To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
własnie dtałem się posiadaczem meindl borneo, mogłyby być ciut krótsze, ale musze przyznać, że są bardzo wygodne

Odpowiedz
jakie polecacie dobre sklepy oprócz larixa gdzie można dostać przez neta buty z serii MAGIC

Odpowiedz
Pytaj tu:
http://www.grube.pl/

Odpowiedz
Mam pytanie dotyczące gwarancji firmy Meindl. Otóż zakupiłem w styczniu buciki Jersey Pro w Skalniku, i już po drugim 3-dniowym wyjeździe w Karkonosze zaczęły przepuszczać wodę (niewiele ale jednak) w okolicach pięt. I to nie wszystko.Prawy butek jest ok, ale płat skóry lewego buta zaczął się marszczyć jak by but był używany przez miesiąć, a w okolicach zgięcia przy palcu utwożyły się już mikro pęknięcia przez które skóra nasącza sie wodą. Był to marsz głównie w nieco rozmokłym śniegu. Nie miałem wcześniej doświadczenia z profesjonalnymi butami tego typu, ale wydaje mi się że można czegoś więcej oczekiwać od takiego producenta. Od zakupu minęło ponad 2 miesiące. Obówie oczywiście było impregnowane przed pierwszym użyciem woskiem sportwax. Czy uznają to? Czy mam jakieś szance z tą reklamacją?
Link do zdjęcia.

http://img232.imageshack.us/img232/5307/...9347ok.jpg
http://img232.imageshack.us/img232/1989/...9348ok.jpg
http://img139.imageshack.us/img139/6792/...9351ok.jpg

Dzięki za pomoc

Odpowiedz
U większości osób tak jest, że buty formują się niejednakowo. Trzeba niestety do tego przywyknąć. Spowodowane jest to wbrew pozorom różnicą w stopach, w ich zginaniu się, tęgości itd. Nic na to nie poradzisz. Tego nie widać ale tak jest.
Proponuje jedynie wymienić Sportwaxa na inny wosk czy tłuszczyk.

Odpowiedz
do ssiadły: ja mam takie same zmarszczenia na bucie jak na Twoich zdjeciach wiec nie ma sie czym przejmowac. tak jak Arni mowi wosk czy tluszczyk i dalej w droge:)

Odpowiedz
Witam wszystkich. Mam problem z moimi Meindlami BORNEO które zakupiłem prawie miesiąc temu. W bucie w okolicach pięty od wilgoci pojawia się pleśń!! Tak mi się wydaje że to pleśń. Pomimo tego że po zdjęciu obuwia wyciągam wkładki i odstawiam do wysuszenia. Czy spotkaliście się z ta przypadłościa>>?? To moim zdaniem wynik nieodprowadzania wilgoci przez gumowy otok. Ale czy mozecie coś na to poradzić, naprawdę prosze o pomoc bo buty tanie nie były.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
Dziwne, ja mam Borneo 2 lata, były i w śniegu i w deszczu, wielokrotnie kompletnie przemoczone, woda wlewała się też od góry, ale żadnej pleśni nie ma.
Gdzie to masz, na skórze czy podeszwie? Na pewno pleśń?

Odpowiedz
No na wewnętrznej skórze takie białe się pojawia i zielonkawe odbarwienia jak typowa pleśń. Wiem dziwne to jest ale kur... tyle kasy za buty i nie wiem co zrobić. A jak przetrę szmatką to zchodzi ale na samiutkim dole nie schodzi bo to już tam głębiej jest mędzy białą warstwa tą pod wkładką a ,,ścianą'' skóry na pięcie.
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
Moze masz bogata flore w miejscu gdzie schna buty?

Odpowiedz
Spróbuj tak... oczyść na ile się da tę pleśń, czy cokolwiek to jest, a później przesmaruj wnętrze buta (skórę) jakimś tłuszczem do skór (coccine np.).
Ja smarowałem nawet niveą kiedyś, nic im się nie stało.

Odpowiedz
ja bym poszedł do sklepu z art. szewskimi, skórzanymi czy nawet do jakiegoś chemicznego i popytał o spec. środki do usuwania pleśni ze skóry. Myślę, że coś takiego by się znalazło. Dopiero jak zejdzie za pomocą tych specyfików zastosował bym olej do skór by ją odżywić.

Odpowiedz
a moze lepiej niech odddac do sklepu? w koncy gwarance chyba masz?

Odpowiedz
Nie no susze je na wolnym powietrzu. A do sklepu oddawać na gwarancje nie chcę bo zamawiałem je w Zakopcu, a mieszkam w Toruniu. Wysyłka i 2 tygodnie czekania a i tak raczej tego nie uznają bo to nietypowa sprawa. Co polecacie do WEWNĘTRZNEJ skóry?? Bo na zewnatrz używam tłuszczu coccine. Arni ty masz Meindl-e Engadin a one mają jeszcze wyższy gumowy otok i nie masz z nimi problemu tego typu? Jestem wdzięczny za wszelkie rady.
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
Pozatym problem jest widoczny nie po suszeniu ale już po zdjęciu buta po całym dniu chodzenia. Rozczarowałem się jakoscią obuwia Meindl, no ale co zrobić.
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
nie mam żadnych pleśni czy czegoś takiego. Jedyne co robię wewnątrz butów to jak wyczuje palcami, ze skóra stała się sztywna i sucha to przesmarowuje je olejem do skór. Nic więcej.

Odpowiedz
na innym forum ktoś polecał formalinę w takim przypadku..strasznie smierdzi, ale powinno pomóc.. ktoś może poprzeć/obalić tą radę..?

Odpowiedz
OK. Dziekuje bardzo za wszelkie rady.

No i wesołych świąt wszystkim życzę:)
-------------------------------------------
sayeret

Odpowiedz
Witam. Poszukuje lekkich butow trekingowych. Teren nizinny, bieszczady moze czasami cos ciut wyzszego wiec to chyba klasa B wchodzi w rachube moze przez C lamane. Okres uzytkowania od poznej wiosny przez lato do wczesnej jesieni. Od jakiegos czasu meind mi po glowie chodzi gdyz dosc duzo dobrego o nim wiadomosci do mnie dociera a i bliskosc Poznania bez wplywu na decyzje tez nie pozostaje... Niestety mam dylemat. Air ... cos tam - idea oddychalnosci mocno do mnie przemawia (stopy potrafia mi sie zagotowac jak kurczak na parze)ale nie jestem w stanie do ich krzykliwego wygladu sie przekonac. Modele z pianka ... kolejna fajna sprawa ze wzgledu na moje uksztaltowanie stopy i wczesniejsze problemy z doborem obuwia. Forumowicze pomozecie cos wybrac? Jaki kakretny model jestescie wedlug zalozonych kryteriow mi w stanie z czystym sumieniem polecic? Ktore modele zostaly przez was przetestowane i na co w nich szczegolnie zwracac uwage bo gubie sie juz w szczepkach informacji jakie wychwytuje i metlik w glowie mi sie powieksza miast klarowac. Dodam jeszcze ze mam bardzo szczupla stope (potrafie objac dlonia noge nad kostka) i to niekedy jest duzy problem przy doborze obuwia... Pozdrawiam
-------------------------------------------
Drywus

Odpowiedz
Drywus - Borneo powinno spełnić Twoje oczekiwania.

Odpowiedz


Skocz do: