To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Witam
Chcialbym zakupic buty na praktycznie wszystkie pory roku. Nie jestem zagorzalym wyprawowiczem ale czasami lubie sobie pochodzic po gorach lub w lesie. Chcialbym zeby buciki oddychaly w miare i nie przemakaly za szybko. W sklepie najbardziej moja uwage zwocily dwa buciki jeden od Meindla Vakuum GTX a drugi Hanwag Lima. Niestety ciezko mi sie zdecy dowac. Roznica cen wynosi 20 euro co nie jest duzo, Lima 179 euro a Vakuum 200 Euro. W obydwoch chodzilo mi sie bardzo dobrze.
Jakie sa wasze opinie na temat.. za wszelkie wskazowki i uwagi bede bardzo wdzieczny.
-------------------------------------------
Marek

Odpowiedz
Witam! A ja mam z Meindlami kłopot. Mam buciki Superperfect i, niestety, cisną mnie trochę. Na długość są ok, ale na szerokość stopy nie bardzo... Byłem w 3 zakładach szewskich, ''każden jeden'' specjalista nie chce się podjąć rozciągania, bo mu się jakieś maszynki mogą popsuć??? Może ktoś z Państwa coś poradzi??? Wdzięczny będę!
-------------------------------------------
Notos

Odpowiedz
Jeżeli szewc nie pomoże i nie rozbije buta, to raczej tutaj nikt Ci tego na odległość nie zrobi;)
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Srodek Trango do zmiękczania skóry . Popsikać ostro i na kilka godzin ruszyć w traskę , środek rozmiękcza skórę na jakieś 3 godziny .
-------------------------------------------
zimo, zimo gdzie jesteś

Odpowiedz
aha - dzięki za odpowiedź - czyli po prostu na Allegro pojawiają się ''starsze'' Islandy bez tego systemu...

Odpowiedz
Miroslaw.
czytalem ze meindle z pianka msf lubia sie skurczyc.
dotyczylo to butow himalaja ale system jest ten sam
(niewiem dlaczego moje posty zniknely,moze dlatego ze wspomnialem o konkurencyjnych forach ?)
ile w tym prawdy nie wiem.jezeli ten post wejdzie to podam Ci link do tematu.

Odpowiedz
Myślę, że to nie jest tak że but się kurczy sam z siebie. Wg. mnie buty te były źle konserwowane tzn. do impregnacji skóry nie zastosowano tłuszczu przezco skóra wyschła i sie skurczyła. Ja swoje Engadiny (też z MSF) w miare regularnie natłuszczam czy smaruje naturalnym woskiem i nic za cholere sie nie kurczy.

Odpowiedz
potwierdzę tylko słowa Arniego ja swoje też smaruje i nic za cholere się nie kurczy :-) choc jak dla mnie troszkę by się mogły ściągnąć :-)

pozdr.
-------------------------------------------
Łobuz

Odpowiedz
skurczyć ? :-o

mam za każdym razem wrażenie, że pianka MFS po włożeniu
daje efekt jakby but był ciut za mały,
ale to już sami Meindle radzą, żeby MFSowe buty po dłuższej chwili
- znaczy jak się pianka dopasuje - przesznurować...
---
Edytowany: 2009-01-07 23:50:55
-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl

Odpowiedz
http://www.forum.outdoor.org.pl/buty_wys...tml;msg101
To jest adres do tego forum co pisalem wczoraj.Zobaczcie.
Tak jak pisalem ile w tym prawdy nie wiem

Odpowiedz
Znam ten temat z odoru ale nadal twierdzę, że te buty nie widziały tłuszczu zbyt czesto. Dodatkowo bardzo wysoki otok w Himalaya utrudnia posmarowanie skóry w rej. palców i piety przez co skóra właśnie może się wstąpić.
PS. często starzy szewce polecają prawidła do butów w okresie niechodzenia w nich. Dla tych co im się niby buty pokurczyły polecam własnie takie prawidło, najlepiej drewniane oraz solidną impregnację tłuszczową. Nasze babci wypychały na siłę też buty gazetami i nie po to by wyschły ale po to by nie straciły fasonu.

Odpowiedz
Też po roku nie zauważyłem, żeby buty się skurczyły. Co więcej, pianka MFS powoduje, że trzeba dowiązać but, czyli robi się z tyłu jeszcze trochę więcej przestrzeni, a nie na odwrót.

Odpowiedz
Arni
gdybym sie zdecydowal na himalaje,to myslisz ze beda ok.?bylem zdecydowany,ale tamto forum troche mi namieszalo.(postraszylo)

Odpowiedz
A do czego ci potrzebne, na jakie warunki i tereny?
Jak bedziesz odpowiednio dbał to nie widzę powodu by miały sie same z siebie kurczyć. Kup prawidło, czasami pociagnij tłuszczykiem to posłużą długo.
---
Edytowany: 2009-01-10 19:37:38

Odpowiedz
może mi ktoś powiedzieć o modelu AIR REVOLUTION 7.1
Meindl ? cenowo są... hmmm... ale zdaje sobie sprawę że buty tego typu ( do których zakłada się raki) tyle kosztują. Jeżeli ktoś je miał, ma to proszę o kilka słów.

Odpowiedz
Dużo informacji znajdziesz o tych butach w necie.
Ogólnie rzecz biorąc, pasują na szeroką nogę z wysokim podbiciem. Bardzo wygodne, praktycznie nie potrzebują rozchodzenia.
Dobre buty na Tatry zimą, Alpy latem. Nie nadają się pod automaty, od biedy pod półautomaty, ojciec używa z koszykowymi grivelami i bardzo sobie chwali.
A teraz minusy: po ok roku średniego użytkowania popruły się. Niestety rachunek oczywiście wyblakł a kopii nie zrobiliśmy. Na szczęście dostaliśmy numer do szewca w Tychach który ma umowę z Meindlem (i nie tylko) i naprawia ich buty, zawieźliśmy osobiście. Do odebrania w tym tygodniu.
Druga wada to dość szybko ścierająca się podeszwa ale to w każdej chwili można podkleić

Odpowiedz
buty potrzebuje na tatrt zima ale tylko przy ladnej pogodzie.
bylem dzisiaj no mowie wam....
mam obecnie asolo shanki gv uzywam do tego rakow koszykowych i jest
wystarczajaco.niestety buta juz sie koncza wiec szukam czegos nowego.
jak mam pociagnac tluszczykiem pod otokiem?
nie chce wracac do metod z mojej mlodosci(loj od zeznika ,buty do piekarnika itp.)bo to chyba nie bedzie dobre dla w/w:)

Odpowiedz
Żadnych piekarników, szmatka i palec przy dobrych środkach w zupełności wystarczą.

Odpowiedz
ad Air Revolution 7.1 (używam kilka sezonów, wiele razy Tatry, parę razy Gorce, Beskidy, Bieszczady)
- nic się nie popruło
- membranka trzyma (nadal nieprzemakalne w większości warunków)
- półautomaty (Grivel Air Tech) współpracują z nimi świetnie, nie stwierdziłem żadnych problemów ani przy typowym chodzeniu po lodzie, ani przy technice frontalnej na stromym
- mam niskie podbicie stopy i przy dwóch skarpetach (właściwie konieczne przy niskiej temp) stopa czuje się świetnie.
-------------------------------------------
Pzdr, Kuba

Odpowiedz
dzieki za rady.Przywrociliscie mi wiare w niemiecka mysl techniczna.
A tak powaznie to zeczywiscie dzieki.

Odpowiedz


Skocz do: