NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - Yeah Tea - 21-12-2010

jasne, a co bys chcial wiedziec?
-------------------------------------------
sprzedawca w sklepie outdoor w Angli




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 21-12-2010

Chciałabym wiedzieć, jaka jest ich trwałość i ogólnie, czy mają jakieś specyficzne wady, które powinnam znać przed zakupem.
To będą moje pierwsze buty pod półautomaty, narazie wiem tyle, ze są lekkie i jak na buty z gtx i vibramem- dosyć tanie, przynajmniej ja znalazłam je za 380.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Yeah Tea - 22-12-2010

jest kilka rodzajów Trango, ale zakładam, że idzie Ci o wersję S EVO. Jeśli tak, to ich normalna cena wynosi ok. 1000 zł. więc jeśli dorwiesz je za 380 to się nie zastanawiaj. Buty mają jednak GRUBO zawyżoną ocenę twardości u niektórych sprzedawców B2- to przesada stanowcza, a widziałem takie sklepy, które tak wyceniły twardość podeszwy. Jeśli Scarpy Manty to klasyka B2, to Trango NA PEWNO nie sa B2. Dla mnie to porównanie z Mammutem Trail XT, czyli klasycznym B1 ma większy sens. Poza tym but nie ma wad. Dla osoby o wąskim, klasycznym kształcie stopy powinny być idealne (dla mnie jedne z najwygodniejszych butów jakie kiedykolwiek miałem okazję założyć). Nadadzą się pod raki typu C1 najlepiej (turystyczne z elastycznym łącznikiem). C2 to już ryzykujesz, że się będą wypinać niestety. Lorica i Cordura-czynią z nich bardzo lekkie i trwałe i drogie buty. Podeszwy mają tzw. Climbing Zone od wewnętrznej strony stopy, bardzo ułatwiają wygodne chodzenie po niewielkich krawędziach, wzmocnione po bokach gumą, będą świetnie służyć latem bez raków do trudniejszego terenu.
Jako sprzedawca polecam te buty osobom, które chcą wyjść nieco wyżej w Alpy, ale żadnej wspinaczki szczególnej nie przewidują. GTX niestety eliminuje je z takich zastosowań, a także niewystarczająca sztywność podeszwy oraz brak szczególnych warstw ocieplających w tych butach. To raczej letnie alpejskie buciki.
Jeśli to te buty, to tylko brać.
http://www.sportiva.com/products/prod/274

P.S. Doczytałem o Twoich problemach z Thunder GTX. Oczywiście są to bardzo różne modele. Jak do tej pory żadnego odklejania nikt mi nie zgłosił w S Evo i w sumie nigdy tez nie miałem problemu z reklamacjami LaSportivy (czyt. takich przypadków nie było), sam użytkuję Batury wykonane w bardzo podobnym kształcie wewnętrznym buta (my to tu lastingiem nazywamy), oczywiście to B3 i mają zupełnie inne zastosowanie niż Trango, ale też tylko sobie chwalę te buciki. Trango jest jednak zbyt sztywne, żeby sobie od tak 'pracowało' przy zginaniu, które jest absolutnie minimalne. Do butów sztywniejszych stosuje się nieco inne rozwiązania służące wygodzie użytkowania. Standardem jest już lekkie 'biegunowanie' podeszwy w celu zaokrąglenia jej spodu oraz różne systemy uelastyczniające okolice kostki. Tutaj dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie drogiej jak cholera lorica'i (sztucznej skóry) która bardzo dobrze 'pracuje', ale się nie przy tym nie zniekształca tak jak skóra naturalna. Zachowujemy więc sztywność podeszwy, ale rekompensujemy sobie to większą elastycznością w kostce. Tu rysunek z wyjaśnieniem działania
http://www.sportiva.com/pop.php?p=/images/flex/3DFlexAnkle.jpg
P.S.2 Gratuluję bardzo fajnych recenzji
---
Edytowany: 2010-12-22 10:38:46
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym w Anglii.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 22-12-2010

Ja bym chciała używać ich zimą w Tatrach, może ewentualnie w Alpach, kto wie;)
Dokładnie chodzi mi o model LA SPORTIVA TRANGO S EVO GTX W
A nie wiesz, jak tam wygląda rozmiarówka? mam małą stopę, zwykle noszę buty 36-37 i te są dostępne właśnie tylko w 36. Obawiam się, że mogą być za małe, dopiero dziś lub jutro pojadę przymierzyć. Kiedyś miałam inne la sportivy (thunder) i pasował mi nr 37, ale liczę na to, że te będą dobre..




RE:[Obuwie] La Sportiva - Yeah Tea - 22-12-2010

Moim zdaniem na Tatry zimą-wymarzone. Tak właśnie myślałem, że o ten model chodzi. Rozmiar 36!- to stąd ta cena :)- farciara ;) Ja noszę 44 (9,5 UK) i takie dokładnie mam Batury ( z lekkim naddatkiem na skarpety wełniane. Ale pasują znakomicie- żadnego problemu przy kopaniu w lód, stopa nie przesuwa się ku przodowi ani odrobinkę, więc do lodu wspaniałe...ale, ale...wrócę do Trango :D -wszystko zależy od kształtu stopy i kształtu lastingu. Jeśli są zgodne to można się pokusić o zakup butów 'na styk' jeśli nie...to lepiej wziąć odrobinkę większe. Przymierz- zobacz. Wyglądasz mi na osobę ze sporym już doświadczeniem górskim, więc na pewno wiesz co ważne dla Ciebie. Jeśli przy teście na pochyłej powierzchni but będzie trzymał stopę w miejscu, a pięta się nie będzie podnosić za dużo, to spróbuj kilka 'kopniaków' o podłogę przodem bucika wykonać- ja moim klientom każe tak robić, a jak sprzedawca będzie krzyczał, to się nie przejmuj i wytłumacz, że tak się testuje buty, które mają służyć pod raki. Jeśli nie bolą palce przy tym teście, to oznacza, że...staniesz się biedniejsza o 380 zł., ale bogatsza o wspaniale dopasowane buciki, z których będziesz na pewno zadowolona.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 22-12-2010

Hmm, no skoro tak, to się zdecyduję, o ile tylko ten rozmiar będzie dobry ;)




RE:[Obuwie] La Sportiva - Dwuslodowy - 22-12-2010

http://allegro.pl/buty-lasportiva-gore-tex-42-dl-28-cm-okazja-i1380093296.html
Co myslicie o lezakowanych butach ?




RE:[Obuwie] La Sportiva - dgim - 22-12-2010

ja kupilem swego czasu buty mozna powiedziec lezakowane, fakt, ze nieuzywane - poza sklepowymi przymiarkami - wlasnie w sklepie, ktore to przelezaly w nim jakies 2 lata na wystawie. cena byla tak kapitalna, ze zakupilem i nie zaluje.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Olusia - 22-12-2010

jestem pośrednikiem- Olusia
''SPRZEDAM! LaSportiva Nevada, grafitowe, 47, używane na jednym wyjeździe, nie mają żadnych śladów poza zmechaconymi wkładkami, które i tak są beznadziejne i trzeba je wymienić.

w sumie jakieś 4 dni je miałem je na nogach. Zainteresowanym możliwość wysłania zdjęć. Posiadam paragon, że kupiłem 3.11.2010.
Sprzedaje bo okazały się jednak ciut za ciasne.
Wszelkie pytania proszę wysyłać na maila janto@wp.pl ''




RE:[Obuwie] La Sportiva - gavagai - 22-12-2010

Rwąca rzeko, miałem La Sportiva Trango S (czyli nieco wcześniejszą odmianę tej, którą zamierzasz kupić). Na zimę w Tatrach bym ich raczej nie używał - chyba że zamierzasz marznąć;) Jeżeli chodzi o trwałość - raczej dość kiepsko... Podeszwę ''zjechałem'' dość szybko, trudno jest zaś w Polsce wymienić ją na nową. Używając je na alpejskich wapiennych piargach, dość szybko mi się również pocięła (choć nie przedarła) Cordura. Drugiej pary już nie kupiłem - teraz mam inne.




RE:[Obuwie] La Sportiva - pet77 - 24-12-2010

Tego typu obuwie kupuje się na jeden sezon intensywnego uzywania, lub dwa/trzy mniej intensywnego.Trwałość została poświęcona na rzecz lekkości, to są buty do szybkiego przemieszczania sie w terenie, do szybkich ataków, minimalistyczne.
Nie jest to przerost formy( ceny) nad treścią, takie butki kupują ludzie świadomi tego czego wymagają.W tych butach nie wymienia sie podeszwy...o zgrozo.
Trango S Evo są świetne dla ludzi świadomych ich przeznaczenia.

Zdrowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Yeah Tea - 24-12-2010

gavagagi wyraził swoją opinię, jako użytkownik Trango S i porównuje je zapewne do Asolo Vortex, które to buty jak najbardziej do zacnych się zaliczają, ale nie sugeruje, że Trango to buty poświęcone i na jeden sezon. Nic też o tym LaSportiva nie mówi. Natomiast absolutnie zgadzam się, że nie jest to przerost formy nad treścią i cena jest odpowiednia do zastosowanych technologii. Tyle jest tam lorica'i, że na parę innych butów by starczyło, a ona kosztuje dużo. Stosuje się ją również do szycia ubrań dla motocyklistów i do tzw. szeroko sfery 'safety' czyli tam gdzie wytrzymałość jest niezbędna. Cordura też do słabo wytrzymałych materiałów nie należy, choć można i ją zniszczyć, co potwierdza gavagagi i tu raczej trzeba wywnioskować, że to co napisał to raczej pochwała, tego materiału. Zjechał jedynie podeszwy, które 'zjechał' i jak najbardziej można je wymienić- nie widzę problemu. Trango, o ile mi wiadomo, nie są obuwiem 'specjalnego' przeznaczenia i że konieczna jest jakaś szczególna 'świadomość', za wyjątkiem tego, że w tych butach raczej w góry się idzie i można tam jakieś raczki podpiąć na zimę- czyli do zastosowań w turystyce. Gavagagi używał ich jako podejściówek i do wspinania, gdzie trwałość wszystkich butów będzie wystawiona na poważną próbę. Nadal uważam, że za 380 zł rwąca rzeka sobie może kupić świetne buciki na zimowe i letnie użytkowanie turystyczne w Tatrach. Swoją drogą ciekawe czy kupiła?
Wesołych również życzę.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 24-12-2010

Co do użytkowania- pewnie będzie średnio intensywne/intensywne, zobaczymy. Nie oczekuję, że będą to buty na wiele lat;]
Z drugiej jednak strony, od którejś juz osoby słyszę, ze jest w nich zimno.
Jeśli kupię, to pewnie dopiero po świętach..
---
Edytowany: 2010-12-24 10:39:36




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 27-12-2010

No i kupiłam, ale jeszcze się zastanawiam, czy zostaną u mnie.
Rozmiar jest taki na styk, tzn w zwykłej skarpetce są ok, ale w dwóch (przy czym jedna b. gruba, wełniana) są już mniej wygodne.
Połażę w nich trochę po domu i zobaczymy.




RE:[Obuwie] La Sportiva - kiub' - 28-12-2010

witam
przymierzam się do zakupu butów la sportivy model typhoon i jako że jestem ogólnie zielony w sprawach górskich butów (dotąd chodziłem w patrolowych butach Wojska Polskiego bardzo dobre zresztą) chciałbym się Was zapytać czy jest to dobry i opłacalny zakup
buty te chciałbym użytkowac głównie w beskidach i bieszczadach czasami Tatry mniej więcej raz w miesiącu na wiosnę lato i jesień

jezeli te buty jednak są słabe to byłbym bardzo wdzięczny za propozycje innych trekkingowych butów do 500 zł

pozdrawiam filv
-------------------------------------------
Filv




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 28-12-2010

Powinny być w porządku, choć może dałoby się znaleźć coś tańszego, podobnej jakości. Z tego co widzę, kosztują 499 (no chyba, że dorwałeś taniej?)

Niektórym podobno przeszkadza to gumowe wzmocnienie na pięcie

Sugeruję używanie dobrych skarpet- i nie sznuruj za mocno, żeby nie odparzyć stopy (mnie się zdarzało, przy kilkudniowych wędrówkach, a miałam dość podobny model)




RE:[Obuwie] La Sportiva - kiub' - 29-12-2010

a jak one się sprawdzą w około 30 stopniowym upale ? nie będzie w nich zbyt gorąco bo jak narazie to ze zdjęć to przypominają mi bardziej dobre zimowe buty niż lekkie letnie treki




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 29-12-2010

Ja miałam model Thunder-myślę, że mniej więcej porównywalny.
Przy dużym upale zdarzały się odparzenia, ale to może wina skarpet (nosiłam zwykłe, bawełniane).
Nie są ocieplane, więc to nie typowo zimowe buty.




RE:[Obuwie] La Sportiva - kiub' - 31-12-2010

a mial ktoś może styczność z modelem pelmo? czy jest wart swojej ceny?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Tomek - 08-01-2011

Niedawno po 10 latach użytkowania puściła mi podeszwa w modelu ze skóry, z gore i vibramem. NIe dziwi mnie to bo buty przetrwały wiele górskich marszów, normalne miejskie użytkowanie, wyprawy do lasu i budowę domu. Czołgi nie buty. Teraz też szukam La Sportivy.
-------------------------------------------
Tomek