To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Witajcie!
Po moich bardzo dobrych doswiadczeniach z niskimi butami MAGIC MEN 6.0 GTX zdecydowalem sie na zakup wysokiego obuwia Meindla.. Chcialem cos z gorskiej klasyki, skora skora skora. Bez gore.. No ale niestety. Moje stopy dobrze nie czuly sie dobrze ani w ENGADINIE, ani BORNEO. Ani w kilku innych modelach juz z gore typu ISLAND PRO.. Za to znalazlem ostatecznie jedne buty, ktore byly bardzo komfortowe dla mnie. Model WALES MEN i wlasnie o niego chcialbym sie zapytac, poniewaz malo informacji znalazlem na forum.

Czy ktos ich uzywa i moglby mi cos na mail podeslac?
I jak to prawdopodobnie sie spisze - mam na mysli gore i woskowany nubuk.
Do ich impregnacji uzywac chyba wosk?
Maja cos takiego jak ComfortDRY® - Echt Leder :oo ? Nie wiem co o tym patencie myslec? Gore-skorex? ;)
http://tiny.pl/lsv4


Ta podeszwa, to tez dla mnie zagadka. W MAGIC MEN mam jakis patent Meindla i dzielnie znosi trudy, wiec moze brak Vibramu to nie bedzie jakis wielki minus?
Jak sprawdza sie wam MFS, rzeczywiscie but sie dopasowauje?

Polka B wydaje sie ze wystarczy? Maja przezyc najczesciej wyjazdy w Beskidy. Ale moga sie tez zdarzyc Bieszczady, Tatry Zachodnie, Mala Fatra

Dodam jeszcze tylko, ze kupilem je nowe na allegro za 400zl co jest chyba rozsadna cena? Bede wdzieczny za kazda sugestie o tych butach jak i odpowiedzi. Pozdrawiam!

PS. Bylbym wdzieczny gdyby ktorys z kolegow, ktorzy kupowali niedawno Meindle Wales jakies swoje wrazenie mi przeslali :) Chociazby jak impregnowali Gore-skorex ;)
---
Edytowany: 2008-02-28 00:21:48

Odpowiedz
skoro już kupiłeś to chyba za późno na te informacje. Jeśli opinie będą negatywne to zwrócisz je?

Odpowiedz
do Arni:

Uszczypliwosci niepotrzebne :) Na pewno beda i zle, i dobre opinie, ale jezeli to byly jedyne jakie dobrze na mnie pasowaly, to i tak bym je kupil.

A jezeli masz jakies doswiadczenie z impregnowaniem Meindla moze mi pwoiesz co wg Ciebie najlepiej? Z gory dzieki.
---
Edytowany: 2008-02-28 08:51:52

Odpowiedz
O tym poczytaj w innym temacie. Oj wiele juz tam napisałem.
Powodzenia.

Odpowiedz
Kupiłam niedawno la sportiwa thunder GTX -460 zl. 6 dni w Tatrach zimą. Nie przemokły, na razie bez dodatkowej impregnacji. W sklepie były super po pierwszym spacerku stały się niewygodne.Kurczą się schnąc -nawet w niskiej temperaturze. Proponuję kupić nieco większy rozmiar.
-------------------------------------------
bozena

Odpowiedz
witam czy ktos moze slyszal cos o meindl Zugspitz? Pozdrawiam!

Odpowiedz
taaak... że są teraz wystawione na Allegro w dobrej cenie ;]
hehe a tak powżnie to nic konkretnego, bo też kilka dni temu szutałem czegoś o tych butach. Jedyne co zobaczyłem, to to, ze na jakimś forum piszą o nich jako substytucie Meindli Engadin MFS (nie wiem czy o to chodzi ale piszą przez slesza). tutaj link do tematu http://forum.outdoorseiten.net/archive/i...-2278.html - tyle, ze to po niemiecku więc nic nie zrozumiałem :P
Na oko wygladają porządnie. Zapytaj się tylko jak z gwarancją i można brać:)
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz
Ja tak jeszcze a propos bucików Lhotse GTX. Pytanie do Arniego lub innego znawcy coccine. Posiadam ''pasta wosk i zywica'' kolor brązowy. Próbować, czy lepiej wyposażyć się w bezbarwną :D ?
-------------------------------------------
R3 ;)

Odpowiedz
Śmiało, dawaj i się nie czaj. Powoli i ostrożnie, jak za pierwszym razem. To nie boli, nic sie nie stanie.

Odpowiedz
Mam pytanko, mianowicie czy ktoś z was wysyłał buty Meindla na gwarancje z pęknietym szwem albo odklejeniem otku?

Odpowiedz
Witam

Mam pytanko. Czym impregnować AR 7.1?
-------------------------------------------
Oni

Odpowiedz
Siemano-szukam pomocy w temacie:Różnice pomiędzy,Meindl desert fox a Meindl safari.Widziałem dwie pary obok siebie,czytałem skład itd-dla mnie są te same-ALE może o czymś nie wiem..proszę o pomoc..
-------------------------------------------
Ja już nic nie wiem..

Odpowiedz
Czy moglby mi ktos jednak powiedziec cos o butach Meindl Wales? Czekam juz dlugo na jakas reakcje, ale jak do tej pory nic. Prosze o pomoc i opinie.

Odpowiedz
Jak kupiles to raczej ty nam cos o nich powiedz :)
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
do Makbet:

Szukam i pytam o uzytkownikow tych butow, bo chcialbym sie dowiedziec.. CO MOGA POWIEDZIEC O TYCH BUTACH, PO JAKIMS CZASIE EKSPLOATACJI? Na pewno ktos taki tu jest.. ???

Sam nie mam takiej wiedzy, moge tylko powiedziec, ze:
- but wyglada solidnie. a z ''symetrii na oko'' buta lewego z prawym, widac, ze produkcja to HandCraft
- material to woskowany nubuk, nie wiem jak jest gruby, bardzo gladki w dotyku, wiec, np. preparaty wodne do impregnacji, o ile nie wsiakna to splyna po nim. otok gumowy troche tylko podniesiony wzgledem podeszwy, zakladam, ze bedzie go brakowac na nosach butow, w mocno kamienistym terenie
- sznurowadla plaskie i szerokie, nie powinny sie rozwiazywac
- kolka, haczyki wygladaja na dobrze osadzone i powinny trzymac
- ponizej dwoch najwyzszych haczykow, nad haczykiem Digafix, jest przerwa w nubuku i wszyta jest skora, taka jak np. na bokach jezyka. nie wiem czemu ma to sluzyc, moze temu, zeby but byl elastyczniejszy?
- podeszwa produkcji Meindla, tajemnicze Duo-Dru Multigriff... czyli nie wiem czego sie spodziewac, ale but jest kategorii B, wiec raczej nie bedzie twardo
- w srodku cos innego.. Wales to w tej chwili bodaj jedyne buty Meindla w srodku z czyms co nazywa sie ComfortDRY.. czyli Gore-Tex na podszewce z cielecej skory. normalna wysciolka Gore-Tex jest tylko na wysokosci palcow i w dolnej czesci jezyka, reszta obszyta jest wlasnie tym Gore-Skorexem ;) Co wazne zapietek obszyty jest bez pionowych ciec, nie bedzie sie rwal, a skora cieleca uzyta w srodku jest rewelacyjnie miekka i przyjemna.
- wkladki Meindla Air-Active, zobaczymy jak to z nimi bedzie, z mojego doswiadczenia, wynika, ze sa dosc miekkie.
- jest tez jeszcze niejakie MFS, o ktorego wlasciwoscich i zachowaniu, nic procz tego co da sie wywnioskowac z nazwy Memory Foam System, nie wiem hehe.. ale w moim przypadku nie z powodu takich mfsow kupilem te buty

To chyba tyle, co moge powiedziec o butowie tego buta. Do jego zakupu przekonalo mnie to, ze idealnie pasowal, a to jest naprawde najwazniejsze. Nie to jak pasowal i podobal sie innym :) Dla osob, ktore maja szersza noge w palcach, but zdecydowanie warty zmierzenia, poddaje sie i nie uciska.. Jakkolwiek uwazam, ze 700zl jakie sobie za niego zycza jest dosc wygorowana cena! Dlatego cieszy mnie to, ze akurat taki rozmiar jak potrzebowalem byl na aukcji.

A gdyby ktos akurat chcial sie czegosc dowiedziec o tym bucie, przed jego zakupem, to chetnie na tyle na ile wiem, doradze.
---
Edytowany: 2008-03-07 17:08:37

Odpowiedz
Witam
zakupilem Meindl Engadin w sklepie Grube w Poznaniu. Swietny kontakt i nie tylko:)

Odpowiedz
Marynarz169 napisał:

Mam pytanko, mianowicie czy ktoś z was wysyłał buty Meindla na gwarancje z pęknietym szwem albo odklejeniem otku?


Podpisuję się pod pytaniem. Po w sumie sześciu dniach chodzenia, jakiś miesiąc po zakupie butków (airrevo 7.1) zauważyłem pęknięty szew w przedniej części buta, chyba pójdę to zareklamować. Jakieś opinie bardzo by pomogły, wolałbym wiedzieć, jakiej reakcji spodziewać się w sklepie ;)

Odpowiedz
Ja Meindli nigdy nie używałem, o reklamowaniu nawet nie mówiąc:) ale praktycznie każda firma dająca gwarancję na swoje obubie uznaje bez problemu tego typu uszkodzenia (zwłaszcza po tak krótkim okresie użytkowania). A już napewno taka marka jak Meindl nie może sobie pozwolić na coś takiego. Myślę, że nie powinno być najmniejszego problemu z uznaniem tego na gwarancji.
Oczywiście pod warunkiem, że ten szew będzie pęknięty, a nie na przykład przeciety, bo wtedy może być różnie.
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz
Dzięki za szybką odpowiedź ;)
W świetle tego, co mówisz to mam nadzieję, że pęknięty jednak :P W sumie nie wiem, od czego mógłby być przecięty, no chyba, że od raka (paskowy) - jest li to możliwe? Zdarza się?
Tzn chodzi mi o raka, który siedzi na bucie, nie o ewentualne zahaczenie drugą nogą (to by musiał już być pech przeogromny, żeby akurat tak zaczepić, żeby szew przeciąć ;))

Jutro z nimi pójdę i zobaczymy, co powiedzą w sklepie.

Odpowiedz
Hmm, no raczej nie. Nie bardzo wiem jak można by było to zrobić;) Ale wiesz, bardziej mi chodziło o sytuację, że np. na bucie jest wyraźna, głęboka szrama, która w sposób ewidentny przecina szew:P Jak nie ma żadnych uszkodzeń uszkodzeń mechanicznych, które można by podciagnąć pod ''niewłaściwe użytkowanie'' to się nic nie bój. Z resztą, nie sądzę żeby Meindl mógł sobie pozwolić na spławianie klientów takimi tanimi sztuczkami.
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz


Skocz do: