NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - Grzesiek - 14-01-2010

Cześć,

Mam okazję tanio kupić trango extreme evo i zastanawiam się czy to będzie odpowiedni wybór na tatrzańska zimę, chodzi mi głownie o lód i mikst, czasem może jakiś trek. Czy lepiej dołożyć i brać Nepale?

Pozdrawiam,
Grzesiek
-------------------------------------------
Grzechu




RE:[Obuwie] La Sportiva - jarek - 22-01-2010

Zakupiłem Nevady 2 miesiące temu. Prawy but na początku uwierał delikatnie przy dużym palcu ale dzisiaj jest wszystko ok, rozchodziłem.
Jeżeli chodzi o ich nieprzemakalność to powiem szczerze, że tydzień temu kiedy łaziłem po mieście przez 8 godzin w dosyć głębokim śniegu (temp. 0 st. C) po powrocie do domu, stwierdziłem, że zwyczajnie przemakają w miejscu tuż przy czubkach palców i przy zewnętrznej części stopy, tak jakby woda wlewała się przez źle doklejoną podeszwę. Nie zauważyłem żeby podeszwa w którymś z miejsc była uszkodzona czy też odchodziła.
Nie wiem też czy but był impregnowany fabrycznie, dlatego wstrzymałem się z ich reklamacją. Kupię impregnat i zobaczę czy będzie ok. Zdaję sobie sprawę że nie jest to kalosz ale za taką cenę powinni troszkę zadbać o takie rzeczy.
Jeszcze jedna sprawa, to WKŁADKA. Jakość jej pozostawia dużo do życzenia i będę musiał kupić nowe.
Ogólnie, but jest wygodny, podeszwa mz jest ok i tu też nie ma cudów jeśli chodzi o nie ślizganie się buta. Żaden but nie ma dobrej przyczepności na lodzie (ew. raki). Jeśli chodzi o komfort chodzenia to daję duży + i przyczepność na lodzie pokrytym delikatnym śniegiem i na śniegu jest bdb, podeszwa sprawdza się w takich warunkach.
Na lato w góry jak najbardziej ok. Na zimę... jeżeli nie ma ciepłej skarpety/skarpet to nie ma bata, noga przemarznie.
Jeszcze je trochę przetestuję i jak coś dopiszę co nie co. Za 2 tyg. jadę w góry i mam nadzieję, że mnie nie zawiodą.




RE:[Obuwie] La Sportiva - arkadoo - 22-01-2010

Jesteś pewien, że to nie było przepocenie, a nie przemoknięcie? Fabrycznie powinny być zaimpregnowane, ale przed wyjazdem w góry warto je ponownie zaimpregnować. Zrób test ze wstawieniem butów do wody.




RE:[Obuwie] La Sportiva - gumibear - 22-01-2010

jarek mam to samo, to nie przemakanie a odczucie chłodu spowodowane i spotengowane złą skarpetką i spoceniem sie. No chyba że masz tam ''żywą'' wodę. Zmien skarpetki - powinno przejść. Ja swoich nevad jeszcze nie imregnowalem a mam je od tygodnia jakoś. Zamierzam poleciec jakims impregnatem
---
Edytowany: 2010-01-22 09:59:27
---
Edytowany: 2010-01-22 13:09:59




RE:[Obuwie] La Sportiva - jarek - 22-01-2010

Też mi się tak wydaje, że to nieodpowiednie skarpety, ale były dość mocno mokre dlatego wystraszyłem się, że zakupiłem bubel. Zobaczę z testem. Wstawię do wody, jak nic nie będzie przeciekać to znaczy ok i trzeba kupić skarpetki, a impregnat i tak trzeba wetrzeć ;)
-------------------------------------------
pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - jarek - 22-01-2010

p.s. słyszałem że te nikwaxy są do niczego, kupię grangersa. co o tym impregnacie sądzicie?
-------------------------------------------
pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - seew - 23-01-2010

zakupilem dzis buty la sportiva pelmo czy moze ktos z uzytkowników posiada takowe pierwsze wrazenie zrobily na mnie bardzo dobre zobaczymy jak bedą sie sprawowac w uzytkowaniu
-------------------------------------------
seew




RE:[Obuwie] La Sportiva - gumibear - 23-01-2010

i co jarek? Powiem Ci że zainspirowany Twoim odczuciem zalozylem cienkie ''garnituowe'' skarpetki - efekt? jak wyzej opisalem
Potem posrednie ciutkę grubsze ale tez jakies byle jakie - to samo
Zwykle, stare mundu, zbite nawet mocno dopiero zakonczyly temat odczucia wilgoci i chlodu który mozna uznawac że buty pzreciekają tak jak to napisales. Pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - drzazga - 25-01-2010

czym impregnujecie LaSportivy Nevady??
-------------------------------------------
Gustav the chinchilla




RE:[Obuwie] La Sportiva - foxtrott - 25-01-2010

do nevad jest http://cdn.webtogs.com/pimages/445/2212/product_main.jpg
-------------------------------------------
Piotr




RE:[Obuwie] La Sportiva - drzazga - 25-01-2010

foxtrott dziękuję za info :)
-------------------------------------------
Gustav the chinchilla




RE:[Obuwie] La Sportiva - jarek - 27-01-2010

do gumibearMarcin

Tak to prawda. Dzisiaj założyłem skarpety typu frote naturalna pod grubsze skarpety narciarskie (zwykłe) i efekt był zdumiewający, nic a nic noga nie spociła się. Jak się okazuje ZALEŻY od skarpety.

Teraz zastanawiam się nad impregnatem bo za tydzień wyjeżdżam w góry, dlatego proszę o radę czy kupić grangersa czy nikwaxa?

Kupiłem też dzisiaj nowe wkładki 100% wełniane z izolacją termiczną między spodem wkładki a spodem buta. Czy takie wkładki nadają się do takich butów? Jeszcze nie testowałem.




RE:[Obuwie] La Sportiva - drzazga - 28-01-2010

ja kupiłam grangersa: http://8a.pl/page,produkt,id,2675,waterproofing-fabric-and-leather.html Waterproofing Fabric and Leather dzisiaj mam zamiar pociągnąć nim po Nevadach.

jarek gdzieś wyczytałam, że Grangersy nie zmieniają koloru butów, w przeciwieństwie do Nikwaxów których używałam do tej pory, zresztą maznę buty to zobaczę.
---
Edytowany: 2010-01-28 09:10:20
-------------------------------------------
Gustav the chinchilla




RE:[Obuwie] La Sportiva - jarek - 28-01-2010

ok daj znać jak maźniesz i opowiedz jaki efekt :>
-------------------------------------------
od dzis mój nick to ''Włóczykij''




RE:[Obuwie] La Sportiva - Barsus - 29-01-2010

Ja nie potwierdzam tego, że grangers nie zmienia koloru butów
używałem i tego w gąbce jak i tego w wosku i buty zawsze ciemniały tak zamszowe jak i nubukowe
-------------------------------------------
Śnieżnyj




RE:[Obuwie] La Sportiva - gargamel - 04-02-2010

chciałbym się zapytać czy pod butki la sportiva thunder II można założyć raki paskowe czy nie bardzo?




RE:[Obuwie] La Sportiva - drzazga - 05-02-2010

no i jednak grangers zmienił trochę kolor moich La Sportiv :(
-------------------------------------------
Gustav the chinchilla




RE:[Obuwie] La Sportiva - szczalek - 07-02-2010

Od niedawna jestem posiadaczem butów Nevada GTX. Chciałbym je zaimpregnować, ale mam pewne wątpliwości (ponieważ jestem zielony w tym temacie). Kupiłem impregnat Nikwax do nubuku i weluru (do obuwia z membraną GTX). Oczywistym jest dla mnie, że impregnat nakładam na welur, ale czy powinienem go również nałożyć na materiał na języku i z boku obuwia?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
Adam
-------------------------------------------
szczalek




RE:[Obuwie] La Sportiva - nadzik - 08-02-2010

Nevadki kupiłem 3 grudnia i od tego czasu trochę ze mną przeszły. Schodziły góry stołowe masyw śnieżnika i kilka leśnych biwaków. Po ostatnim łykendzie zauważyłem że przetarła mi się ''podszewka'' na pięcie :(

Wiecie jakie są warunki reklamacji ? by ten defekt mi naprawili !




RE:[Obuwie] La Sportiva - evil - 09-02-2010

zamiast reklamowac zanioslbym do szewca z prosba by wkleil skorzany zapietek,ja tak przerabiam buty od razu po zakupie wiec nigdy nic mi sie nie przeciera.co do impregnatow to przez lata uzywalem boreala i nikwaxa ale teraz o wiele lepsze sa dwa-grangers universal footwear proofer(275ml.roztwor wodny z atomizerem)i kaps nano impregnator.mozna nimi zaimpregnowac wszystko,nawet chusteczke higieniczna...nano ma te wade ze szybko sie zuzywa bo to aerozol,grangers jest na miesiace ale wolniej schnie
-------------------------------------------
evil