To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 70 litrów
Chciałbym jedynie zaznaczyć, że ten wątek przeradza się w zwykłą chamską pyskówkę. I to o dziwo nie ze strony Troopa.
Jachol, kivak, m albo przedstawiacie merytoryczne dowody na swoje tezy, albo skończcie ten dziecinny cyrk. Jak Was czytam to żałuję, że się rejestrowałem na tym forum. Wasze dziecinne zaczepki są w stylu jak nie mam argumentów to ugryzę.
Panie kivak przestań grać speca, co to pozjadał wszystkie rozumy. Znajdź sobie forum anglojęzyczne i oszczędź przynajmniej mi swoich pseudo fachowych tekstów. A może to kompleksy ''sprzedawcy w sklepie outdoorowym Anglia''?
Administracja - albo to forum będzie rzeczywiście polem do wymiany własnych opinii o sprzęcie, albo to jakaś karykatura stworzona przez lansiarzy i marketingowców. Jeśli ma być to drugie to ja nie chcę mieć z tym nic wspólnego.

Odpowiedz
już tak wesoło się zrobiło, więc i ja wtrącę swoje trzy grosze.
Używałem już kilku plecaków, początkowo z Cordury (DuPond) - plecak był bardzo mocny i w użyciu bardzo długo, rozdarcia faktycznie się nie powiększały ale niestety było to okupione dużą wagą. Oczywiście w tamtych czasach była prosta alternatywa albo materiał jest ciężki ale mocny albo lekki ale podatny na rozdarcia... Później trafiłem na plecak TNF, zrobiony z jakiegoś ichniejszego materiału. Cienkie to to, i na pozór bardzo delikatne było. I co? Ano używam już kilka lat, nie oszczędzam go, szoruje po skałach, zahaczam o gałęzie i jakoś cholerstwo porwać się nie chce. Nic złego się nie dzieje, i różnicy jakościowej w porównaniu do Cordury nie widzę.
Przekonałem się, że lekkie nie musi oznaczać słabe. Świat idzie do przodu, również technologia produkcji materiałów. Materiały dobre zastępowane są lepszymi. Jeśli nie mocniejszymi to porównywalnymi ale lżejszymi.

Odpowiedz
1. Owszem deuter używa do produkcji niektórych linii plecaków kiepskich materiałów

2. Chce za takie plecaczki kupę kasy

3. Wątek zmierza w kierunku (jak to mawia właściciel) ''zaorania'' - i w tym celu jachol i spółka robią w tym wątku typowy bajzel aby wywołać zgorszenie i usprawiedliwić całkowite usunięcie niewygodnych dla marketingowców faktów (to się na tym forum zawsze tak robi od lat i zamiata niewygodne fakty pod pozorem a to czyszczenia forum a to usuwania pyskówek... żałosne i tylko dzieciaki się na to jeszcze nabierają:)

4. Wystarczy poczytać na forum wątki sprzed lat i widać jak tu pracowicie niektóre postaci na forum budowały ''legendę cudownej firmy Deuter'' - co po czasie się wydało i można było poczytać o tym niejedną krytyczną uwagę. Niestety wszelkie o tym dyskusje zostały ''poczyszczone'' i ''zaorane'' co spotka również ten wątek - za kilka dni nie zostanie ślad po dyskusji na temat deutera itd.

5. Po takich akcjach i innych (np. żałosne wpadki Wagabunda z masakryczną reklamą co to pisał w niewiadomo ilu osobach na forum i naganiał sobie klientów a co potem go ''ułaskawił'' i ''zaorał dowody'' właściciel forum i jeszcze napisal że Wagabuna to równy gość bo z nim ma kontakt na priv :)) to mnie już mało co dziwi na tym forum.
To forum to marketingowe kompletne bagno - dla mnie wiarygodność ZERO, masakryczna CENZURA TOTALNA i MARKETINGOWE totalne DNO.

NIE czytam ngt od lat, dziś zajrzałam i znów to samo - bo co zajrzę to wieczne wojny o prawdę i niszczenie wszelkiej polemiki.

Ludzie szkoda zdrowia na to forum - tu prawda nie istnieje - bo ja zaraz ''zaorają'' wątki poczyszczą z krytyki. Merytoryczności zero. Dno dna - zwykłe prymitywne naganiactwo dla naiwnych i początkujących. Od lat to samo bagno. Wstyd brać w czymś takim udział.


_____
od admina:

1. wlasciciel? to mi pochlebia:) nie ma na ngt takiego pojecia
2. sprawa wagabundy .... ulaskawilem? dobre, do dzis ą na cenzurowanym, zaoralem iche mase postów po prostu, po dowody idź do IPN w tamtej sprawie. Kasując .... skasowalem im reklame a na prv wyjasnilismy sobie to i owo z tamtym sklepem - nie przeinaczaj faktów zbawicielko prawdy
3. ''a kilka dni nie zostanie ślad po dyskusji'' zgadza się wiec róbcie sobie zrzuty ekranu i wyslijcie gdzie trzeba bo znacie mnie i nie lubie glupoty
4. ''CENZURA TOTALNA'' - nie cenzura a alergia na glupote
5. ''MARKETINGOWE totalne DNO'' - marketing? a co to takiego?



-------------------------------------------
dawna uczestniczka sprzed wielu lat

Odpowiedz
od 1-4
Deuter występuje tu jedynie jako przykład, dyskusja toczyła się (choć trudno to wyśledzić) na temat poliestru używanego w konstukcji tkanin plecakowych.
Być może sprzedawcy deutera mocno się starają, niemniej moim zdaniem zasłużenie chwalą swój towar. Mam plecak Deutera i jedynie do śliskich taśm w systemie nośnym mogę się przyczepić (chociaż w innych plecakach mam podobnie więc możliwe, że moja anatomia inklinuje konkretne ułożenie taśm i klamarek ktr ię luzują - kto wie). Faktem jest też, że swój kupiłem na sporej wyprzedaży i za regularną cenę bym go nie kupił zapewne.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
OT:
~olka:
witaj po latach na forum. Zgodzę się z Tobą, to forum to bagno, wciąga tak samo ;)
Ale nie zgodzę się z Tobą w przyczynach tego bagna. Jedną z nich jest ogromna ilość tchórzy, którzy wypisują bzdury podobne do Twoich i oszczerstwa, kryjąc się za tymczasowymi nickami. Właściciel forum? Niezłe! :D:D:D
Czemu się nie zalogujesz i nie napiszesz tego samego, jako użytkownik, którym przed laty byłaś/eś?
Czytam forum od ok 7 lat i nie pamiętam nikogo o takim nicku- olka...

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
oldtrek =>
Napisałem na poczatku:
''Nic nie mam do plecaków Wisporta. Cenię tego producenta z mojego przecież miasta...''
Wybór plecaka to bardzo indywidualna czynność. Każdy ma różne preferencje, różne możliwości wyboru i co najważniejsze nie każdy duży plecak (do dużych ciężarów) odpowiednio dobrze pasuje do naszej anatomii i naszego pojmowania wygody. Choćby był to produkt najbardziej renomowanego producenta - może poprostu nie pasować. Dlatego ciągle powtarzamy tutaj: mierzyć z obciążeniem.
Kiedy ja szukałem żaden plecak z oferty Wisportu nie dwał mi tego co ten plecak:
https://ngt.pl/thread-5685.html
Góry są moją pasją, więc nie mam oprów mentalnych z wydaniem większych pieniędzy na coć co MNIE przekonuje i MI pasuje.
TY wybrałeś Wisporta i to TWOJA sprawa, TWÓJ wybór. Nikt tego nie krytykuje i nie ocenia. To Ty oceniasz wybory innych, nazywając tych, którzy nie kupili tego co Ty, lanserami. To Ty rozpocząłeś krytykę konkurencyjnych konstrukcji, że za drogie, że złe, nie mając ku temu żadnych podstaw, bo poprostu nie masz doświadczeń w używaniu, np. Deutera, Ospreya, itp. Jaki jest Twój cel, co chcesz udowodnić i po co?
Nie przekonasz mnie, że mam zrezygnować z mojego C7 (nota bene sprzedałem go), bo on za drogi jest, badziewiasty i brzydki. Dla MNIE nie jest za drogi, to ja wiem jak jest trwały i doskonale wykonany i mam przekonanie, że nic z ''oferty producentów Cordurowych'' mu nie dorównuje. Mam takie prawo i nie życzę sobie, aby z tego powodu nazywać mnie lanserem, bo ja Ciebie nie nazywam żadnym mianem i nie czepiam się Twojego wyboru. Czepiam się Twojego języka i niezrozumiałej krytyki czegoś, czego się nie znasz. Znowu padają słowa marketngowcy i lanserzy, a to Ty usilnie lansujesz tutaj swoje plecaki - zauważyłeś? Nikt nie stara się przekonać Ciebie, abyś je zmienił, bo przestarzałe są i nie modne, na przykład.

Niejaki ~troop, to już osobna kategoria. Ten walnął od razu jakąś kosmiczną teorię o równości materiałów stosowanych w Deuterze i Campusie - uwaga! - nie mając żadnej praktyki w używaniu tychże. No Ameryka normalnie. Potem to już tradycyjnie - co widać w każdym wątku, gdzie tem osobnik pisze - oponentów swojej wizji, potraktował jak wrogów i w każdym poście dąży do poniżenia, pomniejszenia. Teksty w stylu: ''kanapowy komandos'', ''twoje niedzielne wycieczki'', ''nabędziesz trochę doświadczenia'', itp, itd. to przecież są osobiste ataki na kontrdyskutanta, nie mające nic wspólnego z meritum, ale też nie poparte żadną prawdą, czy wiedzą o rozmówcy. To tylko świadczy o ''***iarstwie'' tego pana, choć to pewnie dzieciak jest, bo oni tak mają, więc słowo Pan jest tutaj na wyrost. Jedynym ''faktem'' popierającym ''kosmiczną teorię'' jest ''znajomość materiałów''. Tylko jakich? Bo nie tych z Deutera, Ospreya, LA, Berghausa, itd, bo tych ~troop nie ma i nie używa. Nic to, można kilkanaście postów walnąć, obrażają każdego po kolei, kto ośmieli się mieć zdanie odmienne. Mamy więc: ''panie obeznany... sprzedawco'', '' nie lubię tracić czasu na dzieci''
Pełna kultura i wymiana poglądów. Przypominam - brak doświadczeń z krytykowanymi produktami.

~olka =>
O jakiej prawdzie piszesz?
Prawdą są opinie użytkowników danego sprzętu, czy kogoś kto nie ma, ale wie?
Zauważ, że w całej tej dyskusji nikt, ani przez chwilę nie podważał jakości plecaków Wisporta (ci co je mają wiedzą, że są trwałe, ci którzy nie mają nie twierdzą inaczej, bo wierzą posiadaczom). To jakość, np. Deutera jest podważana na podstawie ''wiedzy o materiałach''. To powoduje sprzeciw, np. mój. Nie dlatego, że jestem otumaniony jakąś niby reklamą, bo Deuter to nie żaden bożek i zawsze można szukać ciekawszych modeli u innych producentów - również polskich. Sam kupuję teraz inne plecaki - z lżejszych materiałów i z ciekawszymi patentami. Chodzi właśnie o PRAWDĘ - o którą tak się martwisz. Nieprawdą jest teoria o kiepskiej jakości materiałów Deutera. Wiem to, bo mam, miałem i używałem. Jeśli ktoś ma inne doświadczenia, może przecież pisać, możemy podyskutować. Tylko niech to będą doświadczenia, a nie jakieś wyssane z palca teorie o dziurze co to pojawia się na początku wyjazu w góry, a potem w oczach powiększa się tak ogromnie, że cała zawartość plecaka ląduje na ziemi. Każdy kto ileś lat używa plecaków wie, że to nierealne nawet w najbardziej badziewnym materiale, pomijam już fakt, bo niektórzy dyskutanci uporczywie go pomijają, że wszystkie markowe firmy duże plecaki - a o takich tutaj dyskutujemy, stąd przykład Aircontacta - stosują nylony w swoich wyrobach.
Jest wolność wyboru i wolność myślenia. Nikt nie nakazuje kupowania drogich zachodnich plecaków. Jeśli nawet ''chcą za takie plecaczki kupę kasy'' - to przecież moja kasa jest. Nie trzeba martwić się o mnie i naprowadzać mnie na ''jedyną słuszną ofertę Cordurową'' (bo jak nie to lans). Duży już jestem.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
po przeczytaniu tak zajmującej lektury, mnie osobiście nasuwają się tylko 2 wnioski:

1. użytkownicy, którzy mają kilka plecaków zrobionych z różnych materiałów w tym także z Cordury, twierdzą na podstawie własnych doświadczeń, że Cordura, to nie jest jedyny, słuszny materiał do produkcji plecaków, a inne materiały są równie dobre i wystarczająco wytrzymałe.

2. użytkownicy, którzy mają kilka plecaków ale zrobionych tylko i wyłącznie z Cordury, twierdzą na podstawie własnych doświadczeń, że Cordura, to jest jedyny słuszny materiał do produkcji plecaków, a inne materiały się do tego po prostu nie nadają.

Odpowiedz
ad2 - chyba za daleko idący wniosek. Ja bym powiedział (mając i 15letni plecak wyprawowy z Cordury i niewiele młodsze plecaki z innych tkanin różnych firm), że cordura to doskonała tkanina, ale jest wobec niej wiele równie dobrych alternatywnych tkanin.

W tych wszystkich naszych dywagacjach jest jednakowoż haczyk.
Mianowicie - bardzo wielu producentów plecaków szyje z tych samych tkanin nadając im własne nazwy handlowe. I tak potencjalny nabywca nie ma możliwości w zasadzie porównania i musi bazować na marce producenta plecaka. Metka cordura daje nam pewność, że niezależnie od tego kto uszył plecak jest on wykonany z tkaniny odpowiedniej jakości.
Problem nasila się, gdy szukam plecaka niedrogiego. W innym wypadku biorę deutera, ospreya czy inną znaną markę i wiem, że niezależnie od składu chemicznego tkaniny ma ona odpowiednio dobre właściwości i np nie podrze się z byle powodu.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
glupocie nalezy przeciwstawiac sie sila i godnoscia osobista ;)

dla troopa wisport jest absolutnym topem topow i ok- nie mam wisporta, nie mam deutera bo mi sie oba nigdy nie podobaly-sa duzo lepsze worki
argument ma taki ze jest z cordury i robiony w polsce, w przeciwienstwie do deutera nazwanego chinszczyzna i postawionego na rowni z campusem
otoz troopku cordura przyjezdza z chin
tasmy z chin
nici z chin
klamry z chin
a szyte to wszystko jest na chinskich maszynach do szycia
przez Polska szwaczke :)- ladnie nas chinczycy wykorzystuja
mam 30 lat i jestem juz duzym szczeniakiem wiec nie musisz mnie oszczedzac
napisze co mysle jeszcze raz- deuter jest wg. Mnie nie wart ceny, sa lepsze worki, nigdy nie bylem ich fanem, jestem fanem cold cold world, expeda i cilo gear o ktorych pewnie nie slyszales ;) bo to plecaki z logo w srodku wiec do lansu sie nie nadaja

ale w tym watku wypisujesz brednie obrazajac wszystkich do okola
otoz nie jestes bezkarny i licz sie z tym ze ktos inny zarzuci ci wypisywanie bezecenstw
nie odpowiedziales @m na pytanie o prywatne doswiadczenia, to moze odpowiesz na jakich drogach i ktorych wyciagach tak namietnie, wielokrotnie holowales swojego hiper wiszprota? Pytam powaznie aby przygotowac sie logistycznie ;)
tyle z mojej strony
pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
oldtrek=>
W pierwszej odpowiedzi na posta ~troop, podałem specyfikację materiału używanego przez Deutera, co zaprzeczało jego tezie o poliestrach. Zaraz otrzymałem odpowiedź, że piszę bzdury. Na moją wypowiedź o dziurkach, które się nie powiększają - brak wiary (więc kłamię?) i zarzut braku doświadczenia (niedzielne wycieczki). Naprawdę wierzysz, że dla ~troopa ważne są opinie innych? On ma swoją i po trupach (to nie zamierzone:) będzie bronił swojej teorii.
Wymieniłem jakich plecaków obecnie używam i zaproponowałem dyskusję o nich, nie o czymś, czego nie znam. Był to oczywiście pstryczek dla ~troop, ale chyba razsądny - mówmy o tym co znamy. Niestety ~troop wciąż o tych poliestrach, bo to jego teoria była i nie ważne podane przeze mnie linki do plecaka Deutera w przedziale wielkościowym, jakiego dotyczy ten wątek. Poliestry nadal pozostały i ten Campus nieszczęsny, którego nasz dyskutant też nie posiada - żeby było ciekawiej.
A że uniosłem się, to nie przeczę i nie tylko ja, jak widać. To tacy ludzie - niezalogowan - często wprawadzają swój agresywny sposób ''dyskusji'' mający na celu ''zniszczyć'' oponenta. Tutaj argumenty są nie ważne, tutaj jest czepianie się słówek, osobiste wycieczki itp. Jestem na tym forum niemal od jego początku i wiele już ''dyskusji'' ~troopa z innymi widziałem. Styl ten sam.
Mimo wszystko, jeśli kogoś obraziłem - przepraszam. Cenię Twoją wyważoną opinię oldtrek i pozdrawiam.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Chrzanić panowie ( i Panie) te targi nad wyższością jednej marki nad drugą.
Mnie również stać i na deutera i na black diamonda i karrimora... Tyle tylko że nie kupię go bo za drogi jeśli chodzi o 14 dni użytkowania w ciągu roku. Jeśłi ktoś eksploatuje plecak intensywniej to jak najbardziej.
A nie kupuję takiego czegos na całe życie. Nawet jak za 3-4 lata coś takiego jak plecak będzie ok (stan idealny) to i tak będę go chcial zmienić. Zwyczajnie jak np. kurtke. Żeby mieć coś nowego. Ot taki typ jestem. Dlatego szukam tańszego.
Ale może ktoś się wypowie o tych komorach jeszcze !? Jednokomorowy czy dwu? Ostatnio namierzyłem Berghausa verden 65+10... Wydaje mi się ok. Cena ok. 400zł. To za stary model który właśnie wychodzi. On ma chyba jedną komorę!? Nowy model kosztuje 150zł drożej. Ale nie mam jakiegoś parcia na nowy model. Stary prezentuje się całkiem całkiem. Konkretnie chodzi mi o to jak to będzie duże. Widziałem wisporta mosquito, MiM K2, Karrimora couguara 65+70... Czy wielkosciowo będzie ten Berghaus podobny? Czy któraś z tych firm zawyża litraże (czyt. podaje 70 a w rzeczywistości jest 65!?). Marzy mi sie żeby wszedł tam śpiwór kilówka, namiot (mały dwuosobowy ) trochę odzieży i trochę żarła. Jest to możliwe z plecakiem 65+10? Berghausa.
-------------------------------------------
zgred

Odpowiedz
@Rytmar, daruj sobie wybielanie siebie i pisz tak, jak było, a nie tak, jak ci to wygodnie. Erystyki nie stosuję tylko ja, bo ty również jej używasz i wcale nie zacząleś dyskutować spokojnie.

Druga sprawa jest taka, że ty nie podałeś żadnych dowodów obalających zdanie o cordurze. Jedyne, co zrobiłeś to napisałeś ''wg badań labolatoryjnych''. A przecież żyjesz już wystarczająco długo by wiedzieć, że badania labolatoryjne producentów z góry są ustawione. Wiesz dlaczego ja trwam przy swoim? Bo zwyczajnie mam pojęcie o takich materiałach, jak poliester czy cordura i tak jak mówiłem: możesz stanąć na głowie i poliester produkować na księżycu, ale ten swoich własciwości nie zmieni. Taki ten materiał już po prostu jest - średnio trwały, tani i kończący swój żywot przy pierwszym poważniejszym uszkodzeniu. Ale dla ciebie wystarczy ten poliester pokryć poliuretanem i już jest to powód by go opychać za 800 zł.

Spoko, niedzielnemu turyście Cordura nie jest potrzebna, ale w takim razie nie potrzebuje też Aircontacta i plecaka za 8 stów.

''Niestety ~troop wciąż o tych poliestrach, bo to jego teoria była i nie ważne podane przeze mnie linki do plecaka Deutera w przedziale wielkościowym, jakiego dotyczy ten wątek''
No tak, a ja podałem link do plecaka 60L, ktory jest zrobiony z polytexu, co oczywiście zostało przez ciebie zignorowane, bo burzy twoje postrzeganie świata ;)

''Jestem na tym forum niemal od jego początku i wiele już ''dyskusji'' ~troopa z innymi widziałem. Styl ten sam.''
Zgadza się. Udzielam się tutaj w KILKU tematach. Tylko w tych, w których jestem zorientowany, a mój styl wynika z tego, żeby zniszczyć sianie pierdół.
I dlatego ja jestem dla ciebie niewygodnym trollem, a ''m'' czy ''jachol'' to dla ciebie zorientowani użytkownicy. A spójrz sobie na ich egzystencję na tym forum:
- ''m'', biega po tematach o których nie ma pojęcia i atakuje innych. Jego zdanie jest jedynym właściwym choć jego argumenty ograniczają się do ''kolega mówił'' czy ''czytałem na forum''. Ponadto od jakiegoś czasu upatrzył sobie moją osobę i łazi za mną do każdego tematu, w którym coś napiszę negując moje słowa od tak, dla zasady. Czy to jest dojrzałe zachowanie? Odpowiedz sobie sam.

- ''jachol'', tutaj nawet nie trzeba komentować. Wpada tylko by napisać, że ktoś mówi bzdury, ale argumenty już mu nie są potrzebne.

I tacy użytkownicy są na tym forum tolerowani, bo stając za plecami takich osób jak ty, Rytmar, wyrabiają sobie opinię wiarygodnych mimo, że wiedzy nie mają żadnej.

Natomiast moje nieszczęsne porównanie Deutera z Campusem miało zupełnie inny cel. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś wybiera plecak z poliestru to niech lepiej weźmie typowo chińskiego producenta. Przynajmniej nie będzie się wybijał przed szereg i nie będzie narzekał po jakimś czasie, że wydał 8 stów na rozlatującą się chińszczyznę.

A ze swojej strony proponuję zakończenie pyskówek i walki podjazdowej, a rozpoczęcie normalnej dyskusji. Z mojej strony mogę ci, Rytmar, zaoferować obiektywne podejście, ale pod jednym warunkiem: posty ''m'' i ''jachola'' puszczamy mimo uszu.
Zgoda ? ;)

Odpowiedz
''dla troopa wisport jest absolutnym topem topow i ok- nie mam wisporta, nie mam deutera bo mi sie oba nigdy nie podobaly-sa duzo lepsze worki''

Wskaż nam proszę chociaż jedną moją wypowiedź, gdzie stwierdziłem, że Wisport jest topem topow. Przecież ja o tej firmie to tutaj prawie nic nie napisałem. To oldtrek niemal w każdej swojej wypowiedzi faworyzuje Wisporta, ja nie.

''nie odpowiedziales @m na pytanie o prywatne doswiadczenia,''

Tak, o moje osobiste doświadczenia pyta mnie ktoś, kto w innych tematach nie mając żadnego doświadczenia uznaje się za wyrocznię, bo ''koledzy mu mówili''.
Z ''m'' nie mam zamiaru dyskutować i najchętniej bym mu dał ignora, by nie karmić trolla. Dlatego nie odpowiedzialem na jego pytanie i nie odpowiem na żadne kolejne wystosowane przez niego.
Ciebie to też dotyczy tak więc daruj sobie pisanie kolejnych postów odnośnie mojej osoby, bo nie mam zamiaru na nie odpowiadać i tym postem oficjalnie kończę ''eksponowanie przyrodzeń'' z twoim wirtualnym ''ja'' :]

Odpowiedz
tak myslalem wlasnie... ;)
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby spytać troopka o to jakich worków używa bo się na mnie obraził i mi nie odpowie.
A przy okazji czy ma jakieś zdanie na temat: 1 czy 2 komory w plecaku bo nawołując do spokoju i szacunku nie zauważył pytania Zgreda.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
hehe, nazywanie ~m, który działa na Forum praktycznie od początku jego istnienia trollem, i to przez osobę, która pojawia się tutaj może od pół roku jest delikatnie mówiąc śmieszne, żeby nie powiedzieć żenujące.

[edit]ja się spytam: jakich Troop używałeś dotąd plecaków i w jakich warunkach? [pewnie też już jestem trollem ale co mi tam, spróbować można]
---
Edytowany: 2011-05-02 15:38:08

Odpowiedz
Jeszcze jedna uwaga co do Cordury - to generalnie dość mięsista tkanina (niezależnie od gramatury) i po pewnym czasie, gdy straci fabryczny dwr potrafi nasiąknąć sporą ilością deszczówki. Oczywiście używanie pokrowca jest tu wyjściem, niemniej taka już uroda tej tkaniny.

Zgred
Tu masz: http://www.youtube.com/watch?v=dNORB5Itsno wyraźnie widać dolne wejście do plecaka.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Do zgred:
Jeżeli to ten berghaus http://www.outdoorzy.pl/2409-berghaus-pl...-6510.html to posiada dzieloną komorę.
Skoro widziałeś wisporta mosquito 70 to odpowiednikiem u berghausa będzie Verden 45+10. Mam wisporta guide 70 z 2008, miałem verdena 45+10. Gabarytowo to identyczne plecaki
-------------------------------------------
mefir

Odpowiedz
m~
nie do konca z ta miesistoscia
tkanina ta wystepuje w wielu gramaturach i rodzajach
ja uzywam np. drybagow z cordury silikonizowanej, ktora jest przezroczysta i wcale woda nie nasiaka
crux robi doskonale worki z cordury z kevlarem
CG robi doskonale worki z cordury z ripstopem z dyneemy czy spektry
to sa doskonale materialy i gdyby wisport mial je w swojej ofercie to na 100% bym wisporta posiadal tylko kosztowalby pewnie wiecej niz 800zl
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
z namakaniem starej cordury fakt. Jakoś się do tego przyzwyczaiłem i nie zwracałem uwagi.

Zgred, ja bym brał 2-komorowy. Łatwiej jest sobie w nim posegregować rzeczy. Nie trzeba się ograniczać, które rzeczy mogą być potrzebne szybko i trzymać ich pod wierzchem a, które mozna wrzucić na dno. W 2-komorowym prawie wszystko jest ''pod wierzchem''.
Atutem 1-komorowego jest większa odporność - na ten dolny zamek działają spore siły i może się uszkodzić, chcoiaż mnie nigdy się to nie przytrafiło. Dolna klapa powinna być dodatkowo zabezpieczona taśmami z klamrami.
65l to niby litraż, który da się jeszcze ogarnąć z 1 komorą ale znacznie wygodniej było by już z 2. Ja mam właśnie 65+10 z 2 i jest to jak dla mnie optymalne rozwiązanie.

Odpowiedz


Skocz do: