To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Meindl
Witam,

Przejzalem caly watek i widzialem juz takie pytanie, ale nie znalazlem na nie odpowiedzi: Czy moze ktos powiedziec cos blizszego o Air Revolution Hunting?
Szukam butow typowo mysliwskich (zimowo-jesienno-wczesnowiosenne), czyli zadne skaly, za to duzo podmoklego terenu, deszcz i snieg.
Jak w takich warunkach bedzie sie sprawdzac material z jakiego sa wykonane (i czy wielka roznice robi brak oznaczenia ''drysole'' przy opisie podeszwy tego modelu?).
Sam chodze obesnie w Ecco Performance, ale kupowalem je raczej z mysla o zwyklym (codziennym uzytkowaniu).
Z gory dziekuje za pomoc ;-)

Odpowiedz
witam,

macie jakieś informacje o butach MEINDL ATTACK? Jest to ponoć jedna z lepszych militarnych serii obuwia na świecie- jednak czy to pogłoski czy nie- chcę usłyszeć Wasz głos- miał ktoś kiedyś styczność z takim modelem?

pozdrawiam,

Wilqu

Odpowiedz
a moje meindle rozleciały się po dwóch miesiącach użytkowania. Szew poszedł. Poszłam z reklamacją a jakiś ''bardzo mądry'' pan rzeczoznawca stwierdził że to od ''tarcia o but drugiej półpary'', nie wiem jak to możliwe ale on nie dawał się przekonać i butkipojechały reperować się do Niemiec. Są mi potrzebne, nie mam w czym chodzić a nie wiem kiedy je odzyskam.

Odpowiedz
kamyczek:
A jaki maodel? I czy chodziles w ncih w tez po miescie, czy tylko w gorach? I w ktorym miejscu szew poszedl? Napisz cos wiecej o tym przypadku, bo mnie ciekawi. A ci ''profesjonalni rzeczoznawcy'' to chyba na czyjes zlecenie pracja i niezla kase trzepia. Mi napisali, ze buty sie psuja, bo w nich chodze :) Ehhh, no coz, ciekawe czy ktos kiedys zrobi z tym porzadek, na zachodzie chyba lepiej klientow traktuja.

Odpowiedz
A od czego mają się buty psuć jak nie od chodzenia???

Butami nikt chyba ciasta nie wyrabia ;-)

Odpowiedz
Kamyczek: to chyba dobrze że naprawią Ci buty? I do tego wysłali do samego producenta. Nie słyszałem jeszcze żeby inny dystrybutor tak się starał aby zadowolić klienta:-)

Barty: normalnym efektem zużywania się buta jest w końcu ich psucie. Chyba że tylko u mnie tak jest.
Co do zagranicy... tam chyba ludzie nie reklamują dziurawych skarpetek, rozwiązujących się czy piszczących butów.


-------------------------------------------
Corto

Odpowiedz
Zgadzam się, ale wydaje mi sie, ze buty z wyższej półki cenowej renomowanej firmy nie powinny rozwalic się po roku użytkowania. A jak Karrimor, a w zasadzie Yeti nie chce nawet szwów zszyć, które sie rozpruły wewnątrz buta, bo uważa że to naturalne zużycie obuwia, to chyba niezbyt dobrze swiadczy o niej. I nie wiem po co jest w takim razie gwarancja.
Nie wiem jak jest za granicą, ale słyszałem, że w Stanach Zjednoczonych to naprawde absurdalne reklamacje składają Np. jeśli w paście do butów nie jest napisane, żeby jej nie jeść , to możesz i proces producentowi wytoczyć. Tam nawet do szczoteczki do zebów instrukcje obsługi muszą dodawać.

Odpowiedz
Ponownie wyciagam wątek,
Była tu tylko krótka wzmianka o modelu Borneo, uzytkuje ktoś takowe???!!!
Czy byłby to dobry pomysł na uzytkowanie jesień-wiosna, las, góry i ew. zima po mieście (nie chce mi się kupować specjalnych zimowych; a zimą w mieście i tak nie ma asfaltu -drogowcy i dozorcy są oczywiście zaskoczeni zimą... :) )?
Myślałem też o modelu Burma, różnia się od Borneo tylko tym, że mają gor-Tex. Tylko czy membrana jest mi potrzebna? Wszyscy piszą, że dobra impregnacja też daje dobre efekty, a z kolei membrany też przemakają, a często żyć latem nie dają... Miło byłoby gdyby ktoś coś mi poradził... :)

Odpowiedz
Ludzie,
Czy ma ktoś z Was doświadcznia z używania Makalu GTX latem, także w upały, np. na ''dolomitowskich'' via-ferratach, czy inych długich ''wyrypach''? Interesuje mnie głownie temat sztywności podeszwy, oddychalności i zużycia podeszwy.
Czy dobrze widzę na zdjęciach, że ten model ma możliwość wymiany zużytego vibramu?
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
kubek

Odpowiedz
Widzę,że niewielu uzywa Borneo? Może jednak ktoś się znajdzie... Może możecie polecić coś podobnej klasy, sprawdzone i w dobrej cenie?

Odpowiedz
kubek po czym wnosisz że jest mozliwość wymiany wibramu - coś takiego jest możliwe ?? jak tak to gdzie - może producent przysyła jeszcze podeszwy ??

Odpowiedz
wydaje mi się, że Engadiny to wyższy model, czy nikt nie użytkował Borneo (czy w zimie nie będą za bardzo wyziębiać?

Odpowiedz
hular,
nie jestem specem, ale jeśli podeszwa składa się z kilku warstw, to tą ostatnią - np. vibram, można czasem wymienić. Nie ma takiej możliwości przy jednorodnie oblanym bucie. Usługę samej wymany oferują niektórzy producenci ale i dobry zakład szewcki sobie z tym poradzi.
-------------------------------------------
kubek

Odpowiedz
może ci co sprzedają Borneo są w stanie wypowiedzieć się czy te buty nadają się na zimę, pleaaaase!

Odpowiedz
ostatnio miałem możliwość porównania wykonania Meindl Himalaya z Hanwag Yukon.Na moje nieszczęście okazało się iż Hanwagi (według mnie ) są lepiej wykonane i oferują większy komfort.To lepsze wykonanie widoczne jest przy wykończeniu górnej przedniej części cholewki i języka.W Meindlach był b.pomarszczony.Z moich obserwacji nie jestem zadowolony gdyż prakycznie podjęta była już decyzja o zakupie modelu Himalaya.Czy ktoś z Was ma podobne doświadzczenia z obu markami?
-------------------------------------------
grzecho-tnik

Odpowiedz
z obu markami mam bardzo dobre, choć Hanwagi bardziej lubię przez sentyment...
bierz które wygodniejsze, byle nie w Polsce bo drożyzna (chyba, że Meindle nie od Larixa, a Hanwagi to nie wiem nie od kogo)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ....

Odpowiedz
masz rację.W Polsce Hanwagów nie ma od kogo.Na dodatek nie ma gdzie przymierzyć modelu Alaska Top Gtx?Mógłbym wtedy ''bez internet'':)
-------------------------------------------
grzecho-tnik

Odpowiedz
witam,

mam do Was gorącą prośbę. Noszę się z zamiarem zakupienia Meindla... Problem tu, w który model 'trafić'. Moimi faworytami są 3 modele:

ISLAND PRO
AIR REVOLUTION 5.0 a może 3.1 :)

Zamiast wysnuwać różne wnioski, proszę posiadaczy takowych butów o treściwą recenzję, gdyż jak sami dobrze wiecie kupno butów za 800zł to nie łatwa sprawa :D:D
Dokłądniej- jak sie ma Air Revolution do Islandów- wygoda, nieprzemakalność, teren, podeszwa czy śliska czy nie, oddychalność etc...

bardzo proszę o taki mini test porównawczy.

z góry dzięki

Wilq

Odpowiedz
dzięki za odpowiedź. Najlepsze jest to że u mnie w sklepie w Kielach Islandy są droższe od Air Revolution 2.0 o 200zł :D:D:D

Apropo sklepu w kielcach- biorą sprzęt od Larixa... opłaca się taki interes? Bo jeśli będzie reklamacja to może być nieciekawie larixem? Może inaczej to robią, bez pośrenictwa larixa?

Odpowiedz
Islandy Pro MFS od AR 2.0 na pewno są droższe, bo to inna klasa użytkowania- AR 2.0 masz kategorię B, według podziału Meindl`a a Islandy to B/C.

Larix był swojego czasu najdroższy, ale mogło się to zmienić. przymierz w sklepie i zadzwoń do Szustera po ile u nich jest i w razie czego wybierz tego tańszego po prostu. wszystkie informacje co do dystrybutorów znajdziesz tutaj w temacie. poszukaj... jeśli chodzi o reklamację to nie ma to chyba znaczenia, kto ją od Ciebie odbiera bo i tak wszystko będzie szło do Niemiec, poniewać to oni załatwiają, jako producent, wszelkie naprawy, wymiany etc.

Odpowiedz


Skocz do: