To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Engadiny mają wyższy w stos. do Borneo otok gumowy co na pewno pomoże w walce z wodą ale są minimalnie twardsze i wyższe.

Odpowiedz
niestey w sklepie do którego się udałam do 600 zl byly jeszcze tylko takie butki jak meindl colorado gtx.. (borneo wykupione ;-) )

czy ktoś może używał tych butów?

do wyboru miałabym jeszcze chiruco urales..

Odpowiedz
Caesare --> zapewne nadziałeś się na model Army Meindl'a.

Odpowiedz
Nie ma wojskowej wersji Engadinów. Sa wojskowe m.in Islandy i Taigi, ale Engadinów nie ma. To zapewne był jakiś inny but z serii wojskowej Meindla.

Odpowiedz
''Szukam dobrych butów trekkingowych na duużą stopę (pow. 50).
Wiem, że Meindl robi duże, ale jest strasznie dogi i słabo dostępny. Czy wiecie może jakie firmy jeszcze robią tak duże rozmiary (większość butów kończy się na numerze 47).
pozdr
jarjar''

Yo,

Mam Makalu New firmy La Sportiva, rozmiar 48. To największy rozmiar tej firmy. Meindl robi niektore modele do 50 i 51. Podobne numery robi też Salomon - w warszawaskim Ski Team'ie widziałem jakieś buty do trekkingu nr. 48 i 2/3. Ale z pancernych butów Meindla duże będą tylko Perfekt i Super Perfekt. Rozglądając się za butami w rozmiarze 49/50 brałem (i biorę) je intensywnie pod uwagę.

Sołtys
-------------------------------------------
www.on-top.pl

-
https://lukaszsupergan.com/

Przewodnik "Szlaki Polski. 30 tras długodystansowych":
https://lukaszsupergan.com/produkt/szlaki-polski/
Odpowiedz
Witam, posiada ktoś moze Meindl Colorado gtx? Jeszcze jedno czy one dobre będą na miasto i w góry??? Pozdrawiam
-------------------------------------------
zygi

Odpowiedz
Czy moglibyście podać jakieś linki do stron gdzie można dostać buty Meindl Engadin albo Meindl Borneo? Niekoniecznie polskie.

Odpowiedz
Maximus Ty leniu !!! ;-)

http://www.bezdroza.sklep.pl/sklep/index...sCsid=0eda
http://tiny.pl/rz62
http://www.mysport.pl/search,--,,,,20,.html
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
niestety mam bardzo smutną wiadomość dla wszytkich, którzy chcieli zakupić buty Meindl'a w szuterze - firma ta kończy sprowadzać buty trekkingowe tej firmy. Rozmawiałem z przemiłą panią z tej firmy i niestety zostali ''wysadzeni'' przez larix'a :((( Teraz tylko oni będą jedynym oficjalnym dystrybutorem meindl'a na Polskę. Z tego co zrozumiałem larix bardzo się starał o takie załatwienie sprawy bezpośrednio u meindla. Oczywiście nie muszę mówić, że teraz pewnie jeszcze bardziej wywindują ceny w komos a załatwienie jakiejkolwiek reklamacji będzie graniczyło wręcz z cudem.
-------------------------------------------
życie czyli przyroda

Odpowiedz
:(
no i kibel.sytuacja jak z hanwagiem.
Nie miałem ekonomii na studiach swych medycznych, ale na swój chłopski rozum nie kapuję tego, dlaczego tak się dzieje w naszym pięknym kraju.
Może ktoś ma na jakieś wyjaśnienie, które jest poparte odpowiednią teorią ekonomiczną, proszę, niech to wyjaśni.jaki do cholerki ma to sens?...:/

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
szuster to rewelacja na naszym rynku, bili na głowę larix'a zarówno w ofercie, podejściu do klienta a przede wszystkim cenie. Praktycznie każdy model buta był u nich tańszy o co najmniej 150-200 zł. Podejrzewam, że to larix właśnie przyczynił się do podziału rynku butów meindl'a w polsce. Nie mogli wytrzymać zdrowej konkurencji więc poszli inną drogą. Na tym stracą tylko klienci. Szuster teraz będzie się tylko zajmował asortymentem myśliwskim tej firmy.
Chciałem kupić air 9.0 właśnie u szustera i niestety. A cena larix'a a raczej sklepu internetowego pod ich patronatem jest kosmiczna.
-------------------------------------------
góry na sylwka

Odpowiedz
Larix ogólnie robi same świństwa na rynku. dzięki niemu poszły również w górę ceny u Tagarta i innych ZOLi. myślę, że to będzie zmierzch Meindla w Polsce i bardziej będzie się opłacać jechać do DDRu albo południowych braci.

-------------------------------------------
precz z LARIXem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
łylma:
dobrze,że chociaż myśliwski asortyment wchodzi w grę, jest szansa na jakieś Islandy, Borneo w rozsądnej cenie

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
braavosi to fakt. Jednak nie mam najbladszego pojęcia jak to jest możliwe, że taka firma jak larix utrzymuje się na rynku a szuster niestety musi zrezygnować z części swojej oferty.
~PanKracy święta racja z tymi zakupami u południowych sąsiadów luw w dederówku
-------------------------------------------
góry na sylwka

Odpowiedz
Sami sobie winni w Meindlu w Niemczech. Też pracuje w Niemieckiej firmie- są przede wszystkim chciwi. Więc pewnie ktoś z Larix'a wmówił tym baranom , że sprzeda więcej i na to poszli. Nie wymagajcie wiele to się nie rozczarujecie.
Ps. Żeby nie było wątpliwości ci z Larixa nie są z pewnością mniej chciwi.

Odpowiedz
~xxx - wszystko jest prawie jasne ale jak można mieć aż tak kosmiczną różnicę w cenie - 2 stówy to lekka porażka i nieporozumienie. Ja nie wymagam ale oczekuje, że nie będą ze mnie ściągać prawie skóry gdy chcę cosik od nich kupić
-------------------------------------------
góry na sylwka

Odpowiedz
Niestety to częsty mechanizm działający przy towarze ''eksluzywnym''. Dystrybutor-pasożyt wychodzi z założenia, że dany (przeważnie b. drogi w swojej klasie) produkt jest nabywany przez najzamożniejszą część klienteli. Klientela ma to do siebie, że nie będzie jej się chciało jechać na Słowację czy do Niemiec żeby 100/200 zł zaoszczędzić.

Buty, noże, sprzęt turystyczny to jeszcze małe piwo. Porównajcie sobie ceny topowych modeli aut w Polsce i ościennych krajach. Czasami można dostać czkawki.

Całe szczęście jest Internet, sprzedaż wysyłkowa i telefony.

Odpowiedz
tak tylko kupno butów przez sieć jest również lekkim nieporozumieniem. But trzeba konkretnie zmierzyć i w nim pochodzić. Same info odnośnie dlugości wkładki jest za mało. Jest przeca jeszcze szerokość stopy, wysokość podbicia. To nie kurtka czy spodnie, że moga być dopasowane lub ciut za małe.
Po prostu larix rozwali na łopatki meindl'a w polsce - jak to już zauważył PanKracy
-------------------------------------------
góry na sylwka

Odpowiedz
Spokojnie,
jest jeszcze taki sklep z artykułami dla myśliwych i leśnictwa GRUBE
http://www.grube.pl/?k=strony_p&m=82&ns=10
w Suchym Lesie k/Poznania. W ofercie mają buty Meindla (choć nie wszystkie modele) pamiętam że nie mieli Engadinów i pewnie AR7 czy 9 też nie będą mieli na wystawie ale stały Borneo, Islandy, AR5, Himalaya i kilka/naście innych którymi akurat się nie interesowałem.

Jak tam byłem to bardzo miła pani zapewniała mnie, że mogą sprowadzić na spec. zamówienie wszystkie modele (choć z tym bywa różnie) a ceny mieli znacznie atrakcyjniejsze niż Larix np. Islandy stały za jakieś 730/750zł - dokładnie nie pamiętam.
Z tego co kojarzę to Grube to sieć Niemieckich sklepów (jedyny w PL jest właśnie w SL) z takimi art. więc raczej Niemcy sami sobie nie wypowiedzą dystrybucji.

Odpowiedz
Dzięki za info! Moje Scapry Lite Trek po dwóch latach i ładnych paru tysiącach km już powoli zaczynają się zużywać, wiec trzeba powoli zacząć sie rozglądać za czyms nowym- cięższym.

Odpowiedz


Skocz do: