To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
PITdoggy a w grube.pl pytałeś? Zobacz też w jakimś Intersporcie, zaczeli handlować Meindlami, moze mają.
-------------------------------------------
dawniej Darek68

Odpowiedz
Dziękuję Lexiu- w Grubie nie pytałem, o sprawdzenie w intersporcie poproszę kogoś, bo z tego co widzę w internetowej ofercie nie mają.
Te męskie arizony kiedys były popularne, obecnie je wymiotło. Nie wiem czemu.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
http://www.nopex.com.pl/obuwie_meindl.html

http://www.sklepturysty.com.pl/index.php/cPath/36_59

tak na oko męskie
-------------------------------------------
piotr minimi (dyn dynamites clan)

Odpowiedz
Arizony wymiotło, bo tanie były :o)

> minimi
> http://www.nopex.com.pl/obuwie_meindl.html

na dole tej strony stoi niestety:
| Obuwie dostępne tylko na zamówienie (4-8 tygodnie)
| Obuwie Meindl sprzedajemy tylko i wyłącznie dla firm i instytucji
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
Nie wiem co powiedzieć Panowie- Meindla Polska trzeba przywołać jakoś - bo jak się okazało to co PIT rzekł to czysta i żywa prawda. Męskich Arizon w naszym pięknym kraju nie ma -:(
-------------------------------------------
piotr minimi (dyn dynamites clan)

Odpowiedz
może se dali spokój z produkcją / ściaganiem ?
bo co ciekawe w katalogu pl też ich nie ma - sa tylko damskie
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
W moim przypadku dochodzi jeszcze rozmiar stopy...noszę 46-47...więc nawet jak juz gdzieś znajdę but, to problem z rozmiarem. Ech...
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
a czy wiecie czy może są do dostania w Polsze pustynne Meindle?
nie pamiętam nazwy - chyba desert...
pd
w.

Odpowiedz
Witam,

1. Impregnacja butów nubukowych - można do tego stosować Top Wax, Top Proof lub Top Conditioner. To w zasadzie to samo, różni się tylko gęstością.

2. Arizona - model męski jest dużo mniej popularny. Faceci nie kupują tak miękkich butów, a panie owszem. But jest jak najbardziej produkowany, ale ze względu na małe zainteresowanie klientów mało który sklep ma go w ofercie. Mamy ich jeszcze trochę na magazynie. Z tego co wiem to mają je jeszcze w Skalniku we Wrocławiu.

3. Buty podwójnie szyte - zrezygnowaliśmy z nich, ze względu na małe zainteresowanie. To niesamowite buty, ale mało kto się na nie decyduje. Meindl produkuje je bardziej prestiżowo. To buty bardzo trudne w produkcji. W całym Meindlu jest tylko 3 gości, którzy potrafią je robić! Wszystkie buty z tej serii trzeba ściągać na indywidualne zamówienie. Prawda jest taka, że ludzie szukają butów ''z Gore i na Vibramie i żeby tanie były''.

Odpowiedz
> ~wojski
> a czy wiecie czy może są do dostania w Polsze pustynne Meindle?
> nie pamiętam nazwy - chyba desert...

jakbyś wpisał w wyszukiwarkę u góry srony ''meindl desert'' to byś się dowiedział, że teraz pustynny model się wabi safari :o)

zaś 5sekund z googlem wskazuje zaś, żę są chociażby tutaj:
http://arizzon.com/html/produkty/041-0068-2884-52/buty
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedź, w ofercie internetowej Skalnika brak męskich arizon, jutro skontaktuje się ze sklepem we Wrocławiu telefonicznie.
Czy istnieje inna możliwość zamówienia modelu Arizona u Państwa?

a czy faceci nie kupują tak miękkich butów...wszystko zależy od aktualnych potrzeb, alurat ja w tej chwili jestem właśnie takimi zainteresowany.
---
Edytowany: 2008-05-27 21:56:24
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Safari i Desert Fox to dwa różne buty. Desert Fox jest robiony dla wojska. Różni się nieco budową języka i umiejscowieniem otworów wentylacyjnych. Poza tym DF jest robiony w kilku wersjach kolorystycznych (różne odcienie beżu) i z różnymi wersjami systemu sznurowania. Safari to ''cywilna wersja''. Natomiast właściwości są takie same w obu przypadkach.

Arizona: tak to jest, że u nas praktycznie nie sprzedają się buty miękkie. A już o grupie Comfort Fit nie wspomnę. To hit na Zachodzie, a u nas może ze dwie pary się sprzedały. A to niesamowite buty. Są szersze od innych butów, a przez to bardzo komfortowe. Mają wkładkę ze specjalnego rodzaju korka - jest bardzo elastyczna i wyjątkowo dobrze tłumi wstrząsy. No i góra nie jest tak sztywna jak w przypadku butów trekkingowych. Idealny but do lasu i miasta.

~PITdoggy - odezwij się do mnie mailowo. Postaram się pomóc.

Odpowiedz
Buty miękkie się nie sprzedają bo ich nie ma, nie ma to się nie sprzedają i kółko się zamyka. A są to kapitalne buty do trekingu. W recenzji napisałem, że tak wygodnych butów nigdy nie miałem (córka też), ale na skały się nie nadają specjalnie. Z drugiej strony turystyka to przecież nie tylko chodzenie hardcore po skałach. Kto nie wchodzi ustawicznie pod i z góry ten interesuje się miękimi butami. Kwestia wiedzy i promocji moim zdaniem.
-------------------------------------------
piotr minimi (dyn dynamites clan)

Odpowiedz
Meindl Safari / Meindl DesertFox
no i wreszcie-nareszcie wszystko jasme...

Meindl Arizona
zeszoroczna promocja w 8a.pl - męskie zniknęły dość szybko, damskie były nieco dłuzej chyba
obniżka w bielskiego Klimczoku - wszystkie Meindle znikły szybciutko

całkiem możliwe, że klientom wyszło, że za miękkie buty bez gtx' te 5oo złotych (nie pamietam oryginalnej ceny wtedy) to za dużo, za to okolice 350 to już może być :o)

podeszwy są rzeczywiście miękkie - ja swoich Arizonów używam przede wszystkim w mieście i jest świetnie, na kamienie to bym ich nie zabrał...
od tego mam Eagle (dzięki za sprawdzeie zę sie jednak da wymienić podeszwy)... no i już za chwileczkę będę miał Islandy

miękkie ogólnie
najwyraźniej w Polsce powszechną jest opinia, że buty turystyczne to 'trapery' - muszą być mocne, twarde i pancerne, bo to buty w góry

chodzenie w wyższych butach gdzie indziej - wycieczki za miasto, jakieś większe marsze miejskie - dopiero sobie drogi przeciera, a i tak powszechniejsze są różnorakie buty wojskowe i/lub glany

no i oczywiście ceny...
Meindl jest świetny, ale dla przecietnego raz-za-czas łażącego Kowalskiego to jest jednak nieco (hehe) za dużo - zwłaszcza gdy w sklepie porównuje z cenami innych firm... Meindl to w Polsce but dla 'znawców', co wiedzą za co zapłacą... a chodzenie w Meindlach wciąga :o)
---
Edytowany: 2008-05-28 08:05:51
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
Ja byłem mile zaskoczony w sklepie sportowym Hi M........, oczywiście pozytywnie , kiedy zamawiałem dla zony Meind Wales Lady , co prawda sprzedawca jak podał mi rozmiar to nie za bardzo pasowała rozmiarówka i tu ukłon do Meindl polska -dzięki za przesłaną rozmiarówke, niestety sprzedawca nie za bardzo wiedział jak przekładają się cm , ale to nic sprowadził dwa rozmiary butów i po trzech dniach byłem z żonką w sklepie . Dalej to już było miło i przyjemnie, kupno i noszenie. Za 699 zł mozna dostać super bucik. Jednak Meindl to Meindl.
Pozdrawiam wszystkich meindlowców.
-------------------------------------------
Mariusz

Odpowiedz
Kontaktowałem się ze Skalnikiem we Wrocławiu, sympatyczna obsługa poinformowała mnie, że arizony już wyprzedali.

Dziękuję za możliwość kontaktu mailowego, zaraz skorzystam.
Poszukliwałem buta parametrami i właściwościami zbliżonego do arizon, wydaje mi się że byłby to hanwag canyon (oceńcie sami), ale jakoś marka meindl do mnie przemawia i dlatego zdecydowany jestem na aizonę.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
Witam,
Chciałabym kupic buty Meindl (Tatry, Beskidy, Sudety - glownie latem i jesienia- dlatego mysle o grupie B, raczej bez gore), ale mam wrazenie ze modele damskie sa na mnie za waskie i uciskaja nogi po bokach. Mam duza stope, normalne buty to rozmiar 40 i do tego bardzo wrazliwa skóre, w szczegolnosci na ucisk, wiec musze miec buty bardzo wygodne. Z drugiej strony swiadoma jestem, ze powinny miec odpowiednia twardosc.
Modele męskie są szersze - i to mi odpowiada - ale sa tez pewnie inaczej zbudowane niz damskie- obawiam sie, czy przez to, na dłuższych trasach moja szeroka aczkolwiek damska :) stopa nie bedzie sie meczyc.
Mysle o butach Jersey Pro, ale zastanawiam sie czy łatwo przemakaja i czy dlugo schna - skora nubukowa. Prosze o rade ogólne co do szerokości butów, czy sa jakies wyznaczniki szerokości oprócz mierzenia i o ocene konkretnego modelu, który wymieniłam. A jezeli nie Meindl to co :) ?
-------------------------------------------
Magnolie

Odpowiedz
musisz mierzyć. Pewnie dziewczynie sie takie Jersey sie podobają ale ja bym radził wybrać Borneo.

Odpowiedz
Arni, dzięki za komentarz,dla mnie liczy sie przede wszystkim wygoda, przymierze Borneo. A czy męskie buty wchodzą w grę, chodzi mi o szerokość?
-------------------------------------------
Magnolie

Odpowiedz
Witam!
Pomóżcie, doradźcie, bo już sam nie wiem. Myślałem, że pójdzie znacznie łatwiej, a jednak ... Otóż wczoraj wybrałem się na tourne po sklepach z myślą o zakupie obuwia Meindla. Wcześniej poczytałem sobie co nieco o modelach, grupach no i opinie o nich. Przeznaczenie bucików -to Beskidy, Gorce, itp. od wiosny do jesieni oraz Tatry z dosyć dużym naciskiem na lato, no może bardziej precyzyjnie od późnej wiosny (maj) do wczesnej jesieni (październik). Wcześniej nastawiłem się na model z serii Air 2.0, bądź ten nowszy 3.1, a to w dużej mierze dlatego, że do tej pory użytkowałem Asolo 95FSN GTX i w zasadzie byłem z nich zadowolony, no cóż podeszwa po 4 latach uległa prawie całkowitemu zdarciu. Trochę to dziwne, bo butki użytkowałem tylko w górach i to maks. jakie 30dni w roku. Za szybko coś, nie? Z trekingowym obuwiem ze skóry jak do tej pory nie miałem do czynienia, dlatego też takowe wstępne nastawienie. Poza tym miałem jeszcze delikatne wątpliwości, czy bardzie odpowiednia będzie grupa B, czy B/C.
No i tak. Wpierw przymierzałem model Air 2.0. 8,5 za małe, 9,5 za duże, 9-BRAK. Następnie sięgnąłem po ''flagowy''model Engadin, żeby móc chociaż go poczuć:-). Ale to ... but niestety nie dla mnie. W tym momecie utwierdziłem się, że klasa B/C to nie to, ale żeby nie było, to założyłem jeszcze Air 5.1. To mnie tylko w tym wszystkim utwierdziło. Zmieniłem sklep na inny (ale już ostatni z barku takowych) i przymierzyłem Air 3.1. Ogólne odczucia zadowalające, ale bez jakieś rewelacji i być może zdecydowałbym się na nie, gdyby cos mnie nie podkusiło, żeby założyć jakiś model skóry (tylko tak dla porównania). Wybór padł na Vakuma. Włożyłem stopę i poczułem się jak w ...kapciu. Jednym słowem mała rewelacja! W tym momecie całe moje wstępne nastawienie padło. Super buciki. Jeszcze chwila, a kupiłbym je, gdybym nie przypomniał sobie wypowiedzi gdzieś z forum, bodajże Rumcajsa, że skóra + gore to ''lekka'' przesada, a mając na uwadze porę letnią to chyba totalne nieporozumienia? I zostałem w tym momencie w kropce. Pytam więc o jakiś inny model za skóry (bez gore) - pada odpowiedź Borneo - ale niestety nie mamy. Wracam wię do poprzedniego sklepu, bo coś mi się wydawało. że tam ten model widziałem. I rzeczywiście był. Nawet mój numer. Przymierzam i odczucia bardzo dobre, coś pomiędzy Vakumem, a Air 3.1. Ale znowu pojawia się małe ALE. OTOK. Jak dla mnie Borneo mają go zdecydowanie za niski. Czub buta jest w moim odczuciu za bardzo narażony na kontakt przede wszystkim ze skałą. Efekt końcowy - wychodzę bez zakupu z głową pełną wapliwości i pytań. I właśnie w tym momecie chiałbym zapytać o kilka nurtujących mnie kwestii :
1. Czy Vakum (skórzany) z gore da radę w lecie? Czego mogę się spodziewać, odparzenia stóp wielce prawdopodobne?
2. Czy Borneo na Tatry się nadadzą, martwi mnie ten czub buta, czy za szybko nie ulegnie zniszczeniu?
3. Czy jednak nie będzie najlepszym rozwiązaniem wybór Air 3.1?
4. Czy nie ma aby czasem modelu Vakuma BEZ GORE:-)???

Krążą mi jeszcze po głowie dwa pomysły. A może by tak spróbować przymierzyć Vakuma GTX Lite? (o ile uda się zdobyć ten model). Jeśli wygoda będzie porównywalna z Vakumem ''skórzanym'' to może to być złoty środek : coś pomiędzy Air 3.1, a Vak skórz. Wszak tkanina z gore oddycha lepiej niż skóra z gore.? Czy dobrze myślę? A drugi to taki, coby założyć damski model Engadina (robią do 9 z tego co czytałem). Wiem, mozecie się uśmiechnąć, ale jest on niższy od męskiego, a właśnie wysokość najbardziej mi dokuczała.
A może jeszcze coś innego? Co w ogóle o tym wszystkim sądzicie i jak zadecydowalibyście w moim przypadku.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Odpowiedz


Skocz do: