To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
to zależy jak koleżanki chcą płacić :)))

Odpowiedz
jeśli jadą z południa, to niech sprawdzą połączenia z Ukrainy - w którymś wątku były strony UA (i RO) z komunikacją
-------------------------------------------
Stat crux dum volvitur orbis.

Odpowiedz
Witam wszystkich wybierajacych sie i tych ktorzy juz byli w gorach norwegii.Prosze o troche informacji o ciekawych miejscach(ponoc jest tu gdzies jakis ferratowy szlak).Wsty mowic ,ale troche czasu juz tu mieszkam i nie zdazyllem jeszcze niczego poeksplorowac:(.Moze to przez tatry:).Mo j mail teambuilding@o2.pl

Odpowiedz
Witam wszystkich. Napiszcie no coś o Jesenikach. Wybieram się tam na Majowy Rajd i trzeba by zasięgnąć języka co i jak. Może ktoś ma fajną trasę z czeskim piwem po drodze (jak najgęściej). Na pewno mam zamiar zaliczyć Pradziada, więc jeśli ktoś ma namiar na jakiś fajny nocleg dla około 20 osób to poproszę.
Pozdro!
-------------------------------------------
Mały

Odpowiedz
Przyszli tatusiowie: właśnie wróciłem z paro godzinnej wycieczki w okolice ślęży z moim 3.5 letnim synkiem. Bylismy sami, bez żadnego wsparcia. Takiego stresu jeszcze nie przeżyłem. Pamiętajcie: na takie wycieczki zabierajcie (pełną!) zmianę ubrania, nie dla siebie oczywiście. Dziecko wpada CAŁE w błoto, nie zauważycie nawet jak i kiedy. Dziecko może zapomnieć powiedzieć, że chce siusiu, ale natura ma swoje prawa i zapamiętajcie sobie: gdy słyszycie ''tato sikam'' to znaczy że już jest za późno.
Gdy czekacie na dworcu na PKS i wszystkie autobusy są białe i z zasłonkami a Wasze dziecko mówi że chce jechać białym autobusem z zasłonkami to NIE zapewniajcie dziecka że takim pojedziecie, ponieważ NA PEWNO pomiędzy tymi autobusami jest zaparkowany jeden jedyny granatowy i bez zasłonek i to właśnie ten autobus podjedzie by Was zabrać, a wtedy macie naprawdę przerąbane.
-------------------------------------------


Odpowiedz
Witam
Czy ktos byl kiedys w kwietniu lub maju na (w) Czarnohorze? Ja sie wybieram na weekend majowy i wszelkie informacje beda mi przydatne. Jakie warunkow sniegowych sie spodziewac, skad mapy, ile kosztuje dojazd, itp itd. Wszystko co wiecie moze sie przydac.

Odpowiedz
Maly man,Ja sie zapodałem z Ramzovej:szlak czerwony i tak na Cernave wyciągiem i dalej z buta..kimałem co prawda pod namiotem ale juz pierwsze powazniejsze ''kurorty'' zaczynają sie na Cervonhorskim sedle,dalej bardzo przytulny schron pt Svycarna-czyt Szwajcarnia napitków Ci tu panie na Maxa-jakbys miał apetyt skosztuj Dedova Baste za 108 kcs -dobra pasza,Pradziad oczywiscie to podstawa,w rejonie Pradziada znajduje siie więcej ''kurortów'',kolejnym schronem jest Ovcarna-nie korzystałem niestety,polecam Ci traske z Ovcarny do Jeleni studanky-dalej szlak czerwony, przy dobrej pogodzie nie pozałujesz-Ja potem odbiłem na zielony do Skritka z wczesniejszym noclegiem pod namiotem w okolicy Pecny'ego...
-------------------------------------------
<&**%#!@>

Odpowiedz
ja byłem w Czarnochorze ale w sierpniu tamtego roku, wiec o śniegu mało ci powiem:D... Hmm mapy chyba najlepiej miec przedwojenne Wig(niektóre nawet zaktualizowane w szlaki). Chociaz chodzenie po szlakach i szukanie ich na mapach moze byc kłopotliwe (słaba dokładność) najlepiej orientować sie po słupkach starej granicy polskiej które biegną po grani (zaznaczone na mapie). Musisz sie przygotować na ciężkie warunki i porywisty wiatr (nieradze ci spać w namiocie pod Howerlą:D )...
Dojazd nie jest drogi. Oczywiscie zależy jak chcesz tanm dojechać. Do Lwowa mozna pociągiem bezpośrednio (drożej) albo taniej (na raty - przesiadka na granicy). Potem do Iwano Frankowska (dawny polski Władysławów) i potem busem już w czarnochore (około 10 hrywien). Niepamietam już cen ale nie są wysokie.
W internecie jest wiele stron na temat Czarnochory. Fajnie sie wyposażyć w mapo-przewodnik Czarnohora (seria z falą) wyd. Bezdroża. naprawde fajnie wydane i aktualne. Ja tego niemiałem wiec korzystałem z map Wig-owskich.

-------------------------------------------
naprawde wypas

Odpowiedz
Dzieki wielkie za info. Oczywiscie ze z przesiadka (jak kazdy student chyba):) A te WIGowskie sa gdzis dostepne za normalna cene?

Odpowiedz
Dzięki Saturator. Jutro spoglądnę na mapę na te twoje propozycje (dziś już mi się oczy kleją). Szczególnie podobała mi się ta wstawka o napitkach. Tak się po cichu przyznam że jestem taki ''alkoturysta''.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam...
-------------------------------------------
Mały

Odpowiedz
--> dalamar
Co do map Wigowskich to niewiem gdzie je kupić. Spróbuj popytać w jakiś sklepach kartograficznych z mapami... A jesli o cene chodzi to niebędą jakieś bardzo drogie.

Polecam ci kupienie tego mapo-przewodnika wyd. Bezdroża. Masz tam dokładne mapy (nowe), opisy tras, i propozycje różnych tras razem z rozpisem na godziny. naprawde fajna rzecz a niekosztuje dużo około 30 zł.
tu masz linka:
http://www.bezdroza.com/?page=shop/flypa...ct_id=2359


-------------------------------------------
naprawde wypas

Odpowiedz
A powiedz mi jeszcze czy tam sa strome stoki?? Czy raki moga sie przydac, czy kije wystarcza?

Odpowiedz
hmm.. Jak już wyjdziesz na grań to nie bedzie stromo. ale najpierw musisz sie liczyć z ponad 1000 metrowym podejsciem. Kurcze z tymi rakami to niewiem bo przy pierwszym podejściu zeby wyjsc na grań czasem jest stromo .. Niechce cię w błąd wprowadzić... Moze jakbym ci zdjęcia pokazał to moze byś sie zorientował czy są potrzebne ale niemam ich w internecie.
-------------------------------------------
naprawde wypas

Odpowiedz
WIGowki z terenu czarnohory są, a przynajmniej byly dostepne w m. in. Sklepie Podróznika (stan na sierpien 2006) czy jakos tak. cena chyba kolo 35 zl. jak dla mnie to ten przedruk byl troche ciemny. Mi sie nie na tak wiele przydaly i ale moze to przez to ze nie musialem z nich nich tak na prawde korzystac i chodzilem wg opisow i wskazowek od ludzi.
Widzialem WIGowki wydane przez jakies przemyskie wydawnictwo (chyba), które w mojej ocenie byly duzo bardziej czytelne niz te ze sklepu podroznika.

Odpowiedz
Witam
Mam prośbę- w lipcu wybieram sie do Norwegi, chcę dotrzeć na płaskowyż Hardengervidda najlepiej na piechotę z Oslo czy ktoś kto był w Norwegi wie jak wygląda okolica tak do 40 km od Oslo? NIe wiem czy pchanie się tylko na piechotę ma sens.
I jeszcze czy wiecie jak wyglądaja ceny przejazdów autokarem w Norwegii?

Odpowiedz
Witam!
Szukam inf. na temat poruszania się z namiotem po Taurach Wysokich - czy to jest możliwe, a jeżeli tak to jakie ryzyko że filanc pogoni i mandat wysoki wlepi?
Przeczytałem że zasadniczo biwakowanie jest zabronione, ale na jedną noc jakoś uchodzi. Nie wiem na ile to jest aktualne... czy ktoś praktykował wędrówki z namiotem po Alpach austriackich ostatnimi czasy?

Odpowiedz
Leszezk>> a kiedy w lipcu, bo ja tez tam bede jechac jakos w polowie.... polecam Ci strone http://www.visitnorway.com/ ... tam na podstronie http://www.visitnorway.com/templates/NTR...x?id=37355 mozesz zamowic broszurki jakie tylko chcesz i przysla ci na prawde za darmo i szybko do domciu... a pozatym polecam sie na priv :) a jak jestes z krakowa to moze na spotkanie w realu jak chcesz...
-------------------------------------------
kazdy ma swoj everest :)

Odpowiedz
Leszek. Tereny do 40km od Oslo to lagodne pagorki dosc niskie okolo 500-600mnpm, czasem jakies skalki, sporo lasow. Z Oslo do Hardangerviddy jest ponad 100km takze na piechote troche duzo, mozna probowac autostopem. Nie jezdzilem autobusami na dluzszym dystansie tylko autobusami miejskimi i cena ich wynosila okolo 20-25kr czyli dojazd na plaskowyz napewno nie bedzie najtanszy, ale hardangervidda jest piekna i naprawde warto.
-------------------------------------------
yaro

Odpowiedz
Wojennymistrz - Władysławów??? A może Władysławowo:)) Zapewne miałeś na myśli Stanisławów:)

Dalamar - w maju śnieg jest, ale nie tyle żeby w rakach poginać! Zalezy jeszcze skąd będziesz szedł. Powiedz mi jaką trasę planujesz zrobić! Żeby nie zasmiecać forum napisz mi na
jarsk@o2.pl
Mam też dla Ciebie cenne info nt. Wigówki - arkusz Żabie - czyli ten, który najbardziej Cię powinien interesować!
Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Jarek

Odpowiedz
Stanisławów oczywiście:D

pomyłka
-------------------------------------------
są git...

Odpowiedz


Skocz do: