NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 31-08-2009

tuszaj, skleją, po czym buty znów się rozpadną i tak w kółko. Radzę po 2-giej reklamacji KATEGORYCZNIE zażądać zwrotu pieniędzy. Nie trafiłeś na felerną sztukę, to wada konstrukcyjna tych butów. Moim daniem nie powinno się ich w ogóle kupowac. Nie chciałbyś widzieć, jak wygladają LaSportivy, które kupiłam jakis czas temu, w miejscu odklejania się gumy są takie dziury, ze mozna tam palec włozyc ;)
w moim profilu znajdziesz reckę tych butow, poczytaj sobie..

a, co do posta osoby o nicku kami- ja o swoje buty dbałam bardzo, bo to było moje pierwsze buty trekingowe z prawdziwego zdarzenia. Były impregnowane, odpowiednio czyszczone i suszone (teraz juz oczywiscie przestało mi zależeć i stały się ''butami do sprzątania garażu i odśniezania podjazdu).
Poza tym miałam problemy z reklamacją- sklejone buty rozwaliły się ponownie już na pierwszym wypadzie w góry a kiedy chciałam zwrotu pieniędzy, producent zadecydował, ze wada jest za mało istotna. Szkoda, że nie byłam wtedy bardziej uparta.
---
Edytowany: 2009-08-31 13:00:23




RE:[Obuwie] La Sportiva - migorka - 07-09-2009

a ja mam pytanko czy ma ktos La Sportiva Valles i chetnie podzieli sie spostrzeżeniami? wczesniej zastaniawialam sie nad La Sportiva Thunder, ale duzo negatywnych opinii... buty potrzebuje raczej do ''srednich gorek'', Karkonosze, cos typu saska czy czeska szwajcaria, moze w przyszlosci Tatry, bo ja taka poczatkujaca turystka :) bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi. pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - Common - 08-09-2009

Witam chce kupic buty La Sportivy nevady, kupic rozmiar wiekszy czy but dopasowany do nogi rozmiar buta nosze 44




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 08-09-2009

Common nie pytaj w kilku watkach o to samo.
But powinien byc troche wiekszy tak zeby podczas zejscia czy kopniecia np w kamien nie uderzac palcami w czub buta, jednoczesnie pieta nie moze latac a stopa musi byc stabilna. Napewno but nie moze byc dopasowany jesli dotykasz palcami do czubka to but jest zdecydowanie za maly bo wtedy podczas zejscia palce beda gniecione, palce musza miec luz. But musisz mierzyc w skarpecie jaka bedziesz najczesciej uzywac.
---
Edytowany: 2009-09-08 15:00:10
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - piotr78 - 12-09-2009

Witam! Zakupiłem dwa miesiące temu buty La Sportiva Thunder GTX. Sporo czasu spędziłem w dobrym sklepie w Łodzi przymierzając różne modele. Ten model wydawał się idealnie przylegać do nogi (chodziłem dobry kwadrans po specjalnie przygotowanym podłożu). Dorzuciłem więc jeszcze specjalne skarpety i zadowolony zakupiłem te butki. Niestety, już pierwszego dnia pobytu w Bieszczadach okazało się, iż buty te są wysoce nieprzemyślaną konstrukcją. Zapiętki wykonane są z gumy, która dodatkowo jeszcze daleko obtacza piętę i stopę, ale pod skórą zamszową, czego nie widać od razu. Zastosowanie twardego tworzywa w tym miejscu powoduje, iż buty w najmniejszym stopniu nie dostosowują się do kształtu pięty i bardzo szybko ją obcierają. Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna. Jakość wykonania tych butów tez pozostawia wiele do życzenia. Odkleił się nosek w jednym bucie, a w drugim podeszwa. Te wady udało mi się skutecznie zareklamować. Niestety, tej pierwszej producent nie uznał. ZDECYDOWANIE ODRADZAM ZAKUP TEGO OBUWIA. Żałuję, że nie przeczytałem wcześniej komentarzy na forum odnośnie tego obuwia...
-------------------------------------------
piotr78




RE:[Obuwie] La Sportiva - Rychu-TM - 12-09-2009

@piotr78

- w którym sklepie kupowałeś?
- ile czasu je rozchodziłeś przed wyjazdem?




RE:[Obuwie] La Sportiva - piotr78 - 17-09-2009

@Rychu-TM

Trawers. To dobry sklep, nie mam do nich pretensji.

Butki zakupiłem bezpośrednio przed wyjazdem. Szczęśliwie byłem zaopatrzony w dużą ilość grubych plastrów typu komfort. Butki już pierwszego dnia obtarły mi piętę. Zamiast na Chryszczatą doszedłem tylko do jeziorek Duszatyńskich (polecam te urocze jeziorka).

Zdaję sobie sprawę, że zwykle potrzebne jest kilka wyjazdów w góry, aby buty się uleżały, ale tu nie widzę na to szans. Ta guma jest nierozciągliwa. Być może spróbuję powalczyć z nimi na kopycie u szewca. Następnym razem kupię buty ze skórzanymi zapiętkami. Miałem takie wcześniej i nie było problemu z obcieraniem pięty.
-------------------------------------------
piotr78




RE:[Obuwie] La Sportiva - Tytus - 21-09-2009

Witam, czy ktoś używa modelu Nepal Trek? Zastanawiam się nad tymi butami na zimowe Tatry.




RE:[Obuwie] La Sportiva - wagon - 21-09-2009

piotr78 > otarcie pięty występuje gdy stopa może unosić się w bucie, co może byc spowodowane zbyt słabym zasznurowaniem lub zbyt dużym rozmiarem buta.




RE:[Obuwie] La Sportiva - pet77 - 31-10-2009

piotr78
pozwol ze stane w obronie la sportivy.
#1
la sportiva,podobnie jak scarpa,produkuje specyficzne obuwie,wyprofilowane idealnie dla WASKIEJ stopy.nie ma szans bys wygodnie sie czul w tych butach posiadajac stope typu ''kajak''.zdecydowana wiekszosc reklamacji tych butow,argumentowana jest w ten sposob.

#2
najprawdopodobniej kupiles but tzw ''second class'' placac za ''first class''. smutne ale prawdziwe. ten temat juz byl gdzies poruszany na tym forum. to powszechna praktyka polskich firm,to sie tyczy nie tylko obuwia.polak potrafi.

bardzo zaluje ze cie to spotkalo i tym samym zraziles sie do la sportivy.to naprawde solidna marka.

proponuje wszystkim kupowac wloskie obuwie w bardziej ''cywilizowanych'' krajach europejskich.
---
Edytowany: 2009-10-31 23:07:42
-------------------------------------------
pietrek




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 01-11-2009

Jest opinia ze to buty tylko na waska stope, ja tam mam bardzo szeroka stope i wiele innych nie koniecznie gorskich butow mnie cisnelo a w LS jest bardzo wygodnie.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - Jotunspor - 12-11-2009

cześć
wie ktoś gdzie można przymierzyć LA SPORTIVA NEPAL EVO GTX w Warszawie / Krakowie / Łodzi / w jakimś mieście góra 3h drogi z Warszawy pociągiem ?? chodzi mi o przymiarkę.. bo jest kilka sklepów ale mają je tylko w necie, na zamowienie konkretnego rozmiaru a nie wiem ktory rozmiar bedzie na mnie dobry ;)
z góry dzięki za odp..




RE:[Obuwie] La Sportiva - Miron23 - 12-11-2009

Wydaje mi sie, ze widzialem je w Wawie w HiMountainie na Krolewskiej (Krakowskim Przedmiesciu), ale lepiej zadzwon tam wczesniej, zeby nie jechac na darmo. Poza tym oni zwykle chyba maja malo rozmiarow, wiec lepiej sie upewnic czy warto sie wybierac. tel. 022 827 17 11




RE:[Obuwie] La Sportiva - Dromik - 07-01-2010

Bardzo podobają mi się buty Nevada, tylu pozytywnych komentarzy o butach jeszcze nie czytałem. Jednak jest problem z zakupem. W Poznaniu w Hi-mountain Plaza nie ma rozmiaru a w Swadzimiu nie prowadzą już La Sportiva. Wiem ,że są w sklepie internetowym Hi-mountain. Jednak nigdy nie kupowałem butów przez internet i boję się o rozmiar. Jak przymierzałem w Hi-Mountain Plaza Thundery to Pani dała mi jakiś rozmiar (chyba 45), w palcach miałem spory luz (prawie cm) ale niby tak ma być. <wow>. Możecie mi pomóc z doborem rozmiaru? Pozdrawiam.




RE:[Obuwie] La Sportiva - fox-trott - 07-01-2010

ma być luz. albo inaczej: po włożeniu palca (ręki) do buta w okolicy pięty, palce u nóg mają dotykać czubków buta.
-------------------------------------------
Piotr




RE:[Obuwie] La Sportiva - fox-trott - 07-01-2010

są jeszcze tu: http://polarsport.com.pl/product/334833/Buty%20LA%20SPORTIVA%20NEVADA

ja tam kupowałem nevady, ale osobiście.
-------------------------------------------
Piotr




RE:[Obuwie] La Sportiva - Aszen - 08-01-2010

Mam pytanie do uzytkownikow Nevady. Uzywacie tych butow jako casual? Do chodzenia po miescie itp? Zachecony opisami bardzo sie na nie nastawilem, jednak ostatnio mierzylem wreszcie i.. wydaly mi sie dosc mocno sprofilowane wylacznie na trekking. Swoich F7Pro Brenta uzywam od kilku lat w kazdym warunkach, ale wydaly mi sie bardzo miekkie przy Nevadach.

Glowne pytanie brzmi, jak sie te buty sprawuja w street walkingu, uzywane na codzien.
Z gory dzieki za odpowiedz.
-------------------------------------------
Aszen




RE:[Obuwie] La Sportiva - mygarbage - 09-01-2010

--> Aszen

Pozwól, że dodam swoją opinię na temat tych butków. Sam około miesiąca temu szukałem dla siebie czegoś na nogi i miały to być buty za kostkę, na vibramie, na okres od jesieni do wczesnej wiosny z przeznaczeniem uniwersalnym tj. na miasto i spokojne wypady turystyczne. Cena do 400 PLN, dobra jakość i solidność, rzecz jasna w ramach tej ceny.
Pierwsze kroki skierowałem oczywiście na to forum, przejrzałem pare tematów o butach, przeczytałem pochlebne odnośnie modelu La Sportiva Nevada, odpowiadał mi wyglad i cena, więc ruszyłem w miasto szukać i przymierzać, akurat w okolicy model był dostępny.

Mierzyłem rozmiar 42 i 43 (na cienką skarpetkę), na miejscu pare minut chodzenia w sklepie i wrażenie takie, że podeszwa bardzo sztywna i but mocno wiąże kostkę.
Rozmiar 42 jakby lepiej pasował na długość, prawie że skrojony pod moją nogę, bardzo dobrze obejmował stopę, zwłaszcza w okolicy pięty, jednak szerokość z przodu buta nieco za wąska, śródstopie dobrze, ale czułem że mi nieco ściska palce ku sobie.
Rozmiar 43, tu większa swoboda w bucie, jakby nieco za duże (pytanie czy dobra w tego typu obuwiu), na długości czułem że mam sporo miejsca za pięta (w rzeczywistości mniej niż grubość palca), z przodu podobnie, wrażenie że palce mają sporo do czuka butów, więcej swobody ruchu i brak nieprzyjemnego uczucia, że jest za wąsko dla nich.
Ponieważ but nowy i podeszwa sztywna, ciężko było ją zgiąć i sprawdzić wtedy wygodę buta.
Pytanie co wziąć, 42 i but może się nieco rozejdzie, czy 43, może bardziej się dopasuje + grubsza skarpetka i powinno być dobrze.
Wtedy przypomniałem sobie, że poprzednie buty, też pierwsze wrażenie było takie, iż są za duże, jednak poźniej się okazało, że się świetnie chodzi.
Koniec końców, zdecydowałem się na na 43.
A więc czas na wrażenia z użytkowania.
Pierwszy wyjście i czuję, że idę pokracznie, stopa jak w gipsie, po prostu człapię :) - but dość mocno związany, w końcu trzeba rozchodzić, czuję jak stopa bardzo minimalnie drętwieje w okolicy podbicia i śródstopia. Nie odważyłem się jechać samochodem.
Kilka dni później, jest nieco lepiej, wyraźnie czuć iż podeszwa ożyła, znacznie lepiej się poddaje, zakres ruchu stopy względem goleni też jest lepszy. Nadal czuć delikatne drętwienie po kilkugodzinnym chodzeniu w butach, ale przynajmniej palców nic nie uciska. Jazda samochodem uciążliwa - nie skupiam się na drodze, a cały czas myślę jak ułożyć stopy aby operować pedałami, ale i tak mam wrażenie jakbym w nie kopał bez wyczucia, zamiast delikatnie wciskać, w końcu sznurowanie z ominięciem haczyków rozwiązało nieco problem - nie było idealnie, ale dało się jeździć.
Dwa tygodnie poźniej, w końcu, jest tak jak miało być, podeszwa odgina się nie sprawiając żadnych problemów, wchodzę do schodach jak w zwykłych butach, brak dyskomfortu i niepewności postawienia stopy.
Skóra się już odpowiednio poddała, prawidłowo obejmuje stopę, czuję że jest bardzo wygodnie. Zniknęło już wrażenie drętwienia, które wcześniej było odczuwalne po dłuższym chodzeniu. Nie odczuwam też, aby buty były za duże, są w sam raz z odpowiednią swobodą ruchu, można usztywnić stopę mocniejszym wiązaniem, zakres jest wtedy mniejszy, jednak zupełnie wystarczający, nie ma wrażenia że krępuje ruch, a jedynie mocniej trzyma. Jest po prostu dobrze.
Jazda samochodem z sznurowaniem do końca nie sprawia większych problemów, aczkolwiek wyżej jest wiązanie luźniejsze.

Tyle na temat wygody. Może jeszcze co nieco o podeszwie, na śniegu jest dobrze, na lodzie już nie, jest ślisko, tak samo na gładkich wilgotnych powierzchniach, typu marmurowe schody (więc pewnie na mokrej skale będzie podobnie). Na mokrym betonie bez zastrzeżeń. Po suchych nawierzchniach naturalnych nie miałem okazji chodzić, ale tu z pewnością będzie bardzo dobrze. Krótko mówiąc podeszwa jest z twardego tworzywa, które radzi sobie lepiej na suchym podłożu.
Co do materiału zewnętrznego to buty przed pierwszym użyciem zostały zaimpregnowane olejkiem i tłuszczem do skór, znów dzięki temu forum. Wygląd nie miał znaczenia w końcu nubuk i tak od brudnej wody, śniegu oraz błota prędzej czy później się ubrudzi, w końcu sam tego wcześniej doświadczyłem (ładny nubuk to jest tylko na wystawie). Toteż przystąpiłem do ich impregnacji, jednak z odrobiną niepewności, czy aby na pewno dobrze robię. I nie żałuję, wygląd w mojej ocenie się poprawił, buty nabrały jakby szlachetności, używając terminu ze świata mody, są że tak powiem ''vintage'' i wcale mi to nie przeszkadza, a nawet więcej, jak już wspomniałem, podoba mi się. Olejek (konsystencji mniej więcej kremu) i tłuszcz (zdecydowanie gęstszy), każdy po kilku godzinach wchłonął się kompletnie, aż strach pomyśleć co by buty zrobiły z wodą.
W tak oto przygotowanych butach miałem okazję pochodzić i sprawdzić metodę impregnacji tutaj polecaną. Jest nieźle, lekkie zbryzganie wodą niezauważalne. Śnieg też nie robi wrażenia, aczkolwiek po dłuższym chodzeniu, u mnie było to jakieś 3 godziny średnio intensywnego kontaktu ze śniegiem, spowodowało iż przednia część buta najbardziej wystawiona na kontakt po tym czasie nasiąkła wodą. W tym momencie w bucie zrobiło się chłodno i nieprzyjemnie, jednak skarpetka była sucha. Wniosek dla mnie jest taki, czeka mnie kolejna impregnacja tłuszczem, może nawet dwie, ewentualnie pasta woskowo żywiczna - mam już nawet przygotowaną :).
Dlatego też nie wiem jak but będzie się spisywał w mokrym terenie, czy w deszczu, jedno jest pewno, należy go dobrze zaimpregnować.
Co do komfortu temperaturowego, but nie jest izolowany, jednak nie odczuwałem nieprzyjemności nawet na mrozie, dopóki skóra się nie namoczyła. Warunek jest jeden, stopa musi pracować by generować ciepło, więć trzeba chodzić. Po krótkim postoju na mrozie, stopy zdecydowanie będą marznąć. Jak dla mnie zakres temperatury środowiska dla tych butów to -5 do +15 *C. Może być i -15*C, ale jak najdalej od mokrego i jak najwięcej ruchu. Na wyższe dodatnie temperatury zdecydowanie wolałbym też coś bardziej przewiewnego.
Podsumowując, ogólnie jestem zadowolony z butów, zwłaszcza z wygody. Przydałaby się jeno skóra licowa i butki byłyby tip-top, ale cena by się też zmieniła, oczywiście w góre.
Na moje potrzeby na chwilę obecną buty dostają ocenę 4/5.

Teraz pozostaje przetestować jedynie je w prawdziwym terenie.
Może wtedy opiszę moje wrażenia i z tej odpowiedzi, która w zasadzie zrobiła się mini-recenzją, zrobię pełnoprawną recenzję.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Aszen - 10-01-2010

Wielkie dzieki mygarbage za powyzszy opis. Z pewnoscia bedzie pomocny przy podjeciu decyzji o zakupie. Ostatnie buty tego typu kupowalem tak dawno, ze nie pamietam problemow z rozchodzeniem. Pozostaje mi sie zastanowic jeszcze nad numerem.. tam gdzie mierzylem, mieli 46 i wydawaly mi sie wlasciwie dobre, choc z powodu twardosci nie bylem pewien gdzie tak naprawde koncza mi sie palce. Zawsze nosze 45 wiec na kupno sie nie zdecyduje poki ich nie przymierze w tym rozmiarze. Niby sugeruje sie kupowanie wiekszych butow, ale nie mam zadnych butow 46 stad moja asekuracyjnosc. Jeszcze raz dzieki za powyzsza mini recenzje, mam nadzieje, ze nie tylko mi bedzie ona przydatna.

pozdrawiam,
A.
-------------------------------------------
Aszen




RE:[Obuwie] La Sportiva - demonek - 11-01-2010

Aszen. buty nevada mam około 3 miesiące, narazie używane właśnie tylko w mięście. Na początku czułem lekkie uwieranie w lewym dużym palcu ale po kilku kilometrach chodzenia uwieranie to znikło. Na Twoje pytanie o używanie w street walkingu są naprawdę oki , chociąz podeszwa miękka nie jest więc można czasami zaliczyć lekki śliżg .Ale to można doświadczyć w każdych butach. acha moje są made Italy , nie wiem czy to robi różnicę ale ja pod względem jakości nie mam najmniejszych zastrzeżeń.
-------------------------------------------
demonek