To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Wyniki szukania
Post Autor Dział Odpowiedzi Wyświetleń Napisane [rosn.]
    Wątek: Reklamacja obuwia outdoor (dawny wątek meindl - przestroga)
Post: RE: Reklamacja obuwia outdoor (dawny wątek meindl ...

Nie znasz dnia ani godziny. To przychodzi nagle. Jak śmierć. Gdzieś tu opisałem swoją chronologię.
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 376 211230 10-02-2026, 08:09
    Wątek: Radio solar/korbka
Post: RE: Radio solar/korbka

Kryptoreklama jakiegoś odpychającego karalucha? Tak to wygląda. Nie chce mi się analizować reszty urządzeń, po szybkim przeliczeniu, że ta free play energy to też gadżet o zerowej użyteczności. 8kg...
Zbynek Ltd. Wiki i porady sprzętowe 7 2281 31-12-2025, 16:57
    Wątek: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa
Post: RE: [Odzież] Kurtka, sweter, kamizelka puchowa

Mój sweterek puchowy z deca też był z wiekiem coraz zimniejszy. Pranie przywróciło mu drugą młodość.
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 1778 585989 20-12-2025, 12:59
    Wątek: Las jest miejscem pozyskiwania kubików drewna...
Post: Las jest miejscem pozyskiwania kubików drewna...

... a nie jakimś wydumanym przez oszołomów ekosystemem. Przypomnialem ostatnio o programie "Zanocuj w lesie". Idź, Zanocuj! Jeszcze dziś. Śpiesz się! Żebyś jeszcze trafił na las. Poniżej link do...
Zbynek Ltd. Zloty / spotkania / wydarzenia 4 1314 14-12-2025, 21:51
    Wątek: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis
Post: RE: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis

Ooo, o myśliwych nie pomyślałem. Rzadko ich spotykam. Dziku, może mają nie aktualną kartę identyfikacji celu?
Zbynek Ltd. Zloty / spotkania / wydarzenia 8 1475 08-12-2025, 07:35
    Wątek: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis
Post: RE: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis

Tak z ciekawości... Czego obawiacie się w lesie, co nie jest wyszczególnione w ankiecie? Kolega, bez uzgadniania ze mną, wpisał to samo :D
Zbynek Ltd. Zloty / spotkania / wydarzenia 8 1475 07-12-2025, 23:20
    Wątek: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis
Post: "Zanocuj w lesie" - ankieta tylko dzis

Helo Kto zna program i/lub śpi w lesie, może zechce wypełnić ankietę. Pewnie już jakiś czas trwa, ale dziś na być ostatni dzień. Jak spędzamy nocleg, co byśmy zmienili... https://zanocujwlesie...
Zbynek Ltd. Zloty / spotkania / wydarzenia 8 1475 07-12-2025, 10:39
    Wątek: Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Post: RE: Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie...

Np https://www.weld.pl/kominiarka-kama-soft-shell-balaclava-dw25/ Na ustach cienki Polar, a otwór na nos od dołu otwarty na przestrzał. Mam ten model, ale ciut starszy, gdzie ten czerwony napis ...
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 11862 2467496 22-11-2025, 11:21
    Wątek: [Ładowarki] Słoneczne ładowarki
Post: RE: [Ładowarki] Słoneczne ładowarki

No dobra Michał, a coś bez żartów? Nie kupiłbym aku firmy krzak. I to o oficjalnie deklarowanych niskich osiągach. Chińczycy nie takie liczby wypisują na 18650. Pojemność 15000? Jak Pan sobie życzy, ...
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 234 123809 18-11-2025, 22:18
    Wątek: [Ładowarki] Słoneczne ładowarki
Post: RE: [Ładowarki] Słoneczne ładowarki

Nie ma. W dziedzinie paneli nie nastąpił przełom. Lekko większą sprawność tylko. 10 la temu 18% a teraz ledwo 22. Szału nie ma. Za to jest kompletny zastój w aku litowych. 10 lat temu 3500mAh było ma...
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 234 123809 18-11-2025, 15:57
    Wątek: Zlot zimowy - proponowana data: 16-18.01.2026 - gdzie? (ankieta)
Post: RE: Zimowy/Namiotowy?

Jak wędrówkowo to możesz dołączyć do nas. Jeszcze nie ustalony teren. To ustali się tuż przed wyjazdem. Tam gdzie będzie przewidywana największą ilość śniegu i najzimniej :) Rozpiętość od Mazur po K...
Zbynek Ltd. Zloty / spotkania / wydarzenia 41 4011 16-11-2025, 18:32
    Wątek: [Akcesoria] Naczynia
Post: RE: [Akcesoria] Naczynia

Można i radziecką benzynową kostkę używać w pociągu, byle robić to dyskretnie i z głową :)
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 643 303248 29-10-2025, 08:42
    Wątek: [Akcesoria] Naczynia
Post: RE: [Akcesoria] Naczynia

Grzałka? Mam, ale nosiłem w zeszłym tysiącleciu. Yatzek, a jak sobie wyobrażasz korzystanie z czajnika w holu dworca dużego miasta? :)
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 643 303248 29-10-2025, 07:32
    Wątek: [Akcesoria] Naczynia
Post: RE: [Akcesoria] Naczynia

Ceny kartuszy "dezodorantów" z butanem biją w dno. Ponad rok temu kupowałem, ale cena stabilna była od kilku lat - 4 zł za 225g. I na łódkę się nadadzą do kuchenki walizkowej.
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 643 303248 28-10-2025, 22:06
    Wątek: Radio solar/korbka
Post: RE: Radio solar/korbka

Pewnie tego chcieć więcej, że oprócz nachalnej reklamy, pewnie to radyjko nie ma fal długich, na których nadaje Warszawa 1. Czyli jedyna ogólnopolska stacja. Jak już szykować się na radio na korbkę, c...
Zbynek Ltd. Wiki i porady sprzętowe 7 2281 18-10-2025, 21:58
    Wątek: Sea to Summit Reactor liner - opinie
Post: RE: Sea to Summit Reactor liner - opinie

Ło jeny, toż to z 10 lat temu było. Chyba tu ktoś rzucił linkiem. O dziwo, byl to sklep wysyłkowy z Wietnamu. Bez wnikania w treść, patrząc po samych tytułach, na Aliexpress są jedwabne wkładki. ...
Zbynek Ltd. Akcesoria do śpiworów (wkładki, pokrowce, worki, bivy bagi) 14 3097 16-10-2025, 11:28
    Wątek: Sea to Summit Reactor liner - opinie
Post: RE: Sea to Summit Reactor liner - opinie

Ponad 500 zł za jedwabną wkładkę od Cumulusa? Kto bogatemu zabroni. Moja wkładka kosztowała może 50 zł. Jedwabna. Od Wietnamczyka.
Zbynek Ltd. Akcesoria do śpiworów (wkładki, pokrowce, worki, bivy bagi) 14 3097 15-10-2025, 19:00
    Wątek: Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Post: RE: Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie...

https://allegro.pl/oferta/kurtka-z-kapturem-helikon-trooper-stormstretch-softshell-mk2-black-xxl-15386620742?
Zbynek Ltd. Dyskusje o sprzęcie 11862 2467496 03-10-2025, 11:51
    Wątek: Kuchenka na drewno IKEA
Post: RE: Kuchenka na drewno IKEA

Moja: https://a.aliexpress.com/_EJecw0q Wybrałem rozmiar L. Plus - wysoka Minus - nie jest składana
Zbynek Ltd. Pozostałe kuchenki i palniki 17 3343 25-09-2025, 08:34
    Wątek: Radio solar/korbka
Post: RE: Radio solar/korbka

Mam latarkę, o dużej mocy kręciołka. Jakieś 0,6W mocy. To sporo. Gdzieś w otmętach szafy leży parę lat. Jeżeli ten gadżet z linku wyżej ma faktyczną moc kilka razy większą, to świetnie. Ale dopóki nie...
Zbynek Ltd. Wiki i porady sprzętowe 7 2281 24-09-2025, 12:41