To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
dzięki za odpowiedź Arni !

Odpowiedz
Witajcie Meindlo-entuzjasci. Podalibyscie mi cene Himalaya i gdzie je dorwac bo ich szukam.Najlepiej w sklepie- bo trzeba dobrze dopasowac.Wydaje mi sie ze beda dla mnie na wiosenne roztopy idealne :-) pozdrawiam

Odpowiedz
sklep Grube w Suchym Lesie k/Poznania Powinny tam kosztować ok. 700/750zł.

Odpowiedz
Wielkie dzieki za poznan! Troche daleko ale jak trzeba bedzie to pojade.Ja z malopolski ok. Krakow-bielsko-katowice.Moze jeszcze jakis pewniak?

Odpowiedz
nie przejmuj sie, ja jestem z tych sanych okolic i pojachalem tam. mozesz tez gdzies ten bucik przymierzyc i zlozyc zamowienie. grube wysle poczta lub kurierem. polecam tan sklep:)

Odpowiedz
Wlasnie dokonalam zakupu Meindl Burma Pro (wersja Womens) - przez internet (z dostawa do UK) zaplacilam 118 funtow (ok.485 zl). W PL ceny zaczynaja sie od 700 zl. Spora roznica.

Odpowiedz
Co byście wybrali : Meindl Jersey Pro czy HanWag Peru ? Buty będą używane raczej w ciepłych miesiącach na mniej ambitnych szlakach i w mieście.
-------------------------------------------
Zak

Odpowiedz
buty w zasadzie są do siebie podobne. Materiał prawie ten sam, kategoria twardości też, obie podeszwy dobrze sobie poradzą na zróżnicowanym podłożu (chociaż w mieście ich nie polecam!).
Bierz wygodniejsze!

Odpowiedz
też mi lans... ktoś kto się nie zna i tak pomyśli, że to jakiś noname, a ktoś kto się zna, uśmiechnie się tylko z politowaniem;)

Niestety funkcjonuje bardzo mylne przekonanie, że górskie znaczy, wygodne wszędzie i zawsze. Buty takie w mieście ani nie będą specjalnie wygodne, ani specjalnie trwałe. A za te pieniądze można kupić 2 czy może i 3 pary porządnych, skórzanych butów miejskich.

Odpowiedz
Szukałem wśród obuwia bez membrany, a z tym miastem to raczej sporadycznie, wtedy gdy trzeba zejść ze szlaku po prowiant.
-------------------------------------------
Zak

Odpowiedz
>[Nb. nie sądzicie że Meindl zaniża klasyfikację swoich butów? Znakomita większość firm wyceniłaby Arizony na B-klasę, a ich producent tylko na A/B. Kilka innych modeli też budzi moją wątpliwość.]


Gdyby firma zawyżala klasę, to bylby powod do narzekan. Zresztą moim zdaniem klasa A/B dla arizon jest jak najbardziej adekwatna. .
---
Edytowany: 2008-07-25 21:42:57
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
A moim nie.
A/B to najczęściej ''szmaciaki'' z welurowymi obszyciami, bez membrany, na miękkawej, dość płytko rzeźbionej podeszwie. W Arizonach masz zupełnie przyzwoitą skórę [fragmenty z nubuku], którą można z niezłym skutkiem zaimpregnować, głęboki Multigriff tyle że firmowany przez Meindla, strefowe sznurowanie.
Dla mnie to B.
-------------------------------------------
CzareK

Odpowiedz
To Twoja subiektywna ocena i masz do niej prawo.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Może wbijam się w tok dyskusji ale...
Co sądzicie o Meindlach Jersey Pro?
Dziękuję.

Odpowiedz
Szczypiorex, mnie się podobają, chociaż na żywo ich nie widziałem. Producent podaje kat. B, więc do lasu powinny być dobre (chociaż trzeba się liczyć, że meindlowskie B może być jak B/C innych producentów).
Poszukaj w szukajce - wydaje mi się, że jakis tydzień temu ktoś już pytał o te buty (nie wiem czy nie w temacie o Hanwagach?), ale nie pamiętam czy uzyskał informacje..

Odpowiedz
jak dla mnie to rasowy ''ciapek'' do wszędobylskiego łażenia oprócz skały ;P

Odpowiedz
Miałem ambitny plan przebrnięcia przez cały wątek, ale po 20 stronach nie mam już siły (oczy bolą, w głowie huczy od informacji).

Na najnowszych 10 stronach nie znalazłem odpowiedzi na pytanie które zrodziło się w mojej głowie, chociaż domyślam się że znalazłaby się ona na stronach 20-60. Nie wyklinajcie mnie więc za to że zadam to pytanie tutaj.

Czy obecnie zmieniła się sytuacja jeśli chodzi o importerów przedstawicieli Meindl'i w Polsce? Czy Szuster dalej je sprowadza po najniższych cenach (na stronie ma teraz tylko jakieś zupełnie nieznane mi Bestard'y)? Czy Larix ciągle ma ceny z kosmosu i serwis gwarancyjny z d....y?

Odpowiedz
ad 1. nie, Szuster nie importuje już Meindli.
ad 2. ceny raczej tak, serwis nie wiem.

Odpowiedz
szkoda tylko ze niepodają cen tych Bestardów, ponoć bardzo dobra firma
-------------------------------------------
hex omega

Odpowiedz
Meindle obecnie najtaniej w www.grube.pl

Odpowiedz


Skocz do: