mocno, lecz nie zmieniać kolor z zieleni na głęboką czerń. Nawet najlepsze fimy miewają wpadki i chciałem się podzielić tym wyjątkowym przypadkiem. Sądziłem iż na tym forum istnieje rozsądna wymiana doświadczeń, a nie dziwna agresja ! Mam wrażenie że ktoś celowo kontroluje te wpisy.....biznes nie zna litości. Ale to symptom dzisiejszych czasów. Więcej na tym forum głosu zabierał nie będę. Dzisiaj rano buty oglądał biegły i wystawił mi opinię. Buty oddałem do sklepu gdzie bardzo miło i ze zrozumieniem zostałem potraktowany. A dalej, jeśli będzie trzeba jestem gotów na sprawę sądową z producentem. Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów - również tych zaczepnie aroganckich.
-------------------------------------------
Marko

Odpowiedz
Drogi rytmar. Twój tekst przeczytałem dopiero teraz więc krótko odpiszę. We wszystkim masz rację, tylko dlaczego nie dopuszczasz możliwości że buty są felerne ??? Czy na forum zabierają głos tylko niedoświadczeni i niekompetentni nabywcy butów ??? Problem z piętą nie leży w tym iż jest ciasna i obciera / to by się rozchodziło /, lecz w tym że cała stopa leży idealnie, a wokół pięty jest pustka i pięta poprostu lata w bucie. I nic nie daje wymiana wkładki czy skarpet, bo cała stopa leży jak ulał, a pięta ma luzy i szoruje o but. Najlepsze firmy jak mają wpadkę to przepraszają klienta, zobaczymy. Po zakończeniu reklamacji napiszę o tym jak postąpił Meindl. Pozdrawiam.
-------------------------------------------
Marko

Odpowiedz
czyli mierząc i kupujac te buty liczyłeś że to miejsce się wypełni czy co ? ;) źle dobrane buty i tyle

Odpowiedz
AIR9 czy w zimie nie będe marzł w nich but idealnie mi leży ale jest bez ociepliny a potrzebuje na jeśień zima wiosna

Odpowiedz
''cała stopa leży jak ulał, a pięta ma luzy i szoruje o but''- a ja w scarpach nepalach miałem inaczej- cała stopa leży jak ulał, tylko przód buta wąski. Czy to sprawia, że buty scarpy sa felerne? Nie. To bardzo solidne, świetnie wykonane obuwie. Ale nie dla mojej stopy i tyle. Mi odpowiada kopyto, jakie stosuje meindl- szersze niż w scarpach. Engadiny leżą idealnie, więc dla mnie są lepsze niż scarpa nepal. DLA MNIE. Ogólnie jednak nie powiedziałbym, że model nepal scarpy ustępuje wykonaniem engadinom meindla. Po prostu kwestia budowy stopy i kształtu konkretnego buta, nie każdemu musi odpowiadać.
Po użyciu sportwaxu engadiny mi ściemniały. Ale liczyłem się z tym, kwestia wizualna ma dla mnie w tym przypadku naprawdę znaczenie minimalne.
---
Edytowany: 2010-02-05 20:46:51
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz


Skocz do: