NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - pitus221 - 09-05-2007

Co do Thunderów to troszkę rozkleił mi się gumowy otok na zgięciu. I też nie wiem czy tak strasznie poci mi się nog przez buty czy to wina membramy bo wcześniej właśnie miał bez membramy i było ok.
Buty też przemokły po 5 godz wędrówki w mokrym śniegu ale to się w sumie nie dziwie warunki naprawde ostre topniący śnieg z rzeczką pod nim no i później trzea było maszerować jeszcze 2 godziny w mokrusienkich butach.




RE:[Obuwie] La Sportiva - kwis - 11-05-2007

Czy ktoś orientuje się jaki rodzaj wibramu zastosowano w butach la sportiva Nevada? Jak sprawdza się ta podeszwa na mocno mokrej skale (najlepiej granit i inne kamory w tatrach)? Jak się ma jej przyczepność do podeszwy bifida z Karrimorów KSB 300?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Leszek - 12-05-2007

Jaki rodzaj nie wiem, ale w tatrach na mokrych skałach trzymała sie bardzo dobrze.

W moich nevadach Gore niezle puszcza, po roku użytkowania zaczynaja pojawiać sie pęknięcia materiału na zgięciu stopy, materiał wewnątrz zaczyna sie przecierać




RE:[Obuwie] La Sportiva - jasiek - 13-05-2007

a w moich la sportivach trango guide podeszwa sie zaczela odklejac pod pieta po 22 dniach....wydaje mi sie z ktos kto napisal na tym forum ze dobre buty skonczono produkowac w latach 90-tych mial racje .te nowe technologie sa lekkie ale idz czlowieku przez gory z klapiaca podeszwa(czy tez tesciowa)do odlania.....
-------------------------------------------
za drzewko pojdziesz




RE:[Obuwie] La Sportiva - mlody - 13-05-2007

witam.
zastanawiam sie nad kupnem butow turystycznych. ostanim butem byly buty na vibramie z jakas tam firmowa membrana, niestety buty po krotkim czasie uzytkowania sie rozpadly i teraz po 3 gwarancji mam nadzieje ze mi zwroca pieniadze. jezeli tak bedize przymierzam sie do kupna butow la sportiva model nevada. co sadzicie o tym bucie i o jego gore. zastanawia mnie to gore czy napewno kupic buty z gore. buty uzywane beda caly rok. przed butami turystycznymi uzywalem wojskowych desantow i wiem ze oddychalnosc butow ze skory bez membram tez nie jest rewelacyjna. a butow z gore jeszzce nie mialem i nie wiem co o nich myslec.
?




RE:[Obuwie] La Sportiva - mlody - 13-05-2007

a jezeli buty bez gore to jakie? cos w granicach 400zl.




RE:[Obuwie] La Sportiva - ludz - 13-05-2007

desanty.. heh, nie porównuj ich z butami z prawdziwego zdarzenia ;) oddychalność... trudno z drugiej strony oczekiwać że w ciężkim bucie w słoneczną pogodę poczujemy lekki wiaterek ;) La sportivy polecam każdemu, bo to dobre buty są i tyle ;) jak masz jakieś promocje czy coś - nie zastanawiaj się
ale porządnych butów bez membrany (meindli czy czegoś) to raczej nie dostaniesz...




RE:[Obuwie] La Sportiva - gała - 14-05-2007

Ja jestem posiadaczem wyzej wymienionych butow juz okolo 2 lat.
I powiem tak: fajne buty na wiosne, lato, i jesien ale napewno nie na zime. Membrana przepuszczala troche wode (roztopiony snieg) ale to zaimpregnowaniu specjalnym sposobem juz jest idealnie (stracily troche na oddychalnosci). Jak dla mnie na zime maja za niska podeszwe (wysokosc w najnizszym miejscu kolo 1,5 cm), brak otoka gumowego lub z twardej skory=zniszczone czubki butow przez zmrozony snieg.
ps. pisze to z wlasnego doswiadczenia
---
Edytowany: 2007-05-14 18:21:57
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Obuwie] La Sportiva - gavagai - 14-05-2007

ja mam la sportivy hyper guide'y (już drugą parę) oraz trango lighty. obydwa modele są bez membrany - pierwsze jest bardzo ciężko znaleźć (drugą parę kupiłem na słowacji), bo już nie są produkowane, te drugie zaś są dość drogie. myślę, że la sportiva to jedna z lepszych marek: i dobrze projektują i starannie wykonują.




RE:[Obuwie] La Sportiva - kwis - 15-05-2007

Leszek dzieki za odpowiedz na moje pytanie. Czy ktoś wie moze, gdzie w Warszawie można obejrzeć buty la sportivy, najlepiej, aby na miejscu mozna je było porowac z butami Trezety.




RE:[Obuwie] La Sportiva - mlody - 15-05-2007

nie iwem czy w wawie, ale w sklepie hi mountain w bdg mieli i koles mowil ze praktycznie w kazdym ich sklepie one sa. ale nie widzialem u nich butow trezety.




RE:[Obuwie] La Sportiva - oneworld - 02-06-2007

Witam i proszę o pomoc. Moja lepsza połówka potrzebuje nowych butów. Wybór padł na LaSportivę Glacier lub Makalu (oczywiście wersja Women) gdzie można je dostać w miarę normalnej cenie (czyli HM odpada)??
-------------------------------------------
Najlepsze przed Tobą




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 02-06-2007

Nie wiem ile makalu kosztuja w HM ale tutaj sa za 636zl tylko nie wiem czy jest tez wersja damska.
http://www.alpinizm.com/sklep/prod/o0108.html
Tanio byly rowniez na Slowacji w Liptovskim Mikulasu w Hudym.
-------------------------------------------
yaro




RE:[Obuwie] La Sportiva - mlody - 02-06-2007

yaro, tanio bylo rowniez? czyli 636 zl to jest tanio?




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 03-06-2007

636zl to napewno nie jest drogo, w niektorych sklepach kosztuja nawet 850zl, wiec w porownaniu do tego jest to tanio. W mikulasu zaplacilem za nie jesli dobrze pamietam cos kolo 600zl. Tak z ciekawosci ile kosztuja w HM??
---
Edytowany: 2007-06-03 08:52:18
-------------------------------------------
yaro




RE:[Obuwie] La Sportiva - oneworld - 03-06-2007

Byłem wczoraj i zaśpiewali mi 950 zł, więc im podziękowałem,

-> ~mlody cena 636 zł za buty tego typu to mało.
-------------------------------------------
Najlepsze przed Tobą




RE:[Obuwie] La Sportiva - DHFRXC - 12-06-2007

JA jestem posiadaczem sandałów Prabi (Red/Yellow).
Chyba najwygodniejsze sandały w jakich chodziłem - o ile nie najwygodniejsze obowie w ogole :) Solidnie wykoanne, dobrze trzyma noge - super =]




RE:[Obuwie] La Sportiva - radek - 26-06-2007

witam jesli chodzi o nevady to polecam bardzo dobre buty ale nie na zime chyba ze w latwym terenie
-------------------------------------------
radek




RE:[Obuwie] La Sportiva - luis - 26-06-2007

pytanie z jakiej skóry zrobione są te nevady .. ? hmm ? z góry dzięki za odpowiedź




RE:[Obuwie] La Sportiva - flinta - 27-06-2007

nevady- genialne butki ale trochę się ślizgały w mokrych tatrach, poza tym to najlepszy mój zakup w ciagu ostatnich 5 lat, aha mam je dopiero pół roku, luis- welur plus cordura, pzdr;)
-------------------------------------------
czy ja tu pasuję? :P