NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - gumibear - 02-09-2010

WLKP: https://ngt.pl/thread-5782-page-4.html




RE:[Obuwie] La Sportiva - dgim - 02-09-2010

mam pytanie do uzytkownikow (Jachol - pisales wczesniej zdaje sie, iz posiadasz takowe 1 badz 2), Nepal Evo GTX i Nepal Extreeme.

interesuje mnie koncepcja amortyzacji zastosowana w powyzszych modelach. w extreeme jest to twardszy vibram ale wieksza elastycznosc materialu, pomiedzy vibramem a butem, przymierzalem i ow material zgina sie kapitalnie. natomiast w evo amortyzacja przeniesiona jest na vibram (sytem IBS), ktory jest bardziej miekki, lepiej klei sie do podloza, ale przez to szybciej sie sciera. warstwa pomiedzy vibramem a butem jest juz twardsza...

pytanie - ktora koncepcja jest lepsza, tj efektywniejsza i relatywnie najdluzej optymalnie funkcjonuje ? martwia mnie troche opinie na forach zagranicznych, iz tempo scierania naprawde wysokie jest w Evo GTX. zdaje sobie sprawe, iz te buty przeznaczone sa bardziej do sniegu, lodu, ale chocby w drodze na Blanc'a zeby od 3800 do szczytu smigac po sniegu, trzeba do 3800 po skale/ziemi miec przyjemnosc isc (w lecie oczywiscie).

zastanawia mnie to o tyle, iz po kilku wypadach, deklarowane przez producenta mniejsze oddzialywanie na stawy o 20%, zmniejszy sie do 15-10% etc w Evo.
oczywiscie elastycznosc materialu pomiedzy vibramem a butem tez jest zmienna, ale mam wrazenie, iz nie w tak duzym stopniu jak w IBS'ie.

kolejna kwestia, czy ktos z Was wymienial vibram w nich, jezeli tak, po jakim czasie od zakupu ? z redpoint'em rozmawialem, chyba beda w stanie ewentualnie sciagnac oryginalny vibram do Evo.

i na koniec, najnizsze ceny widze we Francji (poza US gdzie clo i vat rozwala mi temat), znacie inne rynki, kraje gdzie cena jest nizsza niz 300 euro ? wdzieczny bede za info.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Expidium - 07-09-2010

Ja mam Thunder GTX. Cóż...przedstawie plusy i minusy

Ok bo:
- dobrze trzymaja kostkę
- ochrona Achillesa
- stopa nie marźnie
- w miarę wygodnie

Minus bo:
- troche za ciężkie
- guma na czubkach trochę się odkleja(po pierwszym słonecznym sezonie)
- przepuszcza w miejscu zakończenia gumy(mimo impregnacji)
- słaba przyczepność mimo Vibram (na Granatach,jak padało jechałam jak na lodzie. Na drugi dzień założyam North Face'y i nie było problemu z przeczepnością a warunki takie same, zatem vibram vibramovi nie równy)
Spodziewałam się czegoś lepszego
-------------------------------------------
expidium




RE:[Obuwie] La Sportiva - Marcin - 07-09-2010

dgim,
w LS Nepal Extreme wibram też się szybko ściera, nie wiem, jak w Evo, nie nosiłem, ale moje mają podeszwę identyczną jak Evo. Tak też jest zresztą na stronie La Sportivy - oba modele mają IBS.
Ścieralność to nie jest wada, raczej kwestia wyboru. Jak ma być przyczepnie, musi się ścierać.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Sabinka - 05-10-2010

potrzebuję rady. W lutym wyjeżdżam na Aconcaguę. Posiadam buty La Sportivy nepal evo gtx, które świetnie się sprawdził na Elbrusie. Czy ktoś ze swojego doświadczenia jest mi w stanie powiedzieć czy te buty wystarczą? A może należałoby kupić skorupy? będę wdzięczna za odpowiedź.
-------------------------------------------
Sabinka




RE:[Obuwie] La Sportiva - dgim - 05-10-2010

hm, faktycznie oba modele maja IBS'a... zgadza sie, im lepsza przyczepnosc, tym wieksza scieralnosc i vice versa. napisalem do dystrybutora La Sportivy ale oczywiscie nie odpisali - ciekawe jaki moze byc koszt wymiany vibramu w tych butach.

na ~7k moze byc juz problem z komfortem termicznym w nich. ale to dywagacja z mojej strony. sam jestem niezmiernie ciekaw tej kwestii majac rowniez Evo.
---
Edytowany: 2010-10-05 13:36:48




RE:[Obuwie] La Sportiva - Patrycja - 09-10-2010

Witam serdecznie, trochę zmienię temat, przepraszam. Jeśli temat został poruszony gdzieś wcześniej, to też przepraszam, nie za bardzo mam czas na to, żeby przejrzeć wątek w całości. ;)
Mam pytanie. Planuję kupić buty La Sportiva Nevada GTX i tutaj pojawia się zagwozdka: czy buty nadają się na miejske wyprawy po zaśnieżonych chodnikach? Wiem, że mają gore tex, ale czy podczas zimy są w stanie ochronić stopę pred mrozem? Bardzo dużo chodzę i zwykłe zimowe obuwie raczej nie nadaje się na takie spacery. Raz - szybko marzną stopy, dwa - podeszwy są tak śliskie, że można wyłożyć się przy pierwszej lepszej okazji.
Gdzieniegdzie czytałam, że te buty to dobry kompromis między ceną a jakością, a na chwilę obecną mogę zapłacić za nie tylko 160 złotych (w końcu jest to dość stary model), stąd tak intensywnie się nad nimi zastanawiam.




RE:[Obuwie] La Sportiva - ludz - 09-10-2010

w tych butach raczej nie będzie opcji, zeby noga jakos specjalnie mniej marzła.
Za 160 bym się nie zastanawiał.




RE:[Obuwie] La Sportiva - iamkret - 09-10-2010

~Patrycja Nevady mają cienką podeszwę, ja na zimę w swoich dorzucam wkładki filcowe. Czasami robi się ciasno przy grubszej skarpecie.

Nevady polecam, mam je już 4 rok, żadnych problemów.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Patrycja - 09-10-2010

Acha, dzięki wielkie. Grube skarpety to podstawa, nad wkładką nie myślałam, ale dobra myśl. Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Fox-trott - 09-10-2010

zmierz czy na pewno są dobre na długość i bierz, za te pieniądze to nie ma nad czym debatować.
-------------------------------------------
Polarsport - piszę w swoim imieniu




RE:[Obuwie] La Sportiva - ola - 10-10-2010

nawiazując do opinii (z r. 2007 co prawda, ale skoro trafiłam to napiszę co ja sądzę o tych butach):
Cytuję: /Ja miałem sandały Prabi całe 3 miesiące!
Najwygodniejsze sandały jakie miałem ale niestety po rzeczywistym czasie użytkowania 2,5 tygodnia zostały zareklamowane.
- przetarła się wyściółka na pięcie,
- odkleiła się warstwa wyściółki,
- zaczął wydostawać się klej,
- łapią brud bardzo szybko,
- śmierdzą po 1 godzinie użytkowania
Jak za sandały za taką cenę to spodziewałem się czegoś więcej!
nie polecam!!!
-------------------------------------------------------
nico/

Otóż: ja je ekspoloatowałam jakieś 2 miesiące i na szczęście nic się nie przetarło ani nie odkleiło, klej nigdzie nie wyłazi pomimo, ze prałam je codziennie - mydło, szczoteczka i woda, schły same w przewiewnym miejscu, nie na słońcu). Brud łapią szybko - w moim przypadku chodzi głównie o wyściółkę pod stopą. Nie wiem z czego jest zrobiona, ale faktem jest, ze śmierdzi. Stąd to pranie codzienne.
jesli chodzi o wygodę - rewelacja!
kupiłam je w promocyjnej cenie i w moim przypadku stosunek cena/jakość okazał się b. dobry.
-------------------------------------------
ola




RE:[Obuwie] La Sportiva - Fox-trott - 10-10-2010

jaka to różnica skoro od dawna nie można ich kupić?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Marcin - 10-10-2010

Czego nie można - Prabi? Spokojnie do kupienia.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Meser - 19-10-2010

Witam forumowiczów, na początek proszę przyjąć wyrazy uznania za fachowe porady jakie można znaleźć na ngt.pl (kieruję je w szczególności do tych, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem).
Ad rem:
Planuję zakup butów trekkingowych LaSportiva Typhoon Nabuck GTX http://sklep.taternik-sklep.pl/buty-lasportiva-typhoon-nabuck-gtx-p-5076.html?osCsid=gylnwuae
Czy ktoś z Was ma/miał takie buty i może coś o nich powiedzieć? Zastanawiam się też nad:
Salomon 3D Fastpacker MID GTX http://www.sklep-presto.pl/product-pol-12689-Buty-turystyczne-meskie-3D-Fastpacker-MID-GTX-Salomon-skarpety-GRATIS.html#
i AlpinePro Alpine Trek Expedition PTX MID http://www.alpinepro.cz/pol/article/uni-trekking-shoes-56416

Będę wdzięczny za ustosunkowanie się forumowiczów do wyżej wymienionych modelów oraz ewentualnie zasugerowanie innych alternatyw (dla trekkingu w polskich górach/2000-3000 m n.p.m./głównie w sezonie późna wiosna-lato-wczesna jesień). Pozdrawiam.
-------------------------------------------
Incipe!




RE:[Obuwie] La Sportiva - ona - 19-11-2010

Witam!
mam jedno zasadnicze pytanie do Was mianowicie czy buty Typhoon Nubuck GTX są butami damskimi czy męskimi? w reklamówce go sportu przedstawione są jako kategoria męska. będę wdzieczna za odpowiedz! :) Pozdrawiam.
-------------------------------------------
ona




RE:[Obuwie] La Sportiva - piteros - 19-11-2010

Unisex lol
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:[Obuwie] La Sportiva - wujekwiniu - 19-11-2010

Witam użytkuje buty La Sportiva nevada około 3 lat i niestety przetarły mi się na zgięciu (lewy but zdjęcie w linku). Mam pytania czy jest jakaś opcja żeby to naprawić może ktoś miał podobną sytuację ?? Z góry dzięki za jakieś info

http://picasaweb.google.com/lh/photo/25DFnI-EwD4rVvIvoLzBPg?feat=directlink




RE:[Obuwie] La Sportiva - Yeah Tea - 19-11-2010

@ Meser
Mierzyłeś te buty?
Wydaje mi się, że oba różnią się zasadniczo kształtem. Poza tym przyglądnąłbym się bacznie Salomonom...to kiepskie porównanie z LaSportivą.
---
Edytowany: 2010-11-19 22:44:17
-------------------------------------------
Tomek




RE:[Obuwie] La Sportiva - ludz - 19-11-2010

Meser... po postu weź przymierz... takich butów nie ma co kupowac w necie.
ps. za wejście w polsce na 3k npm stawiam kratę ;-)