To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 70 litrów
tak dla pokazania o czym mowa

http://www.cordura.com/en/fabric/ultralite-fabric.html

do tego wielcy tego rynku moga zamowic sobie wersje na zamowienie ;)

caly czas czytam cordura to cordura tamto a chyba nie specjalnie wiadomo o czym mowa
dlatego osobiscie uwazam, ze te dywagacje zalatuja belkotem i bredniami ;)
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
a tu specjalnie dla troopa Cordura 100% poliester ;)-zeby juz nie mial watpliwosci :)

http://www.cordura.com/en/fabric/hp-fabric.html

CORDURA? HP fabrics provide best-in class polyester performance for a variety of end uses, including packs, bags, luggage, footwear, and accessories. CORDURA? HP fabrics offer exceptional value and an optimal print medium. CORDURA? HP fabric is constructed with qualifying INVISTA yarns which are woven, dyed and finished in accordance with INVISTA's approved fabric standards for the CORDURA? brand.
-------------------------------------------
ale troop wie lepiej :)

Odpowiedz
o i znowu poliestry, moze nie ''z ksiezyca'' ale cordura :)

dlatego wlasnie napisalem @Troop ze bredzisz, a przy tym obrazasz innych
i tak, wpadam na forum nie tak czesto jak kiedys- nie mam duzo wolnego czasu, a i ten wole spozytkowac na gory i wspinanie
wiem moze tez nie duzo, ale wystarczajaco duzo zeby brednie wyczytac i napietnowac odpowiednio
-------------------------------------------
ale troop wie lepiej :)

Odpowiedz
http://www.cordura.com/en/fabric/ecomade-fabric.html
-------------------------------------------
ale troop wie lepiej :)

Odpowiedz
OT
oldtrek, cieszy mnie, że masz zdanie dotyczące administracji i forum. Żeby nie ciągnąć tutaj, możesz rozwinąć swoją myśl tutaj:
https://ngt.pl/thread-3430.html&page=999

zapraszam do zamieszczania uwag.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Company Profile:
Dla scislosci to ta ''chinska'' cordura w rzeczywistosci powstaje w Korei

http://www.cordura.com/en/fabric/leejo-t...-mill.html

Since 1991, Lee Jo Textile Co., LTD has been manufacturing and exporting fabrics worldwide to meet needs within a number of industries. Lee Jo Textile fabrics are currently utilized in a variety of light and heavy product applications, such as bags, tents, military, motorcycle jackets and outdoor apparel.

Lee Jo Textile Co., LTD. has been an authorized CORDURA? fabric mill since 2001.

Since then, the company has engaged in the vertical production of fabrics by offering weaving, coating, PVC and Non-PVC laminating services in factories throughout the Asia Pacific region.

-moze ty @troop jestes do Azjatow uprzedzony, masz ''chinski'' plecak szyty w polsce, bo tanio ;) musisz sie nauczyc z tym zyc czlowieku, innej rady nie widze
-------------------------------------------
ale troop wie lepiej :)

Odpowiedz
Zgred - plecaka z logo Karrimor (nie uzywam slowa ''firma'', ze wzgledu na czujne oko Zbynek Limited) sobie daruj. Tak sie sklada, ze pracuje dla firmy, ktora jest tego logo wlascicielem i sprzedaje duzo produktow z logo Karrimor. Mamy bardzo wysoki procent zwrotow. Niestety nie moge podac dokladnej liczby, moge Cie tylko zapewnic wlasnym slowem (pisze po godzinach, gdy pracuje jako sprzedawca, to sie tu nie udzielam), ze mamy znaczaco wiecej zwrotow produktow z logo Karrimor, jak produktow z logo Deuter, Berghaus czy Lowe Alpine. Roznica jest tak wielka, ze moim zdaniem (zdaniem prywatnym, nie sprzedawcy), uzasadnia ona (ta roznica w przyjmowanych zwrotach) roznice w cenie. Cena plecakow z logo Karrimor to mniej wiecej 60-80 procent ceny plecakow z logo deuter - pisze o cenach angielskich.

Sam nie posiadam plecaka z Cordury. Mam plecaki wykonane z poliestrow i poliamidow.
Plecak transportowy JW Tanger, posiadam od kilku lat, pieciu, moze dluzej. Uzywalem go intensywnie przez pierwsze lata, pozniej jako transport lotniczy. Ostatni raz uzywalem go ponad rok temu i wisi zbedny w garazu.

Jedyny polski plecak to moj najnowszy nabytek Pajak Go. Bardzo sobie go cenie i nie zamienilbym na zaden inny, jaki sklep, w ktorym pracuje, ma w ofercie.

Do dyskusji sprowokowal mnie uzytkownik Troop, twierdzac, ze deuter szyje z niskiej polki materialow, porownywalnej do uzywanych przez Campusa. Jego wiare, ze kazdy poliester zachowuje sie tak samo, zostawiam chemikom i materialoznawca. Mam dwa deutery (Futura jest szyta z poliestru i nylonu, Speedlite z poliamidu i nylonu), Speedlite uzywam w kazdy dzien roboczy przez rok i dziewiec miesiecy jako moj plecaczek do pracy. Poza zmechaconymi paskami plecak nie wykazuje oznak zuzycia. Jako sprzedawca nigdy nie przyjalem reklamacji deutera i o takowej nie slyszalem. Dlatego gadanie o niskich polkach uznaje za bezpodstawne.

Kwestia tego, czy Cordura jest firma, czy jest znakiem towarowym, czy jest marka zastrzezona nalezaca do grupy Invista (razem z np. Coolmax, Lycra, Tactel czy supplex), uwazam za nieistotna. Wykaz firm, ktore na dzien dzisiejszy maja prawo do poslugiwania sie ta kolorowa przywieszka, jest na stronie www.cordura.com
Dociekliwym (zapraszam np. uzytkownikow Troop, Zbynek Ltd.) zostawiam znalezienie, kto jest tkalnia, a kto producentem wlokna.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
I jeszcze jedna rzecz mi się nasunęla. Berghaus Verden 65+10 ma wymiary
wysokość 84cm / szerokość 39cm / głebokość 34cm. Porównywałem to z innymi plecakami (wymiarami jakie znalazłem na necie o podobnej wielkości). I okazuje się że jego wymiary są jakieś dziwnie duże w stosunku do innych. Największy plecak Berghausa ( C7 czyli 70+10) wydaje się mieć mniejsze wymiary od tego verdena jakiego sobie upatrzyłem!? Jest wyższy jedynie o 4 cm ale jest i węższy i płytszy. Jak to możliwe? Teraz wyszła nowa wercja (2011) tego Verdena 65+10 i wymiary jego też są dużo mniejsze niżej starszej wersji! JAk to możliwe? Czy ktos użytkuje (użytkował tego satrszego verdena 65+10)? Jak to jest duże w rzeczywistości? Chciałbym żeby to był duzy plecak ale nie jakiś przeogromny wór transportowy.
-------------------------------------------
zgred

Odpowiedz
Kolego Kivak, co najczęściej jest powodem reklamacji w plecakach Karrimora? Kolega planuje zakup plecaka tej marki. Wadliwe są specyficzne modele czy ''system/materiały''?

Odpowiedz
Zgred, jeśli wymiary plecaka wydają się większe, to może świadczyć o tym, że ten plecak ma pojemność nie oszukaną. Może, ale nie musi. Wszak plecaki nie są prostopadłościanami. Tylko dużo bardziej złożonymi bryłami. Dopiero wyładowanie plecaka i dopiero wtedy jego dokładne pomierzenie da przybliżony wynik.

Normalną, ups... przepraszam - powszechną, bo nie jest to normalną, tylko powszechną sprawą jest oszukiwanie na pojemności. Zgadnij w którą stronę? Brawo! Wygrał Pan Dom z bali. Plecak o pojemności 75L ma rzeczywiście 60L. Plecak producenta zarzekającego się, że teraz już nie oszukuje i że od początku 2010 podaje prawdziwe wymiary, ma w rzeczywistości (tej rzeczywistej, nie producenckiej) nie 80L a 65L. Życie.

Odpowiedz
~Zgred nie wiem, czy będę pomocny. Być może już to widziałeś.
To jest kanał na youtube z filmikami prezentującymi plecaki m.in. Berghaus

http://www.youtube.com/user/simplyhike#p...NORB5Itsno

Odpowiedz
Jeszcze zależy gdzie spr wymiary, jeśli na str sklepu to mógł wkaść się błąd. Poza tym ten pleak ma boczne kieszenie, zwęża się ku górze itd jak napisał zbynek nie są to regularne bryły.
Plus wspomnine zawyżanie/zaniżanie pojemności wynikające najczęściej z dziwnych metod pomiaru (np, obliczanie pojemności z wymiarów, mierzenie z kominem lub bez komina itd) - aczkolwiek błąd jest najczęściej stały dla plecaków jednego producenta.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Zgred - plecak 70l z jednym dostepem od gory bylby nieslychanie niewygodny do grzebania w srodku. Musialbys miec ramie orangutana by siegnac dna. Przyznam sie szczerze, ze nie znam plecaka jednowejsciowego o 70l. Sam mam zawsze polaczone komory, czyli mam jakby jednokomorowy plecak z dwoma wejsciami. Idea otwieranej przedniej klapy i grzebania w plecaku jak w torbie sportowej, do mnie bardzo przemawia.

Co do plecakow Karrimor. Osobiste doswiadczenia to: plecak Airspace25 (nie ten nowy i fikusny, ale stary i obrzydliwy) - rozsypal sie na szwach; plecak Alpiniste 45 (ten nowy z natryskiwanym wzmocnieniem z przodu), mialem go juz zamiar kupic, ale kumpel jumnal ostatni egzemplarz w polcenie - pierwszy wyjazd, odebralem go do niego z dolu i poszorowalem nim po skale, mial w srodu menazke, te wzmocnienie sie przetarlo na rancie menazki. Przyjete zwroty - rozsypka na szwie bocznym (mala, nieznaczaca dziura na kciuk), rozsypka dolnego zamka (czy uzywala Pani tych paskow z dolu? Nie szkodzi...), zerwany uchwyt gorny w globalu jeszcze w sklepie, nie zdazylismy go nawet sprzedac, po prostu se wisial i chcialem go sciagnac z haka.
Oprocz tego raz na kwartal widze plecak z logo Karrimor w office, znaczy sie zwrot. Buty od nich zwracane juz nawet nie sa sprawdzane, po prostu bierzemy z usmiechem, liczac ze klient wyda pieniadze na cos lepszego. Wszystkie zwroty do roku. Jak sie ocalale plecaki zachowuja po roku, nie wiem.
Wedlug mnie wadliwe jest wykonanie plecakow. Szwy nierowne itp. Nawet z pozoru ciekawych plecakach (no ten Alpiniste mnie zawiodl), material jest nie teges. To sa wygodne plecaki, mierzylem kilka z nich i przyznaje, ze gdy nowe, to kazdy jeden jest bardziej wygodny niz moj stary JW Tanger. Dlatego bez zalu polecam je ludziom na DoE Award. Przychodzi mama i chce plecak 70l (bo tak powiedzial instruktor) dla dziecka, bo jedzie na 3 dni pod namiot z grupa. Mowie - Karrimor bedzie idealny, bo tani, a jak sie synowi/corce wyjazdy w gory spodobaja, to jak go zajedzie, sam sobie wybierze co bedzie potrzebowal - kolor, litraz, materialy, system nosny w zaleznosci od preferencji.
Na 3 dni w roku. Karrimor jest dobry, jesli tani. U nas zawsze jest przynajmniej jeden Karrimor litrazu 60-70 za 30-40funtow z zeszlego sezonu. I takie sie sprzedaja i tyle powinny kosztowac.

Ciekawostka dropsa: Mielismy jeden zwrot Haglofsa Lim 45 po 2,5 roku, odeslalismy do producenta - to 100% plecakow Haglofs Lim45 jakie kiedykolwiek sprzedalismy (moze to byl Lim 55? nie pamietam). Moze to oznacza, ze Haglofs robi zle plecaki? Moze im sie trafil jeden zly egzemplarz? Moze to byl poliester? ;)
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
Zgred, kiva
S takie plecaki i mają sens jako wory transportowe o funkcji: pakuję, zanoszę, wypakowuję. Czyli np do zaopatrywania baz itp. Bo niby mocniejsze i lżjsze (chociaż i tak często wtedy używ się nosiłki.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
kivak
jest takich plecakow calkiem duzo i maja one sens jako wlasnie wory transportowe, podam tylko pare przykladow
Lowe Alpine Expedition
Berghaus expedition
Him winter expedition
konstrukcje przewaznie wielkie i lekkie
a do tego cala masa malych firemek co to robia ''prawdziwe'' ;) plecaki
np. wild things andinista

dla ''przecietnego'' smiertelnika wiekszy sens ma jednak zakup bardziej ''standardowego'' produktu
ja osobiscie zawsze mam przegrode otwarta ale dolnego zamka uzywam czesto
z drugiej strony mam plecak ''duze'' 60l z jedna komora i zamkiem dostepu i tez to zdaje egzamin wiec nie upieralbym sie przy dzielonych komorach, dostep przez zamek wg. mnie ulatwia zycie
ale ja w tak wielkim worze >75 i tak mam zawsze male drybagi wiec nie ma tragedii z organizacja miejsca
-------------------------------------------
nic to...

Odpowiedz
i co ja mam z Wami lobuzy zrobic.....

od 16 strony do tej wylecialy 3 posty o zbyt emocjonalnym zabarwieniu personalnym że tak ujmę stricte ze sprzetem nie związane.

Post oli zostaje choc ani to krytyka ani konstruktywne wnioski czy dowody....niech ma, żeby nie bylo że admin najgorszy.

Panowie i Panie....mniej wycieczek osobistych, przekonujcie się argumentami.


troop podkręcasz atmosferkę a starzy wyjadacze tego forum dają sie wciągnąć w Twoje posty. Troche jestem zły na to choc ich rozumiem.

Odpowiedz
Witam,
poszukuję plecaka ok 60l (tak na 8-10 dni w górach ;)) do ~300zł. Znajdzie się coś dobrego w tej cenie, czy trzeba koniecznie jeszcze dozbierać?

Co sądzicie o plecakach Campus: TUAN (55l) i SARONG (65l) ?

Odpowiedz
Ja bym dozbierał. 8-10 dni w górach to już dość konkretne użycie i lepiej zainwestować w coś konkretnego(w sensie nie zrobionego z poliestru ;) ).

''Troche jestem zły na to choc ich rozumiem.''

No jasne, że tak. Przecież koledzy się rozumieją :)

Odpowiedz
troop nie zaczynaj

Odpowiedz
To nie ja zacząłem. Jeśli obiektywność nie jest twoją domeną to się po prostu nie odnoś do jednej ze stron, nie będzie wtedy takich sytuacji.

Najlepiej usuń ten post po przeczytaniu, co się znowu burdel nie zrobi :)

Odpowiedz


Skocz do: