To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
miałem kiedyś Scarpy i były rewelacyjne- nubuk, cordura-chyba Arizona. Po 10 latach mi padły, a dodatkowo przez 5 sezonów używałem ich w city.
-------------------------------------------
aziraphael

Odpowiedz
zanim się zdecydujesz-pomijając inne aspekty weż pod uwagę, że scarpy i meindle to buty o róznym profilu kopyta. Modele scarpy które mierzyłem i nosiłem (mam scarpę nepal) miały wąskie kopyto, mi ono nie odpowiada. Będzie dobre dla ludzi o węższych stopach. Z obecnie posiadanymi engadinami tego problemu nie mam.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
fakt Scarpy troche wąskie byly
-------------------------------------------
aziraphael

Odpowiedz
piotrko co do tych Scarp to fajnie sie prezentują ale nic wiecej na ten temat nie mogę powiedzieć co do Air 7.1 i engdin to w opiniach na ich temat dowiesz się że ludzie śmigają w nich z rakami

https://ngt.pl/thread-3492.html
https://ngt.pl/thread-1095.html

Co do mnie ja tylko raz miałem okazje do noszenia raków na islandach i nie było problemu. Nie żebym był upierdliwy ale zobacz może jeszcze na himalaye

Odpowiedz
No te himalaye mają większy, wyższy otok gumowy zdaje mi się. I może to in plus tych butów? A Ty ''marynarz169'' masz może te himalaye? Jeśli tak, to jak Ci się sprawują?
-------------------------------------------
pk

Odpowiedz
MEINDL ENGADIN NIETYPOWY PROBLEM!!!

Witam szanownych forumowiczów.

Dorobiłem się upragnionych Engadin-ów. Wybór padł na ten model z powodu masy pozytywnych opinii na tym forum, to po 1,
tego jak but leży na nodze, praktycznie go nie czuć pomimo klasy B/C, to po 2,
kunsztu z jakim jest wykonany, to po 3.

Byłem zachwycony dodatkowo, iż udało mi się je kupić w silnie okazyjnej cenie.
Pojawił się jednak problem, nadmienię, iż nieco nietypowy.
Mianowicie.
Buty jeszcze nie brały udziału w żadnym ataku górskim, mam je od niedawna. Chcąc przetestować jak but układa się do stopy zrobiłem sobie w nich kilka wycieczek w mojej okolicy, generalnie po płaskim, w niesprzyjających warunkach (deszcz, śnieg).

Co się dzieje?
Kiedy przymierzałem buty spędziłem w nich kilka kilkanaście minut.
Leżały jak ulał.
Po zakupie również paradowałem w nich po domu (kupione w sieci, sprawdzenie czy wszystko ok) wszystko był w porządku.
Jednak na wspomnianych ''wycieczkach'' odczuwam po pewnym czasie silny dyskomfort w prawym bucie, lewy ok.
Objawia się to uczuciem ucisku w środkowej części stopy, od zewnętrznej części buta (wrażenie podwiniętej wkładki).
Uczucie to mija po rozsznurowaniu i ponownym związaniu buta ??!!!
Eksperymentowałem z różnymi wkładkami, mam szczupłą stopę i muszę mieć 2 wkładki. W większości butów tego typu.
Wcześniej biegałem w salomonach, o podobnej twardości podeszwy.
Co prawda, po dłuższym marszu, miałem poczucie ''odciśnięcia stopy'' w okolicach podeszwy :) ale nigdy nic podobnego jak w Engadinach.
Miał ktoś z Szanownych Forumowiczów podobny problem, a może słyszał o takowym??
Z góry dziękuję.

Ps. Dla dowcipnisiów jakich można spotkać na tym forum, nie mam platfusa, wkładka mi się nie zwija, a w bucie nie wyczówam, żadnego zniekształcenia które mogło by odpowiadać za ww. objawy.

Odpowiedz
A jednak, nawet najlepszym producentom może się coś przytrafić, zakładając, że ze stopą jest wszystko w jak najlepszym porządku. Dodam, że fajnie byłoby, gdyby sprzedawca dawał na klika(naście) dni but ''na jazdę próbną'', a potem dochodziło dopiero do ewentualnej transakcji. hi hi

Ale w ogólnym rankingu Meindl póki co w większości przypadków i tak bije inne marki. Tak sobie myślę.


PS. A dowcipniś-złośliwiec i tak się znalazł: ''wyczuwać'' być powinno. hi hi
-------------------------------------------
pk

Odpowiedz
Janus
Spróbuj z jedną wkładką albo je porządnie przetyraj po mokrym śniegu.Są to nowe buty więc powinny się rozchodzić i ułożyć.Może to też wina skarpetki?Kiedyś tak miałem że mi się źle ułożyła a nie miałem czasu poprawić i efekt właśnie był podobny.
-------------------------------------------
Nie ma dublera dla sapera

Odpowiedz
Napiszę coś o butach Meindl Colorado GTX:
Użytkuje je drugi sezon, generalnie jak na razie są OK - fajnie się chodzi, miękka podeszwa, dobre też do miasta...ale ostatnio zauważyłem że łuszczy się guma na bokach podeszwy...(oba buty, okolice pięt)

Wygląda to jakby mieszanka gumowa na etapie produkcji była ''zapowietrzona'' - jest podobna trochę do pumeksu :)
I stąd jej obecna ''niespójność''...

I to tyle na razie co zauważyłem.

Odpowiedz
Ja posiadam meindl island pro, prawie to samo co engadin tylko że zamiast skóry w środku jest gore. Bardzo je sobie chwale. Mieszkam w masywie śnieżnika i co tydzień drałuje w nich po okolicznych górach prawie przez cały rok ( tylko jak jest już naprawdę gorąco to biorę coś lżejszego). Byłem w nich też w innych polskich pasmach górskich. Ogólnie bardzo uniwersalny but.

Odpowiedz
Marynarz169 mam pytanko poza konkursem, skoro mieszkasz w masywie śnieżnika. Jak wygląda sytuacja z zimowym wejściem na Śnieżnik od strony Międzygórza? Brodzenie po pas w śniegu ? Schronisko czynne?.

Odpowiedz
czynne, byłem dzisiaj nawet na śnieżniku, śniegu jak narazie tyle co po kolana ale ja wchodziłem od strony kletna a ze szczytu schodziłem wielkim lejem (wychodzi sie koło chatki pod śnieżnikiem) najgorzej było na leju, tam było po pas ale jak narazie normalnie na szlakach nie jest źle. Chyba ze będzie dalej sypać, bo jak narazie nie przestaje od 2 dni

Odpowiedz
janus, sprawdź może jeszcze, czy nie występuje problem ze... skarpetką. Może być tak, że w trakcie chodzenia to ona się podwija.

Odpowiedz
Hmmm, może ma to związek z pianką MFS? Bo gdyby nie mijało po przesznurowaniu, to jeszcze dałoby się wytłumaczyć inaczej. A jezeli jest tak jak mówisz- to może pianka formuje się pod wpływem ciepła i słabiej trzyma stopę, stąd dyskomfort. Przesznurowujesz - dociskasz but i dlatego problem mija. Możliwe?
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Inna sprawa, że producent zaleca właśnie poprawę sznurowania po kilkunastu minutach chodzenia...
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
Jasne.
Wiem że producent zaleca przesznurowanie, po kilkunastu minutach, czyli po podgrzaniu pianki :)
Piankę rozgrzewałem w domu, 10-20min, przed wyjściem drugie sznurowanie. Objawy jak wyżej.
Dziś jednak zrobiłem inaczej.
Wyszedłem, ciśnie.
Po jakiś 10-20 min. marszu, przesznurowałem... ucisk po chwili ustał.
Nie bardzo rozumiem jak pianka która jest na wysokości kostki, może wpływać na ucisk stopy od spodu, ale może za mało mojej szkoły :)
Najważniejsze, że problem się rozwiązał.
Dziękuję szanownym forumowiczom za sugestie i wskazówki. Również te dotyczące zwiniętej skarpetki i mojej indolencji ortograficznej.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
Używa ktoś butów Meindl Sella GTX lub ma jakąś głębszą wiedzę na ich temat?
Porównywałem je na podstawie zdjęć i opisów w sieci (fizycznie pomacać nie mam jak) z Air Revolution 7.1. Materiały zastosowane podobne. Sella wydają się być ''bardziej'' skórzane i mają większy rant pod raki półautomatyczne niż AR 7.1. Nie mają za to tej ''wymuszonej wentylacji''. Oba modele w tej samej w klasie sztywności podeszwy ''C''.
Jak by ktoś mógł powiedzieć coś więcej, zwłaszcza na temat trwałości i wygody był bym wdzięczny.

Pozdrawiam.

Odpowiedz
Jestem szczęśliwym posiadaczem Meindl Jersey Pro:) Mam pytanie odnośnie konserwacji, jakiego środka używać? Na dziś dzień używam Nikwax - tkanina i skóra. Właśnie taki środek dostałem w sklepie przy zakupie butów, mam jednak do tego pewien dystans bo to był intersport. Zakupiłbym Meindla Sportwax ale nie widuje tego w sklepach. Nie znam się na tym a nie chcę zniszczyć sobie butów.

Odpowiedz
Ten nikwax może być choć lepszy byłby ''nubuki welur'' ,ale dużo lepszy byłby Meindl Conditioner & Proofer lub podobny ''footwear proofer with added conditioner'' firmy grangers.Oba z tych środków, oprócz impregnacji trochę odżywiają skórę, ale nie zmieniają jej wyglądu.Natomiast najskuteczniejsza jest impregnacja woskiem sportwax lub podobnym (poczytaj forum o impregnacji) i ew tłuszczem do skór ,ale to zmieni ci wygląd buta na licówkę bez mała.
---
Edytowany: 2010-01-18 15:51:54
-------------------------------------------
znowy sypie :-)

Odpowiedz
Sportwaxy mogą być w niektórych HiMountainach. Polecam, częściowo nim zasmarowałem Air Revlution Hunting i prezentują się całkiem nieźle :)
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz


Skocz do: