To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] litraż od 70 litrów
Arni, Wisport zaniża teraz (kolekcje 2008 i 2009), czy chodzi Ci o kolekcje do 2007 włącznie? Bo na forum Wisportu piszą, że od kolekcji 2008 litraż się poprawił, nie wiem o ile.

Odpowiedz
ponoć nieco poprawili ale nadal jest to poniżej deklarowanej pojemności. O ile?
Znalazłem odpowiedź Wisporta na to pytanie:
''Wcześniejsza wersja GUIDE 90 posiadała 90l. przy zapakowaniu do 1/3 wysokości komina. Aktualnie sama komora główna posiada 90l. Nastąpiła korekta o jakieś 2-3l.''
I co to dało skoro wcześniej przekłamywali o jakieś 10 czy więcej litrów?
---
Edytowany: 2009-04-12 05:33:06

Odpowiedz
To ja dorzucę kilka słów na obronę Agadira (mam wersję 75+10). Testowałem go przez 2 tygodnie wędrując po Kaszubach mając na plecach ponad 25kg i sprawdził się ok. W kwestii wygody było dobrze, system nośny sobie chwalę, najlepiej sprawował się pas biodrowy, jak dla mnie rewelacja. Jeśli idzie o trwałość to też nie narzekam, fakt nie używam go na co dzień, w trasie spędził jak na razie około miesiąca, ale jego stan oceniłbym na sklepowy, zero jakichkolwiek przetarć czy przebarwień nie mówiąc o rozerwaniu materiału. (sam materiał choć wydaje się delikatny, to jak dla mnie jest to tylko wrażenie ponieważ sprawuje się doskonale, również przy dużym obciążeniu,choć nie wiem jeszcze jak to będzie w czasie) Wszystkie nitki na miejscu. Użytkując plecak jestem pod wrażeniem myśli inżynierskiej naszych zachodnich sąsiadów ponieważ wszystko zdaje się być doskonale przemyślane i na swoim miejscu. Na uwagę zasługuje możliwość doskonałej kompresji plecaka gdy nie jest w pełni zapakowany. Dostęp do plecaka przez klapę na wierzchu to noblowski pomysł w dziedzinie plecakowego pragmatyzmu ;) zdejmujesz z pleców, kładziesz na ziemi, jedno pociągnięcie zamka i wszystkie rzeczy jak w walizce podróżnej. Jedna rzecz która może przeszkadzać to słabe możliwości troczenia, z czym trzeba się jednak liczyć kupując plecak tej firmy (choć nadrabia pojemnością). Trochę szkoda że nie ma zintegrowanego pokrowca p.deszcz. ale materiał wytrzymuje spory deszcz (mam inny plecak wolfskina z tego samego materiału i kiedyś miałem w nim książki na uczelnie i brnąłem w wielkiej ulewie ponad 40 minut a w środku nie było nawet wilgotno) Na koniec dodam tylko że w kwestii wygody moje zdanie jest skrajnie subiektywne ponieważ nie miałem okazji przymierzyć żadnego z wymienionych plecaków poza swoim więc ocena ta jest tylko moją opinią a nie stwierdzeniem że ten jest lepszy od innych.
pozdrawiam!
-------------------------------------------
piotrek

Odpowiedz
Witam! Tak jak moi poprzednicy mam pytanie: chcę kupić plecak 70L+10L' lub 60L + 10L z przeznaczeniem na treking po Tatrach, Alpach i innych terenach.
Wczoraj przyglądałem się plecakowi z Decathlona: www.decathlon.com.pl/PL/forclaz-70-10-symbium-4-68598202/#
Wygląda na solidny, tak się składa że nie mieszkam w Polsce i nie mam dostępu do rodzimej produkcji, dlatego skupię się na tych zachodnich. Jestem gotów dać do 150 euro, czyli jakieś 600-700 zł. Co byście mi polecili. Korzystając z Waszych rad, wolałbym go przymierzyć!
---
Edytowany: 2009-04-19 00:59:08
-------------------------------------------
http://www.harmoszka.com/

Odpowiedz
Plecak nabyłem ze względu na jego ogromna pojemność. Nie moglem znaleźć innego tak dużego garba. Nie bez znaczenia była również cena, która wydawała mi sie rozsądna (329zl).
Podczas pierwszego i ostatniego wyjazdu (miesiąc włóczęgi po Indiach) plecak kompletnie zawiódł. Dyskwalifikuje go system nośny (zewnętrzny), składający się z dwóch metalowych listew. Po obciążeniu plecaka (proszę pamiętać o ogromnej pakowności) listwy wysuwały się ze zbyt płytkich zszywek, wyrywały paski mocujące i plecak rozsypywał się. Sytuacja taka powtórzyła się kilkakrotnie, w efekcie nosiłem pod pacha pokaźnych rozmiarów wór.
Ponadto plecak posiadał zewnętrzny pokrowiec. Na lotniskach wymagano aby zakrywać luźne paski plecaka, dlatego tez korzystałem z pokrowca. Pokrowiec to niewystarczających rozmiarów kawałek materiału, przytrzymywany przez marny ściągacz. Ochronny pokrowiec został zerwany podczas pierwszego przelotu.
Podsumowując krotka recenzje uważam ze Elbrus 100+20 wyprodukowany przez firmę Campus to nieporozumienie i kpina z klienta.

Odpowiedz
Czy ktoś ma jakiś pomysl na 70l do 300 zł poza woodpeckerem, wisportem? Może są jakieś promocje?
-------------------------------------------
z pracy :(

Odpowiedz
Tanio można tradycyjnie kupić niektóre plecaki Salewy, np. ta Kailua w wersji 70L, mieści się w cenie:
http://tiny.pl/3z2x

Marangu 60+10 minimalnie przekracza 300zł:
http://tiny.pl/3z2t

Milo Zurr, w wersji 70+10 kosztuje 309 zł, a troszkę mniejszy nie przekracza założonej kwoty:
http://tiny.pl/3z2c

Jeśli tanio, to oczywiście Fjord Nansen, np. Himalaya - choć ten 70L osiąga z kominem:
http://tiny.pl/3z25

Tajemniczy Volven Nepal 75 - do tego w Skalniku dodają śpiwór tegoż producenta Traveller:
http://tiny.pl/3z2l

I ciekawostka - Native Planet - coś było o tej firmie na forum:
http://tiny.pl/3z2r
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Dzieki Ci wielkie, tego Milo nie zauważyłem, resztę wczęsniej znalazłem. Ale jeszcze raz dzieki
-------------------------------------------
z pracy

Odpowiedz
jest jeszcze Alpinus Alpine 75:
http://infobot.pl/r/1i6D

Odpowiedz
elo,elo... mam pytanie. Materiał mojego mam nadzieję przyszłego plecaka to PowerTech. CZy to dobry materiał? Nigdzie nie mogę znaleźć jego opini, ani komentarza do modelu Travel System HIMountain. Jutro jadę na zakupy... jak się nie upwnię do jutra to stracę promocję!!! pomóżcie:) błagam!!!
-------------------------------------------
kasiek

Odpowiedz
Poszukaj w testach- recenzjach- o plecakach HiMountain, tam będzie info.
-------------------------------------------
tytus

Odpowiedz
a propos wspomnianego Agadira - pas biodrowy moim zdaniem ma słaby, nic wyjątkowego, weź do reki Wolfganga Wędrowca, Deutera Aircontac czy któryś z większych Vaude albo Lowe Alpine - tam są pasy biodrowe naprawde imponujące.
Się logować nie chciało :P

Odpowiedz
sprzedam klasyka alpinusa = http://www.allegro.pl/show_item.php?item=687852595

pozdro
-------------------------------------------
rabe

Odpowiedz
zakupiłem właśnie guida wisportu 80 mam jeszcze możliwość wymiany, generalnie ładnie leży na plecach etc, (zresztą wcześniej też miałem wisporta i z racji zadowolenia wybrałem tą samą markę), pytanie brzmi tylko czy nie lepiej 70? Używam plecaka do wyjazdów zarówno kilkudniowych jak i miesięcznych czy kilkutygodniowych i nie za bardzo mogę się określić czy to 80 to za dużo czy jednak nie, w teorii zawsze do wiekszego można spakować mniej ale jak to w praktyce wygląda.. zawsze mając miejsce cos sie dorzuci.. :) Jakie ejst wasze zdanie na temat litrażu?
---
Edytowany: 2009-07-17 15:22:24

Odpowiedz
Czerstwy,
to jest zawsze indywidualna sprawa zależąca od sposobu pakowania się. Ważne jest też, ile sprzętu i jakiego zabierasz, na jak długo jedziesz, w jakie góry, ile żarcia zabierzesz i co z możliwością jego uzupełnienia itd itd.
Wisport wg. wielu opinii kłamie z litrażem, zaniża go o ok. 10L. Kiedyś miałem ich 85L i na długie wyjazdy okazywał się za mały. Głównie chodziło o tygodniowy zapas jedzenia, które się nie mieściło (ja na jednej torebeczce 250g kaszki dla dziecka tygodnia nie przeżyję jak niektórzy)
Wielokrotnie tez widziałem ludziska w górach ze śpiworami przytroczonymi na zewnątrz tylko dla tego, że się nie mieścili do plecaka. Ale jak spytasz to on ma 65L i się mieści:-))) Poza śpiworem był jeszcze namiot, kubek i jakieś bluzy. Ja mam taka koncepcję, że wszystko, łącznie z namiotem pakuje do plecaka, a śpiwór to nie wiem co by się miało nie stać ale obowiązkowo (to ostatnia rzecz, która może zamoknąć).

W tym temacie sam musisz nabyć doświadczenia ale wg. mnie jeśli wyjeżdżasz na kilka tygodni gdzie trzeba nosić żarło ze sobą to 80 musisz mieć. Na kilka dni (2/4) to prawdę mówiąc przydał by się mniejszy. Nie ma plecaków uniwersalnych. Najlepiej to jest mieć ze 3 albo i 4 w domu, 90L, 70, 50 i 35 + jakiś miejski czy rowerowy 15/20L
---
Edytowany: 2009-07-18 08:22:05

Odpowiedz
rowniez stane w obronie agadira, mam wersje 65l, wytrzymuje duze obciążenia i pas biodrowy - hicior. Plecak doskonały. Na mniejsze górki mam deutera guide, tez swietny, równiez bez zastrzezen, swietnie się uzupełniają.

Wadą agadira jest to, ze potrafi odpiąć się wewnętrzny rzep podtrzymujący pręt od stelaża, pręt się wtedy wysuwa i plecak traci symetrycznosc. Odkryłem to po całym dniu tyrki, cos mnie bark bolał, jakiś chodziłem pokrzywiony. Dopięcie stelaża załatwiło sprawę

Odpowiedz
Arni ja wiem ze indywidualna sprawa, po prostu jakis wieeeelki mi się wydaje ten plecak :) wcześniej wszędzie jeździłem z moją wysłużoną Astrą tyle że nie pamiętam jej litrażu a nigdzie na niej nie pisze ile ma. stawiałbym na 65l.? Jeśli chodzi o zaniżanie to rozumiem ze taka 80 ma naprawdę 90 tak? Jeśli chodzi o ilośc sprzętu to myślę ze zasadniczo na taki miesiąc sie to nie różni o wiele namiot zazwyczaj nosiłem przytroczony z boku (mam marabuta który jest dość duży), śpiwór bezwzględnie w środku nie widzę innej możliwości, z jedzeniem róznie, też uwielbiam jeść na wyjazdach, do tego często zdarza się że dokładam sobie ''kilogram'' lub kilka piwek żeby wypić gdzieś w uroczej atmosferze :). Jeszcze dziś mogę wymienić na ewentualną 70 także czekam na kolejne głosy w dyskusji ;) .
---
Edytowany: 2009-07-18 10:44:41

Odpowiedz
czerstwy, Wisport raczej zawyża litraż 80 litrów to góra, podkreślam góra 70 litrów, jest kilka firm, które liczą objętość plecaków granulatem i dopiero porównując takie dwa plecaki widać różnicę...kolosalną zresztą.
jak nie wiesz czy Ci wystarczy taka objętość to się po prostu do niego spakuj jak na miesięczny wyjazd i będziesz wiedział po ilości rzeczy w plecaku czy w 70 się zmieścisz czy jednak lepiej 80 sobie zostawić.

Odpowiedz
Czerstwy, powinno być zawyża o 10L, sorki za wprowadzenie zamieszanka. Wisportowe 80L = 70L innych firm.

Odpowiedz
spoko zadecydowałem ze zostawiam tą 80 :) i już widzę ze to dobry ruch bo po spakowaniu namiotu w skrzelowe kieszenie, śpiwora na dół miejsca nie zostaje rewelacyjnie dużo będą 3 tygodnie w Bułgarii, jak wrócę to trochę coś więcej napiszę o nim i nie o nim :) jak narazie mogę polecić moją starą wysłużoną astrę ale dopiero po odpięciu kieszeni jest znośna inaczej są problemy w pociągach itp. ogólnie wydaje mi się ze najprostsze rozwiązania jakie stosuje wisport + ich dobra jakośc to jest to co w terenie się najbardziej w plecaku przydaje :). Pozdrawiam i dzięki za rady

Odpowiedz


Skocz do: