To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wspaniali sprzedawcy i dystrybutorzy
Spineless, juz Ci tlumacze dlaczego sie wkurzylem. Nie mam problemu jak w jednym sklepie jest taniej a w drugim drozej. Ale jesli wystawiaja to wg nich 2x taniej, a w innym sklepie jest jeszcze taniej bez promocji to uwazam to za chamstwo. A konkretnie ze maja sobie w dupie klienta.
-------------------------------------------
Michał

Odpowiedz
Makbet, fakt, teraz się zgodzę, ale na szczęście wprowadzili właśnie nową ustawę przeciwdziałającą takim posunięciom.
Ale ja i tak, jeśli widzę, że coś jest w promocji, a marki produktu nie znam ani nie mam chociaż bladego pojęcia czy opłaca się go kupić czy nie, wstukuję nazwę w google i już wiem czy jest to opłacalne i czy w ogóle jest w promocji :)

najlepsze pod tym względem były promocje w Horyzoncie: kurtka Milo Evin, która normalnie u nich kosztowała 399 zł, została przeceniona na 379 z 499 zł ! w przeciągu jednego dnia podrożała o sto złotych i jeszcze tego samego staniała o 120, nieźle, nieźle :))
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
W większości(wszystkich) Hipermarketów PROMOCJA działa tak jak opisał wcześniej Spineless czyli np na 3 dni przed promocją ceny skaczą 20-30% a potem z czystym sumieniem robią obniżkę np o 25% i tak wychodzą na swoje :)

Odpowiedz
Witam, tak z innej beczki - wczoraj w jednym z szanowanych poznańskich sklepów podsłyszałam jak sprzedawca tłumaczył kobiecie szukającej dobrych sandałów trek, że Keeny to się nadają ale co najwyzej na plaże...hm
moje dają rade
pozdrawiam

Odpowiedz
mnie tradycyjnie wkurza skalnik: mialem karte rabatową (notabene im ją oddałem zeby sobie w piecu napaili) i oczywiscie rabat nie obejmuje sprzetu juz w promocji

Efekt: buty przecenione z 500 na 499 wiec 5% rabatu nie obejmuje..

Odpowiedz
spineless; lepiej pozno niz w cale :), historia kurtki Evin jest troszke b. skaplikowana i wyglada mniej wiecej tak. Z tym ze raczej je cena katalogowa wczesniejsza byla chyba 469 a nie 499 a cena sprzedazy 389.

1. Kurtaka Evin byla modelem ktory zostal zrobiony po czesci przy naszym wspoludziale i na nasze specjalne zamowienie , mielismy zagwarantowane ze przez pierwszy sezon tylko my sprzedajemy!!! Evin to byl poprawiony model Mayat z 2004 roku (cena katalogowa Mayata byla wtedy 439!!!).
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=942

My Mayata podrasowalismy (wentylacja pachowa na zamki wodoszczelne, kieszonka na rekawie z zamkiem wodoszczelnm...). Na tamtem czas orientacyjna cena katalogowa Evina (poprawionego Mayata) byla na poziomie ok. 469 a moze i 499. I do niej przez jakis czas sie odnosilismy. Zeby miec ta kurtke po 399 (przy cenie katalog ok 469 musielismy jej wziasc bardzo duzo i obnizyc marzowanie ). W momecie gdy my mielismy Evina po 399 wiekszosc sklepow sprzedawala jego stara wersje za 439 (bez wentylacji, kieszonek itd). Czesto zdazalo sie ze produkty z magazynu od nas wychodzily juz z wlasciwa cena 399 a potem byla doklejana cena katalogowa na sklepie jak sprzedawca zauwazyl ze powinnismy pokazywac 2 ceny. Bo mamy taka zasade ze jak cos jest w promocji... to pokazujemy 2 ceny. Prawdopodobnie ten fakt zaobserwowales :)

2. W pewnym momecie Milo obnizylo ceny prawie wszystkich kurtek, spodni z aquateksu produkty potanialy o ok. 20%. Po tej obnizce Evin mial inna cene katlogowa 389. Czyli istotnie troche glupio wypadlismy ze niby wczesniej ktos kupowal w promocji drozej niz sezon póżniej w katalogowej. Ale to Milo zmienilo ceny!!!! i problem dotyczyl wszystkich sklepow. Potanialy najbardziej wlasnie `paclity`, trojwarstowki (kurtka Daman staniala podczas tej zmiany o 200 zl), extendo, soft shelle (np spodnie Philo z 439 na 319)... ... Czyli wlasciwie wszyscy ktorzy kupowali rzeczy przed tymi zmianami mieli troche pecha :( Przez chwile zapewne pokazywalismy jeszcze stare ceny katalogowe ale mialy z tym problem wszystkie prawie sklepy nie przywykle do obnizki cen katalogowych.

Spinless tu masz tez taki kwiatek juz b. dlugo po zmianach cen milo nasza konkurecja tez pokazuje spodnie Evin ze sa w promocji :) :) a nie sa aktualnie. Ale prawda jest taka ze ich wczesniejsza cena katalogowa kiedys taka byla. Dlaczego tak sie dzieje ? Bo obnizki cen katalogowych rzadko sie spotyka i jak dzial edycji dostaje zmiany cen to od x interpretuje jako promocje, wyprzedaz i nawet czesto nie doczytuje ze to zmiana na stale. Mamy zasade ze obnizki cen katalogowych staramy sie nie pokazywac jako promocje. I jak widze idzie nam lepiej niz konkurecji. Oczywiscie to ich pomylka i na pewno to nie jest zgodne z ich polityka cen itd.

http://www.polarsport.pl/index.php/sklep...50/root,7/

Powiem wiecej maja wszystkie spodnie milo zle pokazane :) bo zadne z nich nie sa w promo:)

W ramach wstepnych info z Milo na jesien 2008 Evin drozeje o okolo 20 zl (na 409) i podobnie jest z extendo i innymi wyrobami

3. Spinless mam nadzieje ze zaspokoilem Twoja ciekawosc :) Bo czasu poswiecilem naprawde sporo!!!. Nie doszukuj sie w naszych dzialanianiach chwytow z Teco itd. Mamy kilka sklepow i czasami wykorzystujemy nasza sile zeby np Milo dodalo do kurtki X wentylacje lub inny bajer ale z reguly mamy ta kurtke w tej samej cenie jak konkurecja bez wentylacji... :) . Przyklad; Np mamy niby te same spodnie milo co konkurecja w tej samej cenie ale u nas sa dodatkowo szelki odpinane; no ale musimy ich zamowic zapewne okolo 300 par.

pozdrawiam
-------------------------------------------
darek

Odpowiedz
Puszka, a ty myślisz, że marże sklepowe to są z gumy? Są źli bo darmo nie dają? Jak coś masz do mojego ulubionego sklepu to może konkretniej? Które buty są przecenione z 500 na 499? Czy po prostu potrzebujesz m dokopać?
-------------------------------------------
ziuta

Odpowiedz
chill out ziuta
ten sklep dokopuje sobie samemu - użyj wyszukiwarki na forum, lub przeczytaj ten wątek - znajdziesz przykłady powyższych praktyk w/w sklepie
-------------------------------------------
http://www.outdoor.org.pl

Odpowiedz
Ziuta nie wymyslam zeby komus dokopywac, Skalnik pracuje na swoją kiepską renome sam z siebie, jakby był fair, robiłbym tam grube zakupy i go chwalił pod niebiosa. Lubisz robic zakupy w Skalniku - Twoje pieniądze i Twoja sprawa. Ja ostrzegam rozmyślnych przed błędem

Odpowiedz
http://www.skalnik.pl/?p=produkt&id=261 pierwszy z brzegu przyklad, wychodzi obnizka 4% a karta rabatowa jest na 5% więc posiadając kartę tracę 1% na zakupach.

1) Marże nie są z gumy. Pracuje w handlu to cos wiem.
2)sprzet turystyczny jest drogi i tutaj procentuje zaufanie do firmy, a skalnik pracuje zeby jej nie miec
3) karta rabatowa ma byc uznaniem tego, ze robie duze zakupy w firmie, ale jest za duzo ''ale'' malym druczkiem - zamiast zyskiwac, tracę

Nie dokopuje skalnikowi za darmo, tylko chlodno licze
---
Edytowany: 2008-04-02 12:36:24

Odpowiedz
Kiedyś w Skalniku widziałem ''przecenę'' z, bodajże 400 na 400zł (już to poprawili) ale ciekawe czy też by się traciło te 5%:P
-------------------------------------------
DTH

Odpowiedz
jak najbardziej, moje ostatnie w karierze zakupy skalnikowe to 5 pozycji z czego 4 ''przecenione''

Odpowiedz
he he to ciekawe, bo ja mam u nich kartę 10% i wybieram te 10% od ceny wyjściowej jak ich obniżka jest mniejsza.
-------------------------------------------
ziuta

Odpowiedz
właśnie przejechaliśmy przez skalnikową promocję '2=3'

ceny do tej promocji liczą od cen nieobniżonych,
na dodatek doliczają transport, a i tak się opłaciło :)
---
Edytowany: 2008-04-02 20:00:15
-------------------------------------------
[wiki.smutek.pl]

Odpowiedz
nie wiem jak to jest w skalniku, ale tradycyjnie sklepy uznały że produkty z promocji i przecenione nie podlegają rabatom z tytułu jakichś kart czy czegoś takiego.. i przyznam że nigdy się nie spotkałem z innym podejściem. a sklepów w których kupuję, jest sporo
Zatem fakt, jak mówi Puszka - na marnej ''promocji'' można stracić, nie mogąc skorzystać z rabatu kltóry nam normalnie przysługuje...
---
Edytowany: 2008-04-02 19:56:53

Odpowiedz
Nie wymagajcie cudów, że sklepy wszystko się zsumuje. takie rzeczy to tylko w Himie :D ale sprzedają własne produkty wiec mogą sobie pozwolić.
Taniość jest to trzeba się cieszyć i nie dać wyrolować :) wrócić do domu i porównać ceny.
-------------------------------------------
Będziesz wielki jak ciągnik IVECO z naczepą

Odpowiedz
mi w HiM ostatnio odmówiono zsumowania obniżki ze stałym rabatem.kupiłem i bez tego, bo było warto.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
darek z zapartym tchem przeczytałem Twoje wywody

Odpowiedz
ziuta: pytałem.. pracownik skalnika powiedzial mi, ze ponad 5% to znizki mają ''znajomi krolika'' czyli fumfle wlasciciela.. dlatego tak bronisz?? ;)

Odpowiedz
Ostatnio było w sklepie 8a.pl znajdującym sie w Gliwicach.
Byłem z dziewczyną, chciała sobie kupic jakieś letenie, sportowe spodnie. Jakie było moje zdziwienie kiedy sprzedawca poinformował mnie, że mają jeszcze starą kolekcje spodni zimowych i jeśli chce zobaczyć letnie to musze znać nazwe konkretnego, interesującego mnie modelu. Powiedziałem, że interesują mnie spodnie Prany i żeby pokazał jakies modele w celu przymieżenia, jednak on stanowczo stwierdził, że musze znać konkretny model bo musi przynieść z magazynu - inaczej nie da rady.
Niepomogła nawet informacja, że tłukłem się 1.5h w godzinach szczytu z Sosnowca żeby do do nich przyjechać. Ciekawa obsługa klijenta. ;/

Odpowiedz


Skocz do: