NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - screwdriver - 21-09-2006

''zodiac mid jest bez membrany i nie chroni przed przemakaniam i równocześnie nie oddycha.''

Wybacz ale nie mogę ze śmiechu.

''Od tamtego momentu kupuje buty wyłącznie z Gore i nie martwie się, że przemokną w takich momentach jak wyżej opisany.''

NIe bój się - gore też w końcu wodę puści...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Piotr - 21-09-2006

Zubo - Od tamtego momentu kupuje buty wyłącznie z Gore i nie martwie się, że przemokną w takich momentach jak wyżej opisany.

Świat jest dlatego ciekawy - że jest rożnorodny :-)

Idę o zakład, że moje skórzane Meindle Borneo bez membrany wytrzymają w tym śniegu dłużej niż twoje buty z Gore :-)
-------------------------------------------
Pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - Zubo - 21-09-2006

''Wybacz ale nie mogę ze śmiechu''

A co Cie tak śmieszy?

''NIe bój się - gore też w końcu wodę puści...''

Jak do tej pory nie puścił i mam nadzieje, że nie puści bo wtedy kupie sobie gumiaki.

''Idę o zakład, że moje skórzane Meindle Borneo bez membrany wytrzymają w tym śniegu dłużej niż twoje buty z Gore :-)''

No tak może tak być bo te Meindle to bardzo fajny but, nubuk itd. wszystko fajnie ale cena kosmos i nie stać mnie na nie.
-------------------------------------------
5




RE:[Obuwie] La Sportiva - braavosi - 21-09-2006

OT:Panowie, czy piszecie o Lasportivie??????wpiszcie się tu
https://ngt.pl/thread-2670.html&page=9
i nie mąćcie w tym wątku;))))DO KASACJI
-------------------------------------------
...ktoś mnie skazał na wieczną wędrówkę...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Zubo - 21-09-2006

Co do Lasportiva zodiac mid to te buty kupiłbym tylko na lato do chodzenia po górach (są wysokie i usztywniają kostkę) chociaż jak zastanie nas ulewa to noga na pewno będzie przemoczona (siateczka).
Zodiac mid gtx będą bardziej uniwersalne (wiosna, jesień i lato z dobrymi skarpetami :-))
Pzdr.
-------------------------------------------
5




RE:[Obuwie] La Sportiva - qbas - 21-09-2006

@Zubo
Puści gore, puści, nie ma bata ;-)




RE:[Obuwie] La Sportiva - gumibear - 22-09-2006

Posłuchajcie kolegi braavosi'ego. To wątek o las sportivie. A problamtyka GTX w butkach to osobny temat, który zreszta jest tez na forum.
-------------------------------------------
gumibearMarcin(at)ngt.pl




RE:[Obuwie] La Sportiva - mateo - 01-10-2006

a ja mam lasportiwa model himalaya całe ze skóry na wibramie podobne do han wega niewiem jak tamte ale moje swietnie lezą nawet nie musiałem ich jakos specjalnie rozchodzic 3 mm skóry dosc cztywne ale zato po impregnacji trudno je przemoczyc
to one
http://www.svetoutdooru.cz/Users/Clanky/clanek.asp?id_clanku=430




RE:[Obuwie] La Sportiva - Istari - 25-10-2006

Witam!
Wiecie gdzie można kupić LaSportivy (najlepiej model Nevada) w Trójmieście lub Warszawie?
Ważne. Z góry dziękuję za odpowiedzi : )




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 25-10-2006

Wiem, gdzie można kupić La Sportiva Thundery, ale nie polecam. Mają je w asortymencie w HiMountain w Auchan i na ul. Szerokiej w Gdańsku. Cena ok. 450 zł.
-------------------------------------------
I'm the way, I'm the sinister & I WILL DESTROY!!!




RE:[Obuwie] La Sportiva - Wonski - 01-11-2006

@Sinister, czemu to niby nie polecasz Thunderów? Jakoś je mam - nie narzekam.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 01-11-2006

owszem, nie przemakają, o ile gore tex się nie przetrze (a przetarł się na palcach), poza tym bardzo szybko zniszczył się materiał wewnątrz na wysokości kostki od języka, no i w końcu przy gumowym otoku na jego skrajach, gdzie but mocno pracuje - guma odrywa się razem ze skórą i kaleczy but, tylko czekać na pęknięcia. sprawę załatwiłoby, gdyby tylko ta guma kończyła się trochę bliżej czubków
-------------------------------------------
I'm the way, prepare fo SALVATION!!!




RE:[Obuwie] La Sportiva - Wonski - 01-11-2006

Hm, jeżeli guma się odrywa itd, to bym to reklamował.




RE:[Obuwie] La Sportiva - mirus176 - 02-11-2006

witam. przymierzam sie do kupna butów albo La Sportiva model Nevada, albo Trezeta Cyclone. Ogolnie buty maja to samo, czyli podzeszchwa Vibram, Gore-Tex, Cordura. Cena tez jest prawie ta sama +/- 399 zl, opinie rowniez sa pozytywne o jednych jak i o drugich, tylko gdzies na forum przeczytalem ze w Nevadach jest szew na wysokosci sciegna achillesa i ze kogos tam uwieral podczas chodzenia, ktos ma na ten temat zdanie ? Zauwazylem jeszcze jedna rzecz, ze Cyclony maja grubsza wysciolke niz Nevady, czy to + czy - przy chodzeniu w gorskich sciezkach? w sumie jezeli buty niczym sie juz nie roznia to chyba rzuce moneta zeby wybrac, chyba ze ktos cos ma jeszcze do napisania o nich. Bede wdzieczny za kazda opinie, dzieki i pozdrawiam
-------------------------------------------
mirus




RE:[Obuwie] La Sportiva - Anstos - 02-11-2006

Zdecdowanie polecam Cyclone. Cechy teoretycznie mają identyczne, ale Nevada to jest powiew przeszłości- tak butów się już zwyczajnie nie robi! To jest oszczędnościowy but ''na Polskę'', produkowany w niezmienionej formie od stu lat. Jakość wykonania ok- nie znam nikogo komu nevada by sie zepsuła (a ze 3, 4 lata temu sam wielu znajomym go polecałem), ale jak okazuje się można juz w tej cenie zdecydowanie lepiej buta zaprojektować, wykończyć, użyć nowszxych materiałów itp. Za 399zł butów z Gore jest na rynku spory wybór. W Cyclone jest lepsza podeszwa (wyższa szczególnie w środkowej części stopy), lepszy materiał wykończeniowy przy kostce, są pianki przy kostce (a w nevadach to mają grubość 1mm), profil buta jest lepszy. Ogólnie polecam z tych dwóch cyclone i jeszcze raz cyclone.
-------------------------------------------
Antos




RE:[Obuwie] La Sportiva - szymekgd - 02-11-2006

mirus176

nevady kupilem 2 tyg. temu, w przed dzien wyjazdu w tatry i bez rozchodzenia mialem je na nogach 5 dni w roznym terenie. buty sa bardzo przyjemne, praktycznie od razu ''ulozyly'' sie do stop, wspomnianego szwu nie czulem, nie slizgaly sie na mokrych skalach, podeszwa jest twarda i pomimo tego, ze jest ''niska'' nie odczuwa sie nierownosci terenu. w butach brakuje mi gumowego otoku na czubku.
-------------------------------------------
michal




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sinister - 02-11-2006

co do reklamowania tej gumy to usłyszę pewnie, że to normalne lub że buty były użytkowane w sposób codzienny. akurat potrzeba czasu wymagała, żeby były zdatne do użytku, więcużyłem kleju poliretanowego, tak więc na reklamacje za późno. ale póki co. ten zdaje egzamin.
-------------------------------------------
I'm the way, prepare fo SALVATION!!!




RE:[Obuwie] La Sportiva - mirus176 - 03-11-2006

ok dzieki za pomoc :), chyba nie pozostaje mi nic innego jak rzucic moneta, bo nie moge sie zdecydowac :p. na Nevadami przemawia tez to ze koles w sklepie powiedzial ze za free dodaje mi impregnat i ze po kupnie butow mam 20 dni na ich zwrot, ze np. moge pochodzic w nich w chacie i jezeli cos mi nie bedzie pasowac to moge oddac but i oni mi oddadza forse. wiec zrobie tak ze kupie te Nevady, pochodze w chacie, jezeli nie bedzie mi cos pasowac to je oddam i kupie Cyclony :D
-------------------------------------------
mirus




RE:[Obuwie] La Sportiva - Mastah - 18-11-2006

Hmm.. a ja mam Thundery od jakiegoś miesiąca, trochę w nich chodzę, zarówno góry przeżyły, jak i na codzień ich używam.

Problem jest jeden - od wewnątrz buta, z tyłu, wzdłuż pięty jest szew łączący goretex. No i ten szew po miesiącu w zasadzie zaczął mi się przecierać.. Może mam tak koślawe pięty.. ale bez przesady, miesiąc?

Jak myślicie, czy przy reklamacji producent uzna to za ''normalne'' zużycie? ;)




RE:[Obuwie] La Sportiva - pim - 19-11-2006

Pewnych ''szczegółów anatomicznych'' nie przeskoczysz. Używając kilka tal obówniczego wynalazku z czasów z przed 89 roku- trzewiki wysokogórskie himalaje - tak sobie zdeformowałem pięty, że przecierają każdą wyściółkę. W moim przypadku rozwiązaniem może być arkusz blachy na pięcie.
Możesz mieć inaczej ukształtowaną, bądź zniszczoną (jak u mnie) piętę i tego wyściółka gore-texowa jak i każa inna zwyczjnie może nie przetrwać.
pozdrawiam