NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - Pim - 01-08-2008

Używam Griveli G12 w wersji półautomatycznej ponieważ są kompatybilne i do Trango S jak i do Trango S EVO
-------------------------------------------
pim




RE:[Obuwie] La Sportiva - stuptupek - 27-08-2008

La Sportiva Lynx

Mam pytanie.
Czy ktoś miał styczność z tym modelem obuwia???
http://www.lasportiva.com/catalogue/catalogo.php?cat=3&cod3=533&Langua ge=EN

Mam możliwość ich ściągnięcia w fajnej cenie jak za XCRa ale nie wiem nic na temat wytrzymałości, podeszwy itp, itd...

Opinie na temat butów trekkingowych La Sportivy to oczywiście temat rzeka ale jak jest u nich z całą tą nową kolekcją mountain running
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Obuwie] La Sportiva - pedronazar - 10-09-2008

Prosze o pomoc,
Aktualnie posiadam buty Salomon ALP 7.
od 2 lat w nich chodzę po Tatrach (cały rok, w rakch i bez)
Nie są to jednak dla mnie wygodn buty i postanowiłem zainwestować w lepsze. Zastanawiam się nad Hanwag Omega GTX i La Sportiva Nepal.
Prosze o pomoc w wyborze. Dla mnie ważne jest by but odznaczał sie takimi cechami jak: wygoda, nieprzemakalność, mozliwość pracy z rakami półautomaty lub automaty, oddychalność,
Chodze po tatrach i Alpach.
Proszę o opinie na temat przydatnośći ww butków.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
PN




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 10-09-2008

Nepale to swietne buty ale napewno nie jako caloroczne. Podeszwa calkowicie sztywna, wysokie, pancerne nadajace sie w zasadzie tylko na zime. Te lekkie ugiecie podeszwy w butach pod polautomaty czy niektore buty pod automaty naprawde znaczaco podnosi komfort. Nepale sa niemal jak but narciarski. Latem bedzie w nich goraco, i nie wygodnie. Latem to jedynie dadza rade na skale i to w tych trudniejszych miejscach. Jako caloroczne zdecydowanie odradzam, jak kupowalem swoje makalu to sam sie zastanawialem nad nepalami ( buty mialy byc calooroczne ze wskazaniem na wiosna jesien zima a latem skandynawia czyli chlodno raczej) ale chwile w nich pochodzilem (w tej podstawowej wersji bez ocieplenia) i stwierdzilem ze jednak taki but to tylko na zime.
Hanwagi omegi tym bardziej odpadaja jako caloroczne, przeciez one sa ocieplane do albo -15 lub nawet -20 stopni nie pamietam dokladnie, wiec chodzienie w nich latem to bedzie katorga.
Sztywnosc podeszw i cholewek tych butow ze chodzenie w latwiejszym nie skalistym terenie jest malo wygodne.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - pedronazar - 10-09-2008

A co sądzisz o Hanwag Zenith GTX?
-------------------------------------------
PN




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 10-09-2008

Zenithy sa ok jak na caloroczne jednak wedlug mnie za duzo tam materialu, ja bym wolal buty cale ze skory np Hanwag tibet (moj faworyt), hanwag alaska top, LS crest.
Jak zakatuje moje LS makalu (co pewnie jeszcze dlugo nie nastapi bo jak narazie to sa buty nie do zdarcia) to pewnie kupie wlasnie Hanwagi Tibet.
---
Edytowany: 2008-09-10 11:53:14
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - pedronazar - 11-09-2008

Yaro,
Przekonałeś mnie, na lato i jesień kupię Hanwaga Zenint albo Ferrata, w przyszłym roku chcę zrobić kurs taternicki, więc Ferrata moga być lepsze, ale na zimę chce kupić coś mocniejszego. Co polecasz z tych butków powyżej?
Pozdro
-------------------------------------------
PN




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 11-09-2008

Jak na zime to i omegi i nepale beda dobre. Omegi sa z ociepleniem i gore a nepali masz kilka wersji- bez ocieplenia, z ociepleniem, z ociepleniem i gore. Jesli tylko na zime lub w wyzsze czesci alp to warto brac te z ociepleniem a jak lubisz gore tex to i z gore texem. Omeg na nogach nie mialem ale to hanwag wiec mysle ze beda bardzo dobre. Z nepalami mialem stycznosc nie tylko mierzac je i sprawiaja naprawde super wrazenie, gruba skora, duzy otok, super sztywna podeszwa, bardzo dobre sznurowanie, jest to jeden z najlepszych butow w tej klasie, bardzo popularny i ceniony.
Z tych dwoch par pewnie bym kupil LS.
---
Edytowany: 2008-09-11 09:27:45
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Obuwie] La Sportiva - jędras - 02-10-2008

mam pytanie, od dawna mam zamiar kupić sobie la sportivy rock jock. i mam pewien dylemat, czy te buty sa strikte wspinaczkowe czy np. można bez żalu i obawy o podeszwe łazić w nich na codzień po mieście ?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Jachol - 02-10-2008

jedras<<<
ja bym na to nie wpadl normalnie
sa modele lepsze do chodzenia po miescie (chyba ze jestes Ninja) np.
la sportiva cirque pro - taki malo do chodzenia bardziej do wspinania
scarpa zen- juz troche bardziej do chodzenia
czy np. nieosiagalny w polsce (przynajmniej jak ostatnio bylem :() Montrail D7- do wszystkiego sie zda (a nie wyglada)
generalnie szukaj czegos z grupy ''approach shoes'' tzw. podejsciowki:0
pzdr
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Obuwie] La Sportiva - gavagai - 02-10-2008

jędras, również uważam pomysł używania rock jocków jako butów miejskich za karkołomny. tak jak pisze jachol: na co dzień i na miasto kup sobie coś bardziej odpowiedniego, bo używanie rock joków na ''co dzień i na miasto'' to trochę jak używanie czekana do pielenia ogrodu: niby można...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Silaj - 18-12-2008

a ja dziś kupiłem nevady za 280 zł w HiMountain w Poznaniu :D
czytając opinie z tego forum mam nadzieję, ze to dobra decyzja
-------------------------------------------
Silaj




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 18-12-2008

Silaj: jak Ci sie udalo uzyskac tak dobra cene? :( Mi w HiM sprzedali je kilka dni temu za 399 bodaj :( niby przecena z 429 :(

P.S. Moglbys sluzyc paragonem na nie? Moze bym poszedl do swojego HiM-a i oprotestowal, bo z wyliczen mi wychodzi, ze dostales 30% rabatu:(
---
Edytowany: 2008-12-18 00:35:27
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - kaktus - 18-12-2008

Witam mam mały dylemat, co polecali byście Tibet czy Nevada?




RE:[Obuwie] La Sportiva - graba - 18-12-2008

kaktus,z tego co wiem to jest chyba sporo roznica miedzy tymi modelami (na pierwszy plan rzuca sie cene:) ). Powiedz do czego Ci te buty potrzebne?




RE:[Obuwie] La Sportiva - Silaj - 25-12-2008

migot: przyszedłem przymierzyć, na metce pisało, ze 399zł (przecena). ale pani powiedziała, ze dziś na nie jest 30% rabatu, więc poleciałem do domu po siano, wróciłem do HiM i kupiłem :D




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 25-12-2008

Silaj: masz mozliwosc podeslania skanu dowodu zakupu, paragonu? Chetnie bym poszedl do swojego him-a i ich zapytal, dlaczego mi powiedzieli, ze rabatu nie ma :( Co by nie mowic, to jest 120 zl, ktore moglem wydac na cokolwiek innego... Jak cos, moj mail jest w profilu. Z gory dzieki.
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - jakuub - 25-12-2008

ot: migot - 18 grudnia we wszystkich bodaj himach w Polsce była 30% obniżka na wszystko [a przynajmniej w tych gdanskich]




RE:[Obuwie] La Sportiva - migot - 25-12-2008

jakuub: wlasnie wiem, ale podobno nie dotyczylo to produktow przecenionych (moja Nevada z 429 na 399) i juz sie mi ponoc nie nalezal rabat 30%. Ale zakladam, ze HiMountain ma wszedzie te same ceny... I drugie zalozenie: nie dostalem rabatu, bo tak zdecydowal sklep badz mial niejasne informacje...
-------------------------------------------
Robert




RE:[Obuwie] La Sportiva - VAUDE - 25-12-2008

migot miałes pełne prawo do rabatu. Co prawda promocje nie łączą się ale sprzedawca może wtedy dać 30% rabatu od ceny wyjściowej (tj429zł).
Proponuję pójść do sklepu (właśnie który to był???) i uświadomić sprzedawcę.
-------------------------------------------
Sklep Vaude KRAKÓW