NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - problem - 19-11-2006

kupiłam thundery przed wakacjami. już w pierwszym miesiącu zaczął się odrywać gumowy otok. zareklamowałam i skleili,po czym przeszłam sie 2 razy w góry i znów guma sia odrywa.Przez to wszystko skóra w tym miejscu sie niszczy. z tego co widze to jest to typowa wada dla tych butów. czy mam jakieś szanse na zwrot pieniędzy? no bo jak je zareklamuję to znowu zabiora mi je na 2 tyg.(i będę uziemiona!!!) po czym oddadzą sklejone i buty znów się rozwalą... poza tym trochę puszczają wodę-kiedy wyjmuję wkladke to jest ona od spodu mokra. czy jest to jakas podstawa zemi mi oddali forse? no bo to troche bez sensu ze naprawiają buty a one znow się psują. i to za taką cenę.....




RE:[Obuwie] La Sportiva - wonski - 19-11-2006

Hmm u mnie gumowy otok się trzyma bez problemów. Wczoraj je pierwszy raz zaimpregnowałem i nawet nie zauważyłem zmiany koloru.
Jednak również mam mały problem z piętą, ale tylko w jednym bucie. Tzn. również mam przetarty szew łączący GoreTex. Sam Gore jest nienaruszony, ale na odcinku 1,5 cm szwu już nie ma.

Co do zwrotu pieniędzy - nie jestem pewien, ale gdzieś było coś takiego, że jeżeli trzeci raz reklamuje się produkt z tego samego powodu, a wcześniej był naprawiany (nie wymianiany na nowy), to klient może zarządać wymiany na nowy lub zwrotu pieniędzy.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Arni - 19-11-2006

Co do reklamacji to więcej ci nie podpowiem ale czy jesteś na 100% pewna że but przecieka? Czy aby na pewno ta wilgoć to nie twój własny pot? Niestety tak właśnie oddycha słynny Gore Tex w obuwiu powodując topienie się stopy we własnym sosie. Myślę że tak jest w twoim przypadku




RE:[Obuwie] La Sportiva - ja - 19-11-2006

jestem pewna że przecieka,bo wkładka z wierzchu jest sucha(i skarpeta tez;) a materiał pod wkładką jest wilgotny.cóż będę reklamować do skutku, może w koncu będą mnie mieli dosc :)) ale jak narazie to nie wchodzi w gre, w koncu stracic buty na 2 tygodnie przy takiej pogodzie... no sami rozumiecie;) za bardzo kocham góry;)
-------------------------------------------
pozdr




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 20-11-2006

Jak mówiłem, jest problem z Thunderami... A wystarczyłoby, żeby guma kończyła się trochę bliżej czubka buta...
-------------------------------------------
... I fought the law and the law won ...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Wally - 22-11-2006

Witam wszystkich, pierwszy raz na forum. I ja kupiłem sobie Thundery cena hmm wysoka (499 zł.) ale co tam, dobre rzeczy muszą kosztować, jak powiadzaiłem tak i zrobiłem. Teraz mam je w domu i mogę je testować, wydają się ciężkie,twarde i gorące w środku i mam obawy czy da się w nich chodzić dłużej szczególnie w porze letniej (lipiec/sierpień). Tylko w te miesiące mogę wyjechać w górki. Dotychczas chodziłem (2 lata) w butkach dla ochroniarzy i wojska firmy Magnum model Midnight Plus i muszę przyznać że pierwszy raz założyłem je idąc na śnieżkę od czeskiej stronyw upał sięgający 40 stopni w słońcu i szło się rewelacyjnie, również na orlej perci sprawowały się bez zarzutu. Chodzę w nich w mieście, jesienią i zimą. Jednak chciałem mieć buty do górskiej wędrówki takie z prawdziwego zdarzenia, dlatego kupiłem Thundery, patrzę na nie i jestem w rozterce. Poradźcie bo i jedne i drugie mają plusy i minusy. Przypomina mi się powiedzenie - osiolkowi w żłobie dano.... Dla zainteresowanych podaję stronkę butków MAgnum http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml?product=2194&fr=1154&ban=60
-------------------------------------------
Wally




RE:[Obuwie] La Sportiva - wyvern - 23-11-2006

wynalazłem sobie ( a właściwie polecił mi sprzedawca w sklepie HiMountain ) butki La Sportiva ELK - wyglądają one jak te : http://img182.imageshack.us/img182/2263/mae5xi1.jpg ,
http://img264.imageshack.us/img264/3790/mae6nh7.jpg ,
niestety nie znalazłem w internecie żadnych informacji na ich temat - czy ktoś miał z nimi do czynienia i jakie są wrażenia
dodam, że buty potrzebuję głównie do szwendania się po lesie w okresie jesienno-zimowym
-------------------------------------------
wyvern




RE:[Obuwie] La Sportiva - wonski - 25-11-2006

Powiem szczerze, że nie znam tego modelu, ale patrząc na ich budowę powiem tyle. Będą to buty sztywne (gumowy otok dookoła całego buta, czyli podeszwa musi być sztywna). Na spacery *a takie wg Cieibe ma być przeznaczenie tych butów) wybrałbym mimo wszystko buty miększe i nieco niższe.
Dobrze spisałyby się buty o mniejszej wysokości, a dodatkowo do tego w przypadku gdy będzie wysoki śnieg - stuptuty.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 26-11-2006

A czy ktoś może coś powiedzieć o modelu La Sportiva Val di Fiemme?
-------------------------------------------
... I fought the law and the law won ...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Anel - 01-12-2006

Hej,
mam pytanie do osob ktore chodza w butach La Sportiva Thunder GTX.Chodzi o oddychalnosc tych butow.Ja niestety mam niemile doswiadczenie i uwazam ze oddychalnosc jest zerowa.Chcialabym sie dowiedziec czy jest to wada akurat mojej pary obuwia czy jest to wada danego modelu.
pozdrawiam
-------------------------------------------
Anel




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sorc - 02-12-2006

coz nie jest za dobrze to fakt ;) ale z coolmaxem da sie isc, gore to lipa w lipcu czy sierpniu natomiast jesli chodzisz tez wrzesien czy czerwien to jak najbardziej bardzo fajnie thundery oddychają :)




RE:[Obuwie] La Sportiva - quarol - 02-12-2006

Taka juz uroda membran goretexowych (i nie tylko takich), ze oddychaja duzo lepiej, gdy jest duza roznica temperatur pomiedzy wnetrzem buta a otoczeniem. Zatem zima beda oddychac calkiem dobrze, latem kiepsko.
Co bardzo istotne - zeby but z membrana oddychal nalezy nosic odpowiednie skarpetki. Zdecydowanie odpadaja bawelniane - bawelna zatrzymuje w sobie pot (to samo tyczy sie bawelnianych t-shirtow pod kurtka). Moga byc syntetyczne, moga byc welniane (polecam te z welny merynosow-rewelacyjne).

Karol
-------------------------------------------
karol




RE:[Obuwie] La Sportiva - ja - 03-12-2006

a u mnie z oddychalnoscia jest całkiem dobrze- chodziłam w thunderach po górach przez całe wakacje. wiadomo ze po 6 godzinach marszu przyjemnie jest sciagnac buty- ale to chyba dotyczy każdego modelu;)




RE:[Obuwie] La Sportiva - wonski - 03-12-2006

Hmm, ja raczej nie narzekam. W odpowiednich skarpetach oddychalność jest dobra. Jak po mieście zasuwam w zwykłych bawełnianych, to oddychalność nie istnieje. Ale czemu się dziwić, skoro to bawełna?
Z dobrymi skarpetkami współpracują odpowiednio.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 04-12-2006

No, coś mi się widzi, że moje Thundery drugi sezon ledwie potrzymają, choć zima się jeszcze nie zaczęła...
-------------------------------------------
..anywhere I roam - where I lay my head is home..




RE:[Obuwie] La Sportiva - delhi - 07-12-2006

mam pytanie które buty wybrać scarpy??? La sportiva nevada (czy będą wygodne???) czy aku? (miałam przez 4 lata i chciałam spróbować cos nowego choć były rewelacyjne. Chodzi mi o buty do chodzenia po Bieszczadach i Tatrach i głównie o wygodę i trwałość.
-------------------------------------------
kaska




RE:[Obuwie] La Sportiva - Matek - 07-12-2006

ludzie czy wy naprawde musicie sobie stwarzac problemy??? sama napisalas ze aku byly REWELACYJNE- wiec bierz aku!!!!!!!!
-------------------------------------------
Matek




RE:[Obuwie] La Sportiva - sasq - 08-12-2006

ktoś wie gdzie w Polsce lub okolicy mozna to La-Sportiva 359 Cirque Pro dorwać??
Dystrybutor na polske coś tylko marudził że niezabardzo maja :-/
-------------------------------------------
generalnie.... nie wiadomo o co chodzi!!!




RE:[Obuwie] La Sportiva - mirus176 - 04-01-2007

witam. czy ktos orientuje sie czy mozna w jakis sposob zamowic buty La-Sportiva Nevada, nr. 46 brązowe. w poznaniu przeszedlem wszystkie mozliwe sklepy i wszedzie maja tylko kolor Antracyt (ciemny szary), a jak jest brązowy to tylk maly rozmiar. W jednym tylko sklepie ozyla nadzieje, koles powiedzial ze buty beda jak dystrybutor dostanie nowa partie, ale nie umial mi powiedziec kiedy to bedzie, a ja buty potrzebuje jak najszybciej :/. w internetowych sklepach tez kiszka, same male rozmiary. jezeli ktos moze mi pomoc to bede bardzo wdzieczny :)
-------------------------------------------
mirus




RE:[Obuwie] La Sportiva - były sprzedawca - 04-01-2007

Jak bym miał wybierać to, Lasportivy bym sobie odpuścił. Bywało trochę reklamacjii, najczęściej dotyczyły odklejania podeszw. W tej grupie cenowej znajdziesz o wiele lepsze buty.