To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
harson, naprawdę prowokacyjny...:)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
meindl polska: jak i czym nalezy konsewowac wewmatrz i zewnatrz meindl engadin?

Odpowiedz
Poszukaj w tym wątku lub w wątkach o impregnacji obuwia
http://ngt.pl/forum/?p=faq
-------------------------------------------
nie musisz wierzyć gościowi z avatarem Owcy

Odpowiedz
najlepiej olejem do skór.

Odpowiedz
A ja idąc za radą Arniego, zakupiłem w Grube.pl swoje pierwsze Meindle Borneo 9 1/2 w cenie 590 PLN, wcześniej rzecz jasna dobierając rozmiar w jednym z warszwskich sklepów stacjonarnych [ w tym miejscu podziękowania dla tego sklepu :o)]. Buty zamówiłem mailem o 8.30 rano, a o 17.52 kurier pocztowy już pukał do moich drzwi. Miły kontakt, szybko, bezproblemowo, profesjonalnie. Najwyraźniej pracownikom Grube.pl wpojono zachodnie standardy podejścia do klienta. Co mnie zaskoczyło, to to, że na pytanie o cenę Borneo usłyszałem od Pana z Grube: 590 PLN. Tą samą kwotę zainkasował ode mnie kurier, więc co czyżbym był, np. tysięcznym klientem, że za dostarczenie nie zapłaciłem ani grosza? Za różnicę jaką zaoszczędziłem nie kupując w Larixowym sklepie, nabyłem 2 pary Rohner Orginal i myślę, że skarpety te polubią się z butami :o)

Odpowiedz
Po prostu gdybyś spytał o zniżkę, to dostałbyś je za 550 + wysyłka ;)

A teraz moje pytanie o nowe Engadiny: jak do cholery wyciągnąć z buta ten plastik na którym trzymała się książeczka od meindla? Jest tak głęboko zagnieżdżony że nie udało mi się go wyciągnąć palcami, a przecież nie będę szarpał kleszczami, aby nie wyciągnąć go z warstwą MFS. Naprawdę musieli myśleć, aby tak utrudnić ludziom życie (dla mnie oczywistym miejscem do montowania takich dodatków jest sznurówka).

Aby unaocznić o co w tym idiotycznym problemie chodzi: www.artur.tsi.net.pl/IMG_7084.jpg

Odpowiedz
hehe, nie idzie wyciągnąć? gdzieś się musiał nieźle zahaczyć. proponuję na siłę nic nie robić tylko go możliwie jak najkrócej wyciąć nożyczkami.

Odpowiedz
tez mialem taki problem. uciac jak najblizej. i nie szarpac na sile ;)

Odpowiedz
Tak zrobiłem, ale byłem ciekaw, czy to standard czy przypadek. Na pewno głupi pomysł ze strony Meindla :)

Odpowiedz
Hej. Też miałem tak w Engadinach. U mnie wystarczyło nieco tym ustrojstwem ''pomanewrować''. Wciskałem lekko do środka, obracałem i próbowałem wyciągnąć. Nie szło, to jeszcze raz to samo. I za 3 czy 4 razem poszło nie zostawiając ani śladu ani też nic nie wyciągając/zahaczając.
Ale fakt, pomysł głupi.

Odpowiedz
Szukałem ostatnio dobrych treków bo stare po 5 latach się już nieźle wysłużyły i zużyły.
Trafiłem przypadkiem na Meindla Borneo i jakość tych butów mnie naprawdę wręcz zachwyciła. Niestety w Skalniku we Wrocławiu gdzie mieszkam nie mieli mojego rozmiaru. Tzn mieli ale tylko damski typ. But na długość idealny, super się trzyma i w ogóle ale po jakimś czasie zaczął mnie dość mocno uwierać po bokach stopy. Po prostu na tyle mocno mnie trzymał, że czułem jak mi żyły w stopie wychodzą.

Proszę zatem o małe doradzenie:
czy myśliczcie że męski typ będzie w porządku?
(na logikę to męskie powinny być właśnie nieco szersze w stopie)
Co w ogóle sądzicie o Borneo?
Czy znacie sklep we Wrocławiu ew. w Warszawie gdzie na pewno dostanę męskie małe rozmiary (6.5)?

Zależy mi na tych butach ale przecież nie kupię takich, które są za wąskie ani w ciemno przez neta takich które nie miałem na nogach :\
-------------------------------------------
SG

Odpowiedz
kupujesz buty za tyle kasy, więc targnij się na to, zeby pojechać i przymierzyć intereujący cię model. To najpewniejsza, jeśli nie jedyna metoda. A powinni miec je do przymierzenia w sklepach HimOuntain, sporo tam tego nasprowadzali, ale wierz w to co sam czujesz na nodze, nie słuchaj obsugi HiMa bo ta zwykle jest niepociumana...

Odpowiedz
to nie ulega wątpliwości, że przymierzałeś niewłaściwy but. Męski będzie szerszy i powiem ci szczerze, że ja bym zaryzykował kupno przez neta skoro damski pasował na długość, nie obcierał, był wygodny itd. Szerszy męski będzie idealny. Raczej nikt nie narzeka na niewygodę Meindli jedynie co to na źle dobraną długość, ale tę już znasz. W stacjonarnym sklepie wydasz i więcej za buta i więcej za dojazd do samego sklepu. Jeśli zmoczysz z długością to do 10 dni but możesz zwrócić w necie bez podawania przyczyny.
Ja bym ryzykował te 20zł kosztów przesyłki.

Odpowiedz
Dawerd- nie wiem jak jest z innymi firmami bo moje doświadczenie z markowymi trekami jest żadne, ale kupiłem w sklepie, który prowadzi też sprzedaż internetową - Sklep Lider w Nowym Targu Meindle. Następnie wziąłem adidasy, które mają trzymającą numerację (numer jest numer a nie od sasa do lasa)- dodałem z tyłu palec (czyli plus pół numeru) i kupiłem sobie Arizony- chodzę raczej po lasach zatem inne nie były mi potrzebne. Pasowały idealnie. A co do wąskości Meindl rozróżnia buty męskie od damskich. Córce kupiłem Meindle Arizony z dopiskiem Schmall- czyli wąskie. Na przeciętnego faceta za wąskie- zatem Meindli nie kupowałbym nigdy damskich bo są one też oprócz wąskości inaczej zbudowane. Ja w każdym razie nie żałuję zakupu przez neta aczkolwiek zaznaczam- łąkowy ze mnie podróżnik. Co do Arizon- nigdy nie miałem lepszych butów. Czy zimno czy w pracy (ciepło)- temperatura nogi taka sama. I po raz pierwszy mam buty tak wykończone
-------------------------------------------
minimi

Odpowiedz
greg_04 -ostrzę sobie zęby na Meindle Borneo i chciałbym to zrobić przetartym przez Ciebie szlakiem, w którym warszawskim sklepie miałeś szanse je przymierzyć? a zamówienie w grube.pl telefoniczne?
dzięki z gór

Odpowiedz
W Galerii Mokotów w The North Face możesz przymierzyć meindl borneo, engadin i parę innych modeli tego producenta. Borneo jeszcze tydzień temu mieli i męskie i damskie niemal we wszystkich rozmiarach.

Odpowiedz
sol - Hi Mountain Krakowskie Przedmieście. I żeby nie było, że jestem aż taką kanalią, to te dwie pary Rohnerów zakupiłem w tym właśnie sklepie. Zresztą, skąd innąd bardzo uprzejma i fachowa obsługa. Zamówienie w grube - mailowe.
Świetne buciki. Polecam
-------------------------------------------
Greg_04

Odpowiedz
a czy kupie buty meindl gdzieś w olsztynie?
-------------------------------------------
szym

Odpowiedz
Które buty Meindla są wykonane cały ze skóry i nie posiadają ŻADNEJ membrany? Czy takie buciki lekko zaimpregnowane, nie będą idealnym rozwiązaniem na trek w dobrej pogodzie?

Odpowiedz
Arizona, Engadin, Tofana, Borneo...
będą :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz


Skocz do: