To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Które z butów Meindla nadaja sie najlepiej do podpięcia raków z mocowaniem sidelock lub ewentualnie spirelock, chodzi mi tutaj o raki Petzl'a. Z góry dzięki!

Odpowiedz
szuster - sklep mysliwski, al. waszyngtona 38/40 wawa

meindl island pro 680 zeta (w wersji damskiej i meskiej), lhotsy sa w takiej samej cenie.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/v5no98igabq8w76 7.html

za tydzien test w tatrzanskim sniegu :)

Odpowiedz
Cześć.

Czy moglibyście napisać coś więcej o Meindl Borneo.
Chciałbym ich używać w zimie. Membrana mi ''nie służy'', więc Borneo wydają się dobrym rozwiązaniem, ale czy np. w Tatrach w zimę nie będzie w nich nieco mokro i zimno.
Liczę na Waszą pomoc.

Odpowiedz
daniel,model Engadin bedzie chyba odpowiedniejszy na tatry
-------------------------------------------
Menello Bianco

Odpowiedz
Witam.
Strasznie mi sie pocą stopy i po kilku tygodniach uzywania Islandów na codzień, zauwazyłem, że wkładki śmierdza stęchlizną (czy jakos tak ;-)) Chyba nigdy dobrze nie wyschły, teraz wyciągam je i niby jest ok, ale chciałbym je wyprać. I oto moje pytanie: czy moge?

Odpowiedz
Oj, myślę że, w tym przypadku powodem może być Gore a nie wkładka.
Prac wkładki? Ja zawsze to robię, coprawda nie w Meindlach ale jeszcze nigdy nic się nie stało.

Odpowiedz
grn1:
Prałem ręcznie w szarym mydle wkładki z Meindli i nic złego się nie stało.

daniel:
Zerknij jeszcze na ''podwójnie szyte'', np model Perfekt, tylko się ceny nie wystrasz :-) Zarówno Borneo jak i Engadin mają delikatniejszą skóę i obawiam się, że zimą mogą się szybko zniszczyć niezależnie czy będą to Tatry czy inne tereny. Oczywiście mam na myśli brodzenie w zmrożonym śniegu a nie chodzenie po Krupówkach :-) Mam Borneo i osobiście bym nie ryzykował.
-------------------------------------------
http://www.meindl.pl/index.php?producent=Meindl&se

Odpowiedz
nie wydaje mi się żeby Engadiny miały delikatną skórę ,osobiście ryzykowałem i nie ma śladu (chyba że nadepniesz rakiem)

Odpowiedz
Skoro masz takie doświadczenia to wycofuję moje wątpliwości.
Borneo jednak odradzam.

Odpowiedz
Przestudiowalem caly watek,albo zle widze albo nie ma nigdzie napisane...czym impregnujecie swoje meindle ?Mam model Santiego
Na zewnatrz skora nubukowa i welurowa.
Mam zamiar poczestowac je Nikwaxem ''nubuk i zamsz'' w spraju.
Dobrze robie ? Czy tez lepiej pociagnac wszystko woskiem.Buciory bundeswehry nacieram woskiem ale cos mi sie nie wydaje zeby ten wosk byl odpowiedni dla meindli...wysycha na taka biala skorupke ;)

Odpowiedz
wysycha na taką bialą skorupke bo to jest skóra licowa a w nubuk (tymbardziej na lekko ciepło) poprostu wsiąknie. Tylko pamiętac należy aby nie przesadzać z nakładaną ilością.
W twoim przypadku gorzej z tym zamszem. Więc albo dwa rodzaje impregnatów (wosk i płyn/spray) albo sam płyn. Chć z doświadczenia wiem że te w płynach/sprayach są do d...

Odpowiedz
a ja własnie zakupiłem air revolution 7.1 za 800 zł ciekawe jak sie beda spawowac troche sztywne ale mysle ze jak z wszystkimi kwestia rozchodzenia ;)

Odpowiedz
mam niewielkie pytanko, mianowicie poszukuje opini o butach meindla a głównie chodzi mi o model ATLANTA GTX. Za wszelkie info bardzo dziękuję
-------------------------------------------
Paulus

Odpowiedz
o kurdekupiłem 7.1 te buty to moje marzenie niestety spełni sie ono dopiero pod koniec wakacji :-// a moge wiedziec max gdzie je kupiłes?? i jesli mozesz to prosze o jakies fotki bo jeszcze ich w realu nie widziałem :P
-------------------------------------------
silowski@wp.pl

Odpowiedz
silowski,
a czy jesteś może z Poznania lub z pobliża?

Odpowiedz
Posiada ktos COLORADO Z GORE lub bez,wdzięczny bym był za opine jak sie sprawdza ten model??
-------------------------------------------
AR

Odpowiedz
AIR rev. 7.1 kupiłem w zakopcu w hi mountain sa tam za 929zł ale jak sie pojęczy to za 800 pójdą... fotek im jeszcze nie robiłem ale wyglądaja prawie tak samo jak na stronie larixa jak bede miał real to wyśle na maila


Odpowiedz
Witam!
Mam pytanie: co myślicie o butach meindl boston men.
Butów raczej bedę używał często (każdy sezon)
Z góry dziękuje za odpowiedź.
-------------------------------------------
ste

Odpowiedz
Arni
no niestety ja nie jestem z Poznania ale jesli sa gdzies tam te butki to jestes w stanie po nie tam pojechac :-)) a co masz jakas dobra oferte??
-------------------------------------------
silowski@wp.pl

Odpowiedz
czesc
zakochalem sie w Himalayach ale moje pytanie do userow czy nie gotujecie sie w nich latem. Mam Scarpy Denver nubuk bez gore specialnie zeby latem sie nie zalewac potem, jak to jest w przypadku Himaya-ow?
-------------------------------------------
cyklista@1000lecie.pl

Odpowiedz


Skocz do: