To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
a może model Gomera, ciekawy jest też Goteborg

Odpowiedz
sajmonus,
na miasto i do lasu na spacery najlepsze będą z kat. A. Z kat. A/B będziesz też mógł spokojnie chodzić po Beskidach.
Te Volcano są z serii Travel Line czyli powinny się nadawać na to czego szukasz
http://meindl.pl/index.php?producent=Mei...odelu=1259

Odpowiedz
w ostatnim npm`ie jest kolejna część testu butów.NA temat meindlów same ochy i achy, tylko ceny uznawane za wady.Kolejna sprawka mitu meindla?czy słuszne zachwyty?pozdr#braav
-------------------------------------------
...ktoś mnie skazał na wieczną wędrówkę...

Odpowiedz
Z tego co słyszałem, to testy prowadzą różnej maści fachowcy - przewodnicy górscy, TOPRowcy itp. Komu jak komu, ale im chyba można wierzyć.

Odpowiedz
Mam pytanie jaka jest roznica miedzy modelem wales z woskowanego nubuku aborneo z olejowanego nubuku? Jaki ma to wplyw na cechy uzytkowe ?
-------------------------------------------
G. Malt

Odpowiedz
Cóż... czytałem kawałek tego testu (niestety, jeszcze nie kupiłem NPMa). Nie chcę generalizować, ale gdy przeczytałem o jednym modelu Meindla z gore, że dzieki posiadaniu owej membrany but dużo lepiej oddycha, to stweirdziłem, że test ten jest nieco mało rzetelny. I faktycznie... wydaje się, jakby Meindl sposnorował tę pisaninę...
Poza tym, większość z butów tam opisanych jest po prostu rewelacyjna (wg testerów:) Chyba tylko Nike się dostało (aczkolwiek nie pamiętam zbyt dobrze, więc proszę lepiej samemu się z testem zapoznać:))
pzdr

Odpowiedz
czy macie juz moze swieze info , kto, gdzie ma juz zimowa ,, kolekcje''
ja sobie podzwonie i popytam o ceny:)
Szuster dopiero polowa pazdziernika:)

Odpowiedz
>>Fernir
Dokladnie odnioslem takie samo wrazenie. Dla jednego z testujacych ''fachowcow'' but Kayland jest wyposazony w podszewke eVent i membrane GoreTex, gdy tak na prawde ani jednego ani drugiego w nim nie ma. Takich rewelacji mozna tam przeczytac wiecej. Tylko kilka modeli butow zostalo ocenionych w miare rzetelnie (miedzy innymi Meindl AR 7.0).

Odpowiedz
a co mozecie powiedziec o modelu safari znanym także jako desert fox

Odpowiedz
reklamował ktoś w meindlach odklejające się otoki ? jeżeli tak to z jakim skutkiem ?

Odpowiedz
Witam

Łażę po górach zarówno późną jesienią oraz wiosną, jak i latem. Zastanawiam się właśnie nad zakupem nowych butów (stare już się rozlatują - maja prawo po tylu latach).

I tu mam dylemat. Chę kupić Meindla, ale czy znajdę model, który sprawdzi się zarówno w warunkach późnego listopada albo wczesnego kwietnia, w śniegu i wilgoci, a jednocześnie w czerwcu i lipcu? Myślałem o Engadin...

Wariant drugi: na wyprawy jesienno zimowe kupić goreteksowe Island Pro, a po nadrobieniu dziury finansowej sprawić sobie druga parę na lato, np. Borneo? Czy nie będzie to zbytnia ekstrawagancja, czy tez strategia w postaci dwóch par butów (goretex na okres jesien-zima-wczesna wiosna i lżejsze buty na lato) ma sens? A może jednak uniwersalne Engadiny?

Dzięki za porady

-------------------------------------------
F.

Odpowiedz
friday,
dwie pary to już byłoby idealnie, jeśli cię stać to czemu nie, choć ja bym zamiast Islandów na mokre wiosenne śniegi i zimę wybrał Himalaye GTX. Ten wielki gumowy otok będzie wprost idealny w topniejącym mokrym kwietniowo/majowym śniegu. Niestety na lato to one się nie nadają i tu z pomocą przyszłyby Borneo.
Uniwersalne będą raczej właśnie Engadiny lub Islandy choć ja wybrałem Engadiny za cielaczka wewnątrz.

Odpowiedz
Witam!Staje przed dylematem i mam nadzieje że ktoś mi go pomoże rozwiązać.Co kupić:
Meindl Engadin
meindl borneo
meindl burma
czy może hanwag alaska? przeznaczenie 50/50 tatry,beskidy.Na nogach miałem je wszystkie.Wszytskie pasują jak ulał,tylko pytanko które więcej wytrzymają i jak jest z podeszwami w meindlach?
-------------------------------------------
tomgun

Odpowiedz
Te buty mją taki sam typ podeszwy i tylko Engadiny są trochę twardsze, bardziej do poruszania się w skałach.Podeszwa Multigrip ściera się dość szybko, ale jest bardzo przyczepna.Osobiście, jeśli nie chcesz wybierać się w swych nowych butach wyżej, ja osobiście zdecydowałbym się na Borneo, w Tatry też powinny być ok.Co do Hanwaga, nie pomogę.
-------------------------------------------
chyba nabawiłem się dysleksji skończywszy szkoły:)

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
jak pisze bravoosi, borneo wystarczy - kamerdole w tatrach nie męczą w nich stóp i można się czepiać częścią podeszwy - jak dla mnie jest wystarczająco sztywna (ale nie używałem sztywniejszej) - z drugiej strony mozna w nich maszerować komfortowo po płaskim.
Vibram ściera się błyskawicznie - po 4 weekach w Tartrach i 2x Babiej na pięta i palce już prawie nie mają bieżnika. Nikt tego wcześniej w takiej skali nie zgłaszał, więc może mam pecha (mam porównanie ze starymi alpinusami !, w ktorych przyczepność wg mnie jest podobna).
-------------------------------------------
smog wawelski

Odpowiedz
znalazłem w polarsporcie bardzo ciekawe butki meindla (zwłaszcza zważywszy na cenę): http://tiny.pl/73xq
jednak nie znalazłem ich ani na stronie polskiego dystrybuora, ani producenta: www.meindl.pl i www.meindl.de
nie bardzo wiem co o tym myśleć :/

Odpowiedz
To buty wycofane w ostatniej kolekcji.Były w poprzedniej.stąd ich brak na stronach z katalogami.czemu wycofane??trzeba zapytać rodzinę Meindl;))))
BTW.na stronie larixa są-zakłada je na nogi facet siedzący przed namiotem w banerze na górze strony;))))

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Hehe. Fakt - są :) Chyba mimo wycofania (może zastąpione przez AR9.0) pokuszę się na nie. Cena bardzo atrakcyjna, a zima się zbliża... Jednya alternatywna oferta (cenowo-jakościowa) to AR7.0 w Szusterze, ale to jednak lżejsze nieco buty.

Odpowiedz
dokładnie je oglądałem i mierzyłem jakieś 1,5-2 lata temu w warszawskim Ski-Teamie, bardzo mnie kusiły, ale nie potrzebowałem kolejnych butów tego typu
solidne wykonanie, brak jakichkolwiek zastrzeżeń
oczywiście twarde, wygodę trudno ocenić tylko przy mierzeniu
to wydaje się rzeczywiście protoplasta AR7.0, ale były kilka lat we wcześniejszych kolekcjach
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
Ale przecie AR 7.0 to zdaje sie kategoria C, a te Crack'i to już D - więc róznica pewna, może nawet spora jest.
-------------------------------------------
Nie jestem stąd...

Odpowiedz


Skocz do: