To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 20 do 30 litrów
@dmnmlk
jako że szukasz plecaka jednocześnie dla siebie (wątek 30-40l), pomyśl, czy dla Pani również nie wybrac 30+? Budżet jest jak na plecaki do 35-40l wystarczający, waga będzie b. podobna. Różnica 150-200g nie zrobi różnicy, a będzie na większe eskapady jak znalazł. Jakiś mały spiwór warto mieć ze sobą. Skoro tylko na letni trekkingi, to jak już szacowne grono wspomniało warto myśleć o siatce. Poza wspomnianym Osprey'em czy Deuter'em zerknij jeszcze na Gregory (Zulu/Jade, Optic/Octal), Lowe Alpine (seria Airzone) czy Haglofsa (seria Vina). To przykładowe firmy i linie, choć plecaki b. dobreSmile
https://www.explore.pl/plecaki-z-siatka-dystansowa.html
link do przykładowych plecaków. Nie sugeruj się sklepem i cenami worków. Dostępne są niemal wszędzie z dużymi przecenami np na Gregory, bo zmienia sie sezon. Np w Addnature.pl masz wybrane model za 50% np Optica 58l w rozmiarze L czyli na 2 metrowca za 404 zł (waga tylko 1,14kg przy tej pojemności). Plecak na siatce
Odpowiedz
Poszukuję plecaka na jednodniowe wypady w tatry, na szlaki dla średniozaawansowanych. Szacuję, że wielkość 20-22l będzie optymalna. Zastanawia mnie tylko czy przy tak małym litraży pomocny jest pas biodrowy? Pytam, gdyż rozważam zakup jednego z tych plecaków:

Deuter speed lite 20 - https://8a.pl/plecak-na-szlak-deuter-spe...e-20-black
Mammut lithium speed 20 - https://mmtsklep.pl/produkt/plecak-uniwe...m-speed-2/

Będe również dozgonnie wdzieczny za ewentualną rekomendację innych modeli.
Odpowiedz
Jest pomocny, acz nie jest konieczny. Po prostu lepiej stabilizuje plecak na grzbiecie.
Zobacz sobie jeszcze Ospreya Talon 22 i ew. coś z Gregorego.
Odpowiedz
Dla mnie , na lato, to plecaki "Lowe Alpine" z systemem Air zone.
Może to być Z20, czy inny z takim systemem nośnym. Dla mnie siatka z dziurą po środku jest idealna. Ale to dla mnie.... Komuś innemu może nie pasować. Mnie na lato Ospreye niezbyt pasują. Mam Talony 9 , 18, 22 litrowe i w lecie pocę się pod nimi jak prosie. Używam też "Atmosa AG 50" i tu już jest TROCHĘ lepiej. Ale rozumiem to nie temat o poceniu się "jak prosie"
Grzesiek- stary dziadyga
Odpowiedz
W 2016 kupiłem plecak górski z siatką dystansową na jednodniowe wypady . Był to Deuter Futura 28 (zdjęcie poniżej). Szukam teraz czegoś podobnego dla mojej partnerki, tzn. powinien mieć:
- siatke dystansową 
- podobną pojemność
- trzy komory: główna z wsadem od góry, przednia (na mapę i pierdoły) i dolna, np. na śpiwór, grubszą kurtkę. 

Niestety, podobne rozwiązania Deutera w 2020 nie mają już dolnej komory.

Czy możecie coś polecić?

[Obrazek: plecak-gorski-wspinaczkowy-futura-28-deuter.jpg]
Odpowiedz
https://lowealpine.com/eu/airzone-z-duo-30

idealnie spełnia wymagania.
Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Witam,

szukam plecaka na co dzień do miasta, do przenoszenia stroju i dużych butów na trening, na 1-3 dniowe (np. od piątku do niedzieli) wypady. Mam około 180 cm wzrostu.

Główne priorytety:
Chcę żeby miał wentylowane plecy i najlepiej też paski (paski jak np. Bergans Vengetind 22) bo się bardzo pocę w lecie.
[Obrazek: Ra9QPBd.jpg]

Jak najmniej sznurków i pasków (czy da się bez?).
Dwie przegrody, jedna duża, główna i druga mała na drobiazgi.
Bez pasa biodrowego (albo jeśli da się schować/odpiąć).
Nie cały czarny/szary, preferuję kolory typu niebieski, zielony czy fioletowy.
Chciałbym coś coś co wytrzyma lata.

Dobrze byłoby:
Materiał który mało się brudzi.
Dobrze jeśli będę mógł w nim przenieść od czasu do czasu większy ciężar (jak 15-20 kg raz w miesiącu).


Budżet do 350 zł.


Podoba mi się wygląd (mało latających części) i zielony kolor Fjallraven Ulvö 23, ale jest za drogi i materiał łatwo się brudzi (było na yt na filmiku że to normalne dla tej marki...).
[Obrazek: S8pp07v.jpg]
Odpowiedz
(21-07-2020, 20:53)Matrixik napisał(a): Witam,

szukam plecaka na co dzień do miasta, do przenoszenia stroju i dużych butów na trening, na 1-3 dniowe (np. od piątku do niedzieli) wypady. Mam około 180 cm wzrostu.

Główne priorytety:
Chcę żeby miał wentylowane plecy i najlepiej też paski (paski jak np. Bergans Vengetind 22) bo się bardzo pocę w lecie.
[Obrazek: Ra9QPBd.jpg]

Jak najmniej sznurków i pasków (czy da się bez?).
Dwie przegrody, jedna duża, główna i druga mała na drobiazgi.
Bez pasa biodrowego (albo jeśli da się schować/odpiąć).
Nie cały czarny/szary, preferuję kolory typu niebieski, zielony czy fioletowy.
Chciałbym coś coś co wytrzyma lata.

Dobrze byłoby:
Materiał który mało się brudzi.
Dobrze jeśli będę mógł w nim przenieść od czasu do czasu większy ciężar (jak 15-20 kg raz w miesiącu).


Budżet do 350 zł.


Podoba mi się wygląd (mało latających części) i zielony kolor Fjallraven Ulvö 23, ale jest za drogi i materiał łatwo się brudzi (było na yt na filmiku że to normalne dla tej marki...).
[Obrazek: S8pp07v.jpg]
A może Osprey Hikelite? Mam od niedawna i spełnia większą część twoich chciejstw. Ale tych 15-20 kg to w nim nie widzę. Z resztą chyba żaden tak mały plecak nie przeniesie wygodnie takich ciężarów.
Odpowiedz
ale jak w ogóle pomieścić do dwudziestolitrowego plecaka 15-20kg? wodę będziesz nosił? Smile
Odpowiedz
(22-07-2020, 09:12)ludz napisał(a): ale jak w ogóle pomieścić do dwudziestolitrowego plecaka 15-20kg? wodę będziesz nosił? Smile

Mam trochę okrągłego żelastwa Wink
Odpowiedz
Mój 60l plecak z wodą i żywnośćą na 3-4 dni waży do dwudziestu kilo Smile)
Odpowiedz
(22-07-2020, 21:02)Poplus napisał(a): Mój 60l plecak z wodą i żywnośćą na 3-4 dni waży do dwudziestu kilo Smile)
Jak dla mnie to dużo. Osobiście, wybierając się na tydzień, placek 45l, ważył "tylko" 13kg. Tyle, że ja śpię w schroniskach. Więc trochę rzeczy mniej się bierze.
Odpowiedz
Wydaje mi się że trochę źle napisałem swoją prośbę o polecenie plecaka. Ja ten plecak traktuję jako "wół roboczy" który czasami mogę użyć do turystyki a wygląda dla mnie że na tym forum większość osób jest nakierowana typowo na turystyczne wykorzystanie (i to jest OK, po prostu inna perspektywa). Do tej pory miałem jakiegoś no name który służył mi kilkanaście lat (zadziwiające jak długo wytrzymał) i nie miałem problemu nosić w nim np. 16 kg hantli.

W każdym razie dzięki za propozycję Osprey Hikelite, wygląda fajnie. Jeszcze trochę poszukam w internecie i jak nic ciekawszego nie znajdę to pewnie sobie go kupię.
Odpowiedz
(22-07-2020, 21:02)Poplus napisał(a): Mój 60l plecak z wodą i żywnośćą na 3-4 dni waży do dwudziestu kilo Smile)

(23-07-2020, 09:24)WIEKO napisał(a):
(22-07-2020, 21:02)Poplus napisał(a): Mój 60l plecak z wodą i żywnośćą na 3-4 dni waży do dwudziestu kilo Smile)
Jak dla mnie to dużo. Osobiście, wybierając się na tydzień, placek 45l, ważył "tylko" 13kg. Tyle, że ja śpię w schroniskach. Więc trochę rzeczy mniej się bierze.
Pewnie że dużo, kazda kolejna "mimi wyprawa" to kolejne doświadczenia czego mam nie zabierać, Smile te dwadzieścia kilo to był mój pierwszy samotny wypadną kilka dni w góry, ledwie się upchalem w 60l ??. Jak ktoś napisze że che spakować 20 kg w 30l plecak, to się dziwię co on tam chce nosić że w 30l wejdzie 20kg
Odpowiedz
Po kilku "wyprawach", wiadomo co się sprawdza, a co jest nie potrzebnie. Doświadczenie jest ważne. Im częściej w górach tym lepiej.
Odpowiedz
Pojawił się w ofercie zapowiadany (na początku roku) na jesień (czyli szybciej) nowy plecak rodzimej firmy Helikon o nazwie Bergen.
Pojemność komory głównej jest szacowana na ok 18 litrów + kieszenie co da pewnie sumarycznie ze 25 litrów.
https://e-militaria.pl/12147-plecak-heli...green.html
   
Cena na dzień dobry 389 zł.
Gdybym wygrał los na loterii... Wink to bym sobie taki ,,gadżet" sprawił jako zamiana Wisportowskiego Sparrowa.
Gdybym...
Nosiłbym go czasami ,,do miasta" gdy w perspektywie były by popołudniowe, kolacyjne zakupy...
Oraz na jednodniówki ,,w teren" czy nawet na ,,popołudniówki" nad Wisłę gdy zabieram hamak, Swagmanrolla i/lub lekki śpiwór. Pewnie zabierany byłby na rower... ale czy by się sprawdził (vide obszycie z ,,softu" zamiast siateczki ,,mesh")...
Od premiery w Las Vegas miałem na niego oko. Trochę niepokoi deklarowana waga - aż 1,5 kg.
Co prawda preferowałbym taką wersję 25 L z pewnymi zmianami Wink ... ale takiej nie ma (Matylda to chyba nie moja bajka). Oko mam ale nie choruję - mam inne plecaki a cena przynajmniej dla mnie jest zaporowa.
Mam też sporo pytań, pomacać go nie ma gdzie we Stolicy, trzeba poczekać na jakiś filmik znanego czy mniej znanego Jutubera i jego ,,reckę" po... miesiącu użytkowania Wink
Może się przekonam i z puszki po kapuśniaku zrobię skarbonkę Big Grin Big Grin


Załączone pliki Obrazki
       
Odpowiedz
PRS koniecznie.
My w drewnianej beczułce po kawie zbieramy piątaki na wakacje.
Można się śmiać, ale co roku przed wyjazdem mamy około 1.500 zeta ekstra Wink
Odpowiedz
Widzę, że powinien być w warszawskim sklepie Predathor.
Odpowiedz
Jak by był w bardziej cywilnej kolorystyce to też bym się zastanowił. Ale ostatnio psim swędem na amazonie kupiłem Continental Rucksack S.
https://tinyurl.com/yykhgngj
Wersję produkowaną bardzo krótko, "cywilną" , o pojemności około 18l + kieszenie.
Plecak wygląda fajnie, szczególnie te pojemne kieszenie. Użytkowo może być bomba.
Odpowiedz
(08-08-2020, 08:06)Pim napisał(a): ... ostatnio psim swędem na amazonie kupiłem Continental Rucksack S.
https://tinyurl.com/yykhgngj...

Ja nie w temacie plecaka, tylko bardziej odnośnie nowego silnika forum.

Pim, jak wiadomo przyzwyczajenie to druga natura człowieka. Tyś człowiek zabiegany i nie masz czasu myśleć o pierdołach. Chcę tylko podpowiedzieć, że "nasze" nowe forum przyjmuje na klatę nawet najbardziej długaśne linki i nie zachodzi już potrzeba ich skracania. Można w ten sposób zaoszczędzić nieco czasu.

Inna rzecz, że zauważyłem, iż niektóre linki z tinyurl czy innego skraczacza wygasają po jakimś długim czasie. Czasami w momencie, gdy są bardzo potrzebne Wink

Ale to wszystko to taka uwaga na marginesie w tę leniwą sobotę.
Odpowiedz


Skocz do: