To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów
#61
Polecilibyście AC Lite 20 Deutera czy Topaja 20 Tatonki jako plecak na piesze wycieczki i (awaryjnie jako plecak na wypady rowerowy)

Odpowiedz
#62
mmat-mozesz cos wiecej powiedziec o Bike Bag'u? Mianowicie jak sprawdza sie system wentylacji i czy w czasie jazdy na rowerze jest latwy dostep do jakis kieszeni?
-------------------------------------------
Tr3zz

Odpowiedz
#63
~Tr3zz - w bike bag'u jest mniej miejsca między siatką a ''plecami'' plecaka niż w podobnych produktach konkurencji. Do chodzenia/biegania to wystarczy ale przy jeździe na rowerze z wypełnionym plecakiem, kiedy plecy są wygięte w łuk, okolice piersiowego odcinka kręgosłupa mogą stykać się bezpośrednio z plecami plecaka co osłabia efektywność wentylacji. Mimo to plecak jest bardzo wygodny w noszeniu, również podczas jazdy na rowerze. Szeroki pas biodrowy dobrze przenosi ciężar. Oprócz głównej komory są 2 zewnętrzne kieszenie zapinane na zamki na narzędzia, klucze, portfel, małą pompkę oraz 3 zewnętrzne kieszenie siatkowe, które pomieszczą dodatkowe bidony, batony itp.

Odpowiedz
#64
Panowie w plecaku rowerowym pas biodrowy ma spełniać funkcje stabilizującą a nie nośną, wynika to z ułożenia ciała bikera i takich tam innych pierdołek, że tak się wtrącę.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Arek

Odpowiedz
#65
Pas biodrowy, który pełni funkcję nośną przy chodzeniu będzie też stabilizował plecak przy jeździe na rowerze. Bike baga kupiłem i traktuję jako plecak uniwersalny, do każdego rodzaju aktywności. Oczywiste jest, że plecak stricte rowerowy lepiej nadaje się tylko do jazdy na rowerze tak jak i plecak hikingowy do chodzenia. Ale jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na szafę pełną plecaków musi zdecydować się na jakiś kompromis.

Odpowiedz
#66
Też dodam 3 grosze. Od jakiegoś czasu-miesiąca jestem posiadaczem takiego plecaka:
http://treksport.eu/sk/produkty.php?skup...produkt=14
ze względów finansowych wybrałem go jako uniwersalny, głównie na co dzień na rower(jeżdżę codziennie po 5-10 km do roboty i z) i na wycieczki piesze. Nie zgodzę się z opinią, że rozwiązanie pleców z siatką nie nadaje się do rowerowania. Nie zastanawiałem się, co będzie w przypadku ''gleby'', bo takiej nie biorę pod uwagę w spokojnym używaniu jednośladu i czy coś tam się zachowa nie tak jak trzeba;). Za to możliwości wentylacji są rewelacyjne. Plecak ma też swoje drobne wady, ale za krótko,żeby pisać jego recenzję.
To co chcę powiedzieć, to to ,że nie dajmy sobie głowy zapychać sloganami ze stron internetowych i katalogów producentów, a bierzmy ten sprzęt do użytku na co dzień. Potem oceniajmy, biorąc pod uwagę funkcjonalność. Często jest tak, że '' w praniu'' pewne rozwiązania zaskakują zarówno ''in minus'' jak i ''in plus''. Nie odrzucajmy ich ze względu na to, że szanowany producent X nie robi tak, a inaczej, a Pan ze sklepu Y powiedział to, a nie owo. Mnie osobiście najbardziej przekonują solidne opinie po rzetelnym używaniu, i takich sobie na NGT życzmy jak najwięcej.pozdr#braav

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#67
Kupiłem ten plecak i pierwsze wrażenie to że jest wygodny :D
-------------------------------------------
Idealny fachowiec wie absolutnie wszystko o niczym

Odpowiedz
#68
Deuter, whyyy...;-)

już w ubiegłe lato zacząłem się przymierzać do zakupu plecaka deutera, w te wakacje chcę go w końcu nabyć. Przymierzyłem sobie modele z serii futura i ACT Trail. Bardziej jednak leży mi ACT.

Tylko kurczę idealny litraż plecaka, którego potrzebuje to 28 l.

a w ofercie deutera mają ACT Trail 24 i ACT Trail 32.

Czyli ja potrzebuje akurat pośredniego....
Owczem, jest model deutera ACT Trail 28 SL, ale to model dla kobiet, nawet kolory mi jakos nie podchodzą(chociaż to najmniej ważne).

I teraz dylemat...bo ta futura 28 to jednak chyba nie za bardzo...
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
#69
Po długich rozmyslaniach objętościowo-finansowo-praktycznych zakupiłem AC Lite 20 DEUTERA. Chociaż do firmy Deuter podchodziłem z pewną ostrożnością postanowiłem zasmakować jej porduktów mimo skąpych środków finansowych (przy skarpetkach Lorpen'a za 80 zł cena plecaka wydawała się i tak mała)
20 litrów - ''niedzielne'' zakupy z sieci znanych dyskontów spożywczych, zapas Coli na tydzień czy półtora namiotu? Miałem obawy co do tak małego litrażu, jednak pierwsze wrażenie było pozytywne. W kieszeni wewnętrzej w klapie mieści mi się bez problemu apteczka, w zewnętrznej klucze (uchwyt) dokumenty i artykuły najpotrzebniejsze. Boczne pojemne siatkowe kieszenie (jakby się cała Cola w środku nie zmieściła)
Wewnątrz profilowany stelaż powodujący, że 20 litrów należy spakować ze stoicką cierpliwością mając przy tym IQ przekraczające wynik naszej słynnej polskiej ''elektrodowej'' piosenkarki, w praktyce wystarczy użyć jednej z półkul i przemyśleć to po co i jak często będziemy sięgać, ponieważ plecak jest ściągany sznurkiem i przykrywany klapą.
a zewnątrz? System Air Comfort - Dla mnie jako osoby z problematycznym kręgosłupem po prostu WYGODA. Regulacja pasa biodrowego i piersiowego dla mnie jako osoby bardzo chudej wystarczająca i spełniająca moje oczekiwania. Dodatkowe bajery to uchwyty na kijki trekkingowe, które wykorzystam póki co do wnoszenia japonek na sesje zdjęciową na Rysach oraz miejsce pod 3 litrowy bukłak z życiodajnym płynem. Niedługo pierwsze dwa dłuższe i poważniejsze testy (pieszy oraz rowerowy)
-------------------------------------------
Pozdrawiam

Odpowiedz
#70
witam. bede wdzieczna za opinie na temat plecaczka ''eye''
http://allegro.pl/item407536133_plecak_e...ngowy.html
potrzebuje cos na jednodniowe wypady w gory.
przyznam, ze w tym przypadku kusi mnie cena.
z gory dziekuje.

Odpowiedz
#71
Monika 79
poszyukaj czegoś innego

bo to EYE jest tak samo profejonalne
jak fiat 126p jest niezawodny

a tak serio:
1. Czekana z tym plecakiem nie da sie noscić (to jak jest zaczepiony na zdjęciach woła o pomste do nieba i grozi jego szybkim zgubieniem)
2. Konstrukcja plecaka spowoduje że tkanina przy głównym zamku zacznie sie dość szybko rozłazić
3. ''specjalne zaczepy sprzętu turystycznego'' przyszyte jednym szwem dość ryzykowne rozwiazanie (prawidłowo sie to troszeczke inaczej wszywa)
4. wejście na słuchawki wężyk z wodą zapinane na taśmę velcro będzie dość irytujace do manipulacji w chlodna pogodę
5. włożenie mapy przy wpełni wypakowanym plecaku będzie bardzo trudne bez jej niszczenia

na+
grubość zamków
wygląd systemu nośnego
poprawnie poprowadzone troki boczne

Tyle moge napisać na podstawie fotki bo niewidomo:
-jakiego rodzaju i jakiej sprężystości pianki zastosowano
-czy zaryglowano wszystkie ''strategiczne'' szwy
-z jakiego tworzywa są klamry nylon, acetal, mieszanka nylonu i acetalu? No i oczywiście kto est ich producentem
-jak zszyto cały plecak ile tkaniny na szerokość zalamowano
-jaką tkaninę zastosowano
-jak i czym usztywniono plecy
etc...
-------------------------------------------
okienka będziemy mieć we wtrek :-)

Odpowiedz
#72
ojej!! moja wiedza na temat plecakow jest ofermowata-szok!! dobra latwiej bedzie zapytac co polecasz? dziekuje za poswiecenie czasu

Odpowiedz
#73
z nisko budżetowej półki to np. Bergsona Hannaha na upartego Campus i Alpinus

z polskich firm Wisport albo Pajak (właściwie jedynie dwie krtóre produkuja w RP)

z innych (takie pewniaki):
Himountain
Vaude
Marmot
Deuter
Osprey
Gregory
Patagonia
Lafuma
Millet
...
-------------------------------------------
okienka będziemy mieć we wtrek :-)

Odpowiedz
#74
jestem użytkowniczką Deutera AC Lite 20. jak dla mnie - mistrzostwo świata! pomijając jakośc wykonania i wykorzystanych materiałów (wiadomo - firma!) plecak jest mega lekki, niewielki, system nośny zasługuje na Nobla - super wygodny, anatomiczny a przede wszystkim PRZEWIEWNY!!!!. iść sobie z plecaczkiem i czuć wiatr na plecach - niezapomniane!
jedna komora może okazać się niewygodna (lecz nie musi - zależy od sposobu pakowania i tego co pakujemy), mi kieszonka w klapie oraz przede wszystkim POD klapką - w zupełności wystarczają. plecak ma elastyczne kieszenie boczne, uchwyty na kijki, miejsce na camel baga, pas biodrowy i piersiowy. wisienką na torcie - pokrowiec przeciwdeszczowy.

Odpowiedz
#75
do beladonna:
mamy dla coreczki nosidelko z tej firmy REWELACJA!! kupilam je w tym roku bo w zeszlym chodzilismy z nia po tatrach z jakims pseudoturystycznym nosidle kupionym na allegro i to byla masakra caly tylek mialam siny od stelaza. ale do czego zmierzam, jezeli plecak jest tak samo dobrze zrobiony to mysle ze bedzie rewelacja. znalazlam ten plecaczek za zachecajaca cene ale prosze o odpowiedz czy masz ten sam? jeszcze jedno nie za duzy na jednodniowe wypady-pytam, bo sie nie orietuje w tych wielkosciach
http://www.sklep.cristobal.pl/index/8/46...0_l/id/p/2
pozdrawiam

Odpowiedz
#76
A ja z nisko budżetowych, polecę Quechua Bionassay 22 - kupiłem rok temu za 80 zł, i sprawuje się super, ma kieszeń na camelbaga , pasy odciążające sprawują się ok i można do niego nawet sporo rzeczy poprzyczepiać.
Plecy sztywne, ale miękkie, nic nie uwiera ani po długim noszeniu nie boli
Z wad troche słaba wentylacja pleców, w upale mocno się pocą.
-------------------------------------------
lesin

Odpowiedz
#77
Czy ktoś miał do czynienia z plecakami Cerro Torre? Przymierzam sie do zakupu plecaka w granicach 25-30 litrów i widziałem dość ciekawy model tej firmy, mianowicie Bison 30.
Drugie pytanie odnośnie plecaka Fjord Nansesna, czy ktoś miał z takim do czynienia? Link poniżej:
http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod=...2&prod=426

I ostatnie pytanie, czy warto zainwestować np. w Deuter Future 28? Czy będzie się on tez nadawał do użytkowania na co dzień?

Potrzebuję wygodnego plecaka na jednodniowe wycieczki, by był funkcjonalny i żeby służył mi przez dłuższy czas.
---
Edytowany: 2008-08-24 17:10:34

Odpowiedz
#78
monika79
Posiadam AC Lite 20, kupowałem właśnie w sklepie do którego link podałaś: http://www.sklep.cristobal.pl/szczegoly/...ac_lite_20
Opisywałem zresztą go w tym temacie powyżej Twojego pierwszego postu
Co do wielkości z założenia 20 litrów ma przeznaczenie właśnie na jedno, dwu dniowe wypady i tak pakowałem się w górach. Była to dla mnie pojemność z rezerwą kilku litrów (gdybym np. miał camelbaga byłoby wykorzystane). Ostatnio dokonałem rzeczy niebywałej i spakowałem się na 10 dni. Co prawda buty musiałbym przytroczyć do plecaka, ale kolega mnie wyręczył. Śpiwór transportowałem w worku zaczepionym o rzep na ustnik od camelbaga. Sam komin był nałożony maksymalnie wysoko. Oczywiście ekwipunek bez jedzenia. Myślę, że 20 litrów jest optymalne na 1-2 dni, pozostaje bezpieczna rezerwa na...cokolwiek... człowiek po prostu lubi mieć komfort psychiczny. Jedyna wada, którą zauważyłem to schodzący odblaskowy napis ac lite 20 i H20. Za tę cenę polecam

Odpowiedz
#79
Witam, chciałbym poznać wasze zdanie na temat plecaka rossignol jager
http://www.allegro.pl/item423713068_plec...wa_wa.html
potrzebuję plecaka ok 25L do codziennego użytku w mieście oraz na 2-3 dniowe wypady w góry w cenie do 200 zyla .
Czy macie jakieś doświadczenie z plecakami rossignol bo nic nie mogę znaleźć na ich temat.
z góry dzięki
-------------------------------------------
wIrus

Odpowiedz
#80
Witam, bardzo fajne forum które super się czyta :), proszę poradźcie mi, szukam małego miejskiego plecaczka 10-15L, z organizerem , zaczepem na klucze, takiego by zmieścił format a4 miał w komorze głównej przegródkę na dokumenty, przynajmniej 2 kieszenie wew/zew. by nie wrzucać wszystkiego do komory głównej. Plecak na 1-2 książki butelkę napoju, parasol mały, teczkę A4, i małe co nieco jak mawiał Kubuś Puchatek :)
z góry dzięki za info .

Pozdrawiam
--------------------------
-------------------------------------------
Raf44

Odpowiedz


Skocz do: