To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy
cytat: ''Ale za to w innym sklepie (przez grzeczność nie przytoczę nazwy) zostałem prawie wyśmiany, że szukam jeszcze butów bez membrany - ''bo teraz to już właściwie nie robi się butów górskich bez membrany!'' ''
Piękne :) Muszę napisać maila do La Sportivy i Scarpy. Natychmiast trzeba wycofać ze sprzedaży modele Nepal Extreme i Cumbre. Straszny szajs.

Odpowiedz
OT
Spin da sie zrobić

STEREOFONICZNA PRALKA DO SZYCIA to zespół hadcore/punk z Nowego Targu pierwsza ich płyta nazywa sie ''powietrze'' :-D

Odpowiedz
~Marcin

imienniku mój oczywiscie w zaleznosci od przeznaczenia....nie bądź az tak krótkowzroczny

Odpowiedz
Spin, śmiej się, śmiej... Ta wyliczanka to były autentyczne żądania klientów. Ja tego nie wymyśliłam.

Odpowiedz
Herkules...

''I na koniec sorry ale kurtka M65 jest tylko bawełnianą szmatą a nie żadnym technicznym sprzętem i tyle stron natłuc o niej na sprzętowym podobno forum to jest porażka (są fora militarne i tam można sobie podgadać)''

Po pierwsze, M65 jak już to ''bawełniano-nylonowa'' szmata, skoro tak to określasz.

Po drugie - czy kurtka, którą wielu ludzi nadal używa do celów turystycznych nie powinna być zakwalifikowana jako SPRZĘT? A jeśli to nie SPRZĘT, to co? :P
Aj, sorry, dla Ciebie ''sprzętem'' będzie kurtka z logo TNF albo innym ''outdoodorowym''.

Po trzecie... za tę ''szmatę'' zaczynam Cię nie lubić, ale cóż, masz prawo do swojego zdania, a ja mam prawo do negowania tego co piszesz :)
---
Edytowany: 2008-10-14 14:06:27
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
ja swego czasu miałem tylko pytanie o skarpety z gore-texu

Jak klientowi zademonstrowałem w necie jak to wygląda (bo są) to jednak zmienił zdanie

Odpowiedz
gumibearMarcin - ok, w zależności od przeznaczenia membrana może się przydać. Ale jak ktoś w sklepie pieprzy, że bez membrany się już butów górskich nie robi, to jest zwyczajnie śmieszny. Celowo podałem przykłady dwóch modeli bez membran przeznaczonych do używania w naprawdę ciężkich warunkach. Jeden z nich użytkuję. O dziwo, pomimo braku membrany nie cieknie. Ale to już nie ten temat.

Odpowiedz
Marcin ok widze że wiesz o co chodzi, tak racja że takie ogólne pieprzenie że butów sie bez membrany juz nie robi to pitolenie kogos bardzo potłuczonego

Odpowiedz
jedynie ostatni post synchro out z tej dyskusji, totalny OT no i slownictwo...

Odpowiedz
Abstrahując od poprzedniej, zaciętej polemiki nie mogę się powstrzymać od wpisu, że jestem pod wrażeniem kontaktu ze sklepem Outdoorzy.pl (nie jestem z nim hehe w żaden sposób powiązany- pierwsza rejestracja- pierwszy zakup). Nie wypowiem się tu na temat kompetencji sprzedawcy bo z nim nie dyskutowałem i nie powoływałem się na NGT (:D) koncentrując się na konkretnym zakupie. Chciałem kupić buty Trezeta Yukon lub Altitude, okazało się jednak że już nie było mojego rozmiaru. Po sprecyzowaniu w wyniku uprzejmej rozmowy moich potrzeb i możliwości finansowych sprzedawca doradził mi buty Zamberlan Vioz GT schodząc z ceny 629 zł na 535. Poruszał się przy tym dokładnie w grupie interesujacych mnie rodzajów butów. Doskonały kontakt również mailowy z przebiegu transakcji.

To tak żeby było trochę bliżej tytułu wątku- ''Wspaniali sprzedawcy :)''
-------------------------------------------
pracownik miesiąca graposkalnohorizontooutdora.pl

--------------------------------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje  :)
Odpowiedz
A ja się zgodzę ze stwierdzeniem, że teraz już się prawie takich butów (bez membrany) nie robi. Przecież 90% ma membrany. Można w to wątpić bo w końcu buty z membraną kupi tylko ktoś kto się nie zna, ale Elvis na prawdę nieżyje a większość butów trekkingowych ma membranę.
Zresztą kupno windschirta to wyczyn choć to jedynie słuszna ochrona od wiatru. Ja swojego berghausowego vertexa kupiłem na allegro, ale od niedwna już go nie szyją, a dystrybutor na Polskę nigdy go nie sprowadzał. Pewnie nikt nie kupiłby.

A na koniec duży plus dla wagabund.eu za kontakt z klientem. Na pytanie o berghausową paclite cap dostałem dugiego, wyczerpującego maila, naprawdę byłem zaskoczony - pozytywnie.
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
Nawet w jedynie słusznym sklepie turystycznym (pozdrawiam ''wyjątkowy sklep górski'', spodnie i plecak sprawują się;) na 8 par butów z cholewką tylko 3 nie mają membrany. A co dopiero mówić o przeciętnym sklepie?
A swoją drogą Scarpa chyba już nie szyje wersji Lite Treków bez GTX a LaSportiva szyje też Nepale EVO Gtx. Boreal to już chyba nic bez membrany nie wypuści.
Na marginesie pyt: Po kiego czorta robią botki do plastikowych butów z gtx? Tego nie polmuję, ale może ktoś pojmuje? Do przechodzenia z namiotu do namiotu po śniegu? Innego pomysłu nie mam.
pzdr
-------------------------------------------
michalnotts

Odpowiedz
Mi w sklepie po pytaniu o buty bezmembranowe pani uprzejmie wyjaśniła, że teraz już takich nie sprowadzają, bo za tą cenę można kupić z membraną. No i co miałem powiedzieć...
Zresztą moje meindle bez membrany też dystrybutor ściągał na zamówienie. Gdy pytałem o nie w sklepach (chodziło o model arizona) najpierw ktoś kategorycznie uświadamiał mnie, że ten model meindl wypuszcza tylko w wersji damskiej (totalna bzdura), a potem w Zakopanem w którymś ze sklepów usłyszałem pogardliwe stwierdzenie, że to ''szmaciaki i brać ich nie warto''(oczywiście brakowało ich w asortymencie). Tutaj już ręce mi opadły.
---
Edytowany: 2008-10-15 22:16:22
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka.

Odpowiedz
[OT]

PITdoggy, no zastanow sie co Ty piszesz... Przeciez meindl w ogole dobrych butow nie produkuje... Znam co najmniej kilka, lepszych i tanszych modeli. Pare kampusow, poza tym w Wawie mozna bylo kiedys dosc tanio dostac buty za kostke na stadionie x-lecia za 10pln (niektorzy nazywaja je trampki) - jesli chodzi o to bezmembranowe obuwie... Sa tez tzw. Szaolinki (ale to taki model bardziej do Nordic Walking) ;)
A powazniej - Ja tam bylem bardzo ciekaw czego warte sa buty membranowe, to sobie kupilem Lafume Rando GTX - obaczym ile sie beda nadawaly (tanio byly - 90pln - to wzialem).
---
Edytowany: 2008-10-16 09:26:33
-------------------------------------------
TCU 69 proud owner

Odpowiedz
~michalnotts
Między stwierdzeniem, że ''większość butów trekkingowych ma membranę'' a ''teraz to już właściwie nie robi się butów górskich bez membrany'' jest jednak spora różnica.
Sęk w tym, że magiczne słówko ''goretex'' pozwala sprzedawać więcej butów, i stąd ładuje się membranę wszędzie, gdzie się da. Jakby się dało, to ładowaliby nazwet do plecaków. Jak dla mnie - w ciuchach, butach ze wstawkami z tekstyliów czy cienkiej skóry - OK. La Sportiva pewnie dlatego wrzuciła GTX do Nepali EVO, bo w przeciwieństwie do zwykłych Nepali są tam wstawki tekstylne.
Ale butach z 3,5 mm dobrze zaimpregnowanej skóry - po co?
A rolą sprzedawcy jest sprzedać jak najwięcej, więc nie dziwię się, że mając w sklepie same buty z membraną opowiada takie rzeczy. Tyle, że nie wszyscy muszą w to wierzyć .

Odpowiedz
ciekawa jest jeszcze sprawa z tym gore, że wcale nie zawsze ''wina'' jest po stornie sprzedawcy. Szukając butów dla siebie gadałem kiedyś ze sprzedawcą i powiedział mi, że faktycznie teraz w sklepie mają na stanie tylko 3 czy 4 modele butów bezmembranowych bo najzwyczajniej w świecie takie buty im nie schodzą. Podobno przychodzą ludzie i pierwsze pytanie jakie zadają o buty to właśnie, czy są one chociaż na goretexie. Czasami jeszcze pada pytanie o vibram.
I ja naprawdę nie wiem skąd się to bierze. Przecież gore nie prowadzi aż tak zakrojonej na szeroką skalę reklamy w ogólnodostępnych mediach. A nie pytają o to bynajmniej ludzie czytający fachową prasę, w której takie reklamy mogłyby się znaleźć.
Może chodzi właśnie o to, że jak w jednym, drugim, trzecim sklepie od
''kompetentnego'' sprzedawcy ktoś usłyszy tekst, że ''butów bez membrany to się już nie robi'' albo ''nie warto wydawać na to pieniędzy'' czy inny autentyk ''membrana w lecie chłodzi''(sic!), to póxniej jak idzie do sklepu gdzie ktoś chce mu nawet fachowo podpowiedzieć, ma już wyrobioną opinię i ''wie czego chce'':P

Odpowiedz
''membrana w lecie chłodzi''
:)))
Nie wiem, kto był autorem tej błyskotliwej wypowiedzi, ale w rankingu głupot wygadywanych na temat butów powinien być na topie ;)

Odpowiedz
OT
a Gore siedzi i przepycha te kropelki... :)
pzdr
-------------------------------------------
...nic to

Odpowiedz
Sceptycyzm sprzedawców wobec ludzi wspominających o ngt nie bierze sie znikąd.Z racji obowiązków pewnie przeglądają różne fora i są na bieżąco co się na nich dzieje.A na ngt,przynajmniej kiedyś, działo się dziwnie co zauwazył nawet taki żuczek jak ja pomimo że zagladam tu bardzo sporadycznie.Jakieś 3 lata temu umieściłem wpis na wątku o kurtkach campusa-pozytywny,bo akurat miałem pozytywne doswiadczenia z ta kurtką a zdziwiło mnie że w tamtym wątku same negatywne rzeczy o niej były.Wpis został usunięty.
Tak mnie to zafrapowało że poprosiłem znajomych z kilku miast(którzy mieli różne rzeczy z campusa) by poumieszczali na ngt trochę wpisów pozytywnych i negatywnych o swoich rzeczach na różnych wątkach.No i nawet się nie zdziwiłem...prawie wszystkie negatywne zostały na swoich miejscach(jeden był wulgarny to ok-wywalili) zaś pozytywne admini pousuwali,oprócz jednego który pewnie miał był alibi dla''niezależności''ngt.
Nie wiem jak jest teraz ale całkiem niedawno pewien sprzedawca w Warszawie wyliczył mi kilka marek którym na ngt robi się czarny wizerunek,kilka które się tam promuje i zachęcił by poważnie brać tylko wpisy o produktach marek których nie ma w zadnej z tych dwu grup bo te są raczej obiektywne i niezmanipulowane.(Nie mówił czy to admini manipuluja czy spece od PR poszczególnych firm).Z racji osobistych doswiadczeń miałem przyjemność przyznać tamtemu sprzedawcy rację.Pozdrawiam i życzę choć trochę krytycyzmu podczas lektury ngt:-).
-------------------------------------------
miś

Odpowiedz
ja już wiem - to moderatorzy manipulują ngt od kilku lat ! ;D
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz


Skocz do: