To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy
@ Kasia N.
uprzejmie dziękuję za kontakt telefoniczny do klienta tydzień po zakupie dwóch koszulek lniano-wełnianych! To miłe, że producent dba w ten sposób o swoich klientów - niestety towar wysyłałem na polski adres rodziców i telefon też był do nich, ale liczą się chęci i podejście!

co do bloga, do którego Kasiu odsyłasz, jest fajny, piszesz ciekawie, sporo o sprzęcie i jak go testujesz-rozwijasz, ale..

wydaje mi się, że zdjęcia które na niego wrzucasz, są tak wielkie że zamulają mojego firefoxa zupełnie, IE w ogóle strony nie otwiera, chrome radzi sobie bez problemu, ale pozostaje niesmak
sprawdziłem wielkość Twoich zdjęć ~700 KB, wydaje mi się, że wypadało by schodzić do 100 KB, maksymalnie 200 KB, rozumiem, że stawiasz na jakość, ale można zejść z rozdzielczości i kompresji, albo zwyczajnie użyć narzędzia które je lepiej skompresuje (ja używam starej wersji Photo Manager 2008 Standard, nowa ma ograniczenie do ilości zdjęć jakie jednocześnie mogę zmniejszyć/skompresować), ale są inne

przyznam się, że w pewnym momencie zwyczajnie przestałem zaglądać, bo mnie te zdjęcia tak wkurzały, że nie dało rady

i jeszcze rada, jak odnosisz się do bloga, to może lepiej wkleić link do konkretnego posta?

zapraszam do dyskusji z Nami, chłopaki bywają szorstcy w obejściu, ale znają się na rzeczy!

pozdrawiam
Radek

@ dasd
sporo odpowiedzi na Twoje pytania jest na blogu kwarka w postach
http://blog.kwark.pl/?p=1408#comment-281
http://blog.kwark.pl/?p=1339

Odpowiedz
U mnie bez problemów chodzi ten blog foty ładuje w moment, używam MF.
---
Edytowany: 2011-07-02 17:32:10

Odpowiedz
Tak z ciekawości wszedłem i też zero problemu z blogiem, obrazkami itp. Radziq, może problem jest po Twojej stronie?
-------------------------------------------
Bleys

Odpowiedz
@Bleys, @piteros
bez wątpienia po mojej stronie leży wiele problemów ;-)
ale sprawdziłem rozmiary zdjęć, porównałem z innymi blogami i uważam, że są przesadzone

@ Kasia N.
zauważyłem jeszcze jedną sprawę, zwykle blogi ładują tylko część postów, żeby się dostać do reszty trzeba wejść na older posts, albo coś, Wasz ładuje wszystkie, to również nie poprawia jego, pogadaj z jakimś fachurą, popatrz na inne blogi np. na bloggerze, nie czepiam się, chcę po prostu móc z niego wygodniej korzystać ;-)

no i najważniejsze! udanego wyjazdu! wspaniałych wakacji!

Odpowiedz
U mnie też wszystko w blogu Kasi N. hula bez problemów, a mój net czasami bywa kapryśny na takie rzeczy :P

Odpowiedz
Marcin- nie umiem zmienić Nicka, nie doczytałam na początku, wysłałam Ci w tej sprawie maila, jeśli możesz mi poradzić co zrobić to poproszę nie jestem bywalcem forum. Na wszelki wypadek dopisuję pod podpisem Kwark, nikt chyba nie ma wątpliwości kim jestem.
dasd- bardzo trudno było zrobić takie cieniutkie włókno, które trzymałoby fason i było odpowiednio wytrzymałe. To jest naprawdę świetne. Doskonałe :) dzięki odrobinie sztuczności dzianina jest bardziej stabilna.
-Ta koszulka w ogóle nie śmierdzi. Testowało to też kliku kolegów, bo ja śmierdzę mało i być może mogłoby to wprowadzić kogoś w błąd. Też to opisałam na blogu. Zimą nie zdejmowałam z siebie koszulki przez prawie tydzień :)
-Kwark nie ma w ofercie ani jednego produktu z Chin. Materiały, zamki, nici... wszystko pochodzi z Europy. Polartec jest amerykański, Nigdy nie kupiliśmy żadnego z materiałów Polartec robionego w Chinach. Bo takie są. Dla dużych firm, które tam właśnie ulokowały produkcję.
-nigdy w całej naszej historii nie zleciliśmy produkcji w Chinach. Wszystkie wyroby Kwarka są szyte w Polsce. mamy produkcję w Szczecinie, jeśli się nie wyrabiamy zlecamy bardzo zaprzyjaźnionej firmie. Wszystko pod kontrolą.
-nie wiem jakie parametry ma decatlon. Nie bawię się w PR, nie stać nas na to. Wiem, że nikt dotychczas nie miał tak cienkiej bielizny z merino wool. Zrobiłam ją bo świetnie współpracuje z powerstretchem. Parametry są podane na stronie i w sklepie.
-------------------------------------------
Kasia Nizinkiewicz KWARK

Odpowiedz
acha i w sprawie bloga, ja mam chrome i działa, ale ok spróbuję coś z tym zrobić, niestety jak wklejałam małe zdjęcia nie podobały mi się. Nie jestem fachowcem, to mój pierwszy kontakt z blogiem jako narzędziem, nie byłam pewna jak to zrobić , dalej nie jestem, postaram się kogoś zapytać.
Dzięki :)
-------------------------------------------
Kasia Nizinkiewicz KWARK

Odpowiedz
~dasd: Które kolekcje szyję Devold w Chinach? Informuję o tym na metkach? Jak z jakością w porównaniu do szytych w Norwegii?

Odpowiedz
dziekuje za odpowiedzi

bloga czytalem [u mnie tez laduje sie ''jakos dziwnie'']

wlasciwie chodzi mi o to cale merino czy to sa tylko owce z NZ czy ktos je choduje z sukcesem w UE bo jesli bierzecie z UE to ktos to musi jakos kupowac wczesniej z NZ wiec tylko robicie sobie posrednika kolejnego do ceny

piszesz ze wiesz ze nikt nie ma takieij cienkiej, no coz postaram sie to zweryfikowac odwiedzajac jakis sklep z koszulkami kwarka i jak nie dostane w uczciwej cenie IB to chyba nastepna welna bedzie kwarkowa. Nie do konca dobrze swiadczy o rozeznaniu firmy fakt nie znania konkurencji, wystarczy krotki kontakt z icebrakerem 150 zeby wiedziec ze nie ma nic cienszego, mniej drapiacego na rynku, naprawde kwark moglby za przeproszeniem zawzorowac sie na ich splocie, szyciu, tkaniu czy cokolwiek sie tam z welna robi, ale na razie bez testow nic nie powiem :)

jesli koszulka z 20% sztucznego nie zasmierdla w tydzien chodzenia po gorach na facecie to wynik nalezy uznac za pelen sukces, ciekawe jak czasowo ta lniana sie sprawuje, w sumie glupia sprawa bo nie wiadomo co kupic len czy ten amid.


@Marcepan

wybacz pomylilem marki :( devolda nie macalem dobre 3 miesiace temu a ostatniow w sklepie macalem koszulka z dlugim rekawem smartwool-a i to ona miala metke made in china wiec devold niewinni tzn nie wiem gdzie go robia ale przy okazji sprawdze. Choc devolda bym poroznal do decathlonu, koszulki sa ciezkie, drapia troche mniej niz decathlon, sa za drogie ;) tzn w takiej cenie to juz IB lepiej kupic, albo devold ale typowo zimowo, zreszta co tam komu pasuje.
-------------------------------------------
dasd

Odpowiedz
Mam pytanie dotyczące namiarów na dystrybutora Optimusa w Polsce. Mam problem z planikiem Crux Lite. Przy średnim ustawieniu pokrętła, po około 2 minutach planik gaśnie. Są duże luzy w pokrętle i każde nawet najlżejsze jego dotknięcie powoduje zmianę jego mocy.
Znalazłem wpisy na blogu Vicka w tej sprawie i chciałbym palnik zareklamować. Mam pierwszego Cruxa (model sprzed 6lat) i tam przy innej konstrukcji nic takiego nie ma miejsca. Coś mi się zdaje, że w tym przypadku odchudzenie doprowadziło do wadliwej konstrukcji części odpowiadającej za regulację. Druda opcja to wadliwe spasowanie elementów i różnice w nagrzewaniu poszczególnych składowych zaworu. Po za tym obecne modele są made in China, stary posiadał napis: ''manufactured in Japan for Optimus'' To też może coś wyjaśniać.
Będę wdzięczny za kontakt - szukałem w necie i nie mogłem znaleźć.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
róznica jest subtelna. Pani Katarzyna z Kwarka raczej sprzedawcą nie jest. Prędzej marketingowcem, ew. wlascicielem co na prv ustalam. Tego typu osoby na forum mają nick + dopisek marki sklepu/firmy.

Co do chlopaków z Anglii. Są sprzedawcami, a jak obserwujemy na podstawie życia to zwykle stan przejściowy więc nie ma potrzeby ingerencji w nicka i podpis w polu ''podpis'' np spzredawca w sklepie xyz outdoor wystarczy

Odpowiedz
Mam pytanie, mieliście może do czynienia ze sklepem:

outdoorgb.com ??

Przystawiając się do plecaka Deuter Aircontact Pro 60 + 15 w Polsce cena jego wynosi ponad 950 zł., a tam podliczając cenę z przesyłką około 730 zł. Oszczędność duża, bo ponad 200, jakby kupić więcej plecaków, to wychodzi jeszcze taniej, bo przesyłka tańsza (dla jednego plecaka około 100). Martwi mnie ewentualna reklamacja...

Odpowiedz
dasd-Kwark nie wzoruje się na innych. Tak było od zawsze i tak już zostanie. ( stąd wytykane mi przez kogoś z pewną urazą nagrody). Nie widzę potrzeby marnowania czasu na powielanie istniejących produktów. Jestem projektantem. Moja praca to wymyślanie nowych. decathlon obraca się w innych grupach towarów. Nie jest dla nas żadną konkurencją. Wiem że nie uwierzycie ale to inna półka cenowa, nie koniecznie widać to w cenie gotowych towarów, w cenie surowców jest między nami przepaść... i to nie dlatego, że jestem frajerem i kupuję drogo. To kolosalna różnica jakości.
Nasze koszulki są znacznie cieńsze od IB- mają 120 gram na metr kwadratowy. Rożnica jest wyraźnie widoczna. To też jest zupełnie inny produkt.
w sprawie wyboru lnu- czy wełny z poliamidem- jeżeli w góry polecam wełnę, jest bardziej uniwersalna. Len uważam za świetną koszulkę podróżną- od tropików do włóczenia się po Europie. Nie wygląda jak bielizna- wygląda szlachetnie -jak len :) ( wełny w zasadzie nie widać) lekko pofalowana interesująca struktura, wyraźnie widać nieregularności lnianych włókien. Wełniane koszulki Kwarka są delikatne, lekko prześwitujące, gładkie i jednolite. Dzięki temu że jest tam trochę poliamidu są zawsze blisko ciała. Len jest lejący i luźniejszy. To z założenia koszulka na upał.
-------------------------------------------
Kasia Nizinkiewicz KWARK

Odpowiedz
nie mialem na mysli nikogo obrazanie :(

''w sprawie wyboru lnu- czy wełny z poliamidem- jeżeli w góry polecam wełnę, jest bardziej uniwersalna. Len uważam za świetną koszulkę podróżną- od tropików do włóczenia się po Europie.''

tzn dla rozjasnienia bo macie welna-len i welna-poli wiec w gory polecasz jak piszesz welne ale welne poliamid bo niejasno napisalas sama welne.

Ciekawe czy ktos badal jak przepuszcza taki lec/welna promieniowanie UVA :)

fajnie byc projektantem :) musze obadac ta koszulke z lnem czy pod szyja luzna i te z poliamidem czy rozmiar wiekszy bedzie przyjemnie luzny

ok juz nie mecze obiecuje wpasc do jakiegos sklepu odszukac koszulek i wybrac cos dla siebie
-------------------------------------------
dasd

Odpowiedz
@Pim
Na stronie Optimusa wyskakuje coś takiego
http://www.polana.pl/
Polana
Pawel Slota
ul. Kaliska 8/10 m. 38
02-361 Warsaw
Phone: +48 22 292 38 76
Email: biuro@polana.pl
Website: www.polana.pl
Country: Poland
Distributor
---
Edytowany: 2011-07-03 15:21:33

Odpowiedz
-w góry polecam wełnę z poliamidem ( 80% wełny 20% poliamidu)
-ja badałam , na moim blogu jest zdjęcie moich pleców po 3 dniach strasznego słońca
http://blog.kwark.pl/?p=1476,
kark nad koszulką smarowałam nivea baby 50 :) to najlepszy znany mi krem.
-:) zapraszam. Lnianych koszulek może nie być w sklepach. Nowe produkty zwykle przyjmują się bardzo powoli. rozmiar szyi możemy podać, będę jeszcze w firmie w poniedziałek.
-------------------------------------------
Kasia Nizinkiewicz KWARK

Odpowiedz
lniane we Wrocku są tutaj http://www.rockcentric.pl/
byłem macałem, bardzo cieniutkie, delikatne , porozciągane :-)

Zrobił się OT .
---
Edytowany: 2011-07-03 16:07:42

Odpowiedz
Lniane mogą być jeszcze np w Toruniu w Przylądku na Mostowej (pamiętam że wysyłaliśmy je kilka dni temu) Nie byłam ostatnio w firmie i nie pamiętam już kto się tym interesował. Gdybyście byli zainteresowani pełną listą mogę to jutro uzupełnić. Wełniane powinny być w wielu spośród współpracujących z nami sklepów. Lista sklepów ( bez kilku najnowszych klientów) jest na stronie:
http://www.kwark.pl/shoper/index.php?pasek=show&page=24
-------------------------------------------
Kasia Nizinkiewicz KWARK

Odpowiedz
Z cyklu wspaniali producenci sprzętu / dystrybutorzy :-)

Napisałem ostatnio maila ze strony petzl.com w sprawie zagubionego zamknięcia baterii w e+lite. Mój angielski mail został przekazany do polskiego dystrybutora AMC i właśnie z Krakowa przyszła odpowiedź, jakże krótka i treściwa:

Witam
Proszę podać adres - wyślemy tą część pocztą.
Pozdrawiam

Mała rzecz (dosłownie:-) a cieszy...

Odpowiedz
brawo Petzl.pl!

Odpowiedz


Skocz do: