To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy
@wagon
O ile pamietam, jesli hipermarket podaje, ze cos jest w ''promocji'', mimo, ze na polce lezy w tej cenie od dawna to moze dostac kare. Taka ''promocja'' co nia nie jest, w innych branzach tez chyba jest karalna.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
wystarczy zgłość do urzędu ochrony konkurencji i resztę urząd pociągnie ''z urzędu'' - a jak udowodnią (co jest banalnie łatwe w tym przypadku) to dospypią solidną karę pieniężną i skończą się oszustwa w biały dzień - bo nie będzie się opłaciło ryzykowac setki tysięcy kary.

Z drugiej strony tyle gadania na forum o uczciwości a nikt nie raguje na jawne PERMANENTNE oszustwa, a niby porządni forumowicze biora w obronę macherów - cóż jak mówią liberałowie - PIERWSZY MILION TRZEBA UKRAŚĆ. Traci na tym i tak już wątła wiarygodność forum a brak reakcji adminów jest wiele mówiący...
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
uśmiech na mej twarzy się pojawił...

bociek wyjaśnij mi czego nie wiem o adminach: tragedy@wp.pl
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
@wagon
wyznaję taką zasadę jak Ty - jeżeli odpowiada mi towar i cena to kupuję i mam w nosie czy to promocja, wyprzedaż czy inny markietyng ;)

@bociek
1. ja nie mam zwyczaju marnowac swój czas pisząc posty na forach, które wg mnie są mało wiarygodne
2. jeżeli pasuje Ci postawa ''liberałów'' to kradnij z nimi
3. ''wiele mówiący brak reakcji adminów'' - wszyscy wtajemniczeni wiedzą, że Spineless to ksywka znanego hamerykańskiego speca od sabotażu gospodarczego, podobnie Gumi i Tytus (ten ostatni to chyba nie jest z CIA tylko z Mossadu) a tak poważnie to porzuc Forythe'a a poczytaj L.M.Montgomery

do wszystkich:
w tym kraju nie istnieje coś takiego jak NAKAZ KUPOWANIA.
przerwijcie tą debatę bo prowadzi donikąd.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Temat jest o sprzedawcach i ich praktykach, jeśli dobrze doczytałem wiec Twoje dywagacje idą w złym kierunku.
Powstał chyba między innymi dlatego ,żeby demaskowac pewne działania i pochwalać inne.

Nie chodzi wcale o to że ktoś musi gdzieś kupować czy nie.
Chodzi czasmi o to ,żeby przestrzec ludzi przed tzw ,,okazjami ''

Jeśli wali Cie to ,że ktoś cie robi w balona to twój problem.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Reasumując całe dewagacje o promocjach to trzeba powiedzieć żeby do tych promocji podchodzić ostrożnie żeby się nie naciąć. Handlowcy często wykorzystują fakt że hasło PROMOCJA działa na klientów jak płachta na byka i lecą oni nieraz bez zastanowienia się bo uważają że PROMOCJA to znaczy taniej. No a faktycznie często tak nie jest. Niestety żeby zorientować się czy promocja w danym sklepie jest faktyczną okazją do kupienia taniej trzeba śledzić w danym sklepie ruch cen a to przeważnie niewielu się klientom chce. Mam tu na myśli normalnych klientów a nie internetowych wyjadaczy którzy nieraz przekopywują cały internet w szukaniu okazji. Tych faktycznie ciężko nabrać ale takich klientów którzy zaglądają do sklepu 2-3 razy do roku już nabrać łatwo. Mnie zastanawia też fakt że praktyki rodem z supermarketów wkroczyły też do często niewielkich specjalistycznych sklepów turystycznych. Nie dziwiłby mnie taki fakt w Decathlonie, Go Sporcie czy Intersporcie ale dziwi już w Horyzoncie, Skalniku czy Polarsporcie.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Liberalni źle, jak wycinamy to jesteśmy stronniczy... i do tego jeszcze ten mosad...

Brutalna prawda jest taka, że jak widzimy słowo promocja to nam się wszystkim oczka świecą...

Noi Diablak mnie swoim postem ubiegł, a w większości się z nim zgadzam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
@nik

Temat jest o promocjach i wyprzedażach.

O sprzedawcach i ich praktykach to raczej tu:
https://ngt.pl/thread-1470-page-71.html

Jeżeli mam kaprys kupic za 500zł kurtkę wartą 100zł to mój problem, moja sprawa i moje pieniądze. Jeżeli ktoś mnie robi w balona świadomie i dla chęci zysku to ten ktoś ma poważny problem. Z sobą. I w takim przypadku masz rację: wali mnie to.

Poza tym kupowanie superodzieży outdoorowej za duże pieniądze na wędrówki po beskidach, biesach czy tatrach nawet w prawdziwej promocji jest robieniem siebie w balona. Zapewniam, że te góry równie pięknie wyglądają gdy patrzę na nie w podartych spodniach, flanelowej koszuli i zdartych traperkach.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
warrad, temat jest o promocjach i wyprzedażach. Chyba nie masz nic przeciwko żeby ujawniać w tym temacie fakty robienia klientów w balona.? Poza tym chciałem zauważyć że to forum jest publiczne i nie stworzone tylko dla Ciebie. Nie wszyscy co je czytają to starzy wyjadacze
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
diablak
piszesz, że prawie skusiłeś się na kurtkę bo była przeceniona na 199zł po czym okazało się, że taka jest jej cena katalogowa.
tego właśnie nie rozumiem: jeżeli dałbyś za nią 199 to znaczy, że tyle była dla Ciebie warta więc jakie ma znaczenie czy to cena katalogowa czy promocyjna?
ujawnianie oszukańczych promocji to ''neverending story'' - przecież żaden sprzedawca nie może stracic na transakcji. zdecydowana większośc promocji to robienie klientów w balona. takie czasy... :)

nie wydaje mi się, żebym gdziekolwiek pisał, że to forum dla mnie.

panowie admini: proszę o usunięcie moich postów, przepraszam za O
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Warrad, mylisz się. Złotówka złotówce nie równa. Jeśli mam wybrać między kurtką w nominalnej cenie 199 a przecenioną z 399 na 201, to jak myślisz, którą wybiorę? Któraś z nich, nie bez powodu była droższa.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
I tak to wytna wiec dorzuce 3gr.a jesli jest taka sytuacja ze sklep kupuje cos po powiedzmy 4 zl i musi stosowac sie do przymusu producenta i sprzedawaqc po 5zl.robi zapas powiedzmy 100szt.po czym po tygodniu producent wpada na pomysl ze bedzie sprzedawal po 3zl a wymog sprzedazy ustawi na 4zl.ico ma zrobic sprzedawca ktory zaopatrzyl sie przed promocja???wszedzie bedzie ten towar po 4zl,a on powiedzmy wystawi przecene z 5na4.wszyscy beda sie oburzac ale dla niego to bedzie faktycznie promocja. przyklad jest okrojony ale z zycia wziety,wiec wiem o czym mowie.a potem przychodzi klient i ma pretensje ze za rogiem jest 4 bez promocji:)
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Diablak
przepraszam Cię bardzo - ta dyskusja zaczęła się od postu Domwara
i moja wypowiedź odnosiła się do niego. Pomyłka - przepraszam.

Zbynek
tu chodzi o TEN SAM towar a nie o dwa różne.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Wiem, że ta sama. Jednakże wolę kupić kurtkę przecenioną z 399 na 199, niż taką o cenie wyjściowej za 199. Oszustwo z zawyżeniem ceny przed ''promocją'' sugeruje że towar jest bardziej wartościowy niż ten tańszy. Teraz rozumiesz, o co chodzi z oszustwami pseudopromocyjnymi?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
wpis ''jaar'' z poprzedniej strony.koles twierdzi ze kilka miesiecy temu ta kurtka kosztowala wiecej,a potem zrobili na nia promocje ktora byla opisana ''promocja'' zarowno na stronie horyzontu jak i fjorda(to prawie to samo)problem w tym ze ze strony fjorda ow napis zniknal a ze strony horyzontu nie. zwykle niiedopatrzenie,a Wy robicie z tego afere jak ze slynnym ''i czasopisma''
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
diablak napisal; Ale ty ściemniasz. Przecież marka Fjordnansen, sklep e-horyzont.pl to wszystko ta sama firma.

- nie robimy z tego specjalnej tajemnicy, ale oddzielamy te 2 tematy. Tym bardziej wiem jak byla cena katalogowa kurtek FN i ze na stronie FN jest pomylka. Ale widze ze dla ciebie... to juz malo istotne. Wolisz kogos obsmarowac i powtarzac w kolko to samo :(

diablak; Nie ściemniaj też że nie stosujecie takich praktyk jak pisałem wcześniej bo byłem świadkiem że stosujecie - ten przypadek spodni o których pisałem wcześniej nie był jedynym przypadkiem lipnych promocji w waszych sklepach. Wiem że się pilnujecie żeby takie sprawy nie wychodziły na jaw ale od czasu do czasu gdzieś coś przeoczycie.

- co ty piszesz jakie sprawy :), nie mam czego pilnowac bo polityka firmy jest klarowna. Z reszta w dobie internetu taka polityka o ktorej piszesz ma krotkie nogi. No chyba, ze masz nas za kretynów. Pisz konkrety, co z Twoimi spodniami. Jaki masz problem.

nik napisal;
Kurtka Daman była przeceniona tylko nie u Was
Kosztowała ok 640 zet w Waszym sklepie
Ja kupiłem ją w Intersporcie za 399
Teraz kosztuje w Horyzoncie 699 zł !
Ale z pewnością zaraz ją obniżycie na 640 zet !
Tak wyglądają wasze ,,promocje

- Nie zamierzamy jej przeceniac na ta chwile. Dajemy sobie rade z cena 699. Intersport wychodzil po prostu z milo, bergsona... i dlatego przecenial. Wykorzystales ten fakt i tylko pozostaje sie cieszy :) ale po co zaraz wysnuwac jakies teorie spiskowe??? Jest wolny rynek.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
ludzie
gdybym wiedział jakie piekło się rozpęta po moim ostatnim poście to prawdopodobnie dałbym sobie spokój, ... a może jednak nie :)

warrad:
tytułem wyjaśnienia i komentarza z mojej strony :
diablak ma rację, inaczej podchodzisz do czegoś co jest w cenie nominalnej 199 a zupelnie inaczej jak ta cena jest wynikiem niemalże 50% upustu.
Ponadto nie kupiłem jej od razu, bo już mam jedną kurtkę a w tym przypadku skusiła mnie cena, ale w sumie zrezygnowałem.
Co nie zmienia faktu że z cenami i promocjami w firmie FJ / horyzont
dzieją się różne dziwne rzeczy.
I to nie pierwszy raz.


Darek e-horyzont:
nie pisz proszę o ciągłych pomyłkach systemu, ludzi itp.
Bo to się momentami już żenujące robi.
Sam zajmuję się handlem i marketingiem i rozumiem, że sklepy w każdej branży (generalnie firmy handlowe) to nie instytucje charytatywne i zarobić jakoś muszą ale te Wasze pokrętne tłumaczenia po wykryciu dziw, które się z promocjami u Was dzieją to czasem nawet o śmiech przyprawiają.

Cholera, lubię Was, a Wasz gdanski sklep nawet bardzo ale takie działania pozytywnie na mnie jako klienta nie wpływają.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Odpowiedz z dzialu zajmującego się edycja;
To sa ograniczenia techniczne strony FN, gdzie aktualna cena nazwana jest „cena katalogowa”, niestety ceny promocyjne, wyprzedażowe sa w tym systemie pokazywane jako ceny katalogowe :( http://www.fjordnansen.pl/site/?mod=offe...0&prod=470
Będzie to zmienione przy najbliższej przerobce grafiki strony FN. Na razie najprościej nam dodac pozycje stara cena. Co zostanie zrobione ale raczej po Bozym Ciele
K

domwar napisal; Sam zajmuję się handlem i marketingiem i rozumiem, że sklepy w każdej branży to nie instytucje charytatywne i zarobić jakoś muszą ale te Wasze pokrętne tłumaczenia po wykryciu dziw, które się z promocjami u Was dzieją to czasem nawet o śmiech przyprawiają.
Cholera, lubię Was, a Wasz gdanski sklep nawet bardzo ale takie działania pozytywnie na mnie jako klienta nie wpływają.

Ok. bierzemy to do serca. W kazdym razie my glowy w piasek nie chowamy co moze swiadczyc, ze nasze intecje sa dobre.
Dodam też , że takie uwagi wysylane info#e-horyzont.pl nagradzamy suvenirami, specjalnymi rabatami. Na ta chwile prosze uwag nie wysylac w temacie strony e-h bo trwaja zmiany ... Ale za jakis czas sam poprosze was o takie uwagi ale jak juz skonczymy poprawki.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
Z wypowiedzi Darka e-horyzont.pl wynika, że Diablak jest związany z jakimś sklepem? Czy to prawda? Czy ktoś jeszcze reprezentuje jakiś sklep?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
wagon - Czy ktoś jeszcze reprezentuje jakiś sklep? - rozśmieszyłeś mnie do łez:))))
Tutaj krecia marketnigowa robota to spora część wpisów - czasami zastanawiam się jakie trzeba mieć poczucie bezkarności (gumi) by udawać że wszystko jest ok. Wojny o to wybuchają co jakiś czas ale wszystko jest zamiatane pod dywan (cięcie i przenoszenie niewygodnych wpisów - ten wątek też już idzie pod nóż i slad nie zostanie po wpadkach - pytam po co usuwać regulanie wpisy z tego wątku? ano po to by nie dało się po roku sprawdzić co miało jaką cenę itd,). Doszło do tego że w tym bajzlu nawet jawne formy ''wkręcania'' jakie uprawia np. wagabunda i jego klony uchodzą zupełnie ''niezauważone'' - ale za takie pytania to usłyszysz od właściciela:

Poszli mi stąd!

i to jedyna dopuszczalna forma dyskusji w pewnych tematach.

Ps. motto tego forum: ''Czytaj szybko - zanim wytną''
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz


Skocz do: