NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - ptb - 07-05-2008

Poszukuję opini o butach La Sportiva Trango Light Mid, z tego co wiem wersje La Sportiva Trango Light, czyli poniżej kostki, ma salvador- skrobnij coś...
Na zachodnich forach sprawdzałem




RE:[Obuwie] La Sportiva - sutryk21 - 08-05-2008

witam! zakupiłem buty la sportiva nevada ok 3 miesiące temu
piszę z zapytaniem czy mogę coś zrobić z faktem, ze prawy but jest niewygodny? oddałem je do reklamacji, ale rzeczoznawca stwierdził, ze to ja źle dobrałem buty w sklepie, tylko dlaczego lewy jest w porządku?! po zwrocie butów (tych samych) myślałem, ze poprostu się jeszcze nie dopasowały do stopy... oddałem je ponownie.

Czy jest cokolwiek co mógłbym z nimi zrobić azeby były wygodniejsze?
z góry dzięki za pomoc ;]




RE:[Obuwie] La Sportiva - Warzyn - 08-05-2008

Po prostu możesz mieć stopy nierównej długości. Dużo ludzi tak ma.
-------------------------------------------
sercu bliski beskid niski




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 08-05-2008

widziałam w jakimś katalogu wysyłkowym takie cos, co się wkłada do buta zeby go rozciagnać. szewc tez powinien mieć takie urządzenie.

a może kup coś takiego?
http://www.allegro.pl/search.php?string=rozci%C4%85gacz+obuwia
-------------------------------------------
to wszystko nazywa się nic.




RE:[Obuwie] La Sportiva - sutryk21 - 08-05-2008

co do wielkości butów nie mam zastrzeżeń! drażni mnie fakt, że przesuwa się w prawym bucie wkładka i skarpeta się zwija... pomyślałem, że za słabo je wiąże. zawiązałem mocniej i okazało sie, że zaczęły mi dodatkowo cierpnąć palce :/ o nierównych stopach też myślałem, ale dlaczego nie tyczą się te problemy innych butów?
pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - Kalusia - 12-05-2008

Buty trekingowe nie są tak plastyczne jak normalne buty skórzane. Ja swoję dałam do rozciągnięcia specjaliście od butów narciarskich. Rozciągał je do pewnego momentu, nie chciał przesadzać, bo mógł uszkodzić materiał. Szewc też rozciągał, ale odczuwalnych rezultatów niestety nie było.




RE:[Obuwie] La Sportiva - gariszka - 13-05-2008

ja też miałem taki podobny problem.a mianowicie mały palec u lewej nogi mnie bolał jak chodziłem w butach.robiły się bąble.i miałem oddawać do szewca ale...wpadłem na ciekawy pomysł.napchałem tam...kilka nici aby rozciągnąć buta.postawiłem jakąś dobę i po problemie :D.a miałem już zwracać.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Stroszu - 21-05-2008

Witam serdecznie. Chciałbym dowiedzieć się jaką macie opinię na temat butów LaSportiva Mantis http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=3355&kat=2&podkat=15&subkat=
Zamierzam kupić ale sam nie wiem. czy są dość wytrzymałe, no i jak z tarciem? Pzodrawiam serdecznie.




RE:[Obuwie] La Sportiva - libanczyk83 - 09-06-2008

Witam! zastanawiam sie nad kupnem lekkich butów trekingowych, głownie chodzi mi zeby była membrana najlepiej gore-tex, vibram nie koniecznie. Zastosowanie: wyprawy w teren, las, raz w roku w góry (spływy kajakowe, biwakowanie) no i miasto. Myślałem o La Sportiva Nevada lub Salomon Elios Mid GTX
http://www.salomonsports.com/pl/#/obuwie/obuwie/na-piesze-wedrowki/elios-mid-gtx
Tylko ze o Salomonach nie mam żadnego pojęcia(jedno co słyszalem że maja tendencje do rozklejania), o Nevadach już troszkę poczytałem także coś wiem na ich temat. Proszę o jakąś opinie i pomoc może znacie jakieś inne modele butów o podobnych preferencjach i cenie!!!
Z góry serdeczne dzięki i pozdrawiam
-------------------------------------------
Libanczyk83




RE:[Obuwie] La Sportiva - libanczyk83 - 09-06-2008

a jakie zdanie macie o tych butach: 1-Trezeta Cyclone, 2-Marrell Thermo 6, 3-Aku Lhasa GTX
1- http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=1185
2- http://www.napieraj.pl/xoops/modules/wfsection/article.php?articleid=222
3- http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=1898&kat=2&podkat=66&subkat=

Dzięki i pozdrawaim
-------------------------------------------
Libanczyk83




RE:[Obuwie] La Sportiva - tommy - 13-06-2008

a ja z trochę innej beczki....dostałem dziś listem poleconym odpowiedz na moje odwołanie od reklamacji bucików Nevada La Sportivy, oczywiście odwołanie mojej zostało odrzucone, a tym samym cała reklamacja. Sprawa dotyczy sie prawego buta, która na piecie ma takie usztywnienie, mysle ze można to tak nazwać....owo usztywnienie pękło, i jest jednak i tym miejscu w żaden spsób uszkodzona wyściółka buta, jednak coś stało się z membrana, ponieważ w tym miejscu dość szybko moim zdaniem but zaczyna puszczać wodę.... oczywiście lewemu butowi nic nie dolega......co radzicie w takiej sytuacji zrobić, jest sens dalej ta sprawę ciagnąć???
dzięki za jakieś ewentualne wskazówki!
-------------------------------------------
tommy




RE:[Obuwie] La Sportiva - Michal - 21-06-2008

Witam niezalezna grupe testingowa ...
Otoz jestem raczej amatorem góro łazem ... karkonosze (czyli wedrowki trekingowe) tatry – wedrowki , tatry wysokie, ostatnio wspinaczka w Walii – Snowdonia...
W przyszlosci zamierzam wybierac sie na wycieczki zimowe – tatry oraz wspinaczka zimowa w gorach Szkocji ...
Wlasnie dlatego przymierzam sie do kupienia jakis porzadnych bucikow , aktualnie posiadam buty trekingowe Hi Tec Frontiera WP ... maja juz chyba 4 lata ... Czasami podczas chodzenia w mokrym terenie potrafia przemoknac (choc byly impregnowane) ...
Zaczalem interesowac sie butami porzadnymi ... Podobaja mi sie Meindl Lhotse oraz ostatnio La Sportiva Nepal Evo GTX (bardzo drogie) ale chyba super buty ... Teraz pytania: Czy te La Sportivy nadaja sie do wygodnego maszerowania po tatrach, czyli zwyklego trekingu ??
Napewno dobre beda na zimowe wypady na lodowe wspinaczki do szkocji i ewentualnie na wyprawy w gory wysokie np. Alpy , ale co poza tym ??
Podejrzewam ze Meindle idealne beda do trekingu ale te Nepal Evo GTX to mysle ze moze byc roznie ...???
Bardzo prosze o podpowiedzi na temat kupna tych butow na znow kilka lat na roznego rodzaje wypady ...
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Michal




RE:[Obuwie] La Sportiva - yaro1986 - 21-06-2008

~Michal jesli chcesz uzywac LS Nepal Evo Gtx tylko zima w tatrach ewentualnie jeszcze karkonoszach lub innych wyskoich gorach to beda jak najbardziej ok. Natomiast jesli zima w gorach nizszych typu bieszczady to nie sa potrzebne az tak pancerne buty. One sa bardzo sztywne, podeszwa calkowicie sztywna pod automaty, ocieplane z gore, to buty na najciezsze warunki, na niskie temperatury i do wspinaczki lodowej. Jesli chcesz je uzywac rowniez latem to wogole zapomnij i nawet nie mysl o nich bo wywalisz 1000zl w bloto, beda strasznie nie wygodne ze wzgledu na sztywnosc, bedziesz sie w nich gotowal bo sa ocieplane i maja gore. Ten but to tylko i wylacznie na zime lub w gory wysokie na lodowce.
Jako bardziej uniwersalne moge polecic LS makalu, buty bardziej na zime, ale latem w tatrach spisuja sie ok z racji na brak ocieplenia i gore, i sa mniej sztywne od nepali.
---
Edytowany: 2008-06-21 21:44:04
-------------------------------------------
yaro




RE:[Obuwie] La Sportiva - Arni - 22-06-2008

Michal, jest dokładnie tak jak pisze yaro.
Z tego co czytam o twoim użytkowaniu to wnioskuję, że poszukujesz butów całorocznych. Proponuję właśnie coś takiego jak te Meindla Lhotse lub Island Pro, Himalaya (na bardzo mokre warunki) czy Engadin. Konkurencją będą dla nich HanWag Yukon, Alaska czy np. Asolo Sasslong. To są buty z kategorii przeznaczenia B/C czyli bardzo uniwersalne. Skolei jeśli jednak chcesz przesunąć się w kierunku zimy i jakiejś tam wspinaczki pozostając jednak przy skalnym trekingu to może Hanwag Tibet?




RE:[Obuwie] La Sportiva - mateo - 25-06-2008

Witam czy słyszeliście od butach zamberlan jasper? Jest to włoska firma i zastanawiam się nad zakupem butów właśnie pomiędzy tym modelem, a La Sportiva Nevada. Który jest lepszy i trwalszy?
-------------------------------------------
mateo




RE:[Obuwie] La Sportiva - unmay - 15-07-2008

ja powiem ze la sportivy to naprawde dobre buty, sam co prawda kupilem han wagi banksy ale wlasnie zakupilem mojej dziewczynie la sportivy trango hike i jest bardzo zadowolona, juz kilka wycieczek za nami. a propos ja kupuje caly sprzet na czechach, mozna zaoszczedzic ok. 200-300 zl na butach ktore w polsce kosztuja ok. 700 zl. www.hudy.cz
-------------------------------------------
Narayan




RE:[Obuwie] La Sportiva - Jachol - 15-07-2008

La Sportiva jak najbardziej ale Nie Nepal Evo
To sa buty TYLKO na tatrzanska zime, alpy, kaukaz (Gory wysokie)
Lub wspinaczka
Tobie potrzebne sa mocne buty (w miare uniwersalne)
Jezeli, la sportiva to makalu (trafny wybor)
Kazda firma ma podobne modele, bulnesy z Boreala, ganite z Asolo, Machy z Aku, Ice rocki z Milleta (to juz duzo bardziej pro wersja) itd, itp.
Jezeli zamierzasz sie wspinac zima w szkocji, tarach czy latem w alpy to tak. Nepal Evo lub Nepal Extreme (sam ich uzywam )- beda OK (troche przycieple moga byc nawet)
ale nie na chodzenie (treking) w porach przejsciowych czy w niedajboze w lecie.
1. Zepsujesz sobie wyjazd (to sa twarde buty pod raki i sa wysmienicie cieple)
2. Dosc szybko zniszczysz buty (zdzierajac np. podeszwe w skale itd.)
3. Pozatym istnieje cos takiego jak mierzenie sil na zamiary //czasami, niektorzy, wygladaja dosc ''nietypowo'' w takich nepalach na ''kasprowym'' w pelnej wiosnie.

Nie zmienia to faktu ze jezeli zamierzasz sie zaczac wspinac zima to Nepal evo jest trafnym wyborem (ale wtedy musisz sobie kupic druga pare na reszte sezonu)

pozdrawiam




RE:[Obuwie] La Sportiva - mecenas - 31-07-2008

jakie raki polecacie do modelu La Sportiva Trango S EVO GTX? I czy te buty nadaja sie rowniez na letnie trekingi tatrzanskie?
-------------------------------------------
...




RE:[Obuwie] La Sportiva - Pim - 31-07-2008

Mam Trango S EVO - model sprzed chyba dwóch lat. Te buty dają się wykorzystać do zimowej turystyki, wiosennej turystyki, natomiast do letniego trekingu za żadne skarby. Do tego będą lepsze zwykłe trango.
Jest to po częsci odpowiedź na post Michała dot. LaSportiv Nepal.
Po za wagą Trango są butami relatywnie miękimi w kostce, co przy człapaniu oddaje im uniwersalności
-------------------------------------------
Oim




RE:[Obuwie] La Sportiva - mecenas - 31-07-2008

a raki?
-------------------------------------------
...