To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nowe forum - zgłaszanie defektów i usprawnień
dzieki.

brakuje mi jeszcze jakiegos guzika zeby podziekowac za pomoc, typu like na znanym portalu spolecznosciowym
Odpowiedz
Zawsze możesz napisać "dziękuję"
Odpowiedz
(01-08-2020, 11:05)manaslu napisał(a): brakuje mi jeszcze jakiegos guzika zeby podziekowac za pomoc, typu like na znanym portalu spolecznosciowym

Dyskusja na ten temat już była:
https://ngt.pl/thread-10025-post-255353.html#pid255353
Odpowiedz
Mało istotna kwestia ale istnieje - forumowy zegar pokazuje czas letni ?.
Odpowiedz
(10-11-2020, 15:57)grendel napisał(a): Mało istotna kwestia ale istnieje - forumowy zegar pokazuje czas letni ?.

Już nie Tongue Ty to zawwsze coś znajdziesz  Big Grin
Odpowiedz
Jakiś dziwny błąd w pisaniu wiadomości.
Niezależnie, czy edycja już wpisanej wiadomości, czy jak całkiem nowa była, to w mojej wypowiedzi z dzisiaj spod linku
https://ngt.pl/thread-4391-post-258198.html#pid258198
Nie można dać znaku zapytania na końcu ostatniego zdania Undecided

Jeżeli ten pytajnik umieszczę, to przy próbie umieszczenia wiadomości pojawia się plansza błędu z komunikatem:

[403] Forbidden : Dostęp zabroniony
Zapytanie odrzucone przez serwer. Nie masz dostępu do /editpost.php?pid=258198&processed=1 na tym serwerze.

You don't have permission to access /editpost.php?pid=258198&processed=1
Odpowiedz
@Zbynek Ltd.
Ciekawy przypadek. Sprawdziłam i wygląda na to, że nie przechodzą posty zaczynające się na http i kończące znakiem zapytania. Okazuje się, że to sprawa firewalla (WAF), jak go wyłączam to problem znika. Dyskutuję sprawę (mailowo) z supportem nazwa.pl. Firewalla nie mam zamiaru wyłączać, jeśli nic nie wymyślą, to będziemy musieli z tym żyć, ostatecznie nie jest to jakaś wielka niedogodność.
Odpowiedz
(10-05-2021, 18:35)Jaga napisał(a): @Zbynek Ltd.
Ciekawy przypadek. Sprawdziłam i wygląda na to, że nie przechodzą posty zaczynające się na http i kończące znakiem zapytania. Okazuje się, że to sprawa firewalla (WAF), jak go wyłączam to problem znika. Dyskutuję sprawę (mailowo) z supportem nazwa.pl. Firewalla nie mam zamiaru wyłączać, jeśli nic nie wymyślą, to będziemy musieli z tym żyć, ostatecznie nie jest to jakaś wielka niedogodność.

Odpowiedź z nazwa.pl:
"Reguły są globalne dla wszystkich klientów, nie są personalizowane i są przemyślane tak aby chronić przez znanymi atakami"
Czyli będziemy musieli z tym żyć.
Odpowiedz
[Obrazek: posty.png]

coś licznik nowych postów świruje. Nie wiem, o co chodzi Smile
Odpowiedz
Może o to że licznik liczy nieprzeczytane wypowiedzi w wątkach ( może jest ich tam 500Wink ), a nie wątki (tutaj 2).
Odpowiedz
Nie, uwierz mi, że nie było ich 500. Wink
Odpowiedz
Zdarzył się i u mnie przypadek jak u Ludzia. Ale myślałem że to takie NGTowe 500+ ;-)
Odpowiedz
(16-05-2021, 19:47)ludz napisał(a): [Obrazek: posty.png]

coś licznik nowych postów świruje. Nie wiem, o co chodzi Smile

(17-05-2021, 13:07)Maykel napisał(a): Zdarzył się i u mnie przypadek jak u Ludzia. Ale myślałem że to takie NGTowe 500+ ;-)

Zrobiłam dzisiaj upgrade (również pluginu). Dajcie znać czy problem nadal występuje.
Odpowiedz
Zamiast NGT.pl wyświetla się MyBB. Przynajmniej w wersji smartfonowej.

A szybkiej odpowiedzi nie można wysłać. Nie ma żadnego ODPOWIEDZ czy WYŚLIJ.
Odpowiedz
(17-05-2021, 18:49)grendel napisał(a): Zamiast NGT.pl wyświetla się MyBB. Przynajmniej w wersji smartfonowej.

Poprawione, zapomniałam wgrać plik Wink Dzięki za czujność.


(17-05-2021, 18:49)grendel napisał(a): A szybkiej odpowiedzi nie można wysłać. Nie ma żadnego ODPOWIEDZ czy WYŚLIJ.

Hmmm, u mnie działa Wink Czy ktoś jeszcze ma z tym problem?
Odpowiedz
Żadna z dwóch zgłoszonych usterek nie działa.
   

Na obrazku poniżej to już koniec strony. Po wpisaniu jakiegoś tekstu w okienku szybkiej odpowiedzi znika opcja ODPOWIEDZ.
   

To na koniec wisienka. Po kliknięciu w MyBB (bo NGT.pl wciąż nie ma) oczom moim ukazała się informacja POKAŻ NIEPRZECZYTANE POSTY (500+).

Nawet się załapało na pierwszej fotce.
Odpowiedz
(17-05-2021, 21:15)grendel napisał(a): Żadna z dwóch zgłoszonych usterek nie działa.

Wyczyść ciasteczka, odśwież stronę kilka razy a ujrzysz znajome logo Wink

(17-05-2021, 21:15)grendel napisał(a): Na obrazku poniżej to już koniec strony. Po wpisaniu jakiegoś tekstu w okienku szybkiej odpowiedzi znika opcja ODPOWIEDZ.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego, dlatego zapytałam czy ktoś jeszcze ma ten problem, może uda się znaleźć wspólny mianownik. Sprawdziłam na dwóch różnych telefonach (jeden z Androidem, drugi z iOS) na kilku przeglądarkach oraz na dwóch komputerach na różnych przeglądarkach, na wszystkich urządzeniach szybka odpowiedź działa poprawnie. Z jakiej przeglądarki korzystasz?

(17-05-2021, 21:15)grendel napisał(a): Po kliknięciu w MyBB (bo NGT.pl wciąż nie ma) oczom moim ukazała się informacja POKAŻ NIEPRZECZYTANE POSTY (500+).

Poszukam gdzie leży problem, ale nie mogę obiecać, że naprawię. To jest plugin, one niestety często idealne nie są, a ja niestety nie jestem programistą :/
Czy po kliknięciu na "Pokaż nieprzeczytane posty" rzeczywiście widzicie tyle nieprzeczytanych, czy może ilość nieprzeczytanych postów jest prawidłowa (zdecydowanie mniejsza niż 500+), a tylko licznik na górze pokazuje nieprawidłową wartość?
Odpowiedz
(17-05-2021, 22:26)Jaga napisał(a):
(17-05-2021, 21:15)grendel napisał(a): Na obrazku poniżej to już koniec strony. Po wpisaniu jakiegoś tekstu w okienku szybkiej odpowiedzi znika opcja ODPOWIEDZ.

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego, dlatego zapytałam czy ktoś jeszcze ma ten problem, może uda się znaleźć wspólny mianownik.

Przyciski odpowiedzi są, ale przykryte powiększonym polem tekstowym - w tle z lewej strony nad słowami "Wersja bez grafiki" widać szary pasek na którym "pod spodem" są przyciski. Może jakiś skrypt powiększa pole tekstowe odpowiedzi w nieprawidłowy sposób. A może to jakiś dodatek przeglądarki mobilnej, którego zadaniem jest zwiększenie czytelności, powiększenie fontów? Może wystarczy napisać odpowiedź i tapnąć w jakiś pusty obszar wokół, a pole wróci do prawidłowych rozmiarów odsłaniając przyciski.

Szy.
znajkraj | najlepsze rowerowe inspiracje
Obserwuj na Facebooku i na Instagramie
Odpowiedz
(18-05-2021, 06:52)szy napisał(a): Przyciski odpowiedzi są, ale przykryte powiększonym polem tekstowym

Tak właśnie jest. Jednak żadne operacje nie zmieniają wielkości pola. Dopiero skasowanie tekstu przywraca właściwy rozmiar okna i widok przycisków.

To raczej wina przeglądarki (systemowa w Xiaomi Note 4). Ilość nieprzeczytanych postów (500+) też jest z czapy, bo po kliknięciu pokazuje właściwą ilość. MyBB jest nawet ciekawe. Swoją drogą to interesujące, bo te dziwactwa zaczęły się wczoraj (nie pamiętam czy już przed, czy po konserwacyjnym zamknięciu forum), niemniej w tym czasie żadna aktualizacja przeglądarki nie była przeprowadzana.

W Chrome wszystko działa poprawnie.
Odpowiedz
(18-05-2021, 08:46)grendel napisał(a): Swoją drogą to interesujące, bo te dziwactwa zaczęły się wczoraj (nie pamiętam czy już przed, czy po konserwacyjnym zamknięciu forum), niemniej w tym czasie żadna aktualizacja przeglądarki nie była przeprowadzana.

Problem z nieprzeczytanymi postami pojawił się wcześniej, przed upgradem i na razie nie mam pojęcia dlaczego, bo nic w tym czasie na forum nie było robione (mam na myśli prace administracyjne).
Problem z szybką odpowiedzią mógł pojawić się po upgradzie. Nie znalazłam nigdzie listy wspieranych przeglądarek, ale obawiam się, że wspierane są tylko te najbardziej popularne i na błędy w innych już nic nie poradzimy. Przyczyną może być też jakiś dodatek do przeglądarki, jak słusznie zauważył Szy. Ciężko zdiagnozować, bo możliwości jest wiele, zwłaszcza mając do dyspozycji tylko pojedynczy przypadek i nie mając dostępu do konkretnego urządzenia.
Odpowiedz


Skocz do: