To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Szewc na długość takich butów nie rozbije, to tak odpowiadając na twoje poprednie pytanie. Moim zdaniem gdyby można było buty tej klasy rozbić na długość to by źle świadczyło o producencie takowego obuwia. Rozwiązanie tej sytuacji jest chyba jedno... sprzedaj buty, choć wiadomo że stracisz, i kup nowe, tym razem lepiej dobrane.
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
ivana, jeśli kupiłeś buty w sklepie stacjonarnym to masz 3 dni na ich zwrot bez podania przyczyny. Jeśli przez neta to 10.
Oddaj jeśli możesz i wybierz 0,5 numeru większe

Odpowiedz
Już je użyła, więc nie może ich oddać. :]
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
Dobra teraz ja mam pytanie:) W moich Borneo na gumowym otoku widać lekkie pęknięcia takie micro szczelinki, jakby guma parciała, czy ktoś z szanownych użytkowników zetknął się z tym problemem??

Czy to się kwalifikuje do reklamacji??
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
zakupiłem finalnie Islandy i wreszcie dotarły :) mam pytanko czy smarować je od razu woskiem Meindl Sportwax (przed pierwszym wyjściem) czy najpierw trochę rozchodzić? I ogólnie jaki jest najlepszy środek do ich konserwacji?

Odpowiedz
jesli chodzi o smarowanie, to bym poczekał, na azie są fabrycznie zainpregnowane.

na przyszłość
http://ngt.pl/wiki/doku.php?id=impregnac...ystycznego

Odpowiedz
dzięki ludz i za linka też, ale mnie zdecydowanie bardziej interesowały opinie (rady) Użytkowników co do impregnacji Meindlowskich butów, w tym przypadku nubukowych Islandów z Gore :) aniżeli kompendium ;)
P.S. A co na to Arni? (osobiście mój guru ;) w dziedzinie Meindli)

Odpowiedz
Witam,
Zdecydowalem sie jednak na Meindl Borneo ze wzgledu na rozmiar 13 ;) Mam teraz pytanie odnosnie impregnacji. Napisane jest na ulotce, aby przed pierwszym uzyciem zaimpregnowac sprayem. Jak to ma sie do rzeczywistosci? Czy trzyba impregnowac odrazu po kupieniu, i sprayem czy odrazu mazidlami?
-------------------------------------------
trek

Odpowiedz
Wcale nie impregnowałem po kupieniu dopiero póżniej użyłem mazideł . tydzień w deszcz nogi suche buty mam rok pastowane pare razy używane około dwóch miesięcy w sumie,jestem zadowolony z zakupu.

Odpowiedz
czy mial ktos kiedys defekt przy kupnie meindli?

moje oddalem bo skóra była przecięta norzem lub czymś podobnym do połowy grubości na kilku centymentrach przy samej gumie czego w sklepie nie zaważyłem...

myślałem że buty takiej renomy i to za taką sumę są dokładniej sprawdzane przed opuszczeniem fabryki...

no i do tego nowa para wydaje się szersza. zadzwoniłem do meindla i dowiedziałem się że każda para jest inna bo ręcznie robiona i dobrze z tego samego modelu kilka egzemplarzy przymierzyć. ja sie ciesze bo w poprzednim było troszkę za wąsko. patrząc na moje vakuumy można też śmiało stwierdzić że różnią się nawet i w parze bo jeden jest niższy od drugiego i t p.
---
Edytowany: 2009-08-08 00:31:05
-------------------------------------------
ash

Odpowiedz
Witam!
Miałem na nodze Meindl'e Engadin'y - dla mnie za wąskie. Jakie modele Meindl'i oprócz Tibet są produkowane na szerszą stopę?!

Odpowiedz
Island PRO ''Wide''
-------------------------------------------
Tadek

Odpowiedz
co do butów Meindl.....wychchwalacie je pod niebiosa...cóż no świetne są, nie przemakają , noga w nich oddycha,podeszwa(multigriff) bo o niej chcę napisać - super trzyma się na skale nawet mokrej ,ma chwytne krawędzie itp . nic bym jej nie mogła zarzucić ,ale.....po tygodniu łażenia po Tatrach jest lekko przytarta w jednym miejscu urwał mi się centymetr gumy, otok gumowy z przodu lekko się odkleił....chyba nie będą mi służyły długo te buty ze względu na podeszwę , co za tym idzie - firma daje te same podeszwy do butów o innym przeznaczeniu ,do butów typu C daje tą samą podeszwe co do butów typu B......WYWALIŁAM KUPĘ KAS na te buty , myślę że ceny są zbyt wygórowne....lekko się rozczarowałam.....przecież to TAAAKAAA marka!!!!
-------------------------------------------
:)

Odpowiedz
Witam!

Czy ktoś słyszał o bucie meindl tauern?? Przeszukałem forum i nic. Na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora też nic, ale wszak można coś takiego znaleźć ot choćby na allegro. Jakiej kategorii są to buty według Meindla jeśli ktoś wie (A, B, czy może C). Oczywiście krótka relacja co do cech tego buta napisana przez użytkowników będzie mile widziana.

Pozdrawiam

Odpowiedz
Miałem również meindle i mam model z lekkich butów XO 5.0,takie sobie w noszeniu i wygodzie.Niby klasa A,mało wygodne.
Trochę butów róznych firm miałem i byłem zadowolony,meindl jak dla mnie to porażka,są tak niewygodne i jakoś nie mogę się przyzwyczaić.Stopy mnie bolą i uwierają,buty tej firmy widocznie nie pasują aby ich używać.
Jest o wiele innych fajniejszych firm i tańszych,cóż kwestia gustu widocznie i podejścia do sprawy.

Odpowiedz
Co dziwne nawet na meindl.de nie ma takiego modelu (że też wcześniej nie wpadłem żeby tam sprawdzić)
Czy to oznacza że ten but:
http://www.sport-conrad.com/index.asp?di...r=50136722
to podróbka? (Szczerze nie wygląda, ale wolę spytać bardziej doświadczone koleżanki i kolegów ;)

Odpowiedz
do marus
Ten model nie figuruje na polskim rynku (buty na polskę są w dosyć mocno ograniczonym asortymencie)
Jest to but oryginalny tylko przeznaczony do sprzedaży na rynku niemieckim.

Odpowiedz
Rozczochrany- wiesz może jaka to klasa (A,B,C)? Albo do jakiego buta meindla (z modeli znanych) jest najbardziej zbliżony?
pzdr

Odpowiedz
dzięki tadek :)

Odpowiedz
klasa A/B podonbne do Matrei

Odpowiedz


Skocz do: