To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Mam pytanie. Kupiłem buty Meidla Borneo Pro Mfs, czym je zabezpieczyć? Czy ta pasta się do tego nadaje, czy może kupić coś innego? Jaki kolor pasty będzie najlepszy bezbarwny czy brązowy?
http://www.allegro.pl/item329945772_cocc...buwia.html

Odpowiedz
pelam1

https://ngt.pl/thread-1653.html&page=8

Odpowiedz
jest już nowa wersja AR 5.1.Do wglądu na stronie meindl.de.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Dobra, przyszła chyba pora na zaopatrzenie się w jakieś buciki na nowy sezon letni:)
Wstępnie mój wybór padł na Air Revolution 2.0 - aktualnie w 8a są po 559zł co jest ceną chyba nienajgorszą. (http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...t=&subkat=)
Co myślicie o tych butach? Tych kilka szczątkowych wypowiedzi na forum i jedna recka znaleziona w goglach nie za bardzo pomaga mi w dokonaniu decyzji... Są zapewne na ngt użytkownicy tych butów, moż eoni niech się wypowiedzą?
Aha, zastosowanie to Tatry (Pl, Sk) w LECIE. Czasami może jakieś inne polskie górki;)
A jeśli nie AR 2.0 to może polecicie jakiś inny model (z tym, że wolał bym się zmieścić w tych ok. 500zł)?
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz
gore w letnich butach a feeeeeeee

cholery można dostać z tym gore a takie fajne butki by były :-)

dth- jak znajdziesz coś to daj cynk bo w engadinach latem to masakra :-) też bym coś kupił co by dało choć troszkę oddechu nachodzonym stopom latem :-)
---
Edytowany: 2008-03-21 14:45:15
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz


Możesz Rumcajs coś więcej powiedzieć o tych Dachstainach, bo cena faktycznie bardzo fajna? Używałeś ich? Wytrzymałość, ścieralność podeszwy itp.? Aha, i z czego one właściwie są zrobione? bo znoau nie wiem jak mam rozumieć to ''Full Grain'':P
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz
po pozbyciu się Engadinów wpadły mi w oko i eksperymentalnie (dobra cena, pełna skóra, fajne wizualnie - zdjęcie tego nie oddaje) kupiłem

używałem, choć niewiele - zatem nie wypowiadam się o wytrzymałości
podeszwa typowa na skałę, czyli będzie podobnie ścieralna jak w Engadinach
są bardzo wygodne, w środku skóra i na zewnątrz skóra (welur)
zalany gumą czubek, zaciskowe przelotki na sznurówki, dobrze uszyty jezyk (miewam z tym problem - wysokie podbicie), dobra amortyzacja podeszwy
mają genialną wkładkę - skórzaną z korkiem pod spodem, profilowaną
z wad - sporo przeszyć skóry i słaba fabryczna impregnacja (tj. jak w butach włoskich, przyzwyczajony do niemieckich trochę się rozczarowałem)
zaimpregnowałem woskiem i jest ok, na szwach też
z neutralnych obserwacji - są dość głębokie, dołożyłem cienką wkładkę pod oryginalną wkładkę i teraz pasują

byłem sprytny, podpuściłem kumpla - on kupił pierwszy ;D
okazało się, że w jego egzemplarzu delikatnie puszcza szew w górze języka
Poly-sport zaproponował zwrot kasy, gdyż nie mieli już butów w jego rozmiarze, jednak kumpel zostawił sobie butki - wolał oddać do szewca do poprawki
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
OT
rumcajs, pozbyłeś się engadinów?czyżby za bardzo ciążyła ich popularność;DDDDD:P dawno cię nie było na engcie, no i od razu cięgi od nowych;))pozdr.braav

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
dzięki za wsparcie braavosi :)
cięgi z przyjemnością przyjmę na klatę - lepsze to niż letnie mizianie się nawzajem po pupciach...
a łyma nie jest nowy - to mój etatowy partner dennych polemik z outdoor.org.pl ;D

co do engadinów: sypnęła mi się kostka i jakiś wredny element przy wszyciu języka zaczął mi sprawiać dziwny i bardzo bolesny dyskomfort
ponadto chyba dość pochopnie dobrałem rozmiar - kupowałem buty bardzo dopasowane - na lato i na cienką skarpetę i chyba trochę przedobrzyłem - przy schodzeniu jednak okazywały się delikatnie niewygodne (do czego doszedłem po dwóch latach używania ;D), zabrakło mi 0,5 numera wielkości
ale masz trochę racji - nie lubię mieć tego co wszyscy i lubię często zmieniać sprzęt, chyba że bardzo go polubię (kurtka Patagonii i Deuter AR nadal są ze mną)
-------------------------------------------
www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
Jedna rzecz mnie zastanawia po przeczytaniu tych wszystkich wypowiedzi na temat :''model butów do warunków pogodowych'', a mianowicie czy zakładacie buty na gołą stopę? Może by dodać jednak wątek odpowiednich skarpet , bo buty to 50% a drugie 50% to skarpety i super dobrany zestawik daje szansę na max.komfort /zapewniam,że można wtedy użyć Engadiny przy +30 bez wielkich problemów/
-------------------------------------------
B.Hope

Odpowiedz
~Ben-Hope =>
https://ngt.pl/thread-331.html
https://ngt.pl/thread-1524.html
Może warto poszukać?
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Witam
Właśnie przeglądałem różne opisy i testy Engadinów. I tu do Was pytanie. Ile czasu i jak intensywnego łażenia wytrzymuje skórzana wyściółka buta? Bo widzę, że 2-3 lata i zaczyna powoli pękać.

Szukam butów na lata, stąd trochę niepokoi mnie to w tak drogich butach. Kiedyś chodziłem w Scarpach Lite Trekach i wnętrze po 7-8 latach jest bez żadnego uszkodzenia. I to nie tylko łaziłem po górach ale też całe zimy po mieście...

Pytanie nr 2, tak przyszłościowo: czy w Engadinach da radę połazić kiedyś po wyższych Alpach? Wiem, że raki paskowe; chodzi o toczy nogi z zimna nie odpadają?

Pozdrawiam

Odpowiedz
Siema! przejdę do rzeczy-mianowicie czy Ktoś może mi coś powiedziec więcej w temacie Meindl Safari nie chodzi o formułkę ze sklepów ale jakiś prawdziwy konkret..z góry dzięki za pomoc-pozdrawiam

Dzięki,mam takowe od 2 miechów-śliska nawierzchnia-leżysz! byłem w Szczecinie dwa tyg.temu-śnieżek drobił a ja wewnątrz coolmax kurde sine stopy..hehe hardkoru troszkę ;p buciki ogólnie dżi,wygodne nie wiem jeszcze jak się cieplej zrobi,ale w autokarze-samolocie oki żadnych problemów,Ale są cholernie śliskie na gładkiej nawierzchni np.chodnik po deszczu,gładziutki mokry asfalt..no ale chyba te buty nie są na te nawierzchnie stworzone ;p pozdrawiam.
---
Edytowany: 2008-03-28 22:39:36
-------------------------------------------
Ja już nic nie wiem..

Odpowiedz
o ile pamietam to to jest desert fox z niewielkimi zmianami, na taka informacje natknałem sie kiedys w sieci, moze ktos użytkował ewentualnie tamten model... sam bym sie z checia czegos dowiedział, bo to interesujace buty (choc bardziej widza mi sie bellki 550ST). kolor i materiał - dramat do czyszczenia, zreszta nie ma po co, bo zaraz i tak beda brudne - ale to pewnie sam wiesz. szukałem kiedys onfo o tych butach i mowiac szczerze straszna posucha (albo nie wiedziałem, gdzie szukac...)

Odpowiedz
rumcajs,a rozmiar dobrałeś odpowiedni? żeby znowu sie nie okazało po 2 latach że smigasz w za ciasnych butach.. :))))
-------------------------------------------
<%*5*@#!>

Odpowiedz
tym razem dobrałem odpowiedni ;)
te engadiny były po prostu na styk i były wygodne na lato
tylko przy dużym obciążeniu lekko uwierały plucha podczas schodzenia...
a moze to moja stopa inaczej zaczęła się układać po rozwaleniu do końca kostki?
BTW buty już trochę pochodziły - czas było zakupić coś nowego ;D
a allegro wszystko wchłonie ;)
-------------------------------------------
www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
Ja już kiedyś się przekonałem że nie warto oszsczędzać. W salomonach które kosztowały dawno temu jakieś 500zł chodziłem przez ponad 5 lat. Intenstywnie i bez zmiłowania. Myślę że były warte swojej ceny.
Teraz zdecydowałem się na Meindla Air Revolution 5.1 i jestem bardzo zadowolony (na razie to jakieś 4-5mcy).
W sumie to przekonała mnie niemiecka marka i to że robione są w niemczech a nie przez chińczyków - czytaj tutaj: http://www.buty-meindl.pl/
-------------------------------------------
xsayo

Odpowiedz
Arni, bravossi, rumcajs, chetnie rowniez ktos od borneo - doradzcie borneo czy engadiny (stoje przed zakupem, przymierzalem oba modele).
Wykorzystanie: lato (od maja do wrzesnia), tatry i sudety (50/50), wielogodzinne wedrowki (od wczesnego rana do wieczora i tak wiele dni pod rzad), ma byc hardcorowo, zadnej taryfy ulgowej:).

Prawie na pewno jestem zdecydowany na engadiny, ale obawiam sie, czy np podczas niezbyt stromych ale dlugich (kilka godzin) podejsc/zejsc nie beda sie odzywaly stopy, piszczele itp. z powodu zbyt twardej podeszwy? Wiadomo takie trasy nie zdazaja sie zbyt czesto, ale jednak nie sposob ich uniknac.

Odpowiedz
ja bym brał engadiny
podeszwy nie powinny być za twarde
ale nikt za Ciebie nie wybierze
-------------------------------------------
http://www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
>>rumcajs
Udało ci się przegonić te buty w śniegu? Jak szwy za otokiem i po bokach nad podeszwą?
Jest w tym membrana??? Na zdjęciu jakaś blaszka texopodona a nie mogę rozszyfrować co na niej stoi...
Zaciskowe 2 górne przelotki?
Tył pod półautomaty? A jeśli tak to czy podeszwa oki w twardości?

Odpowiedz


Skocz do: