NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - Cyc - 23-02-2009

Sprzedawca w sklepie w którym kupowałem buty powiedział mi że COOL MAX jest mocno przereklamowany i przekolorowany i że wcale nie musze zakupić sobie takiego sprzętu.
No ja nie wiem czy nie są drogie,ja nie mieszkam w zbyt dużym mieście i jest u mnie tylko jeden taki sklep ''górski'' :cena minimalna za skarpetki z Coolmaxu to 50 zł
-------------------------------------------
Cyc




RE:[Obuwie] La Sportiva - Cyc - 23-02-2009

A i dzięki Yaro1986.Te skarpetki które mi podałeś na pewno sprawdzę
-------------------------------------------
Cyc




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 23-02-2009

To porownaj te 50zl za ten coolmax do innych skarpetek bez coolmaxu ktore kosztuja 80-90zl. Cena nie musi wynikac tylko z materialu, jest jeszcze kwestia producenta, wiadomo ze im bardziej renomowany producent tym skarpeta drozsza, i tak skarpeta coolmaxu moze kosztowac 50zl jak i parenascie zlotych jak w lidlu, czy 20-25 jak filmar czy mund.
---
Edytowany: 2009-02-23 17:54:14
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - Cyc - 23-02-2009

Osobiście nie widziałem jeszcze skarpetek za 80 dych i i nie bardzo rozumiem to Twoje pierwsze zdanie.
Wiem,że im bardziej renomowany producent tym droższe będą skarpety.
Obczaje skarpetki Munda i Filmara.Dzięki
-------------------------------------------
Cyc




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 23-02-2009

hmm.. co do ceny skarpetek z coolmaxu, zależy ona też od procentowej zawartości włókien coolmax w tkaninie, z której zostały wykonane.
-------------------------------------------
i porty wesołe - tawerny tańczące, góry moje..




RE:[Obuwie] La Sportiva - -PITdoggy- - 23-02-2009

ja kupowałem na lato skarpetki z coolmaxem firmy nordhorn za jakies 18 zł i jestem z ich jakości zadowolony (ktoś pisal na forum, ze inny model tej firmy się mechaci-moje nie).
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 23-02-2009

Chcialem pokazac ze te 50zl nie jest wcale az takie drogie w stosunku do innych skarpet trekkingowych, a niektore narciarskie kosztuja grubo ponad 100zl. Cena az tak bardzo chyba nie zalezy od samego coolmaxu a raczej od innych dodatkow, jest troche modeli tego samego producenta gdzie model z mniejsza jego iloscia jest drozszy od tego z wieksza, takze chyba coolmax nie jest taki drogi, zreszta podobnie bielizna z niego wykonana nie byla droga. Z mojego doswiadczenia wynika ze bolaczka tanich skarpet jest mechacenie sie ich, jedne mniej drugie bardziej ale w stosunku do skarpet lorpena ktore uzywalem wszystkie inne mechaca sie duuuzo szybciej, mi najlepiej pod tym wzgledem wypadly mundy z duza iloscia welny.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - zocha - 07-04-2009

no to chyba dałam ciała.
szykowaliśmy sie z mężem do zakupu butów trekkingowych z przeznaczeniem na tegoroczne via ferraty w Dolomitach no i nasze Tatry. Mąż już miał coś upatrzone, natomiast ja z racji dużej , wąskiej damskiej stopy liczyłam na łut szczęścia, że jakieś wygodne i fajne buty sie trafią. Oczywiście najbardziej pasowały mi Maindle, ale z racji ceny postanowiłam je sobie odpuścić;). Przymierzałam garmonta syncro, ale były za szerokie(lewa stopa po złamaniu palca jest większa, a prawa to już w ogóle latała na boki). pan zaproponował mi La sportive thunder gtx. I ..leżała jak ulał. lekka, wygodna, dobrze trzymająca stopę. No i kupiłam. Po przyjściu do domu, chyba nie potrzebnie, wrzuciłam na neta i... załamka właściwie same negatywne opinie... I teraz pytanie: oddać czy zostawić.
Moje poprzednie buty, olangi z jakimś tam olantexem i nie na vibramie, przetrzymały 6 lat, Tatry, Bieszczady, Beskidy w każdym wydaniu, a dodatkowo wiosna, jesień i zima jako but na spacery, na wycieczki po morenach- ale przyszedł ich czas pękły w zgięciach trzeba było nabyć nowe. a tu taki zonk..
Na prawdę te thundery to takie dziadojewo??Decyzję muszę podjąć sama , ale chętnie jeszcze poczytam opinii,wczoraj kupione mam jeszcze czas na zwrot..
-------------------------------------------
Zocha




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 07-04-2009

Zocha, jutro będę w domu i mogę ci wrzucic zdjęcie moich thunderów, są bardzo zmasakrowane ...
u mnie też leżały jak ulał, były wygodne. No ale się rozwaliły bardzo szybko:/
(Co nie oznacza, ze i tobie się rozpadną, ale ja bym ich drugi raz nie kupiła.) Przyjrzyj się temu miejscu, gdzie przedni gumowy otok się kończy. Najpierw zaczął tam odłazić od skóry, potem cała skóra popękała.
Widziałaś moją recenzję? :)
Zastanów się nad tym dobrze, skoro masz jeszcze czas.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Zocha - 07-04-2009

będę wdzięczna, czekam na maila i ..aż sie boję..No przeczytałam , wczoraj ,po zakupie...
no cóż trzeba będzie pomyśleć nad jakimś alternatywnym obuwiem, HA a o maindlach tych co przymierzałam tez sie naczytałam negatywnych opinii, bądź tu mądra i pisz wiersze
-------------------------------------------
Zocha




RE:[Obuwie] La Sportiva - sasq - 07-04-2009

Zocha sie niemartw choc duzo jak cokolwiek sie zacznie dziac reklamuj :-)




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 07-04-2009

No wlasnie te reklamacje są wkurzające, zabierają ci buty na 2 tygdnie, sklejają a po 2-3 godzinach marszu są znowu rozwalone. Kasy mi zwrócić nie chcieli, dostawałam odmowne decyzje . Szkoda, ze zabrakło mi wtedy wytrwałości, by z nimi zawalczyć o zwrot....




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 08-04-2009

Zocha, wysłałam ci maila




RE:[Obuwie] La Sportiva - ptb - 08-04-2009

Zocha jako facet mogę sporo powiedzieć o tych laczkach:). A na poważnie moja Kierowniczka używa ich do pracy i klnełaby na czym szewc stoi, gdyby to było w jej naturze.
buty nie miały 2 lat i już ciekły jak rzeszoto,
guma kiepskiej jakości- szybko sprciała, sporo pęknieć na otoku
odkleja się otok
Mają następcę w postaci raichli, czy lepszy wybór? Czas pokaże.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Zocha - 15-04-2009

No i stało sie thundery oddane!!
No i co kupiłam?? maindle jersey pro(wersja męska, bo damskie były za małe). Bez membrany , całe skórzane czyli takie jakie chciałam. Mój mąż stwierdził, że i tak wiedział, że maindle kupie po pierwszej przymiarce kilka miesięcy temu-oczka mi się podobno zaświeciły:p
A jakie będą w użytkowaniu?? a dam znać we wrześniu jak wrócimy z Dolomitów.
-------------------------------------------
kompletowanie sprzętu




RE:[Obuwie] La Sportiva - kami - 29-05-2009

ja tam bym sie nie przejmowala zbytnio negatywnymi opiniami. To czy but wytrzyma i ile wytrzyma zalezy od tego jak sie chodzi, jak sie butki traktuje i czy sie je impregnuje czy nie. Przyklad - z siostra mamy takie same La Sportivy thunder. Lazimy po gorach razem. Ja sobie buty zaimpregnowalam przed wyjazdem, ona nie. Mi nie przeciekaly, jej, po kilku godzinach lazenia w deszczu i przechodzeniu przez potoczki, owszem. Moje buty po roku uzytkowania wygladaja jak nowe, jej masakrycznie, ale ona potrafilaby nawet rozwalic olowiane. Poza tym przed wsadzeniem do szafy dokladnie je wyczyscilam. Sa czasami takie serie obuwia ktore nie nadaja sie do niczego, a sa takie ktore sa nie do zdarcia - mowie tu o tym samym modelu. Nie warto sie zrazac do butow, bo pelno osob pisze ze sie nie nadaja. Mozemy sobie kupic cos co kazdy zachwala i moze nam sie momentalnie rozwalic. Buty sa na dwuletniej gwarancji. Z tego co wiem La Sportiva nie robi zadnych problemow z reklamacjami. Wiem, ze nie kosztuja malo, ale czasami metoda prob i bledow trzeba sobie wybrac odpowiednie obuwie.




RE:[Obuwie] La Sportiva - slawko - 05-07-2009

buty Newada po 3 latach ekstremalnych 0 zuzycia sa wspaniale




RE:[Obuwie] La Sportiva - Góral - 24-08-2009

ja mam swoje Lasportivki Zodiac z GTX już pięć lat, trzymią się dalej, nie przemakają, polecam każdemu.
-------------------------------------------
Góral




RE:[Obuwie] La Sportiva - janosik73 - 27-08-2009

Kupiłem sobie moją pierwszą parę La Sportiva Sandstone Gtx/Xcr.
Wyglądają bardzo solidnie i mam nadzieję,że posłużą mi bardzo długo:)
Oczywiście od razu je zaimpregnowałem.Zajrzę tu za rok i podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami co do tych bucików.
Jeśli ktoś ma już jakieś doświadczenia z tymi butami to proszę o podzielenie się nimi:)




RE:[Obuwie] La Sportiva - tuszaj - 31-08-2009

A ja tydzien temu kupilem La Sportivy Thunder GTX. Do tego skarpetki x-socks air force 1. Zaraz po zakupie zaimpregnowalem nikiwaxem. Ruszylem na weekend w tatry i... w sobote troche popadalo i buty (glownie prawy) przemokly. Rowniez w prawym bucie guma z przodu przy zgieciu zaczela sie odklejac... nie wiem czy trafilem na taka felerna sztuke, bo jak dla mnie buty za ok. 500zl powinny wytrzymac wiecej niz 30-40km dreptania... jutro ide zaniesc do reklamacji, zobaczymy co powiedza :/