NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - thegentleman - 13-02-2008

Witam serdecznie.
Czy ktos ma jakies opinie na temat la sportivy nepala extreme? Interesuje mnie wszystko. Wady, zalety, rodzaj impregnacji, raki (ktore najbardziej kompatybilne?), cena w Polsce (co prawda juz kupilem ale warto wiedziec) i co najwazniejsze jak sie sprawuja w gorach. Dodam ze leza idealnie i jeszcze nie mialem tak wygodnych bucikow ale za 2 tygodnie przejda prawdziwy chrzest bojowy (trawersik Murowaniec-Orla-Szpiglasowa-M.Oko) wiec chetnie wyslucham opinii.
Pozdrawiam wszystkich.
-------------------------------------------
I love mountains.




RE:[Obuwie] La Sportiva - ronin20 - 13-02-2008

skoro kupiłeś już te buty to po co chcesz teraz wiedzieć jakie mają wady ?? o impregnacji możesz poczytać sobie w odpowiednim wątku na forum, cena sprawdź sobie w sklepie internetowym, albo w jakimś serwisie porównującym ceny w sklepach.

poza tym Zawrat napisał recenzję tych butów:

https://ngt.pl/thread-3033.html
---
Edytowany: 2008-02-13 08:53:51
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/ronin20/




RE:[Obuwie] La Sportiva - thegentleman - 13-02-2008

Hi Ronin.
Odpowiedz jest prosta. Czasem mozna tym wadom zapobiec ale jak sie ich jeszcze nie zna to moze byc trudne... Apropo. Dzieki za recenzje. Po czesci mam odpowiedzi na to o co zapytalem. Nie miej mi za zle Ronin ze pytam ale lepsze to niz czytanie 15 stron na temat la sportivy za 300-400 zloty ktore roznia sie jednak badz co badz od tych ktore posiadam. Po co mi wiedziec jak sie sprawuje Ford Fiesta jesli bym jedzil Fordem Couguarem? Mysle ze jestes bystry i wiesz co mam na mysli. No chociaz przegapic recenzje Zawrata he he....Czasem po prostu brak oleju :-)
Jeszcze tylko czekan. Na razie czytam posty. Chyba ze masz jakis pomysl? Warunki:Tatry, luty, trasa zalezy od pogody. Cena nie robi mi roznicy ale o ile juz zdazylem przeczytac to nie ma sensu kupowac jekiegos hiperczekana na nasze gory w ktorych wiecej zmarzlej trawy i sniegu z lodem niz samego lodu. Posty sa juz sprzed kilku lat i mysle ze sporo sie od tej pory pozmienialo patrzac na czekany. Dlatego pytam bo byc moze sa jakies nowsze modele ktore bylyby w nasze tatry idealne.
Dzieki za poswiecony czas.
-------------------------------------------
Dziekuje.




RE:[Obuwie] La Sportiva - ronin20 - 13-02-2008

odezwij się do mnie na gg lub @ namiary w profilu
-------------------------------------------
http://ngt.pl/users/ronin20/




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 14-02-2008

Dzięki za pomoc wszystkim, którzy odpowiedzieli na mój wątek. Pozdrawiam:)




RE:[Obuwie] La Sportiva - spike - 01-03-2008

Witam

Mam pytanie o La sportiva Nevada.
(Kupiłem je 3 tygodnie temu)
W mieście jak najbardziej wygodne, lekkie w górach tak samo bardzo wygodne szybko dopasowują się do stopy, prawie się nie ślizgają tylko szkoda, że nie mają gumy na palcach, ale to mniej ważne. Problemem jest taki..
Wydaje mi się, że przeciekają!.
Byłem na małym wypadzie w Karkonosze (od schroniska do schroniska) trasy były ciężkie długie i bardzo ośnieżone!!!Pierwsze 5 godzin spoko, ale potem trzeba było zrobić przerwę, bo przestałem czuć duży palec myślałem, że uciskają mnie buty i zatrzymałem krążenie wiec po prostu zdjąłem i chciałem rozmasować i dalej w podróż a tu dupa zdejmuje a stopa calutka mokra skarpy mokre w środku mokro wew. ściany mokre.
Trochę się zdziwiłem i zastanawiam się czy to wina bucików czy może skarpet (zwykłe grube bazarówki). A może to wina pocących się stup, ale żeby cała stopa była mokra?•
I teraz moja prośba o jakąś pomoc w sprawdzeniu przemakalność bucików domowymi metodami lub może przemyślany zakup jakichś skarpet???!!!




RE:[Obuwie] La Sportiva - wysek - 01-03-2008

Jak but przemaka, to się to raczej czuje.

Myślę, że w Twoim przypadku chodzi o pocenie się nóg.
Mam dokładnie ten sam model butów i bez skarpet trekkingowych stopa mokra jest już po 2 godzinach.

Co do sprawdzenia membrany, najprostsze rozwiązania są najlepsze: potrzymaj je parę minut pod bieżącą wodą, nie powinny przemakać, ewentualnie nalej wody do wanny/miski i włóż je.
A co do skarpet, wiadomo, im droższe tym lepsze.
Zależy ile chcesz zainwestować w ten interes i jak bardzo się pocisz, mnie np zwykłe coolmaxowe za 30 zł nie wystarczają...
Sprawdziły się dopiero testowane tu na forum X-Socks Air Force 1, ale to już najwyższa półka i kosztują 80 zł, a przy dużym wysiłku też cudów niesamowitych nie ma.

To jest po prostu kwestia chodzenia w butach membranowych, dlatego La Sportiva robi większość modeli również w wersji bezmembranowej, ale wtedy trzeba umieć je umiejętnie zaimpregnować.
---
Edytowany: 2008-03-01 20:47:23




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 02-03-2008

Witajcie,
czy możecie mi doradzić, które buty wybrać: La Sportiva Nevada czy La Sportiva Thunder? Butów będę w 98% używał po mieście (głównie na jesień i w zimę oraz wczesną wiosnę), oraz 2% na wypad w góry.
Z góry dzięki za pomoc.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 02-03-2008

ja dochadzam moje thundery w miescie i są ok- jak tylko nie przeszkadza ci chodzenie po miescie w butach z membrana(ja to robię z koniecznosci) ;)

i po raz kolejny piszę ostrzezenie, ze moje thundery się bardzo szybko rozkleiły w takim miejscu ze się ich naprawic nie da..
---
Edytowany: 2008-03-02 13:00:53
-------------------------------------------
chwała tym,co zadają pytania w odpowiednim miejscu




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 02-03-2008

a jak długo służą Ci thundery? To będą moje pierwsze buty tego typu, więc nie mam jeszcze żadnych doświadczeń w chodzeniu w obuwiu z membraną.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 02-03-2008

2 lata
membrana w miescie jest CAŁKOWICIE zbędna- niektórzy powiedzą, ze w górach tez;)
jesli chcesz kupic buty w których bardzo rzadko będziesz w górach, i w dodatku w dosc łagodnych warunkach to zdecydowanie odradzam buty z membraną. moje i tak przemakają,z powodu uszkodzeń mechanicznych więc nie wiem na co mi to było.
kup skórzane porzadne buty '' z górnej półki'' na dobrej podeszwie, np vibram i będzie ok.
jak je odpowiednio zaimpregnujesz to nie bedą przemakały nawet w górach przy deszczowej pogodzie.




RE:[Obuwie] La Sportiva - rumcajs - 03-03-2008

-> spike
równie dobrze buty mogły Ci przmoknąć, jeśli śnieg był mokry (temp w okolicach 0 st C) jet to normalne - żadna mambrana nie wytrzyma wcierania wilgoci przy długim łażeniu w mokrym śniegu lub trawie
to zniesie tylko but typu kalosz/gumiak
-------------------------------------------
www.outdoor.org.pl




RE:[Obuwie] La Sportiva - sasq pajak/grappa.pl - 03-03-2008

rwąca wbrew pozorom membranka w miescie nie taka zła (nie ma aż takiego wysiłku fizycznego) w górach natomiast raczej zbędena.
Przy założeniu że mówimy o butach wysokich z pełnej skóry licowej lub z nubuku z mala ilościa szwów

lub substytut w postaci w morde jeża dobże zaimpregnowanej woskiem skóry licowej :-D
choć i tu wytrzyma tylko dzień góra dwa
-------------------------------------------
YoungBloodBrassBand




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 03-03-2008

hmm moze i dzieki temu gore buty w miescie lepiej oddychają..a moze to przez te dziury;P




RE:[Obuwie] La Sportiva - Kalusia - 05-04-2008

poczytałam sobie trochę ten temat i kamień spadł mi z serca, bo już zaczynałam myśleć, że uciskająca mnie la sportiva nevada to mój wymysł
od stycznia mam la sportivę nevada i jestem tą wybranką, której szwy uciskają na ścięgną achillesa - chodzenie w tych butach po 10 minutach jest niemożliwe, pojawia się przenikliwy ''nerwowy'' ból, nie pomagają ani wkładki, ani grube skarpety
przed założeniem butów w ternen radzę dobrze pochodzić w nich w domu, aby mieć możliwość ich zwrotu
ja spróbuję przerobić ich reklamację




RE:[Obuwie] La Sportiva - iamkret - 06-04-2008

Mam Nevady, ale nigdy nie czułem żeby mnie coś dźgało. Faktem jest, że te buty są dość wąskie. W sumie szwy tam są bardzo płaskie, przynajmniej w moich, przed kupnem specjalnie macałem jak one się tam mają, ale nic mnie nie zaniepokoiło.
Nie chcę być sceptyczny, ale wątpię żeby Ci uznali reklamacje. Takie rzeczy jak uciskanie, czy niewygoda jest raczej ciężka do zareklamowania. Spróbuj natomiast zamoczyć buta od środka i w nim chodzić. Dość barbarzyńska metoda, ale jak ma pomóc :)




RE:[Obuwie] La Sportiva - mihal - 06-04-2008

od kilku dni też mam nevade i jedyne co mnie uciska to duzy palec od zewnątrz, ale mam nadzieje ze sie rozchodzą




RE:[Obuwie] La Sportiva - Kalusia - 06-04-2008

też powątpiewam w reklamację, ale spróbuję, bo jak słyszę, nie tylko mnie Achilles molestuje
but był już przez ''fachowców'' szewskich i innych od butów narciarskich odpowiednio rozciągany, ale nic nie dało
napiszę, co z tego wyszło




RE:[Obuwie] La Sportiva - Kalusia - 12-04-2008

Niestety reklamacja została odrzucona. Może jakiś pomysł, co teraz zrobić? Buty miałam dwa razy na nogach.
---
Edytowany: 2008-04-12 07:39:27




RE:[Obuwie] La Sportiva - gariszka - 22-04-2008

a ja se kupiłem na allegro la sportiva tower low xcr.i jestem zadowolony jak na razie.wprawdzie produkcji wietnamskiej ale żeby się trzymały o to chodzi.


sprzedaj na allegro.
---
Edytowany: 2008-04-23 08:47:28
---
Edytowany: 2008-04-24 12:43:23