To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
W sniegu sie tez sprawdzaja (Borneo w moim przypadku).

Odpowiedz
przymierzajac engadiny czulem sie jak w butach narciarskich. Czy po pewnym czasie uzytkowania buty dopasuja sie do nogi i beda mniej sztywne?

pozdrawiam!
-------------------------------------------
tomek

Odpowiedz
tom ja ostatnio zmieniałem buty narciarskie na engadiny i czułem się w nich jak w papciach :-) kwestia czasu :-)
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
Odnośnie

...''Buty nie staną się mniej sztywne w trakcie użytkowania. Ich zaletą jest właśnie to, że dzięki nylonowej śródpodeszwie niezmiennie od upływu czasu i wilgotności nie zmienia się sztywność''....

ale nam biega nie osztywność podeszwy tylko skóry z której jest wykonana, a ta się raczej zmienia w trakice użytkowania :-)

Pozdr.

nikt - zadowolony z meindla :-)
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
Kończąc temat podeszew - oto porównanie AR 9.0 i AR 7.1. Różnice są znaczne.
http://www.reusch.pl/download/przody.jpg
http://www.reusch.pl/download/tyly.jpg
Nikt nikogo nie wprowadza w błąd - ani my, ani sprzedawcy nie proponują AR7.1 jako buta pod automaty.

@rek - Oczywiście masz rację - skóra zmienia swoją sztywność zależnie od wilgotności i temperatury. Ale AR 9.0 jest sztywny dzięki podeszwie i śródpodeszwie i to są elementy gwarantujące dobre trzymanie się raków.
Pozdrawiam,

Jarek

Odpowiedz
To nowy but, dopiero od marca będzie produkowany.
http://www.reusch.pl/download/w_mountain.jpg
---
Edytowany: 2008-01-18 12:55:24

Odpowiedz
Dzieki Arek. o to wlasnie mi chodzilo. jak skora dopasuje sie do nogi poprzez rozciaganie, zginanie itd. prosze takze o odpowiedz uzytkownikow meindl engadin o ich wrazenia.
-------------------------------------------
tomek

Odpowiedz
tom,
a poczytaj sobie sam test

Odpowiedz
tom bardzo wygodne ale szybko się zużyły

Odpowiedz
Szukam skórzanego bez membrany.
Czym się różni Meindl Borneo od Tibet? Czy tylko tym, że ten drugi ma nubuk zamiast lica? Wydaje mi się, że licową skórę chyba łatwiej zaimpregnować bez pogorszenia oddychalności. Sprostujcie jeżeli się mylę.


Borneo 175 €, Tibet w promocji 140 €.
http://www.globetrotter.de/de/shop/detai...d=01&hot=0

Może zapastować pastą impregnującą nubuk i zrobić lico?

Odpowiedz
Tibet to but dla ludzi o bardzo szerokich stopach. Ma zupełnie inny kształt od Borneo. Jeśli pasują Ci zwykłe buty, to Tibety będą na pewno dużo za szerokie.

Nubuk to skóra licowa o fakturze zmienionej papierem ściernym. Dzięki temu oddychalność jest lepsza niż w butach ze skóry licowej. Jak je zapastujesz woskiem, to w obu przypadkach oddychalność będzie podobna.

Odpowiedz
A od kiedy Tibety są szyte ze skóry licowej? Wg. wszelkich opisów jest to zwyczajny nubuk

Odpowiedz
Różnica w szerokości i kształcie buta jest ogromna. Co do twardości: różnicę zauważysz na pewno. Im jesteś cięższy, tym będzie ona mniejsza.

Odpowiedz
Arni ma rację - Tibety są ze zwykłego nubuku. Już Borneo bardziej przypominają skórę licową (to nubuk olejowany)

Odpowiedz
pozwoliłem sobie wyciąc posty Jana_Wierbinskiego (bez urazy janie) o tym jak do AR 5 podpina półautomaty bo nam sie ktos jeszcze zabije w górach

Odpowiedz
Dlaczego butów Meindl Tibet http://www.globetrotter.de/de/shop/detai...d=01&hot=0 nie ma na stronie producenta www.meindl.de?

Odpowiedz
Mam pytanko w temacie. Kupiłem ostatnio buciki Meindl, a konkretnie model Wales Men MFS i zastanawiam się nad ich konserwacją i impregnacją.
W sklepie przy zakupie butów wziąłem też impregnat Nikwax Tkanina & Skóra (taki doradziła mi pani w sklepie) w gąbce, jednak ostatnio słyszałem negatywne opinie na temat tych impregnatów i mnie to zastanowiło. Czytałem trochę o pielęgnacji przy pomocy oleju i wosku, ale nie jestem pewien, jak będzie to działało przy obecności membrany w bucie, czy nie upośledzi jeszcze bardziej już ograniczonej przez Gore-Tex oddychalności buta.
No więc przechodząc do sedna sprawy, jak dbać o ten model Meindl'a, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz buta?
Wiem, są całe strony tematów o impregnacji i konserwacji butów, jednak często pojawiają się tam sprzeczne opinie, a ja chciał bym dostać rzeczową i konkretną odpowiedź. Może wypowie się Pan reprezentujący Meindl'a w Polsce? (W końcu gwarancja też człowiek i chce być uznawana ;) )
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Im'y

Odpowiedz
Z zewnatrz mozesz stosowac tluszcz i wosk ale z umiarem, w naprawde niewielkich ilosciach, zeby nie zapchac membrany bo wtedy to oddychalnosc padnie, lub dla bezpieczenstwa uzywac spreyow lub mazidel w gabce nikwaxa ale ich skutecznosc jest juz zdecydowanie nizsza. Od wewnatrz to tylko musisz je co jakis czas wymyc, czyli nalac do nich cieplej/letniej wody i zostawic na jakis czas (czynnosc mozna powtorzyc 2-3 razy) i wysuszyc ale nie na sloncu ani grzejniku.
-------------------------------------------
yaro

Odpowiedz
Mam pytanko do Im,y , też myślę o tych butach, możesz się pochwalić gdzie kupiłeś i za ile????? Z góry dzięki i pozdrawiam

Odpowiedz
Kupiłem w HiMountain w Warszawie, a konkretnie w Arkadii, za 668,- o ile dobrze pamiętam.

Odpowiedz


Skocz do: