To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
brav, nie wiem czy będą mieli wogóle takie buty. Może na spec. zamówienie. Chodzi o to (nawet ktoś tu pisał odnośnie Szustera) że sprowadzają buty dla leśnictwa, myśliwych i na nie mają rzekomo tylko zgodę na import. Te Perfekty to już bardzo zaawansowane/specjalistyczne buty i jak byłem w Grube to najcięższe mieli AR7. Pozostałe to Borneo, Islandy i cała gama myśliwskich, wysokich buciorów. Nawet Engadinów nie mieli i dla tego się dziwię że już mają.
Ale próbuj, dzwoń, szczęścia życzę.

Odpowiedz
pablos, dla Campusów chyba jednak nie warto;-)

Odpowiedz
W moich butach podeszwa wygląda tak samo jak w załączonych przez Ciebie zdjęciach. Czyli wynika z tego, że moje też są z kevlarem (człowiek całe życie się uczy;)
Obejrzałem buty z każdej strony i pudełko też i jedyne co znalazłem to 'Wyprodukowano przez Meind GmbH, Niemcy' to chyba to samo co made in Germany?

Jestem pewien, że na miasto, do lasu i w Beskidy sprawdzą się świetnie:) Szczególnie od jesieni do późnej wiosny. W lecie jak już pisałem nie testowałem. Ja i tak głównie chodzę wtedy w sandałach. Ale to juz zupełnie inny temat a z tego co się zdążyłem zorientować moderator ma tutaj lekką rekę do wycinania tych co sie ważą odejść od meritum sprawy.. ;)

Przyjemnego i dłuuugiego uzytkowania.
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Pablos

Odpowiedz
Arni:
Chodzi mi o Perfekty, to ta sama klasa AR7.1. Tylko całe ze skóry. Larixowa cena jest horrendalna.pozdr#braav
-------------------------------------------
a man from Braavos...

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Wiem co to za buty i nie mylę ich z Super Perfekt, w Grube ich nie widziałem ale było to w zeszłym roku. W Polskim Katalogu ich nie ma
http://pliki.grube.pl/nowe/Polen_2005_komplett.pdf
ale są w Niemieckim na 2007rok (str. 85)
http://pliki.grube.pl/2007/Katalog%20Nat...202007.pdf
Jeśli byłyby dostępne w tym sklepie to chyba jednak dużo tańsze niż w Globtroterze nie będą (239Eu) pewnie z 850/950zł

Odpowiedz
Napisałeś ''bardzo specjalistyczny''...aż tak bardzo nie jest;)))
No tak, trzeba liczyć, że mogą tak samo jak z engadinami, na ten rok udostępnić dopiero.Te buty sprawiają na mnie ogromne wrażenie..Może kiedyś na takie uzbieram.Na razie katuję dalej Engadiny.pozdr.braav
-------------------------------------------
a man from Braavos...

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Dostalem dzisiaj butki. Okazalo sie, ze mam szczescie. But juz na pierwsze oko wyglada na dobrze zrobiony, poza tym mialem na nim szwajarskie metki, wiec uspokoilem sie, ze to nie jakis odrzut. Zdarzylem byc juz w nich w lesie na spacerze. Podeszwa bardzo fajnie amortyzuje, jest akurat - ani za miekka, ani za twarda, przynajmniej jak dla mnie. No i ten komfort, od razu moja stopa odnalazla sie w tym bucie :) Poza tym, to naprawde dobrze sie prezentuje. Nubuk wyglada super, wszystko dobrze poszyte, wkladki troche jak te borealowskie, wszywany jezyk, profilowana podeszwa. Ogolnie jestem zadowolony, tym bardziej, ze trafilem idealnie z rozmiarem. Jedynie sznurowki wygladaja na takie, ktore sie beda rozwiazywac ;) Ogolnie na tyle na ile moge to ocenic po pierwszym kontakcie, to goraco polecam niskie buty Meindla Magic Man Lo 6.0 GTX. Dopisze pewnie wiecej po np. pol roku.
-------------------------------------------
//rzeczywiscie tak jak ksiezyc..

Odpowiedz
Szukam butów Meindl Island Pro odpowiednich na moją stopę.
32cm owa stopa liczy :|
Nie wiem 14, czy trzeba by juz 15tke zamówić (35cm w srodku)...
Gdzie by coś takiego można było dostać (moze byc na zamowienie i czy bede mogl to sobie zobaczyc zanim zakupie) i czy da się taniej ?

-------------------------------------------
Piotr

Odpowiedz
Btw. może być i inny model... problemem jest tutaj głównie rozmiar niestety
-------------------------------------------
Piotr

Odpowiedz
Wczoraj dowiedziaem się ile HiMountain płaci za Meindle Engadin...
rok 2006: 449pln
rok 2007: 459pln
nie wiem, czy mają to od pośrednika, czy bezpośrednio, ale jeśli od pośrednika to ot dych cen należy odjąć jeszcze z 30% pewnie, żeby otrzymać cene towaru od producenta. Pewnie za jakieś 300-350 pln je dostają tak naprawdę...
Teraz jeszcze takie pytanko - co byście wybrali: Meindl Engadin, czy Lowa Tibet. Wiem, że te drugie są z gore-szmatą, ale i tak za jakiś czas one sie rozleci i będę mial po prostu skórzane buty ze szmaciana wyściółką. nie wiecie, co chłopaki z GOPR-u mówili o tych butach? Różnica cenowa to 150pln...
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
Znalazłem Lowa Baffin - wydaje mi się, że jest to najbliższy odpowiednik Engadin-a (także skórzana wyściółka). Problemn jest taki, ze jest on prawdopodobnie niedostępny w polsce... ani jednego trafienia w google na stronach polskich!!! but jest przedstawiony na oficjalnej strony Lowa:

http://www.lowa.de/german/produkte/produkte.php

Niby jest jakaś promocja na Meindl-a w ski-team... ale trwa od stycznia, więc pewnei nawet nei ma co jechać...
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
w ski-teamie prawie nikt tych butów nie kupuje - wyższe modele leżały po 3 lata mimo przecen, bo jest tam drogo
może warto podjechać?
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
Engadin wisi na ich stronie za 670 pln, więc... :)
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
więc co?
oni mieli buty od Larixa + spora marża
ceny były wiele wyższe niż u Szustera i wyższe niż w HM, ale może warto popatrzeć za jakąś przeceną
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
rumcajs oświeć mnie - czy wg. ciebie 670 pln to dużo jak za Engadin? Ja nie znalazłem we Wrocku nigdzie taniej. Wczoraj widziałem te butki nawet za 850pln (sklep przy rynku). Więc... (może warto się przejechać?)
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
nie wiem, czy to dużo
po pierwsze w ski teamie mają od zawsze nieaktualne dane na stronie zarówno w kwestii cen jak i asortymentu
po drugie w grube było chyba taniej, u szustera również - nie znam aktualnych cen
ale być może warto
a jest jakiś sklep ski teamu we wrocku?
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
jest - w zeszłym roku wybudowali, choć osobiście nei byłem (adres na stronie). Sam zaglądnę w niedługim c zasie do Poznania, więc tam się rozjeżę, ale sa ludzie, którzy chcą podejść i pomacać i nie wyjeżdżać za tym np. z Wrocka do Warszawy, czy Poznania. To, ze są jakieś rozbieżności to fakt, ale przecież ja anpisałem, że jest taka cena an stronie a nie, ze byłem i widziałem - jak ktoś będzie chciał to zadzwoni do nich i sie dowie - po prostu jest promocja i tyle - nikomu nie każe tam kupować przecież!
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
nie nerwowo
jak chcesz mogę zajrzeć w warsiawce co jest w tym temacie w ski-teamie
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
hyh - po prostu małe niedogadanie. Miałem wrażenie, ze powoli bierzecie mnie za jakiegoś pracownika tego sklepu... Bardziej od ski-team interesuje mnei to co się dzieje u Szuster-a - na razie nie odpowiedzieli mi jakie mają aktualnie ceny na Engadin-a. Po świętach mam zamiar kupować i na razie nie mam punktu odniesienia. Jeśli masz Szustera gdzies po drodze to zobacz po ile tam mają takie trzewiki i spytaj się o obecność 9,5 - dzięki :)
-------------------------------------------
dobre firmy przestały istnieć w latach 90-tych...

Odpowiedz
spróbuję zajrzeć, ale mam zaj... teraz w robocie
jakby co to dam znać
spróbuj do nich zadzwonić

ps nie biore Cię za pracownika tego sklepu... nic tam za bardzo nie ma ciekawego
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz


Skocz do: